REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Klimatyzacja w biurze – zalety i wady

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Biuro, wnętrza komercyjne. Fot. Fotolia
Biuro, wnętrza komercyjne. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Poczuć miły chłód podczas letnich upałów lub podgrzać szybko pomieszczenie do upragnionych 24 stopni Celsjusza, gdy za oknem mróz, to zalety klimatyzacji. Jakie są zalety i wady klimatyzacji w biurze? Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Klimatyzacja – zalety

Klimatyzacja w biurze pozwala na efektywną pracę, kiedy np. na dworze jest ciepło. W upalne dni, kiedy w biurze jest duszno, dzięki klimatyzacji uda nam się utrzymać temperaturę na wystarczająco niskim i komfortowym poziomie. Pracując w niskiej temperaturze, będziemy mogli lepiej się skupić na naszej pracy.

REKLAMA

Dzisiejsze klimatyzatory nie tylko pozwalają obniżyć temperaturę w pomieszczeniach biurowych do takiej, w której pracownikom najlepiej się pracuje, ale także oczyszczają powietrze z pyłu, bakterii i kurzu. Podczas pracy w biurze, optymalną temperaturą do pracy jest ta w zakresie 20–25°C. Zbyt wysoka różnica temperatur pomiędzy tą w pomieszczaniu, a tą na zewnątrz, może mieć wpływ na zdrowie pracowników.

Klimatyzacja – wady

Klimatyzacja poza wieloma swoimi zaletami, ma też swoje wady. Nagłe zmiany temperatur odczuwane przez pracowników wchodzących z (ciepłego) zewnątrz do klimatyzowanego pomieszczenia, w którym panuje niska temperatura, może skutkować poważnymi konsekwencjami, np. chorobami zatok lub częstymi przeziębieniami pracowników. Klimatyzacja przyczynia się również do wysuszania skóry.

Konserwacja klimatyzacji

Klimatyzacja jest bardzo pomocna na co dzień, kiedy np. na zewnątrz jest bardzo gorąco. Jednak, aby cały czas działała i była sprawna, raz na jakiś czas wymaga konserwacji. Jeżeli zapomnimy lub zlekceważymy serwisowanie klimatyzacji, może się okazać, że zamiast pomagać zacznie szkodzić – zarówno nam, jak i naszym pracownikom.

Klimatyzacja, która nie jest odpowiednio serwisowana staje się siedliskiem bakterii, grzybów i pasożytów, które będziemy wdychać wraz z wdychanym powietrzem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Klimatyzacja -  Tak, ale jaka? 

Zakup klimatyzacji powinien być przemyślaną decyzją. Decyzją, w której weźmiemy pod uwagę wszystkie za i przeciw. Dopasowanie odpowiedniego sprzętu również jest bardzo istotne. Przy jego wyborze powinniśmy kierować się powierzchnią pomieszczenia, liczbą okien i drzwi znajdujących się w pomieszczeniu, liczbą urządzeń, które wytwarzają dodatkowe ciepło,  także liczbą osób znajdującą się w pomieszczeniu. Warto również zdać się na profesjonalny montaż i wynająć do tego celu firmę specjalizująca się w tego rodzaju usługach.

Jeżeli do tego wszystkiego dodamy zadbamy o regularne przeglądy urządzeń oraz ich serwis – będziemy mogli cieszyć się z działania urządzenia długo i zdrowo.

Zobacz także:  Na czym polega dobór klimatyzatora?

Zobacz także:  Regulacja instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych

Zobacz także: Projekt wentylacji i klimatyzacji – z czego wynikają założenia temperaturowe?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

REKLAMA

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA