REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Dobre ogłoszenie sprzedaży nieruchomości – jak je przygotować?

Zdjęcie nieruchomości to jej najlepsza wizytówka w internecie. Ładne zdjęcie bez zwięzłego i ciekawego opisu na niewiele się jednak zda. Czy wiesz w takim razie, jak przygotować interesujący opis nieruchomości?

Rozbiórka budynku a podatek od nieruchomości

Każdy właściciel budynku jest zmuszony do opłacania podatku od nieruchomości dopóki dana nieruchomość posiada przymioty budynku. W jaki sposób rozbiórka budynku wpływa na podatek od nieruchomości? Kiedy można przestać płacić podatek od nieruchomości? Czy zły stan techniczny budynku zwalnia od płacenia podatku od nieruchomości?

Zamieszkanie w domu bez odbioru technicznego – czy jest możliwe?

Budowa każdego domu wymaga otrzymania pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem prac, zaś po ich zakończeniu – zgłoszenia o zakończeniu budowy wraz z odpowiednimi dokumentami. Kiedy możemy się wprowadzić do domu? Jak wygląda to w domach jednorodzinnych, a jak w budynkach deweloperskich?

Eksmisja a prawo do lokalu socjalnego

Wyrok eksmisji wiąże się z koniecznością opuszczenia dotychczas zamieszkiwanego lokalu. Niemożliwe są jednak eksmisje na bruk, wobec tego wyrok eksmisyjny musi również określać, że eksmisja nie może zostać wykonana dopóki gmina nie znajdzie lokalu zastępczego dla eksmitowanych osób. Czy osobom eksmitowanym przysługuje prawo do lokalu socjalnego?

REKLAMA

„Mieszkanie dla Młodych” – kto pierwszy ten lepszy

„Mieszkanie dla Młodych” to rządowy program dopłat, który rusza od początku 2014 roku. Dopłaty, które będzie można uzyskać przy zakupie mieszkania będą niestety miały swoje ograniczenia. Dopłaty otrzyma tylko część osób wg. zasady „kto pierwszy ten lepszy”. Kto nie zdąży załapać się na dopłatę w pierwszym roku wejścia w życie programu, będzie musiał poczekać do kolejnego roku.

„Mieszkanie dla Młodych” – wszystko co trzeba wiedzieć

„Mieszkanie dla Młodych” – pytania i odpowiedzi. Czym jest MdM? Czy się różni „Mieszkanie dla Młodych” od „Rodziny na Swoim” Kto może skorzystać z MdM? Jakie mieszkania można kupić w MdM? Jakie są limity cenowe w MdM? Jakie dofinansowanie można dostać w MdM? Jak składać wniosek w programie „Mieszkanie dla Młodych” i wiele innych. Zobacz poradnik.

Dolcan: mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Od stycznia będzie można kupić mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Zainteresowanych nie brakuje. Dolcan, ma w swojej ofercie mieszkania w programie „Mieszkanie dla Młodych, aż w siedmiu inwestycjach: Kamyk Zielony, Konik Polny na kilku etapach, Pasikonik, Rudy Rydz III i Las oraz Tęczowe II.

Pensje Polaków rosną – stać na coraz większe mieszkania?

W przeciągu ostatnich kilku lat, aby można było kupić mieszkanie o powierzchni ok. 50 m2 trzeba było zaciągnąć kredyt hipoteczny, gdzie jedna miesięczna rata za mieszkanie wynosiła około 1/3 średnich dochodów. Expander obliczył, że aktualnie rata kredytu hipotecznego jest nieco niższa. W przeciągu ostatnich pięciu lat powierzchnia mieszkania, którą można było kupić za dwie średnie pensje netto wzrosła aż o 36% i wynosi zamiast 0,79 mkw. – 1,07 mkw.

REKLAMA

Zakup nieruchomości: Domy w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Program „Mieszkanie dla Młodych” (MdM) miał obejmować tylko niewielkie lokale. Na rynku znajdują się jednak domy, które możemy kupić w programie MdM. Zobacz, gdzie szukać domu z dopłatą.

Kto odpowiada za porządek dróg i chodników wokół nieruchomości?

Zima to nie tylko nieprzyjemny chłód, ale również większa szansa na zwichnięcie, złamanie kończyn i innych obrażeń ciała. To także większa ilość szkód majątkowych – uszkodzeń samochodu na dziurawej drodze lub wpadnięcia w poślizg i doprowadzenie do wypadku. Kto odpowiada za porządek dróg i chodników wokół nieruchomości?

Struktura terenów mieszkaniowych – osiedli

Jeśli chcemy kupić mieszkanie, warto zwrócić uwagę także na strukturę osiedla, na którym się ono znajduje. Dobrze zaplanowane osiedle z reguły uwzględnia sporą przestrzeń pomiędzy budynkami, często również posiada wydzielone miejsce przeznaczone na plac zabaw dla dzieci. Co warto wiedzieć w trakcie oglądania deweloperskich planów zabudowy osiedla?

Połączenie dwóch mieszkań w bloku? Jak to zrobić? Formalności

Jeśli kupiliśmy dwa sąsiadujące mieszkania w bloku to nie znaczy, że możemy je swobodnie połączyć w jedno. Przede wszystkim takie działania wymagają zgody spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. O jakich formalnościach musimy pamiętać jeśli chcemy połączyć dwa mieszkania?

Egzekucja z nieruchomości i jej wycena przez rzeczoznawcę

Egzekucję z nieruchomości przeprowadza komornik, do którego dana nieruchomości przynależy. Nieruchomość zostaje następnie wyceniona przez uprawnionego rzeczoznawcę. W jaki sposób przebiega egzekucja z nieruchomości? Jakie prawa posiada w tej sytuacji komornik? Jak rzeczoznawca wycenia nieruchomość do licytacji?

Nadpłata podatku VAT od nieruchomości – jak się rozliczyć?

Rozliczenie podatku VAT wydaje się być łatwym obowiązkiem, który musimy spełniać raz do roku. W sytuacji gdy mamy do czynienia z nadpłatą podatku VAT od nieruchomości, możemy mieć pewne wątpliwości co do tego, jak prawidłowo się rozliczyć. Jak traktowana jest nadpłata podatku VAT od nieruchomości? W jaki sposób należy się rozliczyć?

Osiedle Słoneczne – kolejny etap budowy

Osiedle Słoneczne znajduje się w Brodowie, niedaleko Środy Wielkopolskiej. Na nowym osiedlu powstają domy w zabudowie szeregowej. Inwestycję podzielono na sześć etapów. Właśnie rozpoczęła się budowa czwartego etapu.

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do zakupu nieruchomości w Warszawie

Zakup nieruchomości w programie „Mieszkanie dla Młodych” w Warszawie będzie możliwy, kiedy cena jednego metra kwadratowego powierzchni nie będzie przekraczać 5 864,65 zł. Nasuwa się zatem pytanie, gdzie szukać takich mieszkań? Czy za tę kwotę można kupić mieszkanie w Warszawie, czy tylko na obrzeżach miasta?

„Mieszkanie dla Młodych” – czy tylko dla mieszkań znajdujących się na obrzeżach dużych miast?

Program „Mieszkanie dla Młodych”, wejdzie w życie wraz z rozpoczęciem się nowego roku. Do jakich mieszkań będzie można uzyskać dopłaty? Łatwiej będzie np. uzyskać dopłaty do mieszkań, które znajdują się na obrzeżach dużych miast.

Najwyższe biurowce Warszawy: Warsaw Spire

W ciągu ostatnich kilku lat rozbudowa Warszawy rozwija się w dość znaczącym tempie. Nowe wieżowce powstają jak przysłowiowe „grzyby po deszczy” np. Złota 44, Cosmopolitan znajdujący się na ul. Twardej 2/4 czy Warasw Spire.

Zakup nieruchomości z licytacji komorniczej

Kupując nieruchomość na licytacji komorniczej możemy nabyć mieszkanie, dom lub ziemię w atrakcyjnej cenie. Zobacz, kto może wziąć udział w licytacji komorniczej? Jak wystawia sieę nieruchomość na sprzedaż oraz jak zapłacić za wygraną aukcję?

Kilka uwag o przygotowaniu eksmisji i jej przebiegu

Eksmisja nie jest przyjemnym momentem zarówno dla lokatorów, jak i dla właścicieli mieszkań. Jak wygląda ten trudny proces?

Jak kupić mieszkanie z licytacji krok po kroku?

Często się zdarza, że lokatorzy nie płacą czynszu i w związku z długami ich nieruchomość trafia na licytację. Oczywiście każdy zainteresowany może je kupić, pytanie tylko – jak to zrobić?

„Mieszkanie dla Młodych” – dopłaty do mieszkań 2014

Od 2014 roku wchodzi z życie program dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Zadaniem programy jest pomóc młodym ludziom (w wieku do 35 roku życia), w nabyciu pierwszego mieszkania.

Metraż mieszkania, a nasza zdolność kredytowa

To jakie mieszkanie kupimy, w dużej mierze zależy od tego jak bank oceni naszą zdolność kredytową.

Kto powinien odśnieżać chodnik wokół budynku?

Kiedy nastaje okres zimowy, a wokół bloków na chodnikach zalega śnieg i lód pojawia się pytanie – kto go powinien zająć się jego odgarnianiem? Nie ma znaczenia czy jest to małe osiedle, czy duże – każdy administrator budynku czy to w spółdzielni mieszkaniowej, czy w spółdzielni ma obowiązek utrzymać porządek na terenie, za który odpowiada. Jakie są jego obowiązki?

Marine Hotel w Kołobrzegu

Marine Hotel to kompleksy usługowo-mieszkalny znajdujący się nad morzem Bałtyckim w Kołobrzegu.

Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku

Gdy otrzymaliśmy w drodze spadku nieruchomość na przykład po dziadkach i zastanawiamy się nad jej sprzedażą, powinniśmy wiedzieć, jakie formalności na nas czekają oraz jak wygląda sprawa podatku od tego typu nieruchomości. Czy w ogóle będziemy zmuszeni zapłacić podatek? Jeśli tak, to jak wysoka jest to kwota? Jakie formalności musimy załatwić aby sprzedać nieruchomość nabytą w drodze spadku?

Ustawa „Mieszkanie dla Młodych” – podpisana przez Prezydenta

31 października Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę „Mieszkanie dla Młodych”, której celem jest pomoc młodym luziom w nabyciu pierwszego mieszkania.

"Mieszkanie dla Młodych" – najniższe dopłaty w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – dopłaty z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” będą najniższe. Będzie to wynikać z różnicy cen pomiędzy nieruchomościami, a limitami ustalonymi w programie.

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy nieruchomość musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jak duże mieszkanie jest nam potrzebne? w jakiej okolicy chcemy mieszkać? jakim budżetem dysponujemy oraz jaka jest nasza zdolność kredytowa? Zobacz poradnik, jak kupić mieszkanie i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Obowiązki wspólnoty mieszkaniowej wobec urzędu skarbowego

Wspólnota mieszkaniowa powinna się rozliczać z urzędem skarbowym danego miasta czy gminy. Do płacenia jakiego rodzaju podatków zobowiązana jest wspólnota mieszkaniowa? Czy wspólnotę mieszkaniową traktuje się jako pracodawcę? Kto ze wspólnoty mieszkaniowej odpowiada za uregulowanie kwestii finansowych związanych z urzędem skarbowym?

Przeniesienie własności mieszkania z wspólnego na własność (do majątku osobistego)

Co zrobić jeśli chcielibyśmy przenieść mieszkanie z majątku wspólnego – ze współmałżonkiem na własność – do majątku osobistego? Czy takie przeniesienie w ogóle jest możliwe w trakcie trwania wspólności majątkowej? Jakich formalności należy dopełnić aby dokonać przeniesienia własności nieruchomości?

Nielegalny wynajem mieszkania – konsekwencje i kary

Ze względu na wysokość czynszu i możliwość dodatkowych nieopodatkowanych dochodów często decydujemy się na wynajem mieszkania nie zgłaszając tego faktu do urzędu skarbowego. Jakie konsekwencje grożą nam w sytuacji nielegalnego wynajmu mieszkania? Z jakimi karami należy się liczyć? Kto i ile zapłaci za nielegalny wynajem?

Rodzaje umów najmu mieszkania

Zanim zdecydujemy się na wynajem mieszkania, przeczytajmy dokładnie umowę z wynajmującym. Mieszkanie możemy wynająć na czas oznaczony lub nieoznaczony, co określa umowa najmu. Właśnie w zależności od tego czynnika dzielimy umowy najmu. Dodatkowo istnieje również umowa najmu okazjonalnego. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy najmu?

Prawo pierwokupu mieszkania (nieruchomości)

Prawo pierwokupu to prawo określające kto ma pierwszeństwo kupna nieruchomości przed innymi potencjalnymi klientami. Kiedy mamy prawo do pierwokupu mieszkania? Jakich formalności związanych z pierwokupem należy dopełnić? Czy prawo pierwokupu można scedować? Na jakiej podstawie określa się prawo pierwokupu?

Kupno domu w zabudowie bliźniaczej – na co zwracać uwagę

Zanim kupimy dom w zabudowie bliźniaczej warto się zastanowić, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego rodzaju domu. Jakie elementy mogą mieć wpływ na komfort życia w bliźniaku? Jak rozpoznać dobrze wykonany projekt domu w zabudowie bliźniaczej? Czym różni się zabudowa bliźniacza od szeregowej?

Wspólnota mieszkaniowa – ocieplanie budynku. Poradnik

Wg przepisów prawa budowlanego, każdy właściciel budynku, w tym również wspólnoty, mają obowiązek spełnienia wymogów ochrony cieplnej budynków wielorodzinnych (zamieszkania zbiorowego). Choć prawo nie przewiduje kar za nie spełnienie warunków, administratorzy powinni zadbać o prawidłowe ocieplenie budynku także ze względów ekonomicznych. Niska izolacyjność cieplna przy rosnących cenach za energię podnosi bowiem koszty związane z eksploatacją oraz ogrzewaniem budynku.

Warsaw Spire – zakończenie budowy budynku B

W kompleksie obiektów Warsaw Spire zakończyła się budowa jednego z budynków. Zakończony budynek oznaczony jako „B” od nowego roku stanie się siedzibą europejskiej agencji Frontex.

Sprzedaż mieszkań – czas sprzedaży na rynku znacznie się wydłużył

Czas sprzedaży mieszkań na polskim rynku wydłuża się. Sprzedającym jest coraz trudniej sprzedać mieszkanie. Choć kredyty na zakup mieszkań są niskooprocentowane, bardzo często od momentu podpisania umowy do sprzedaży mieszkania mijają ponad cztery miesiące.

Zakup domu od dewelopera – na co zwracać uwagę. Poradnik

W Polsce powstaje coraz więcej firm deweloperskich, które oferują nam swoje usługi w kwestii zakupu i – rzadziej – wynajmu domu czy mieszkania. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na kupno domu od dewelopera? Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze firmy deweloperskiej, od której planujemy zakup nieruchomości? Jakie zapisy w umowach są dla nas najkorzystniejsze?

5 rad dla właścicieli – jak wynająć mieszkanie bez strachu?

Właściciele mieszkań chcą bezpiecznie wynajmować. Wrzesień i październik to koniec okresu szczególnej aktywności na rynku najmu. Studenci mają ostatnią szanse na znalezienie okazyjnego mieszkania, a wynajmującym z kolei zależy na pewnych lokatorach i oczywiście zysku. Jak mądrze podejść do tematu wynajmu?

Podział gruntów rolnych na działki budowlane

Kupno i podział gruntów rolnych na działki pod zabudowę staje się coraz popularniejszym sposobem na zarobienie pieniędzy. Co należy wiedzieć zanim podzieli się grunty rolne? Jakie działki są najlepsze do podziału? Jakie formalności należy załatwić w związku z podziałem na działki budowlane?

Zakup pierwszego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup pierwszego mieszkania to inwestycja na lata, dlatego też dokonując wyboru nieruchomości, powinniśmy dobrze się zastanowić jakiego mieszkania potrzebujemy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie.

Home staging: sprzedaż mieszkania z zyskiem – jak tego dokonać?

Home staging to pojęcie z pogranicza marketingu i architektury wnętrz. Dzięki Home staging możemy sprzedać mieszkania z zyskiem. Staging ma na celu ukazać nieruchomość w taki sposób, aby osoba zainteresowana jej kupnem po krótkiej prezentacji wyobraziła sobie, że mieszkanie stworzone jest właśnie dla niej.

Wynajem mieszkania – od czego zacząć?

Jak wynająć mieszkanie? Od czego powinniśmy zacząć, aby dokonać skutecznej transakcji, a także szybko i sprawnie wynająć mieszkanie? Jak się wystrzegać „pseudo agencji nieruchomości”. Zobacz poradnik.

Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

Rekomendacja S w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. bank przy zakupie mieszkania będzie wymagał od nas wkładu własnego. Inwestorzy mogą jednak liczyć na pewne udogodnienia związane z przydzielaniem kredytów. Kredytobiorcy mogą liczyć na przyzwoite warunki kredytowe.

Wynajem mieszkania. Na co zwracać uwagę. Poradnik

Podczas wynajmu mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Warto zapytać czy koszt najmu uwzględnia czynsz oraz jaka jest wysokość kaucji, która bardzo często zależy od stanu mieszkania. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? O co pytać wynajmującego. Zobacz poradnik.

Mieszkania projektu Tomasza Goźlińskiego

Architekt Tomasz Goźliński, autor m.in. aranżacji hotelu Venecia Palace zaprojektował aranżacje wnętrz mieszkalnych na dwóch warszawskich osiedlach Skierniewicka City i Ogrody Ochota. Tomasz Goźliński specjalizuje się zwłaszcza w tematyce glamour. Zobacz, jak wyglądają zaprojektowane wnętrza.

Procedura wejścia właściciela do lokalu zajmowanego przez najemcę

Właściciela nieruchomości z lokatorem zazwyczaj łączy umowa najmu lokalu i to w niej powinny zostać uregulowane kwestie powiązane z dostępem właściciela do posiadanego lokalu. Kiedy takich uregulowań brak, zastosowanie znajdują ogólne zasady zawarte w artykule 10 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Prawne ustanowienie odrębnej własności lokalu

Z ustanowieniem własności lokalu wiąże się spełnianie przez niego przesłanki samodzielności, o której mowa w ustawie z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali.

REKLAMA