REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Instalacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zasobnikowy podgrzewacz ciepłej wody – wszystko co trzeba wiedzieć przed jego zakupem

Zasobnikowy podgrzewacz ciepłej jest urządzeniem, za pomocą którego możemy ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Poniżej przedstawiamy wam poradnik na temat zasobników ciepłej wody użytkowej. O jakiej pojemności zbiornik wybrać? Kiedy zmniejsza się ciśnienie wody? Jak zabezpieczyć zasobnik przed rdzą i jak przeprowadzać jego dezynfekcję? Zapraszamy do lektury.

Kto odpowiada za zalanie mieszkania?

Wina za zalanie mieszkania nie zawsze spoczywa na sąsiedzie z góry. Aby ustalić, kto jest odpowiedzialny za zalanie mieszkania, należy określić przyczynę awarii. Winę mogą ponosić zarówno zarządcy budynku, jak i cała wspólnota mieszkaniowa.

Wymiana grzejników w kamienicy

Jak wymienić grzejniki w starym budynku? W ostatnim czasie gruntowne remonty kamienic są coraz częściej przeprowadzane. Wymiana instalacji grzewczej wiąże się z podjęciem wielu istotnych decyzji. W pierwszej kolejności musimy zadecydować czy wymieniamy całą instalację, czy tylko jej część.

Samodzielne odpowietrzanie grzejników krok po kroku

Po czym poznać, że grzejniki są zapowietrzone? Niesprawny grzejnik to np. szumiący grzejnik, który nierównomiernie oddaje ciepło. Kiedy za oknem robi się coraz zimniej, warto zainteresować się tematem niesprawnych grzejników.

REKLAMA

Kontrola instalacji gazowej – przepisy

Kontrola instalacji gazowej jest koniecznym elementem, o którym muszą pamiętać zarówno właściciele mieszkań i domków jednorodzinnych, jak i właściciele dużych obiektów na przykład hal produkcyjnych czy centrów handlowych. Jak często powinno się przeprowadzać kontrolę instalacji gazowej? Kto może przeprowadzić taką kontrolę?

Oznakowanie urządzeń elektrycznych - nowe przepisy w 2014 roku

Wszystkie sprzedawane w Polsce sprzęty elektroniczne powinny od 2014 roku posiadać informacje o swojej efektywności. Informacja taka powinna znajdować się na etykiecie energetycznej oraz w materiałach promocyjnych.

Jak przedłużyć żywotność kotła grzewczego?

Instalacja grzewcza, aby sprawnie działała musi spełniać wymagania polskich norm w zakresie zabezpieczenia urządzeń systemu grzewczego. Wielu producentów dodatkowo ma w swojej ofercie dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym będziemy mogli przedłużyć żywotność naszego kotła.

Jak płacić niższe rachunki za prąd zimą. Poradnik

Jak obniżyć rachunki za prąd w okresie zimowym. Po pierwsze należy gasić światło w domu podczas naszej nieobecności, a także wyłączać sprzęt rtv. Warto też wymienić żarówki na energooszczędne. Rachunki za prąd możne obniżyć też zmieniając dostawcę energii elektrycznej.

REKLAMA

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed wyjazdem na święta jest bardzo ważne jeśli, chcemy ten okres spędzić bez niespodzianek oraz w spokoju. Zobacz w jaki sposób zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem.

Klimatyzacja w biurze – zalety i wady

Poczuć miły chłód podczas letnich upałów lub podgrzać szybko pomieszczenie do upragnionych 24 stopni Celsjusza, gdy za oknem mróz, to zalety klimatyzacji. Jakie są zalety i wady klimatyzacji w biurze? Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Ogrzewanie podłogowe - czy warto w nie zainwestować?

Obok ogrzewania konwekcyjnego, czyli klasycznych kaloryferów, coraz większą popularność zyskuje również ogrzewanie podłogowe.

10 sposobów na oszczędne ogrzewanie

W okresie grzewczym na ogrzewanie wydajemy ok. 10% domowego budżetu. Jeśli postaramy się nieco oszczędzić na ogrzewaniu, możemy podreperować domowy budżet. Zobacz, w jaki sposób możemy oszczędzać na ogrzewaniu.

Jak uchronić przed włamaniem mieszkanie na parterze?

Mieszkania na parterze z racji swojej lokalizacji są bardziej narażone na włamanie niż te, które znajdują się na piętrze. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem? Sposoby są różne. Możemy zakupić okna atestowane o odpowiedniej klasie, które zabezpieczą nas przed włamaniem, zamontować rolety przeciwwłamaniowe, zamontować kraty lub po prostu wymienić okucia okienne.

Kradzież telefonu – co zrobić? Poradnik

Co zrobić kiedy zgubimy telefon komórkowy? Czy kradzież trzeba zgłosić na Policję? W jaki sposób możemy odzyskać skradziony numer telefonu. Zobacz poradnik.

Podzielniki ciepła (kapilary) – sposób działania i instalacja

Podzielniki ciepła to urządzenia, które pozwalają na określenie ile ciepła zostało zużyte w poszczególnych mieszkaniach. Dzięki temu każdy z mieszkańców może płacić za ciepło tyle, ile rzeczywiście go zużył. W jaki sposób działa podzielnik ciepła? Jak możemy zainstalować podzielnik w swoim mieszkaniu? Jak oszczędzić na ogrzewaniu po zamontowaniu podzielnika?

Sposoby ochrony budynku przed burzą

Aby chronić instalację elektryczną i urządzenia elektroniczne w swoim domu powinniśmy zamontować odpowiednie elementy piorunochronne na dachu budynku. Czym są zwody, uziomy i przewody odprowadzające? Co świadczy o dobrej jakości systemów ochrony budynku przed burzą? Jakie usytuowanie domu może wpływać na większe prawdopodobieństwo wyładowań elektrycznych?

Trasy kablowe – zasady ich prowadzenia

Przeprowadzenie tras kablowych w domach jednorodzinnych nie jest zbyt skomplikowane, jednak warto zdecydować się na profesjonalnie poprowadzoną trasę kablową już na etapie projektowania budynku. Koryta kablowe z blachy stalowej, korytka siatkowe druciane czy drabiny kablowe to rozwiązania dostępne praktycznie w każdym budynku. Zobacz, jak odpowiednio przeprowadzić trasy kablowe?

Gniazda natynkowe jako element aranżacji wnętrza

Czy gniazda natynkowe mogą by jednym z elementów aranżacji wnętrza? Okazuje się, że tak.

Metody cieplnego łączenia metali

Łączenie metali za pomocą ciepła może odbywać się na trzy sposoby: poprzez spawanie, zgrzewanie lub lutowanie. Czym różnią się te poszczególne metody łączenia metali? Jakie druty i elektrody można stosować do spawania stali? Jakie spoiwa lutownicze należy stosować do lutowania miękkiego, a jakie do lutowania twardego? Zobacz poradnik.

Zmiany w instalacjach w domu jednorodzinnym. Na jakim etapie je podejmować

Zmian w instalacjach w domu jednorodzinnym nie da się przeprowadzić na każdym etapie budowy lub po jej zakończeniu, a jeśli jest to możliwe, wówczas wiąże się z wysokimi kosztami. Kiedy wobec tego możemy przeprowadzić zmiany w instalacjach? Jakie zmiany będziemy w stanie wdrożyć na różnych etapach budowy?

Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na podłączenie gazu w swoim domu, warto pomyśleć o kosztach przyłączenia i kosztach samego ogrzewania gazowego. W jaki sposób załatwić formalności związane z przyłączeniem domu do sieci gazowej? Jakie będą opłaty za ogrzewanie domu gazem? Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie przyłączenia?

Jak obliczyć koszty ogrzewania domu?

Gdy kupujemy nowy dom, zastanawiamy się, jakie będą jego koszty utrzymania – w tym koszty ogrzewania. Jak prawidłowo obliczyć koszty ogrzewania domu? Co to jest wskaźnik EK i do czego będzie nam potrzebny przy obliczeniach? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu obliczeń dotyczących kosztu ogrzewania domu?

Ekogroszek – najpopularniejszy materiał na opał

Jeden z serwisów internetowych przeprowadził badanie, jaki rodzaj opału najczęściej stosują Polacy. Z przeprowadzonych badań wynika, że jest nim ekogroszek, który wybiera 37% badanych, zaraz za nim znajduje się drewno (24,8%) i węgiel kamienny (16,5%).

Kolektory słoneczne – rodzaje, zasada działania, montaż

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym źródłem energii. Z uwagi na klimat panujący w Polsce mogą stanowić tylko uzupełnienie energii cieplnej, ale mimo to decydujemy się na ich instalację. Jakie są rodzaje kolektorów słonecznych? W jaki sposób działają kolektory i gdzie najlepiej je zainstalować?

Jak sprawdzić, ile będzie kosztować nas ogrzanie nowego mieszkania lub domu?

Koszt związany z ogrzaniem budynku stanowi większą część opłat eksploatacyjnych domu czy mieszkania. Kupując nowy dom lub mieszkanie, warto sprawdzić, czy zostało ono zaprojektowane i wykonane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz czy do jego budowy wykorzystano energooszczędne materiały, które wyeliminują straty ciepła. Zobacz jak sprawdzić i porównać poziom energochłonności nowego mieszkania lub domu.

Ogrzewanie podłogowe – jak działa?

Ogrzewanie podłogowe to najpopularniejszy system grzewczy, cechujący się nowoczesnością, energooszczędnością oraz estetyką. Niewidoczna dla oka instalacja zapewnia komfort cieplny, pozytywnie wpływa na zdrowie domowników i jest najczęściej polecana w systemach opartych na pompach ciepła. Dlaczego?

Kominki elektryczne – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Kominki elektryczne to wygodne i bezpieczne urządzenia. Kominki elektryczne nie brudzą sadzą, popiołem, nie wydzielają dymu ani spalin – nie wymagają też podłączenia do szybów wentylacyjnych. Pobór energii pobieramy przez kominki elektryczne jest bardzo niewielki, zazwyczaj wynosi od 60 do 400 W, czyli tyle co 2, 3 żarówki.

Jak uchronić dom przed włamaniem? Okna dachowe i drzwi tarasowe

Okna dachowe i drzwi tarasowe mogą stanowić pokusę dla złodzieja, który zechce wejść do środka naszego domu pod nasza nieobecność. Jak uchronić nasz dom przed włamaniem. Rozwiązaniem jest zastosowanie okien dachowych oraz drzwi tarasowych o konstrukcji, które gwarantują nam skuteczną ochronę antywłamaniową.

Co zrobić kiedy zgubimy telefon lub smartfon?

Co zrobić, kiedy zgubimy telefon lub smartfon. Zobacz poradnik z którego dowiesz się, w jaki sposób można zminimalizować szkody spowodowane kradzieżą smartfona lub telefonu i co robić w takiej sytuacji.

Jak bezpiecznie przechowywać złoto?

Gdzie przechowywać złoto, by było bezpieczne? W skrytce bankowej? W domu? Czy sejf to dobry sposób na przechowywanie złota w domu. Jakie są inne możliwości? Radzi Marcin Lenar z Mennicy Wrocławskiej.

Sprzęt gaśniczy: Dlaczego spray jest lepszy niż gaśnica?

Spraye gaśnicze to dość mało popularny środek gaśniczy. To niewielkie urządzenie gaśnicze jest bardzo intuicyjne w użyciu. Działa jak np. lakier do włosów lub pianka do golenia - wstrząsamy i pryskamy.

Klimatyzacja z pompą ciepła

Jak działa pompa ciepła? Czym jest czynnik roboczy? Na czym polega chłodzenie pasywne oraz aktywne? Jak działa pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym? Czy pompy ciepła mogą zastąpić tradycyjną klimatyzację? – wyjaśnia Rafał Magiera, ekspert Sofath.

System grzewczy sterowany przez ipoda

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej nowych technologii, które umożliwiają sterowanie instalacjami na odległość. JunkersHome tonowa aplikacja, która pozwala sterować systemem grzewczym za pomocą smartfona. Dzięki aplikacji, teraz systemem grzewczym będziemy mogli sterować z dowolnego miejsca na świecie.

Stal emaliowana – sposób na kamień i osad w łazience

Jednym z powszechnych problemów w polskich łazienkach jest twarda woda. To przez nią na wannie lub brodziku pojawia się mało estetyczny kamień i osad. Jak sobie z nim radzić? Jednym ze sposobów jest możnaż emaliowanej wanny lub brodzika.

Klimatyzacja – standard czy luksus?

Coraz więcej polskich inwestorów w okresie letnim inwestuje w klimatyzację. Coraz częściej klimatyzacja to już standard, nie luksus. Czy opłaca się w nią inwestować w polskim klimacie?

Klimakonwektor: chłodzenie pasywne i aktywne – różnice

Klimakonwektor to urządzanie chłodząco-grzejące, które możemy stosować w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Chłodząc nas klimakonwektor może pracować na dwa sposoby: pasywny oraz aktywny. Zobacz, jakie są między nimi różnice.

Ogniochronne zaprawy tynkarskie – przeciwpożarowe zabezpieczenie konstrukcyjne budynków

W biurowcach, galeriach handlowych, halach sportowo-widowiskowych oraz halach produkcyjnych i magazynach dochodzi do kilkuset pożarów rocznie – wynika ze statystyk strażaków. Z racji gabarytów, obiekty te muszą cechować się szczególną wytrzymałością konstrukcyjną – odpornością na silne wiatry czy ruchy ziemi. Zagrożeniem dla ich stabilności jest również pożar, dlatego tak ważne są zabezpieczenia, pozwalające zwiększyć odporność poszczególnych części budynku na siłę ognia.

Kolektory słoneczne – co wiesz na ich temat?

Wiele osób myśli o montażu kolektorów słonecznych, ale jednocześnie przyznaje, że niewiele wie na ich temat. Czy kolektory słoneczne działają zimą? Ile kosztują? Czy opłaca się je montować. Zobacz poradnik.

Pompy ciepła – praca, moc, cena

Pompy ciepła nie są zbyt popularne na polskim rynku, jednak w kontekście „ekologicznej” energetyki są jedną z alternatyw dla tradycyjnych źródeł ciepła w wielu domach jednorodzinnych. Warto zatem przybliżyć kilka informacji na temat tych urządzeń, a zarazem obalić kilka mylnych przekonań.

Projekt sieci elektrycznej w domu jednorodzinnym

Jak zaprojektować układ gniazdek elektrycznych w pomieszczeniach sprawnie i funkcjonalnie? Oczywiście, istnieje spora różnica pomiędzy kawalerką a domem jednorodzinnym, jednak zarówno w jednym jak i w drugim przypadku łazienka zawsze zagrożona jest zachlapaniem, a gabinet wymaga zainstalowania łącza teleinformatycznego. Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych pomieszczeń domowych wraz z zalecaną ilością wyposażenia w osprzęt elektryczny oraz rekomendowanymi rozwiązaniami.

7 prostych sposobów na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym

Jak oszczędzać wodę w gospodarstwie domowym? Zamiast kąpieli, możemy wziąć szybki prysznic, nie lać wody, kiedy myjemy zęby lub kupić kran z perlatorem. Oszczędzanie wody nie jest skomplikowane i może przyczynić się do znacznego zmniejszenia rachunków. Zobacz, co jeszcze można zrobić, aby zmniejszyć rachunki za zużycie wody.

Pompa głębinowa – zakup. Poradnik

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pompy głębinowej? Wybór odpowiedniej pompy to decyzja, której skutki będziemy ponosić przez kilka kolejnych lat. Dlatego tak ważny jest jej właściwy wybór. Każda wymiana urządzenia na nowe, to spore przedsięwzięcie. Stawiając na nowe technologie, unikniemy w przyszłości wielu problemów.

System kominowy do kotłów kondensacyjnych

MK Flex to elastyczny jednościenny system kominowy przeznaczony do przystosowywania starych, trudno dostępnych szachtów kominowych do pracy z kotłami kondensacyjnymi. System ten posiada wkładkę kominową, klasy ciśnieniowej P1 (200 Pa), którą można montować także w kominach, które posiadając tzw. uskoki.

Kolektory słoneczne – dobór i rozmieszczenie na dachu

W ciągu dnia energia słoneczna rozkłada się nierównomiernie na powierzchni dachu, dlatego ważne jest aby kolektory słoneczne dobrać do konkretnego dachu, jego kąta nachylenia oraz odpowiedniego miejsca.

Gazowe zabezpieczenia przeciwpożarowe – sposób ochrony cennych eksponatów przed ogniem

Unikatowe biblioteczne inkunabuły, bezcenne eksponaty muzealne, wartościowe obrazy i rzeźby prezentowane w galeriach wymagają profesjonalnej ochrony przeciwpożarowej. Tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo i jednocześnie zachowanie trwałości cennych przedmiotów, sprawdzą się systemy oparte na czystych środkach gaśniczych.

Klimatyzacja w sypialni – czy warto ją tam montować?

Klimatyzacja w sypialni może się nam przydać zwłaszcza w upalne dni. W nie klimatyzowanych pomieszczeniach ciężko wytrzymać, zwłaszcza latem. W sypialni, w której panuje wysoka temperatura możemy czuć się zmęczeni i mieć problemy z zaśnięciem. Zobacz, jakie wady i zalety może mieć klimatyzacja w sypialni.

Ogrzewanie podłogowe zamiast kaloryferów – czy warto?

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego ogrzewania (kaloryferów) wybierając ogrzewanie podłogowe. Czy takie rozwiązanie nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń? Czy warto zdecydować się na system mieszany.

Jak rozwiązać spór lub jak zmienić dostawcę gazu?

Nieprawidłowości w umowach z dostawcami gazu można rozwiązać. Wielu z nas na ma zastrzeżeń do otrzymywanego gazu. Co jednak zrobić, kiedy zauważymy pewne nieprawidłowości. UOKiK zwraca uwagę na problemy odbiorców gazu.

Zasady ewakuacji podczas pożaru – schodami czy windą

Windy, choć na co dzień w znacznym stopniu ułatwiają nam przemieszczanie się po budynku, mogą też stanowić zagrożenie np. podczas pożaru. Jak należy zachowywać się podczas pożaru w budynku – radzi specjalista z firmy D+H Przemysław Knura.

Mieszkanie w bloku wyposażone w inteligentne technologie

Inteligentne mieszkanie – teraz to możliwe. Już nie musisz się martwić, kiedy podkręcić ogrzewanie, przewietrzyć pokój czy zasłonić rolety – inteligentny system zrobi to za Ciebie. Nawet mieszkanie o niewielkiej powierzchni możemy wyposażyć w inteligentną technologię. Sterowanie sprzętami odbywa się za pomocą telefonu komórkowego.

REKLAMA