REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak oszczędzać na zakupach?

Redakcja Dom
Zakup Fot. Fotolia
Zakup Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Oszczędzanie na zakupach wcale nie musi oznaczać odmawiania sobie czegokolwiek. Często, żeby oszczędzać na zakupach wystarczy mieć świadomość działania pewnych mechanizmów stosowanych przez sklepy. Jak się przygotować do zakupów i na co zwracać uwagę w trakcie?

Oszczędzanie w marketach

Wystrzegajmy się małych sklepów osiedlowych, ceny w nich są zawyżone, dlatego ograniczmy nasze zakupy w nich do niezbędnego minimum. Jak nieoczekiwanie zabraknie nam jakiegoś produktu to nie popadajmy w paranoję i nie jedźmy do marketu po jedną rzecz, bo zwyczajnie opłaca nam się to nie opłaca, ale starajmy się tak planować zakupy, żeby jak najrzadziej dochodziło do takiej sytuacji. Optymalnie jest robić duże zakupy w markecie raz w tygodniu.

REKLAMA

Zobacz także: Becikowe 2013 – kto go nie dostanie?

Nigdy nie wybieraj się na zakupy z pustym żołądkiem, na wszystko będziesz mieć ochotę i kupisz więcej niż będziesz w stanie zjeść.

REKLAMA

Pomocna w oszczędzaniu na zakupach w markecie może być lista potrzebnych nam produktów. Co nie znaczy, że musimy się jej ściśle trzymać. Zdarza się, że w sklepie jest promocja i można kupić coś poniżej normalnej ceny, w takiej sytuacji warto zignorować listę i wziąć produkt, który i tak będziemy musieli kupić za jakiś czas. Ale żeby korzystać z promocji, trzeba dysponować dodatkowymi pieniędzmi, jeśli ich nie mamy trzymajmy się listy. Choć z drugiej strony promocje bywają sfingowane i przeceniony produkt w rzeczywistości wcale nie kosztuje mniej – żeby świadomie korzystać z promocji trzeba pamiętać, jaka jest stała cena danego produktu.

Zwracajmy uwagę na cenę, często dany produkt sprzedawany jest przez wielu producentów, wybierzmy ten najtańszy (dotyczy to również zakupów w aptekach, większość leków i paraleków posiada tańsze zamienniki). Często te tańsze produkty są ułożone na najniższych półkach, niewygodnie się tam sięga, więc rzadziej tam zaglądamy, a odrobina wysiłku może być nagrodzona oszczędnością.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak uniknąć zadłużenia - sposoby na planowanie domowego budżetu

Nie dajmy się też nabrać na końcówkę ceny, jak coś kosztuje np. 9,99 automatycznie odbieramy to jako 9 zł, a produkt przecież tak naprawdę kosztuje 10 złotych. Przy małych kwotach różnica na poziomie złotówki nie będzie odczuwalna, ale jak kupujemy coś droższego to możemy nie zauważyć 100 złotych albo 1000 złotych, a to już spora kwota.

Warto również sprawdzać czy cena podana przy produkcie dotyczy właśnie tego, co chcemy kupić, często towary są poprzestawiane. Gdy nie mamy pewności jaka jest cena produktu to można porównać kod zapisany na nim z tym podanym na cenie. Jeśli kody się nie zgadzają możemy skorzystać również z czytnika cen. Ale i tak na koniec warto przy kasie przejrzeć paragon i wszelkie różnice warto wyjaśnić z kasjerką lub z punktem obsługi klienta.

Zobacz także: Kantory internetowe zyskują na popularności

Zakupy przez Internet

Obecnie właściwie wszystko można kupić przez Internet. Robiąc zakupy właśnie w ten sposób również możemy oszczędzić pieniądze. Wiele produktów, zwłaszcza sprzęty AGD i RTV, są tańsze w sklepach internetowych lub na aukcjach internetowych i to nawet po uiszczeniu opłaty za dostawę (jeśli natomiast zdecydujemy się odebrać towar osobiście, wtedy dostawa będzie bezkosztowa).

Zakupy posezonowe

Oszczędzić możemy również na posezonowych wyprzedażach. Wystarczy przestawić się i np. kurtkę zimową kupować po sezonie.

Zobacz także: Koszt utrzymania mieszkania

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA