REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ubezpieczenie zdrowotne jako alternatywa dla niewydolnego NFZ

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Piotr Gontarek, HUKE Finanse
Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.
Leczenie Fot. Fotolia
Leczenie Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że o swoje zdrowie dbać warto. Jednak większość z nas miała również okazję korzystać z usług NFZ, które do najprzyjemniejszych nie należą, a to może zniechęcić do dbania o zdrowie. Alternatywą dla NFZ jest ubezpieczenie zdrowotne. Co warto wiedzieć na temat ubezpieczeń zdrowotnych?

Nic tak zdrowia nie psuje jak stres związany z korzystaniem z usług medycznych świadczonych przez nasz NFZ. Nie zrozumie tego nikt, kto nie musiał wstawać o 5 rano, żeby zapisać się do lekarza, spędzać kilku godzin w kolejce do gabinetu lekarza lub miesiącami czekać na wizytę u lekarza specjalisty lub na specjalistyczne badanie diagnostyczne. Najgorsze jest to, że przecież taka sytuacja dotyka często osoby chore i potrzebujące natychmiastowej pomocy, ponieważ każdy miesiąc oczekiwania może wpłynąć na pogorszenie ich stanu zdrowia.

REKLAMA

Rozwiązaniem dla osób, które chcą bezstresowo korzystać z usług medycznych jest polisa ubezpieczenia zdrowotnego. W zależności od wariantu polisa taka daje możliwość korzystania z wielu usług medycznych. Jest to m.in.:

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

  • nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów,
  • specjalistyczne testy diagnostyczne i badania medyczne,
  • assistance medyczny,
  • szczepienie przeciw grypie,
  • chirurgia jednego dnia,
  • wizyty domowe,
  • dzienny zasiłek szpitalny.

Ubezpieczenie tego typu oferowane jest przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Są to m.in. UNIQA, PZU, Allianz, Signal-Iduna, Compensa, Inter Polska, Medica Polska, AXA, InterRisk. Każde z tych towarzystw ma podpisane umowy z placówkami medycznymi na bezgotówkowe świadczenie usług medycznych dla ubezpieczonych. Towarzystwa zwykle współpracują z placówkami medycznymi usytuowanymi w całej Polsce po to, by ubezpieczony mógł korzystać z usług nie tylko w miejscu zamieszkania, lecz także poza nim, np. podczas urlopu bądź wyjazdu służbowego.

Zobacz także: OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W jaki sposób można korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego?

Ubezpieczony umawia się na wizytę w placówce medycznej, która jest partnerem danego towarzystwa. W zależności od towarzystwa ubezpieczony sam umawia się na wizytę dzwoniąc do wybranej placówki (tak jest np. w Inter Polska) bądź dzwoni na infolinię towarzystwa i na wizytę z wybranym specjalistą umawia go konsultant (np. Medica Polska). W placówce medycznej ubezpieczony musi okazać dowód tożsamości. Zostaje skierowany do konkretnego, wcześniej umówionego lekarza specjalisty. Za badanie przeprowadzone w partnerskiej placówce medycznej ubezpieczony nie płaci ani złotówki. Niektóre towarzystwa (m.in. UNIQA) dają możliwość skorzystania z dowolnej placówki medycznej. W takim przypadku ubezpieczony płaci za wizytę, a następnie UNIQA na podstawie przesłanego rachunku dokonuje zwrotu poniesionych przez ubezpieczonego kosztów. Trzeba pamiętać jednak o tym, że towarzystwa stosują w takich przypadkach limity kosztów np. do 70 zł za wizytę u lekarza specjalisty lub do 90 zł za wizytę domową lekarza.

Zobacz także: Ubezpieczenie mieszkania lub domu – na co zwrócić uwagę?

Jakie są zalety ubezpieczenia zdrowotnego?

Zalet ubezpieczenia zdrowotnego jest naprawdę bardzo dużo. Jest to m.in.:

  • brak konieczności oczekiwania w kolejce na wizytę – jest ona umawiana na konkretną godzinę,
  • możliwość korzystania z wielu często renomowanych prywatnych placówek medycznych na terenie całego kraju,
  • brak limitów na wizyty u lekarzy specjalistów, a także na badania diagnostyczne,
  • darmowe szczepienia przeciw grypie oraz w niektórych wariantach przeciw żółtaczce,
  • darmowy assistance medyczny (w wybranych pakietach) a w nim m.in.: transport medyczny, opieka pielęgniarska, dostawa leków, pomoc psychologa, opieka nad osobami niesamodzielnymi, rehabilitacja,
  • możliwość skorzystania z ubezpieczenia przez obcokrajowców,
  • możliwość rozszerzania zakresu ubezpieczenia np. o koszty leczenia poza granicami kraju, rehabilitację, powtórną opinię medyczną, leczenie stomatologiczne, następstwa nieszczęśliwych wypadków.

Najważniejszą zaletą takiego ubezpieczenia jest jednak to, że mając takie ubezpieczenie częściej sprawdzamy stan swojego zdrowia, a co za tym idzie bardzo wcześnie lekarz jest w stanie zauważyć, jeżeli coś niepokojącego się z nami dzieje. A jak wiadomo leczenie choroby w początkowym stadium jest najbardziej skuteczne.

Zobacz także: IKE, którą formę wybrać?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA