REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak nie nabrać się na promocje i zabiegi marketingowe?

Redakcja Dom
Zakupy Fot. Fotolia
Zakupy Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Promocje w sklepach w rzeczywistości często wcale nimi nie są. Pewnie każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której produkt promocyjny miał inną cenę na półce od tej na paragonie, niestety „pomyłki” zawsze są na naszą niekorzyść. Przeczytaj, jakie metody stosują sklepy.

Rozmieszczenie produktów

Sklepy stosują szereg zabiegów marketingowych mających zachęcić klienta do kupienia towarów i to wcale nie tych najtańszych. Podstawowy zabieg to układanie tańszych produktów na najniższych lub najwyższych półkach, czyli poza zasięgiem wzroku. Zazwyczaj bierzemy towary ze środkowych półek nawet nie patrząc na ich cenę, bo tak jest wygodniej i szybciej, dopiero w domu orientujemy się, że przepłaciliśmy.

REKLAMA

Dodatkowo markety celowo umieszczają produkty pierwszej potrzeby, takie jak na przykład pieczywo, w najdalszej alejce od wejścia – nawet jeśli czegoś nie potrzebujemy, przechodząc przez cały sklep z pewnością na coś się skusimy.

Oprócz tego sklepy sieciowe raz na jakiś czas zmieniają rozmieszczenie produktów na półkach, tak żebyśmy w poszukiwaniu potrzebnej nam rzeczy musieli zajrzeć w kilka innych miejsc, bo woda, którą chcemy kupić stoi teraz na drugim końcu sklepu.

Zobacz także: Jak oszczędzać na zakupach?

Zamieszanie z cenami produktów

W czasie zakupów dobrze jest wykazać się znajomością cen. Często produkty w promocyjnych cenach w rzeczywistości mają normalną cenę, a podana wyższa kwota tak naprawdę nigdy nie istniała. Dlatego zawsze dobrze przyglądajmy się produktom w promocji. Zdarza się też, że produkt z rzekomą niższą ceną ma pomniejszone opakowanie w stosunku do tego sprzed „obniżki”. A także rzeczy w tak zwanych wielopakach po przeliczeniu okazują się droższe niż kupione na sztuki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Czym różni się IKE od IKZE?

Sklepy roznoszą również gazetki z produktami w promocyjnej cenie. Przyciągnięci wizją oszczędzenia pieniędzy odwiedzamy sklep, usilnie szukamy tego, po co przyszliśmy, ale nic z tego, bo albo produkt ma inną cenę, albo wcale go nie ma i zmuszeni jesteśmy kupić coś droższego.

Wystrzegajmy się też koszów z tańszymi rzeczami, mogą one mieć naklejone podwójną cenę, ta pod spodem może być niższa.

Zobacz także: Czym jest III filar?

REKLAMA

Nie trudno przypomnieć sobie również sytuację, gdy na półce z promocyjnym produktem na jego miejscu leży jego droższy zastępca i przez nieuwagę trafia do naszego koszyka. Dlatego towary z podejrzanie niską ceną zawsze warto sprawdzić w czytniku. W większości sklepów na cenie podawany jest kod towaru, można go porównać z tym na produkcie, będziemy mieli pewność czy ktoś nie zamienił ich miejscami.

Jak już przedrzemy się przez gąszcz sklepowych półek i wreszcie dotrzemy do kasy, obserwujmy kasjerkę, czy dany produkt nie został nam naliczony podwójnie, a także czy cena zgadza się z tą z półki lub z czytnika. Na koniec przejrzyjmy paragon, jeśli coś się nie będzie zgadzało będziemy mieli szansę wyjaśnić to np. w punkcie obsługi klienta.

Zobacz także: Karta kredytowa – jak to działa?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA