REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyty mieszkaniowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Liberalizacja polityki kredytowej najpóźniej do końca lipca

Rozluźnienie polityki kredytowej odbędzie się za sprawą rekomendacji T. Znowelizowana rekomendacja T będzie pozwalała na udzielanie kredytu niezależnie od wysokości dochodu kredytobiorcy. Liberalizacji polityki kredytowej może wpłynąć na zróżnicowanie ofert kredytów bankowych.

Najlepsza pożyczka hipoteczna – w którym banku?

Pieniądze na samochód, egzotyczną wycieczkę lub mieszkanie za granicą. Taką inwestycję można sfinansować za pomocą pożyczki hipotecznej. Jej dużą zaletą jest oprocentowanie, które przy najtańszych ofertach wynosi ok. 6%. Porównaj oferty kilku banków przygotowane przez Expandera. Warto zwrócić uwagę na koszty takiej pożyczki, poziom LTV oraz zabezpieczenia.

Raty kredytów w euro na stałym poziomie

Raty kredytów w euro od kilku miesięcy utrzymują się na stałym poziomie. Dodatkowo EURIBOR jest na historycznie niskim poziomie i to bez obniżania stóp procentowych przez Radę Europejskiego Banku Centralnego.

Łatwy i szybki kredyt – KNF łagodzi ograniczenia

Komisja Nadzoru Finansowego wydała nową Rekomendację T, która łagodzi procedury związane z wyliczaniem zdolności kredytowej. Osoby, które wcześniej korzystały w usług banku będą miały szanse na otrzymanie większego kredytu.

REKLAMA

Co zrobić, gdy zgubimy portfel z dokumentami?

Do zaciągnięcia kredytu często wystarczy sam dowód tożsamości. Dlatego tak ważne jest aby dobrze pilnować dokumentów oraz portfela, w którym dokumenty najczęściej nosimy. Zobacz, jak chronić karty płatnicze i dowód przed kradzieżą. Pierwszą rzeczą którą powinniśmy zrobić po ew. kradzieży dokumentów jest zgłoszenie się do banku i zastrzeżenie dokumentów.

Kto dostanie milion złotych kredytu?

Banki pożyczą milion złotych kredytobiorcom posiadającym dochód na poziomie 9,2 tys. złotych miesięcznie. Uzyskanie takiego dochodu jest łatwiejsze dla rodziny – milion złotych dostanie, co ósme gospodarstwo domowe, w gorszej sytuacji jest osoba samotna, na kredyt ma szansę co tysięczna.

Jak bezpiecznie inwestować i pomnożyć pieniądze?

Po aferze z Amber Gold Polacy są ostrożniejsi powierzając innym swoje oszczędności. Według CBOS, jedynie 26% badanych zainwestowałoby dodatkowy zastrzyk pieniędzy. Na rynku jest bardzo dużo ofert różnych produktów finansowych, z których pozwalają nam inwestować pieniądze na różne sposoby. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) radzą, aby wybierać produkty, który poza tym, że pozwolą nam zarobić będą także chronić nasz kapitał.

Kolejny spadek stóp procentowych – aż o 50 p.b.

Osoby spłacające kredyty w złotych mają powód do radości, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe aż o 50 punktów bazowych. Spadek stóp procentowych odnotowano po raz piąty z kolei. Analitycy finansowi prognozują kontynuację trendu spadkowego.

REKLAMA

Waloryzacja świadczeń 2013 – emerytury, renty i dodatki

W 2013 roku rząd zdecydował się zastosować procentową waloryzację emerytalno-rentową. Oznacza to, że im wyższe dotychczasowe świadczenie, tym podwyżka będzie większa. Metoda zastosowana w ubiegłym roku pozwoliła wypłacić wszystkim uprawnionym po równo i było to 71 złotych.

Kredyt mieszkaniowy o stałej stopie procentowej

Banki coraz częściej oferują klientom kredyty mieszkaniowe o stałej stopie procentowej. Pomimo stałej stopy procentowej kredytobiorcy rzadko wybierają takie kredyty mieszkaniowe. W Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej kredyty mieszkaniowe ze stałą stopą procentową są standardem.

Kredyt dla początkującego przedsiębiorcy

Początkujący przedsiębiorca może mieć trudności z uzyskaniem kredytu na swoją działalność. Banki najczęściej wymagają minimum półrocznego stażu pracy, jednak są też takie, które udzielą kredyt początkującemu przedsiębiorcy. Ile pożyczy bank? Co jeśli bank odmówi nam kredytu?

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Podpisując umowę ubezpieczenia wraz z polisą otrzymujemy ogólne warunki ubezpieczenia zwane w skrócie OWU. Agent lub pośrednik ubezpieczeniowy zobowiązany jest do przekazania klientowi OWU wraz z polisą, ponieważ tylko taki komplet dokumentów zawiera pełną informację na temat zakresu i warunków ubezpieczenia.

Kredyt hipoteczny na działkę budowlaną

Kilkanaście polskich banków jest zdecydowanych udzielić kredyt hipoteczny na działkę budowlaną. Jednak banki wymagają zabezpieczenia kredytu hipotecznego na działkę budowlaną – najbardziej preferowany jest wpis w księdze wieczystej mieszkania lub zabudowanej nieruchomości gruntowej. Grunty bez zabudowy są postrzegane jako gorsze.

Mobilne płatności za pomocą aplikacji Sprytny Bill

Posiadacze smartfonów mogą dokonywać płatności za pomocą aplikacji Sprytny Bill, powstałej w wyniku współpracy z liderami na rynku płatniczym. Inicjatorem projektu Sprytny Bill jest MasterCard Mobile, bezpieczeństwo przelewów nadzoruje BillBird S.A. Aplikacja dostępna jest w wersji na iPhone’a i Androida.

Kredyt na budowę domu – banki chętnie pożyczają

Osoby chcące zamieszkać w domu jednorodzinnym wolą zbudować go po swojemu, a do tego zazwyczaj potrzebny jest kredyt, na szczęście banki dość chętnie pożyczają pieniądze na ten cel. Z drugiej strony banki nie ukrywają, że z kredytem na budowę domu wiąże się sporo formalności, których trzeba dopełniać w trakcie budowy domu.

MdM – poprawki projektu ustawy

W projekcie ustawy o wsparciu młodych Polaków w zakupie nowego mieszkania wprowadzono poprawki. Maksymalna cena mieszkania, do której będzie można dotrzymać dopłatę w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” będzie większa w miejscowościach położonych blisko dużych miast niż na obrzeżach województw. Co się jeszcze zmieniło w „Mieszkaniu dla Młodych”?

Zdolność kredytowa – co się na nią składa?

Zdolność kredytowa to nic innego niż nasze możliwości finansowe pozwalające na płacenie comiesięcznych rat. Banki określają zdolność kredytową indywidualnie, każdy bank może brać pod uwagę nieco inne kryteria. Co biorą pod uwagę banki? I jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Jaki kredyt dostanie singiel, a jaki para?

Singiel, para, a także małżeństwo dostaną taki sam kredyt. Bank parę traktuję jak spółkę i nie ocenia jej wspólnie, dlatego singiel wcale nie musi zarabiać więcej, żeby dostać kredyt. Taka sytuacja może zaskakiwać, dlaczego tak się dzieje?

Inwestowanie pożyczonych pieniędzy w nieruchomości

Inwestowanie pożyczonych pieniędzy w nieruchomości może przynieść nam realny zysk. Jest to również szansa dla osób nieposiadających gotówki. Jednak inwestowanie pożyczonych pieniędzy wiąże się także ze zwiększonym ryzykiem. Jak inwestować w nieruchomości, żeby zarobić?

Jak nie nabrać się na promocje i zabiegi marketingowe?

Promocje w sklepach w rzeczywistości często wcale nimi nie są. Pewnie każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której produkt promocyjny miał inną cenę na półce od tej na paragonie, niestety „pomyłki” zawsze są na naszą niekorzyść. Przeczytaj, jakie metody stosują sklepy.

Kredyt z ratami malejącymi – 20% oszczędności

Kredyt z ratami malejącymi wybiera co dziesiąty kredytobiorca. Żeby wybrać kredyt z ratami malejącymi trzeba mieć większą zdolność kredytową niż w przypadku częściej wybieranych rat równych. Raty malejące pozwalają oszczędzić nawet 20%, dlatego warto rozważyć zmianę systemu rat.

Kredyt bez wkładu własnego – czy to jeszcze możliwe?

Kredyt bez wkładu własnego to obecnie rzadkość na rynku bankowym. Spadające ceny nieruchomości pogarszają sytuację kredytobiorców, nieruchomość przestaje być dobrym zabezpieczeniem, stąd niechęć banków do udzielania kredytów bez wkładu własnego. W 2014 roku wręcz będzie to niemożliwe, a to za sprawą zmian w rekomendacji S.

Pozabankowe pożyczki będą rejestrowane w BIK-u

Pozabankowe pożyczki do tej pory nie były weryfikowane w BIK-u. Pomimo tego, że są one wysoko oprocentowane, cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób ze złą historią kredytową. Jednak firmy pożyczkowe rozważają nawiązanie współpracy z BIK-iem. Czy wtedy kredyt w banku nie będzie lepszą alternatywą?

Jak oszczędzać na zakupach?

Oszczędzanie na zakupach wcale nie musi oznaczać odmawiania sobie czegokolwiek. Często, żeby oszczędzać na zakupach wystarczy mieć świadomość działania pewnych mechanizmów stosowanych przez sklepy. Jak się przygotować do zakupów i na co zwracać uwagę w trakcie?

Wprowadzenie euro – kredyty i ceny mieszkań

Wprowadzenie euro w Polsce wpłynie na obniżenie oprocentowania kredytów hipotecznych w rodzimej walucie. Tańsze kredyty mieszkaniowe mogą wpłynąć również na zwiększenie dostępności mieszkań, a tym samym także na ich ceny. Przeczytaj, jaki wpływ na polską mieszkaniówkę i kredyty mieszkaniowe może mieć wprowadzenie euro.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?

Mając dobre ubezpieczenie nieruchomości właściciel mieszkania lub domu może spać spokojnie wiedząc, że jego majątek jest właściwie zabezpieczony i że w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń może liczyć na wypłatę odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ale co to oznacza „dobre” ubezpieczenie i na co szczególnie zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia?

Kredyt dla Polaków pracujących za granicą

Polacy pracujący za granicą mogą zaciągnąć kredyt w większości rodzimych banków. Jednak najczęściej wiąże się to ze spełnieniem dodatkowych warunków. Banki preferują udzielanie kredytów Polakom pracującym na terenie Unii Europejskiej i zatrudnionym na umowę o pracę. Czego jeszcze wymagają banki?

Karta kredytowa – jak to działa?

Karta kredytowa nie kojarzy się już z luksusem, stała się częścią finansowej rzeczywistości, jednak w dalszym ciągu słyszy bezmyślnie powtarzane mity na temat korzystania z tej formy płatności. Jakie możliwości daje nam karta kredytowa? Czy korzystanie z jej dobrodziejstw może być korzystne? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

RPP znowu obniża stopy

Rada Polityki Pieniężnej znowu obniżyła stopy procentowe i to po raz czwarty z kolei. Kolejne obniżki stóp procentowych to bardzo dobra wiadomość dla Polaków zadłużonych w złotówkach – prędzej czy później ich raty zostaną obniżone – termin zmian zależny jest od polityki poszczególnych banków.

Co to jest subprime?

Subprime jest terminem bankowym oznaczającym kredyty o zwiększonym ryzyku. Subprime odnosi się do osób o zmniejszonej wiarygodności kredytowej, czyli na przykład takich, które miały już wcześniej problem ze spłatą kredytu lub w ogóle z jego uzyskaniem. Banki przyznają kredyt takim osobom, ale jest on wyżej oprocentowany niż kredyt udzielany osobom z dobrą historią kredytową.

Zdolność kredytowa przekłada się na wielkość kupowanego mieszkania

Zdolność kredytowa ma zasadniczy wpływ na wielkość kupowanego mieszkania. Polacy niestety nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania o wymarzonej powierzchni, kupują tyle metrów, na ile pozwoli im zdolność kredytowa ustalona przez bank. Jakie mieszkania najczęściej są kupowane? Czy jest realna szansa na zmianę sytuacji?

Kredyt konsolidacyjny dla firmy

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla firm mających kilka zobowiązań finansowych. Jednak, żeby zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego było opłacalne firma powinna mieć kilka dużych i krótkoterminowych zleceń. Obecnie taki kredyt w swojej ofercie mają tylko cztery banki.

Czym różni się IKE od IKZE?

IKE i IKZE są to rozwiązania będące częścią systemu emerytalnego, dokładnie trzeciego filaru. Zarówno korzystanie z IKE, jak i z IKZE jest dobrowolne. Pieniądze wpłacane na IKE i IKZE są naszą własnością i nie musimy czekać z ich wypłatą do osiągnięcia wieku emerytalnego. Jakie są różnice między nimi?

Giełdowy debiut Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości 13 lutego zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Spółka posiada nieruchomości należące do Skarbu Państwa i prowadzące działalność w krajowym sektorze nieruchomości. Czym właściwie jest Polski Holding Nieruchomości?

Awantura o „Rodzinę na Swoim”

Wiele wniosków o dofinansowanie zakupu mieszkania w „Rodzinie na Swoim” złożonych do banków w ostatniej chwili będzie odrzuconych. Przyczyną tego jest nowa interpretacja przyznawania dopłat w „Rodzinie na Swoim” wydana przez ministerstwo. Okazuje się, że umowa rezerwacyjna jest niewystarczająca.

Kredyt mieszkaniowy dla freelancera

Freelancer, czyli osoba wykonująca różne prace na umowy cywilnoprawne – taki zawód kojarzy się z mało stabilną sytuacją finansową, choć nie zawsze tak musi być. Jak podchodzą do tego banki? Czy freelancer dostanie kredyt mieszkaniowy? Czy musi spełnić jakieś dodatkowe wymagania?

Kredyt hipoteczny na mieszkanie w budowie

Kredyt hipoteczny na mieszkanie w budowie wiąże się z pewnymi niedogodnościami dla kredytobiorcy. Bank nie wypłaci nam w całości kredytu na mieszkanie w budowie, będzie to robił w transzach, po wykonaniu kolejnych etapów inwestycji. Niestety transze wypłacane są po wydaniu dyspozycji przez kredytobiorcę, więc to on musi pamiętać o terminach.

Co z kredytem po rozwodzie?

Po rozwodzie małżonkowie nadal solidarnie odpowiadają za spłatę kredytu. Istnieje kilka możliwości spłacania kredytu po rozwodzie. Warto wiedzieć, że kredyt jest związany z zabezpieczeniem, np. z mieszkaniem i rozwód nie ma na to wpływu. Sprawdź, jakie są rozwiązania takiej sytuacji?

Czy w 2013 roku będzie łatwiej o kredyt?

W 2012 roku rynek kredytów w dużym stopniu napędzała „Rodzina na Swoim”, tego samego spodziewano się po jej następcy „Mieszkaniu dla Młodych” mającym się rozpocząć w połowie 2013 roku, jednak nowy program wystartuje z co najmniej półrocznym opóźnieniem. Czy w związku z tym banki i KNF zdecydują się na poluzowanie polityki kredytowej w 2013 roku?

Najlepsze hipoteki w I kwartale 2013 roku: ranking

W rankingu na najlepszy kredyt hipoteczny w I kwartale 2013 roku pierwsze miejsce zająć bank PKO BP. Wiele banków zdecydowało się na podniesienie marży, prowizji, a także kosztów wcześniejszej spłaty kredytu. Jedyny pozytywny akcent na rynku kredytów hipotecznych w 2013 roku to niższy WIBOR.

Kredyt walutowy – czy jest jeszcze dostępny?

Kredyt walutowy w Polsce stał się produktem niszowym i trudno dostępnym. Wiele banków zrezygnowało z udzielania kredytów walutowych, ale w dalszym ciągu można jeszcze skorzystać z takiej możliwości, jednak trzeba wykazać się dużym dochodem.

Lepsza perspektywa dla zadłużonych we franku

Tendencja wzrostowa franka została przełamana, osoby spłacające kredyt w tej walucie mogą mieć nadzieję na niższe raty. Perspektywa jest dobra, jednak nie gwarantuje ona poprawy sytuacji zadłużonych we franku, wszystko zależy od tego czy nasza rodzima waluta zdoła się umocnić wobec niego.

Losowanie OFE – w tym roku bez tajemnic

Losowanie OFE odbędzie się 31 stycznia, w tym roku nie będzie dreszczyku niepewności, do którego funduszu trafimy. Ponieważ wymagania w tym roku spełnił tylko jeden Otwarty Fundusz Emerytalny (Amplico), losowanie będzie tylko formalnością.

Nowa interpretacja prawa a wnioski o kredyt w RnS

Do 31.12.2012 r. można było składać wnioski kredytowe z rządowym dofinansowaniem w ramach RnS. Wiele z nich trafiło do banków w ostatniej chwili, rozpatrywane miały być na początku 2013 roku. Ministerstwo wydało interpretację prawa w świetle, której wnioski kredytowe bez notarialnie potwierdzonej umowy przedwstępnej są niewłaściwe i zostaną odrzucone.

Czym jest III filar?

III filar jest jedną z form oszczędzania na emeryturę, inaczej nazywany jest Indywidualnym Kontem Emerytalnym, w skrócie IKE. Żeby zacząć inwestować w III filarze niezbędne jest otworzenie takiego indywidualnego konta, można to zrobić w towarzystwie ubezpieczeniowym, w funduszu inwestycyjnym, w biurze maklerskim lub w banku. Co warto wiedzieć o III filarze?

Co to jest bancassurance?

Termin bancassurance, inaczej określany jako „bankowość ubezpieczeniowa”, pochodzi on z języka francuskiego. Jest to rodzaj umowy banku z towarzystwem ubezpieczeniowym. Bancassurance polega na sprzedaży wszelkiego rodzaju ubezpieczeń przez banki.

Polskie kredyty są jednymi z najdroższych w Unii Europejskiej

Przeciętne oprocentowanie kredytu w Polsce, według danych Eurostatu, w III kwartale 2012 roku wynosiło 7,43 proc., natomiast w najtańszej Finlandii 1,97 proc. Drożej niż w Polsce jest tylko w Bułgarii (8,03 proc.), w Rumunii (8,36 proc.) i na Węgrzech (11,86 proc.).

Kredyt hipoteczny – czy ubezpieczenie jest konieczne?

Kredyt hipoteczny najczęściej jest ściśle związany z ubezpieczeniem. Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń, które mogą być wymagane przez bank w czasie udzielania kredytu hipotecznego. Jakie ubezpieczenia może zaproponować bank? Czy zawsze musimy z nich korzystać?

Trudności w spłacie kredytu mieszkaniowego przez pierwsze lata

Osoby, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy mają pewne trudności ze spłatą przez pierwsze lata kredytowania. Pogłębiające się zadłużenie i opóźnienie w spłacie rat wynika z przecenienia swoich możliwości finansowych. Kredytobiorcy często nie uwzględniają dodatkowych kosztów związanych z urządzeniem mieszkania.

Becikowe 2013 – kto go nie dostanie?

Becikowe w 2013 roku przyznawane jest na podstawie dochodu netto w przeliczeniu na jednego członka rodziny. W 2013 roku becikowe dostaną tylko rodziny posiadające dochód nieprzekraczający 1922 złotych netto na osobę. Oznacza to, że tego świadczenia zostały pozbawione osoby lepiej zarabiające.

REKLAMA