REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Iwona Szadkowska
święta, rodzina, choinka
święta, rodzina, choinka
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed wyjazdem na święta jest bardzo ważne jeśli, chcemy ten okres spędzić bez niespodzianek oraz w spokoju. Zobacz w jaki sposób zabezpieczyć dom i mieszkanie przed włamaniem.

REKLAMA

Święta nie zawsze spędzamy we własnym domu. Jedne osoby wyjeżdżają do rodziny, inne organizują sobie świąteczny wypoczynek np. w górach lub innym ciekawym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd na święta, musimy zabezpieczyć mieszkanie lub dom na czas naszego wyjazdu tak, aby nikt niepowołany nie dostał się do środka. Jak zabezpieczyć dom i mieszkanie przed wyjazdem na święta?

Zabezpieczenie domu i mieszkania przed włamaniem z wykorzystaniem elektroniki

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Zaawansowana technologia pozwala na zaprogramowanie czujników, dzięki którym światło będzie włączać się i wyłączać o określonych godzinach. Dzięki nim możemy również ustawić inne sprzęty domowe np. telewizor lub sprzęt grający, aby włączały się o określonych porach. Technologia ta pozwala na upozorowanie obecności domowników i zniechęca złodzieja do potencjalnego włamania.

Bywa, że taki system jest częścią systemu alarmowego. Dodatkowo możemy wykupić opcję, która informuje nas – właścicieli posesji – o próbie wtargnięcia do domu.

Które miejsca w domu należy dodatkowo zabezpieczyć przed włamaniem?

REKLAMA

Złodziej dostaje się do domu najczęściej przez okna, drzwi balkonowe lub inne drzwi. Wybiera te punkty, które nie są oświetlone, są oddalone od ruchu ulicznego i znajdują się z tyłu budynku. Jeżeli złodziej zauważy, że któreś z drzwi są słabej jakości i łatwo będzie się przez nie dostać do środka – to wybierze je za swój cel.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z tego właśnie powodu nie należy oszczędzać na zakupie okien i drzwi, ponieważ może się okazać, że przez własną oszczędność ułatwimy złodziejowi włamanie do naszego mieszkania. Oczywiście nawet najdroższe, najbardziej wzmocnione drzwi i okna nie są w stanie zagwarantować nam tego, że złodziej ich nie otworzy. Żaden producent nie da nam100% gwarancji bezpieczeństwa. Kupując jednak certyfikowane okna i drzwi z odpowiednią ilością zabezpieczeń – chronimy swój dom, zabezpieczając go przed włamaniem.

Nie powinniśmy również pozostawiać wokół domu sprzętu, który może ułatwić złodziejowi włamsnie. Cały sprzęt ogrodniczy powinien być schowany – szczególnie, gdy wyjeżdżamy.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

W mieszkaniu mamy trochę łatwiej, z każdej strony – od góry, od dołu i po bokach, mamy sąsiadów. Jeżeli żyjemy z nimi w zgodzie, podczas naszej nieobecności warto poprosić ich o doglądanie naszego mieszkania. Zaufanej osobie możemy wręczyć klucze z prośbą o podlewanie kwiatków i włączanie niewielkiej lampki w jednym z pokoi raz na jakiś czas. Pozwoli to na stworzenie pozornej obecności domowników i zastąpi drogą elektroniczną inwestycję.

Nie powinniśmy za to informować wszystkich wkoło, że wyjeżdżamy na święta. Wystarczy, że wie o tym jedna sąsiadka, której wręczymy klucze i poprosimy o dyskrecję.

W mieszkaniu, tak samo jak w domu, powinniśmy postarać się o dobrej jakości drzwi antywłamaniowe, które nie dadzą się tak łatwo otworzyć. To samo dotyczy okien – szczególnie, gdy mieszkamy na parterze.

Co kusi złodzieja?

Może nam się wydawać, że nie mamy w domu nic cennego, co mogłoby zainteresować złodzieja. Warto jednak wiedzieć, że dla niektórym wystarczy zwykły telewizor, radio, sprzęt grający czy trochę biżuterii. A skąd najczęściej złodzieje dowiadują się, co mamy w naszym mieszkaniu lub domu? Popularność portali społecznościowych, na których umieszczamy zdjęcia domu i rodziny to nie tylko możliwość podzielenia się z najbliższymi, co u nas słychać. To również doskonała informacja dla osób niepowołanych o tym, co mamy i gdzie to mamy. Zadbajmy zatem o to, aby informacje o wartościowych rzeczach i cennych rzeczach, które posiadamy nie znalazły się na portalach społecznościowych.

Zobacz także:  Kradzież telefonu – co zrobić? Poradnik

Zobacz także:  Zakup sejfu – na co zwrócić uwagę?

Zobacz także:  Uchroń się przed czadem!

To samo tyczy się informowania wszystkich znajomych na portalach społecznościowych o naszym wyjeździe. Taka informacja również może skusić potencjalnego złodzieje do odwiedzenia nas podczas naszej nieobecności. Nie warto również chwalić się samochodem, który dopiero co kupiliśmy, nowym motorem i innymi cennymi przedmiotami.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA