REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Finanse

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak spłacić kartę kredytową po wakacjach?

Wakacje to poza wypoczynkiem również wydatki. Jeśli nie oszczędzaliśmy i zaciągnęliśmy dług na karcie kredytowej, teraz będziemy musieli go spłacić. Jak spłacić dług na karcie kredytowej po wakacjach? Jednym z rozwiązań jest rozłożenie zadłużenia na raty.

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

Wakacyjne ubezpieczenie samochodu często jest pomijane przez osoby podróżujące za granicę. Warto wiedzieć, że polska polisa OC nie obowiązuje w każdym kraju, ważna jest w państwach należących do Unii Europejskiej. W pozostałych państwach trzeba mieć Zieloną Kartę. Podpowiadamy, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

Jak kupić bilet ZTM przez telefon?

Zakup biletu ZTM nie jest skomplikowany. Bilet jednorazowy, czasowy oraz krótkookresowy, możemy kupić u operatorów mPay, SkyCash i moBILET, wystarczy tylko telefon z dostępem do Internetu. Zobacz jak kupić bilet ZTM za pomocą mPay, SkyCash i moBILET.

Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest potrzebne w krajach należących do Unii Europejskiej, niezbędne jest zaś w krajach, które nie podpisały Konwencji Genewskiej o ruchu drogowym. Wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy nie wymaga zdawania dodatkowego egzaminu. Ile kosztuje wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy?

REKLAMA

Ile kosztuje wyrobienie paszportu?

Wyrobienie paszportu nie zawsze kosztuje tyle samo. Wszystko zależy od tego dla kogo jest wyrabiany paszport i przez jaki okres ma być ważny. Przeczytaj, kto, ile musi zapłacić za wyrobienie paszportu, a także, kto i w jakiej sytuacji dostanie go za darmo.

Lepszy wynajem czy kupno mieszkania?

Kupno mieszkania czy wynajem – to odwieczny dylemat Polaków. Wraz ze zmniejszającym się oprocentowaniem kredytów hipotecznych bardziej opłacalne staje się kupienie mieszkania. Co miesiąc mieszkanie staje się bardziej nasze, a nieruchomość to nadal najbardziej pewna forma inwestycji. Ile oszczędzimy kupując mieszkanie?

Rekomendacja S po zmianach – zagrożenie dla mieszkaniówki?

Nowa rekomendacja S budzi wiele emocji, w zainteresowanym środowisku są skrajne opinie na jej temat, nie brakuje też takich, którzy mówią o zamachu KNF na branżę deweloperską. Zmiany w rekomendacji S nie są korzystne dla kredytobiorców, nie obędzie się bez wkładu własnego. Co jeszcze się zmieniło i czy będzie to korzystne?

Gaz i prąd – w Polsce drożej niż w innych państwach europejskich

Gaz i prąd w Polsce są zdecydowanie droższe niż w innych państwach europejskich (po uwzględnieniu wartości wynagrodzenia pochłanianego przez opłaty). Aż o 80% więcej za gaz płacimy od Anglików i 50% więcej za prąd od Francuzów. Przeczytaj, ile więcej płacimy od Europejczyków.

REKLAMA

Od 2014 roku będzie wymagany wkład własny – co się jeszcze zmieni?

Od 2014 roku nie będzie możliwości zaciągnięcia kredytu bez 5% wkładu własnego (celem jest 20% wkładu własnego od 2017 roku). Za to z 25 lat do 30 lat zostanie wydłużony maksymalny czas kredytowania brany pod uwagę przez bank w czasie wyliczania zdolności kredytowej. Za te zmiany odpowiedzialna jest nowelizacja rekomendacji S.

Czy warto przewalutować kredyt na złotówki?

Trzy lata temu 70% kredytów hipotecznych stanowiły kredyty walutowe, z przewagą franka szwajcarskiego. Obecnie kredyty walutowe właściwie nie są udzielane. Do tego kredyty w rodzimej walucie są najtańsze w historii, dlatego warto sprawdzić czy opłaca nam się przewalutować kredyt na złotówki.

Jak nauczyć dzieci oszczędzania?

Wiele dzieci dostaje regularnie od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety większość z nich wydaje pieniądze w przypadkowy sposób na wiele niepotrzebnych rzeczy. W jaki sposób nauczyć dziecko rozsądnego gospodarowania pieniędzmi? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak nauczyć dziecko finansowego ABC.

Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Wyjazdy zagraniczne typu Work and Travel już od kilku lat są bardzo popularne. W ubiegłym roku na wakacje do pracy w USA wyjechało z Polski ponad 10 tysięcy osób. Wiele osób rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą chcąc w te sposób zarobić „większe” pieniądze. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z kosztami. Zobacz jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę.

Najlepsze fundusze polskich akcji – maj 2013

Majowe polskie fundusze inwestujące przyniosły znaczne zyski, a najlepsze z nich zarobiły ponad 10%. Spośród 50 funduszy polskich obligacji tylko 7 z nich wypracowało dodatnią stopę zwrotu.

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd? Czy lepiej dać dziecku pieniądze do ręki, czy kartę? Jaka ilość gotówki będzie odpowiednia dla dziecka? Jednym z rozwiązań jest karta przedpłacona. Można ją zasilić niewielką kwotą, a jeśli zajdzie taka potrzeba uzupełnić o kolejną pulę pieniędzy.

Czy warto nadpłacać kredyt?

Nadpłacanie kredytu nie zawsze jest korzystne. Wiele banków za wcześniejszą częściową spłatę pobiera prowizję, co w efekcie niweluje korzyści związane z niższą ratą. Nadpłacanie kredytu przynosi jest bardziej opłacalne w przypadku wysoko oprocentowanych kredytów.

Opłaty abonamentowe za odbiorniki RTV w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. opłata za używanie odbiornika radiowego będzie wynosić 5,90 zł miesięcznie, natomiast opłata za odbiornik telewizyjny lub radiowy i telewizyjny wyniesie 19,30 zł miesięcznie.

Jak zarobić więcej, niż na lokacie?

W co inwestować, żeby zarobić? Polacy coraz częściej wycofują pieniądze z nisko oprocentowanych lokat szukając inwestycji, które będą przynosić wyższe zyski. Expander podpowiada, które produkty finansowe w najbliższym czasie mogą zastąpić depozyty bankowe.

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Skąd wziąć pieniądze na wymarzony wyjazd? Planując wakacje warto odpowiednio wcześnie zacząć odkładać pieniądze. Co jednak zrobić, kiedy pieniędzy nie ma, skąd je wziąć? Jednym z rozwiązań jest wzięcie kredytu. Zobacz, jakie są rozwiązania.

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Coraz częściej robimy zakupy w sklepach internetowych. Niestety bardzo często, choć o tym nie wiemy – możemy zostać oszukani. Pamiętaj, aby z dużą ostrożnością podchodzić do tanich ofert, przed zakupem zawsze sprawdź sklep, a także wybierz bezpieczny sposób płatności.

Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o swoje zdrowie dbać warto. Jednak większość z nas miała również okazję korzystać z usług NFZ, które do najprzyjemniejszych nie należą, a to może zniechęcić do dbania o zdrowie. Alternatywą dla NFZ jest ubezpieczenie zdrowotne. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń zdrowotnych?

Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

Konto osobiste, czyli rachunek oszędnościowo–rozliczeniowy (ROR) pozwala na niewielkie zyski, jednak często jest to uzależnione od korzystania z dodatkowych usług bankowych. Nie każdy bank również pozwala zarobić na koncie osobistym, ale są wyjątki. Które banki dają zarobić na koncie osobistym?

Przelewy natychmiastowe – banki, zasięg i cena

Przelewy natychmiastowe są coraz bardziej popularne i coraz więcej banków daje możliwość ich wykonania. Jeszcze w tym roku trzech na czterech klientów banków będzie mogło liczyć na przelew natychmiastowy, wykonany w ciągu kilku minut.

Czy warto inwestować w obligacje korporacyjne?

Papiery dłużne większości z nas kojarzą się przede wszystkim z obligacjami skarbowymi – instrumentami finansowymi, które przynoszą niewielki zysk. Jednak wielu inwestorów coraz częściej zwraca uwagę na obligacje korporacyjne. Czy można je jednak porównywać do akcji? Zobacz poradnik.

ZUS czy akcje?

Wybór pomiędzy akcjami a ZUS-em wydaje się być dość oczywisty. Emerytury kapitałowe zapewniają większą stopę zwrotu z wpłaconym pieniędzy do systemu. Przeciwnicy OFE wskazują, że na akcjach nie można zarobić więcej niż wynosi wzrost PKB. Co wobec tego wybrać?

Przez jaki czas spłacimy ubezpieczenie niskiego wkładu własnego?

Jeszcze do końca 2013 roku istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego bez wkładu własnego (od 2014 roku minimalny wkład własny będzie wynosił 10%), jednak wtedy trzeba dokupić ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Ile czasu zajmie nam spłacenie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego?

Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?

Do niedawna lokaty były bezpieczną formą inwestowania gwarantującą zysk. Jednak obniżki stóp procentowych zmniejszyły oprocentowanie lokat i tym samym zysk z nich. W związku z tym warto poszukać alternatywnych form inwestowania, ale co będzie bezpieczne i zagwarantuje zysk?

Remont mieszkania: kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna

Lato to najlepszy czas na remont mieszkania. Kiedy dzieci są na koloniach, my możemy spokojnie zająć się remontem mieszkania. Możemy przeprowadzić remont częściowy lub kompleksowy. Wszystko zależy od naszych potrzeb, kreatywności i finansów.

InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów oraz Rejestr Dłużników – trzy rejestry do których może trafić każdy Polak

BIG InfoMonitor S.A., Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. oraz Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. to trzy prywatne przedsiębiorstwa, które gromadzą i udostępniają informacje na temat negatywnych dłużników oraz solidnych płatników.

Jak odzyskać pieniądze od bankrutującego biura podróży?

Jak zabezpieczyć się przed utrata pieniędzy kupując wycieczkę zagraniczną na wakacyjny wyjazd. Wystarczy, że dokonamy płatności za wyjazd, drogą elektroniczną.

Jak być wiarygodnym dla banku?

Nie każdy ma wystarczająco dużo środków, aby kupić nieruchomość. Większość osób niestety musi wziąć kredyt hipoteczny. Chcąc wziąć kredyt w banku, musimy się dobrze do tego przygotować. Zobacz, jak być wiarygodnym klientem dla banku oraz jak zwiększyć swoje szanse na kredyt.

Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dla inwestujących graczy giełdowych bieżący rok nie będzie gorszy od poprzedniego. Nudzą Was malejące dochody z lokat? Chcecie poprawić wyniki funduszy inwestycyjnych? Poznajcie kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać podczas inwestowania w fundusze.

Podatek od aukcji internetowych – kupujesz na aukcji? Zapłacisz podatek

Kupując przez Internet, może zdarzyć się tak, że będziemy musieli zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. To czy będziemy musieli zapłacić będzie zależeć od statusu sprzedającego oraz od wysokości transakcji. Deklarację PCC-3 należy złożyć w ciągu 14 dni od momentu zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Inwestycje w kruszce: fałszywe złoto – jak nie dać się oszukać?

Jeśli inwestujemy w złoto, uważajmy na to fałszywe. Kierownictwo Okręgowego Urzędu Probierczego ostrzega, że w Internecie coraz częściej można naciąć się na sprzedawców oferujących fałszywe złoto. Zobacz jak nie dać się oszukać.

RPP zdecydowała się na kolejne cięcie stóp

Rada Polityki Pieniężnej ponownie zdecydowała się na cięcie stóp procentowych. To dobra wiadomość dla osób spłacających kredyt złotówkowy. Cięcie stóp procentowych dla kredytobiorców oznacza niższą ratę. Jednak pamiętajmy, że bank nie musi uwzględnić zmiany od razu, możemy czekać nawet kilka miesięcy.

Rata kredytu złotówkowego na rekordowo niskim poziomie

WIBOR spada na łeb, na szyję, oznacza to, że raty kredytu hipotecznego w złotówkach osiągnęły rekordowo niski poziom. Analitycy finansowi prognozują, że Rada Polityki Pieniężnej może pokusić się o kolejne obniżki stóp procentowych, dla kredytobiorców oznacza to jeszcze niższe raty kredytu złotówkowego.

Rośnie zdolność kredytowa polskiej rodziny

Indeks Dostępności Kredytowej stale rośnie, sytuacji sprzyja obniżanie przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych. Dla przeciętnej polskiej rodziny oznacza to większą zdolność kredytową. O ile wzrosła zdolność kredytowa polskiej rodziny?

Kredyty gotówkowe nie tanieją, pomimo spadku stóp procentowych

Obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie pociąga za sobą zwiększenia atrakcyjności kredytów gotówkowych. Niektóre banki obniżyły oprocentowanie nominalne, ale podnoszą prowizję i dodają obowiązkowe ubezpieczenia, więc z punktu widzenia kredytobiorcy kredyty nie tanieją. Co proponują nam banki?

IKE, którą formę wybrać?

IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne jest częścią systemu emerytalnego, konkretnie III filaru, korzystanie z tej formy oszczędzania jest całkowicie dobrowolne. W ramach IKE można zawrzeć umowę w sześciu formach z pięcioma rodzajami instytucji finansowych. Którą formę wybrać?

Rachunek bilansujący – na czym to polega?

Rachunek bilansujący umożliwia nam płacenie niższych rat kredytu w złotówkach, a w zasadzie pozwala na spłacanie tylko raty kapitałowej. Jednak do skorzystania z rachunku bilansującego potrzebne są nam oszczędności. W Polsce jest to mało popularne rozwiązanie, niewiele banków ma ten produkt w swojej ofercie. Na czym to dokładnie polega?

Jakich pożyczek Polacy zaciągają najwięcej?

Polacy w dalszym ciągu najczęściej korzystają z tak zwanych chwilówek. I wcale nie odstrasza ich wyższy koszt chwilówki niż mikropożyczki w banku, za zaciągnięciem tego typu zobowiązania przemawia szybki dostęp do pieniędzy. Jakie są różnice między pożyczkami?

Kredyty mieszkaniowe w II kwartale 2013 roku – ranking

Sytuacja na rynku kredytowych zmieniła się na lepsze. Niektóre banki zdecydowały się na zmniejszenie marży. Systematycznie obniżane stopy procentowe również miały pozytywny wpływ na wysokość raty kredytu, a tym samym wzrosła zdolność kredytowa Polaków.

Kredyt gotówkowy – na co zwracać uwagę podczas jego zaciągania?

Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszą formą pożyczki. Aby wziąć kredyt gotówkowy, nie potrzebujemy zabezpieczenia w postaci hipoteki. Okres spłaty kredytu gotówkowego nie jest długi oraz nie generuje zbędnych formalności. Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz, co jest ważne podczas zaciągania kredytu gotówkowego.

Jak ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego reguluje stosunki między bankiem i kredytobiorcą?

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub do mu jednorodzinnego określa obowiązki banku zarówno wobec kredytobiorcy, jak i dewelopera. Kwoty pożyczane od banku zazwyczaj są wysokie dlatego na bezpiecznej i skutecznej transakcji zależy każdej ze stron (bankowi, kredytobiorcy i deweloperowi). Jak to dokładnie wygląda?

Rekomendacja S (nowa) – co zmieni?

W wyniku obniżek stóp procentowych, dostępność kredytów hipotecznych wzrosła. Choć oprocentowanie kredytów i ceny nieruchomości zmalały, wiele osób nadal nie stać na zakup wymarzonego mieszkania. Wg Expandera, sytuację tych osób może poprawić nowa Rekomendacja S. Niestety rekomendacja S ma również uniemożliwić wzięcie kredytu osobom, które nie posiadają wkładu własnego.

Rachunek powierniczy – co nam daje i gdzie go założyć?

Rachunek powierniczy w Polsce jest ciągle nowym produktem, ale zyskującym na popularności od czasu obowiązywania tzw. ustawy deweloperskiej. Inwestorzy, którzy nie rozpoczęli budowy przed 29 kwietnia 2012 roku muszą założyć rachunek powierniczy. Co dzięki temu zyskujemy? I gdzie najlepiej założyć rachunek powierniczy?

Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, czyli umowa cywilnoprawna zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą, który może być osobą fizyczną lub prawną. Prawną formą zabezpieczenia kredytu hipotecznego jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości.

Restrukturyzacja kredytu, czyli co?

Restrukturyzacja kredytu, czyli szereg rozwiązań, które bank może zaproponować klientowi, gdy ten ma trudności ze spłatą zadłużenia. Restrukturyzacja może uchronić klienta przed postępowaniem egzekucyjnym. Jakie działania może podjąć bank, by pójść klientowi na rękę?

Umowy zawierane przez Internet (online) – czy trzeba je drukować?

Zawieramy coraz więcej transakcji przez Internet. Umowy online to już codzienność. Każdego dnia robimy przelewy, zakładamy lokaty i zaciągamy kredyty – wszystko online. Eksperci radzą, żeby po każdej transakcji zawartej przez Internet – drukować umowy. Jeśli tego nie zrobimy, w przypadku naszej śmierci, spadkobiercy mogą nigdy nie otrzymać pieniędzy, które zainwestowaliśmy.

Czy można wziąć kredyt na już wykonany remont?

Nawet jeśli robimy remont mieszkania i finansujemy go ze środków własnych to warto zachować wszelkie paragony i faktury. Okazuje się, że na określonych warunkach bank może udzielić kredyt na już wykonany remont. Jakie wymagania musimy spełnić, żeby otrzymać kredyt wsteczny?

REKLAMA