REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogrzewanie podłogowe - czy warto w nie zainwestować?

 PolishProperty.eu
PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.
Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe

REKLAMA

REKLAMA

Obok ogrzewania konwekcyjnego, czyli klasycznych kaloryferów, coraz większą popularność zyskuje również ogrzewanie podłogowe.

REKLAMA

Staje się ono coraz bardziej popularne w domach jednorodzinnych. Pozwala bowiem uzyskać dużą wydajność przy poniesieniu stosunkowo niewielkich kosztów. Wodne ogrzewanie podłogowe przyszło do nas z zachodniej Europy, gdzie zyskało dużą popularność i cieszy się zaufaniem klientów. Ocenia się, że trwałość dobrze zamontowanej instalacji, wykonanej z dobrej klasy materiałów, może wynosić nawet kilkadziesiąt lat.

Zalety ogrzewania podłogowego

REKLAMA

Ogrzewanie tego typu ma szereg zalet. Przede wszystkim zapewnia równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni domu. Podczas ogrzewania pomieszczeń w ten sposób nie występują ruchy ciepłych mas powietrza. W związku z tym, kurz znajdujący się w pomieszczeniu nie jest wzbijany jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania na podczerwień. Dzięki temu ogrzewanie tego typu nie jest uciążliwe dla alergików.

Co więcej, z racji tego, że ciepło w pomieszczeniach biegnie od dołu do góry, domownicy nie mają problemu z tym, aby się rozgrzać i nie marzną od zimnych stóp. To sprawia również że tego typu sposób ocieplenia domu jest ogrzewaniem niskotemperaturowym. Dzięki temu, że powierzchnia grzewcza jest bardzo duża, nie jest konieczne rozkręcanie go do wyższych temperatur.

Czy można zamienić ogrzewanie zwykłe na podłogowe?

Przyjmuje się, że ogrzewanie podłogowe najlepiej jest założyć w domu, w którym nie ma jeszcze żadnego źródła ciepła. Specjaliści odradzają demontaż normalnego ogrzewania na rzecz ogrzewania podłogowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na ogół jest też tak, że zamiana jednej instalacji na inną wiąże się również ze zrywaniem podłogi, dlatego takie rozwiązanie może generować sporo kosztów. Wiążące decyzje powinny więc zapaść już na etapie projektowania domu.

Jaką podłogę wybrać?

Jeszcze do niedawna ogrzewanie podłogowe wymagało położenia specjalnej posadzki, która wykluczała niektóre materiały, np. panele drewniane. Od jakiegoś czasu nie jest to już problemem i zainstalowanie ogrzewania podłogowego nie wyklucza zamontowania również paneli zwykłych, paneli drewnopodobnych, czy też drewnianej posadzki.

Wady ogrzewania podłogowego

REKLAMA

Oprócz wielu zalet, ogrzewanie tego typu ma też wady. W przypadku np. awarii przewodów grzewczych, konieczne jest zrywanie podłogi. Korzystając z ogrzewania tego typu, nie zaleca się też wykładzin i dywanów, gdyż mogą znacznie ograniczać dopływ ciepła.

Koszt założenia instalacji jest wyższy, ale szybciej się zwraca. Minusem może być jednak to, że na początku, już na etapie projektowania domu, wymaga zaangażowania dodatkowych środków.

Zobacz także: Główne błędy popełniane przy montażu instalacji wodnego ogrzewania podłogowego

Zobacz także: Ogrzewanie podłogowe zamiast kaloryferów – czy warto?

Zobacz także:  Poznaj wady i zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Mateusz Kozłowicz

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA