REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

wakacje, para, samochód
wakacje, para, samochód
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Skąd wziąć pieniądze na wymarzony wyjazd? Planując wakacje warto odpowiednio wcześnie zacząć odkładać pieniądze. Co jednak zrobić, kiedy pieniędzy nie ma, skąd je wziąć? Jednym z rozwiązań jest wzięcie kredytu. Zobacz, jakie są rozwiązania.

REKLAMA

Gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki na extra wydatki, zwykle korzystamy z kredytów i pożyczek gotówkowych. Ich zaletą jest prosta i dobrze znana konstrukcja. Na plus przemawia również to, że pieniądze otrzymujemy szybko, nierzadko nawet w dniu złożenia wniosku. Taka forma idealnie sprawdzi się więc np. gdy chcemy kupić wyjazd typu „last minute”.

Zobacz także:  Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Kredyt na koncie - co to takiego?

REKLAMA

Innym rozwiązaniem jest limit kredytowy w rachunku – Co ważne, jeśli zaciągamy go raz, później możemy korzystać z niego wielokrotnie. Gdy spłacimy część zadłużenia, w razie potrzeby, możemy ponownie skorzystać z wpłaconych pieniędzy. Taki kredyt sprawdzi się więc, gdy chcemy kupić wakacyjny wyjazd latem, a później skredytować kolejny zimąmówi Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest to więc rozwiązanie dobre dla osób, które zapożyczają się kilka razy do roku. - Dzięki temu zamiast kilku prowizji zapłacimy tylko jedną. W dodatku niższą, gdyż prowizja za udzielenie kredytu w rachunku to zwykle 1-1,5%. W przypadku kredytów gotówkowych potrafi ona sięgać nawet 5%. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że prowizję za kredyt w koncie płacimy co roku, a za kredyt ratalny tylko raz, przy jego uruchomieniu – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander.

Zobacz także:  Jakie inwestycje są bezpieczne i gwarantujące zysk?


Kiedy opłaca się wziąć kredyt na karcie?

Jeśli natomiast możemy szybko spłacić zaciągnięty dług, to warto skorzystać z karty kredytowej. Zapewniają one bowiem nieoprocentowany kredyt przez niemal 2 miesiące. - Brak odsetek dotyczy jednak jedynie płatności dokonanych kartą. Nie obowiązuje natomiast wypłat gotówki. Ponadto nie można zapomnieć, że odsetek nie zostaną naliczone tylko jeśli w terminie spłacimy całe zadłużenie. Kartę kredytową warto więc wykorzystać np. jeśli brakuje nam nieco pieniędzy na wakacje, a dług zamierzamy oddać po otrzymaniu najbliższego wynagrodzenia dodaje Jarosław Sadowski, Expnander.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Ponadto wiele banków oferuje rozłożenie kredytu z karty na raty, a koszty takich kredytów są często niższe niż kredytów gotówkowych. Zdarza się również, że bank nie nalicza prowizji lub kredyt jest nieoprocentowany. W efekcie takie rozwiązanie okazuje się być najtańsze.

Zobacz także:  Jak odzyskać pieniądze od biura podróży?

Zobacz także:  Jak nie nabrać się na promocje i zabiegi marketingowe?

Zobacz także:  Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Zobacz także:  Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Zobacz także:  Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Zobacz także: Jak uniknąć zadłużenia - sposoby na planowanie domowego budżetu

Źródło: Expander

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA