REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzina na Swoim

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co zastąpi rządowy program „Rodzina na Swoim”?

Rządowy program „Rodzina na Swoim” kończy swój żywot 31 grudnia 2012 roku. Do jej pory z państwowej pomocy skorzystało ponad 151 tys. klientów. Czy pojawią się inne formy pomocy młodym Polakom?

Limity w "Rodzinie na Swoim" - III kwartał 2012

Bank Gospodarstwa Krajowego ustalił limity w "Rodzinie na Swoim" na III kwartał 2012 roku. Nowe limity na III kwartał 2012 roku właściwie nie uległy zmianie, w niewielkim stopniu zostały podniesione tylko w województwie pomorskim.

Jakie są prognozy dla rynku kredytów hipotecznych?

Prognozy dotyczące sytuacji na rynku kredytów hipotecznych nie są optymistyczne. W stosunku do poprzedniego roku nastąpiło wyraźne pogorszenie na rynku kredytów hipotecznych. Co na to wpłynęło? Czy możemy spodziewać się poprawy?

„Rodzina na Swoim” nie dla Warszawy

„Rodzina na Swoim” przestała być realna dla warszawskich inwestycji. Nowe limity cen za metr kwadratowy mieszkania w II kwartale 2012 zostały obniżone w czterech miastach wojewódzkich – najbardziej dotknęło to Warszawę. Jak to teraz wygląda?

REKLAMA

„Rodzina na Swoim”: limity na II kwartał 2012

Limity na II kwartał 2012 w „Rodzinie na Swoim” zostały podniesione w 13 miastach wojewódzkich. Ułatwiony dostęp do „Rodziny na Swoim” w II kwartale 2012 roku będzie m.in. we Wrocławiu, w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. A gdzie obniżono limity?

„Rodzina na Swoim” czy zwykły kredyt – co opłaca się bardziej?

„Rodzina na Swoim” czy zwykły kredyt – co opłaca się bardziej? Zakładając, że mieszkania nadal będą tanieć, zaciąganie kredytu w ramach „Rodziny na Swoim” może się nie opłacać.

Darowizna domu od teściów a obowiązek podatkowy

Z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wynika, że przedmioty majątkowe nabyte w drodze darowizny należą do majątku osobistego małżonka, który został obdarowany, o ile darczyńca nie postanowił inaczej. Jeżeli teściowie dokonają darowizny domu na rzecz córki i zięcia, ze zwolnienia od zapłaty podatku będzie mogła skorzystać jedynie córka.

Mieszkania używane w „Rodzinie na Swoim”

Mieszkania używane w „Rodzinie na Swoim” wygrywają z rynkiem pierwotnym. Po zmianach w programie to głównie nowe lokale miały być obiektem zainteresowania nabywców. Jak się okazuje, w styczniu większość kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” zaciągnięto na zakup mieszkań z rynku wtórnego.

REKLAMA

„Rodzina na Swoim” – kiedy można stracić dopłatę?

„Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych. Kiedy można stracić dopłatę z „Rodziny na Swoim”? Jedną z sytuacji jest wynajem mieszkania lub kupno innej nieruchomości.

Kredyt nie tylko na mieszkanie

Decydując się na kredyt hipoteczny, często potrzebujemy pieniędzy nie tylko na mieszkanie, lecz także na jego wykończenie. Kredyt w „Rodzinie na Swoim” finansuje wyłącznie zakup mieszkania. W tej sytuacji tańszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie drugiego kredytu na standardowych warunkach.

Program „Rodzina na Swoim” a najem zakupionego mieszkania

Z dniem 31 sierpnia 2011 r. weszły w życie kolejne zmiany w odniesieniu do programu „Rodzina na Swoim”. Ustawa nowelizująca wprowadziła liczne obostrzenia. W głównej mierze dotyczą one sytuacji zaprzestania stosowania dopłat.

Singiel w „Rodzinie na Swoim” – gdzie po kredyt?

Ile musi zarabiać singiel, żeby dostać kredyt w „Rodzinie na Swoim”? W którym banku singiel może liczyć na najkorzystniejszy kredyt?

Rekord „Rodziny na Swoim” w 2011 r.

W 2011 r. udzielono rekordową ilość kredytów w ramach „Rodziny na Swoim”. To był najlepszy rok od początku istnienia programu preferencyjnych kredytów.

Rynek kredytów hipotecznych w 2011 r. – jaki był dla kredytobiorców?

Jaki był dla kredytobiorców rynek hipoteczny w 2011 r.? Które wydarzenia wpłynęły na kredyty najbardziej? Przeczytaj poniższy raport.

Zamiast wynajmować mieszkanie, weź kredyt hipoteczny

Zamiast wynajmować mieszkanie, weź kredyt hipoteczny. Wynajmując małe mieszkanie, miesięcznie zapłacisz tyle, ile kosztowałaby Cię rata kredytu z dopłatą w ramach „Rodziny na Swoim”.

Banki udzieliły mniej kredytów w ramach „Rodziny na Swoim”

Banki udzieliły mniej kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” – w listopadzie znacznie spadła liczba nowo udzielonych preferencyjnych kredytów. Mniej kredytów w "Rodzinie na Swoim" to wynik zmian w prawie.

Osiedle Tęczowe w „Rodzinie na Swoim”

Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Prawdopodobnie po kolejnej zmianie limitów kupno mieszkania w Warszawie w "Rodzinie na Swoim" będzie już niemożliwe.

Rozwód a „Rodzina na Swoim”

Po rozwodzie współmałżonkowie nie tracą prawa do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”, nawet po przepisaniu kredytu i mieszkania na jednego ze współmałżonków.

Kolejne ograniczenia w „Rodzinie na Swoim”

Kolejne ograniczenia w „Rodzinie na Swoim” tym razem wynikają z wprowadzania w życie Rekomendacji S. Osoby z niską zdolnością kredytową będą miały trudności z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego.

„Rodzina na Swoim”: raport

„Rodzina na Swoim” cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem kredytobiorców. W trzecim kwartale rządowy program pobił swój rekord – podpisano 14 355 tys. umów kredytowych.

Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim”

Zbliża się koniec „Rodziny na Swoim” – zmniejszająca się liczba preferencyjnych kredytów to wynik sierpniowych zmian w programie. W rezultacie w październiku zaciągnięto o 2 tys. mniej kredytów w „Rodzinie na Swoim” niż we wrześniu.

Zmiany utrudniające uzyskanie kredytu w ramach „Rodziny na Swoim”

Zmiany obowiązujące od sierpnia 2011 roku w znaczącym stopniu ograniczyły dostęp do kredytów w ramach "Rodziny na Swoim". Wprowadzone ograniczenia dotyczą obniżenia maksymalnej ceny metra kwadratowego nieruchomości oraz limitu wiekowego kredytobiorców do 35 lat. "Rodzina na Swoim" została poszerzona o singli. Jakie zmiany w "Rodzinie na Swoim" przyniosła nowelizacja ustawy?

Kredyt w ramach „Rodziny na Swoim” dostępny także dla singli

Kredyt w "Rodzinie na Swoim" jest dostępny także dla singli. Koniec sierpnia 2011 roku przyniósł zmiany w rządowym programie. Obecnie osoby niepozostające w związku małżeńskim mogą skorzystać z kredytu w ramach „Rodziny na Swoim” po spełnieniu określonych warunków. Jednak nowelizacja w znacznym stopniu ogranicza singli z uwagi na zmniejszenie ceny metra kwadratowego mieszkania zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Wniosek kredytowy dla singli tylko do końca 2012 roku

Single, czyli osoby niepozostające w związku małżeńskim, do końca 2012 roku mogą składać wnioski kredytowe o udzielenia im kredytu w ramach programu „Rodzina na Swoim”.

"Rodzina na Swoim": porady dla kredytobiorców

Cała procedura związana z zakupem nieruchomości w ramach programu "Rodzina na Swoim" jest skomplikowana, ponieważ kredytobiorca musi dostosować cel uzyskania kredytu do licznych ograniczeń. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kredytu należy dokonać szczegółowej analizy i porównać standardowy kredyt z kredytem w ramach "Rodziny na Swoim". Warto także zaplanować dodatkowe wydatki związane z zakupem nieruchomości.

„Rodzina na Swoim” – jak zmienił się program?

Jak zmieniła się „Rodzina na Swoim”? Jak wyglądają aktualne limity cenowe? Kto został objęty dofinansowaniem w ramach „Rodziny na Swoim”?

Sfinansowanie budowy domu z „Rodziny na Swoim”

Sfinansowanie budowy domu z „Rodziny na Swoim” jest teraz łatwiejsze, niż znalezienie gotowego mieszkania, które mieściłoby się w zmienionych limitach programu. Kupno domu może być teraz bardziej opłacalne niż kupno mieszkania.

Kredyt w „Rodzinie na Swoim” na budowę domu

Kredyt w „Rodzinie na Swoim” na budowę domu może okazać się dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy po zmianach w „Rodzinie na Swoim” nie mogą dostać preferencyjnego kredytu na mieszkanie.

„Rodzina na Swoim” nadal popularna

„Rodzina na Swoim” jest nadal popularna wśród kredytobiorców. Mimo zmian w programie, we wrześniu liczba zaciąganych kredytów preferencyjnych była rekordowa duża.

„Rodzina na Swoim”: gdzie znajdziemy mieszkania z dopłatami?

Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. W Krakowie i Poznaniu nowe limity „Rodziny na Swoim” ograniczyły dostęp do mieszkań z dopłatami do minimum.

Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”?

Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”? Czy po kolejnych obniżkach można znaleźć mieszkania, które kwalifikują się do dopłat? Gdzie „Rodzina na Swoim” z nowymi limitami jest korzystniejsza dla kupujących mieszkania?

Stołeczne inwestycje w ramach „Rodziny na Swoim”

Stołeczne inwestycje w ramach nowych limitów „Rodziny na Swoim” oferuje Dolcan. W nowych limitach programu mieści się aż 5 inwestycji dewelopera. Które stołeczne inwestycje Dolcan dostępne są w nowych limitach „Rodziny na Swoim”?

Student w „Rodzinie na Swoim”

Student w „Rodzinie na Swoim” to singiel, który po ostatnich zmianach w programie został objęty rządową dopłatą do mieszkań. Zmniejszone limity „Rodziny na Swoim” ograniczyły dostęp do wielu atrakcyjnych lokali. W tej sytuacji rozwiązaniem dla studentów, którzy chcą kupić własne mieszkanie, może okazać się kredyt hipoteczny z rodzicami.

Oferta kredytowa banków – jesień 2011

Oferta kredytowa banków na jesień 2011 to głównie kredyty w złotówkach na korzystnych warunkach. Zmiany w „Rodzinie na Swoim” i spadek popularności franka szwajcarskiego zmusiły banki do dopasowania ofert kredytów do potrzeb klientów.

Polacy poszukują tańszych mieszkań

Polacy poszukują tańszych mieszkań. Zainteresowanie tańszymi lokalami to wynik zmian, jakie zaszły na rynku nieruchomości i rynku kredytów.

Kiedy kredytobiorca straci dopłatę z „Rodziny na Swoim”?

Kredytobiorca straci dopłatę z „Rodziny na Swoim”, jeżeli naruszy zasady, które wprowadziła nowelizacja ustawy, dotycząca programu. Nowe zasady obejmują zarówno przyszłych kredytobiorców, jak i tych, którzy już spłacają kredyt w ramach „Rodziny na Swoim”.

„Rodzina na Swoim”: zmiany na rynku nieruchomości

Nowa „Rodzina na Swoim” spowodowała zmiany na rynku nieruchomości. Polacy, którym zależy na kupnie tańszego mieszkania mieszczącego się w limitach programu, poszukują lokali mieszkalnych w mniejszych miejscowościach.

Deutsche Bank PBC rezygnuje z "Rodziny na Swoim"

Program „Rodzina na Swoim”, którym ma pomagać w spłacie kredytu mieszkaniowego, w związku z wprowadzonymi przez rząd zmianami przestaje być interesujący dla banków. Z udzielania kredytów w ramach „Rodziny na Swoim” wycofał się właśnie Deutsche Bank PBC.

„Rodzina na Swoim” – program dla promila ofert

31 sierpnia 2011 roku wchodzi w życie Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Polska Federacja Rynku Nieruchomości przeprowadziła sondę w środowisku pośredników w obrocie nieruchomościami dotyczącą skutków wspomnianych zmian dla obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi.

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych zostały wywołane przez rosnące oprocentowanie kredytów i obniżki marż. Kredytobiorców czekają jeszcze nowelizacja ustawy dotyczącej „Rodziny na Swoim” i ustawa antyspreadowa.

„Rodzina na Swoim” i frank szwajcarski – sytuacja na rynku kredytów hipotecznych

Zmiany w programie „Rodzinie na Swoim” i ostatni wzrost kursu franka szwajcarskiego wpłynęły na sytuację na rynku kredytów hipotecznych. Przeczytaj raport przygotowany przez Open Finance i Oferty.net.

„Rodzina na Swoim”: stare zasady dofinansowania do 30 sierpnia

Stare zasady dofinansowania kredytów w ramach programu „Rodzina na Swoim” obowiązują do 30 sierpnia 2011 r. Przyszli kredytobiorcy, którym zależy na uzyskaniu preferencyjnego kredytu, powinni pospieszyć się z formalnościami.

„Rodzina na Swoim”: rynek pierwotny i wtórny

Program „Rodzina na Swoim” zmieni się na początku września 2011 r. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynkach pierwotnym i wtórnym po nowelizacji ustawy regulującej „Rodzinę na Swoim”?

Zmalało zainteresowanie „Rodziną na Swoim”

Zainteresowanie kredytobiorców dofinansowaniem w ramach programu „Rodzina na Swoim” w ostatnim czasie zmalało. W ciągu dwóch tygodni zmienią się zasady przyznawania preferencyjnych kredytów. Mimo to potencjalni kredytobiorcy nie spieszą się z formalnościami.

Czy znajdziemy używane mieszkania spełniające nowe limity „Rodziny na Swoim”?

Pierwsze projekty zmian w programie „Rodzina na Swoim” przewidywały całkowite wycofanie z dopłat mieszkań nabywanych z rynku wtórnego. Dlatego za kompromis można uznać utrzymanie programu dla używanych mieszkań.

„Rodzina na Swoim” korzystniejsza dla nowych mieszkań

Zmiany w „Rodzinie na Swoim” utrudnią dostęp do preferencyjnych kredytów na mieszkania z rynku wtórnego w wielu miastach. Dodatkowo, zmaleje liczba nowych lokali, których zakup dofinansuje państwo.

Deweloperzy a „Rodzina na Swoim”

Zmiany w programie „Rodzina na Swoim” źle wpłyną na sytuację deweloperów. Deweloperzy nie zamierzają obniżać cen, co w połączeniu z wygórowanymi wymaganiami banków może zmniejszyć popyt na nowe nieruchomości.

„Rodzina na Swoim”: ostatnia szansa na tańszy kredyt

Już tylko do połowy sierpnia można będzie uzyskać tańszy kredyt w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Dla potencjalnych kredytobiorców banki przygotowały promocje, które mają ułatwić uzyskanie preferencyjnego kredytu.

Prezydent przyjął zmiany w „Rodzinie na Swoim”

Zmiany w „Rodzinie na swoim” zostały już zaakceptowane przez prezydenta i zaczną obowiązywać w połowie sierpnia. Jedna ze zmian w „Rodzinie na Swoim” dotyczy objęcia dofinansowaniem singli.

Niekorzystna sytuacja kredytobiorców

Niekorzystna sytuacja kredytobiorców wynika ze zmian w rządowym programie „Rodzina na Swoim”, wzrostu WIBORU i stawki EUROLIBOR oraz pojawieniu się nowej rekomendacji.

REKLAMA