REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wypłaty euro w bankomatach Euronetu

Redakcja Dom
Euro Fot. Fotolia
Euro Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Euronet wprowadza nową usługę w sieci swoich bankomatów, klienci będą mogli wypłacać euro kartą. Wypłaty euro z bankomatów Euronetu zgodnie z deklaracją operatora będą bezpłatne i po konkurencyjnym kursie. Usługa będzie dostępna w 600 bankomatach w Polsce.

Euronet wypłatę euro z bankomatów ma uruchomić do końca maja 2013 roku. Nowa usługa zostanie najpierw uruchomiona w 220 specjalnie oznakowanych bankomatach w Warszawie. W kolejnym etapie usługa pojawi się na kolejnych 600 bankomatach w całej Polsce, ale konkretne lokalizacje nie są jeszcze znane. Jednak wiadomo, że euro będzie można wypłacać z bankomatów w dużych miastach, przy centrach handlowych, w punktach tranzytowych, a także przy głównych arteriach komunikacyjnych.

REKLAMA

Konkurencja dla kantorów

Możliwość wypłacania euro z bankomatów będzie udogodnieniem nie tylko dla turystów, lecz także dla osób spłacających kredyt w euro. Nie będą oni musieli kupować euro w banku w niekorzystnej cenie ani w kantorze. A konkurencja wymusza obniżanie cen, dlatego klienci mogą na tym tylko skorzystać.

Zobacz także: Zakupy w Internecie: bezpieczny sposób dokonywania płatności

Jak aktualizowany będzie kurs?

Euronet będzie sugerował się kursem na rynku międzybankowym, będzie ona aktualizowany w każdym bankomacie co 30 sekund, co oznacza, że kurs w każdym bankomacie będzie taki sam. Usługa będzie dostępna przez cały tydzień, 24 godziny na dobę dla każdego posiadacza karty płatniczej.

Co z opłatami?

Euronet nie planuje wprowadzić dodatkowych opłat za wypłaty w euro. Co nie oznacza, że będą one bezkosztowe, wszystko zależy od tego, czy nasz bank zdecyduje się wprowadzić dodatkową opłatę do nowej usługi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Również bieżący kurs będzie można sprawdzać bezpłatnie i będzie można to zrobić przed włożeniem karty.

Zobacz także: Konto dewizowe – czy warto je zakładać?

Jak będzie przebiegać transakcja?

W menu bankomatu pojawi się dodatkowy przycisk „sprawdź kurs euro”, z tego poziomu dostępny będzie również regulamin wypłat euro (będzie go można wydrukować).

Zobacz także: Inwestycje w fundusze – o czym warto pamiętać?

Dalej wypłata gotówki w euro przebiega standardowo: po wsadzeniu karty i wpisaniu PIN-u z opcji będzie można wybrać opcję „wypłata gotówki w euro”. Warto tylko wiedzieć, że Euronet ustalił minimalną kwotę wypłaty na 50 euro i maksymalną na 2 tys. euro. Większe wypłaty zawsze będą wielokrotnością 50 euro, więc niemożliwe będzie wypłacenie np. 60 euro. Na koniec zobaczymy informację o wysokości wypłacanej kwoty, o kursie po jakim jest wypłacana, a także jaką sumą w złotówkach zostanie obciążony nasz rachunek. Wszystkie to będzie też na potwierdzeniu wypłaty.

Co ciekawe Euronet nie wyklucza w przyszłości wprowadzenia analogicznej usługi dla franków szwajcarskich i dolarów.

Zobacz także: Konto osobiste – które banki dają zarobić? Ranking

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

REKLAMA

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA