REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Gontarek, HUKE Finanse
Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.
Leczenie Fot. Fotolia
Leczenie Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o swoje zdrowie dbać warto. Jednak większość z nas miała również okazję korzystać z usług NFZ, które do najprzyjemniejszych nie należą, a to może zniechęcić do dbania o zdrowie. Alternatywą dla NFZ jest ubezpieczenie zdrowotne. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń zdrowotnych?

Nic tak zdrowia nie psuje jak stres związany z korzystaniem z usług medycznych świadczonych przez nasz NFZ. Nie zrozumie tego nikt, kto nie musiał wstawać o 5 rano, żeby zapisać się do lekarza, spędzać kilku godzin w kolejce do gabinetu lekarza lub miesiącami czekać na wizytę u lekarza specjalisty lub na specjalistyczne badanie diagnostyczne. Najgorsze jest to, że przecież taka sytuacja dotyka często osoby chore i potrzebujące natychmiastowej pomocy, ponieważ każdy miesiąc oczekiwania może wpłynąć na pogorszenie ich stanu zdrowia.

REKLAMA

Rozwiązaniem dla osób, które chcą bezstresowo korzystać z usług medycznych jest polisa ubezpieczenia zdrowotnego. W zależności od wariantu polisa taka daje możliwość korzystania z wielu usług medycznych. Jest to m.in.:

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

  • nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów,
  • specjalistyczne testy diagnostyczne i badania medyczne,
  • assistance medyczny,
  • szczepienie przeciw grypie,
  • chirurgia jednego dnia,
  • wizyty domowe,
  • dzienny zasiłek szpitalny.

Ubezpieczenie tego typu oferowane jest przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Są to m.in. UNIQA, PZU, Allianz, Signal-Iduna, Compensa, Inter Polska, Medica Polska, AXA, InterRisk. Każde z tych towarzystw ma podpisane umowy z placówkami medycznymi na bezgotówkowe świadczenie usług medycznych dla ubezpieczonych. Towarzystwa zwykle współpracują z placówkami medycznymi usytuowanymi w całej Polsce po to, by ubezpieczony mógł korzystać z usług nie tylko w miejscu zamieszkania, lecz także poza nim, np. podczas urlopu bądź wyjazdu służbowego.

Zobacz także: OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W jaki sposób można korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego?

Ubezpieczony umawia się na wizytę w placówce medycznej, która jest partnerem danego towarzystwa. W zależności od towarzystwa ubezpieczony sam umawia się na wizytę dzwoniąc do wybranej placówki (tak jest np. w Inter Polska) bądź dzwoni na infolinię towarzystwa i na wizytę z wybranym specjalistą umawia go konsultant (np. Medica Polska). W placówce medycznej ubezpieczony musi okazać dowód tożsamości. Zostaje skierowany do konkretnego, wcześniej umówionego lekarza specjalisty. Za badanie przeprowadzone w partnerskiej placówce medycznej ubezpieczony nie płaci ani złotówki. Niektóre towarzystwa (m.in. UNIQA) dają możliwość skorzystania z dowolnej placówki medycznej. W takim przypadku ubezpieczony płaci za wizytę, a następnie UNIQA na podstawie przesłanego rachunku dokonuje zwrotu poniesionych przez ubezpieczonego kosztów. Trzeba pamiętać jednak o tym, że towarzystwa stosują w takich przypadkach limity kosztów np. do 70 zł za wizytę u lekarza specjalisty lub do 90 zł za wizytę domową lekarza.

Zobacz także: Ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?

Jakie są zalety ubezpieczenia zdrowotnego?

Zalet ubezpieczenia zdrowotnego jest naprawdę bardzo dużo. Jest to m.in.:

  • brak konieczności oczekiwania w kolejce na wizytę – jest ona umawiana na konkretną godzinę,
  • możliwość korzystania z wielu często renomowanych prywatnych placówek medycznych na terenie całego kraju,
  • brak limitów na wizyty u lekarzy specjalistów, a także na badania diagnostyczne,
  • darmowe szczepienia przeciw grypie oraz w niektórych wariantach przeciw żółtaczce,
  • darmowy assistance medyczny (w wybranych pakietach) a w nim m.in.: transport medyczny, opieka pielęgniarska, dostawa leków, pomoc psychologa, opieka nad osobami niesamodzielnymi, rehabilitacja,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia przez obcokrajowców,
  • możliwość rozszerzania zakresu ubezpieczenia np. o koszty leczenia poza granicami kraju, rehabilitację, powtórną opinię medyczną, leczenie stomatologiczne, następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Najważniejszą zaletą takiego ubezpieczenia jest jednak to, że mając takie ubezpieczenie częściej sprawdzamy stan swojego zdrowia, a co za tym idzie bardzo wcześnie lekarz jest w stanie zauważyć, jeżeli coś niepokojącego się z nami dzieje. A jak wiadomo leczenie choroby w początkowym stadium jest najbardziej skuteczne.

Zobacz także: IKE, którą formę wybrać?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA