REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy zagraniczne typu Work and Travel już od kilku lat są bardzo popularne. W ubiegłym roku na wakacje do pracy w USA wyjechało z Polski ponad 10 tysięcy osób. Wiele osób rezygnuje z wakacji na rzecz pracy za granicą chcąc w te sposób zarobić „większe” pieniądze. Wyjazd do pracy za granicę wiąże się jednak z kosztami. Zobacz jak sfinansować wyjazd do pracy za granicę.

REKLAMA

Zorganizowane podróże, zakładające zwiedzanie i pracę na miejscu, łączą przyjemne z pożytecznym: pozwalają na zwiedzanie nowych miejsc, dają okazję do przeżycia niezapomnianej przygody, nauczenia się samodzielności i sprawdzenia siebie. Co więcej, to unikatowa możliwość bliskiego kontaktu z inną kulturą, nawiązania nowych znajomości, zdobycia umiejętności, w tym praktycznego sprawdzenia i doszlifowania języka obcego. Niestety, organizacja takiej podróży, wiąże się ze sporymi wydatkami, które trzeba ponieść jeszcze przed wyjazdem. Kwoty oscylują w okolicach 4,5 tys. zł. Podstawowymi kosztami są opłacenie organizatora, który pośredniczy w formalnościach związanych z legalnym podjęciem pracy oraz zapewnia organizację u ubezpieczenie na czas pobytu. Do tego należy doliczyć opłaty wizowe, bilety lotnicze, czynsz za mieszkanie oraz wyżywienie. Ponadto, będąc na miejscu warto zwiedzić najbliższe miejscowości, co wiąże się z kolejnymi wydatkami, które mogą przekroczyć nawet kwotę 15 tys. zł. Skąd więc student ma wziąć na nią fundusze?

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Przed wyjazdem – oszczędzaj

Najlepszym sposobem na sfinansowanie zagranicznej podróży zakładającej kilkumiesięczną pracę za granicą jest planowanie i systematyczne oszczędzanie.

REKLAMA

Tego typu wyjazd wymaga wcześniejszego przygotowania się od strony finansowej. Rozpoczynając studia warto postawić sobie cel i systematycznie na niego oszczędzać. Dobrze jest odkładać pieniądze na specjalnie przeznaczonym do tego rachunku oszczędnościowym bądź lokacie. Nawet niewielkie kwoty, gromadzone regularnie, pozwolą zebrać na czas niezbędną kwotę. – tłumaczy Dorota Lulkiewicz, Doradcy 24, Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF)

– Może zdarzyć się tak, że trudno nam jest wygospodarować fundusze na oszczędności. W takiej sytuacji warto przeanalizować swoje wydatki, w których z pewnością znajdą się drobne pozycje, z których jesteśmy w stanie zrezygnować. Lokowanie odłożonych pieniędzy na korzystnie oprocentowanym rachunku pozwoli na zebranie niezbędnej kwoty – dodaje ekspert.

Kredyt na podróż?

REKLAMA

Może się jednak zdarzyć, że decyzja o wyjeździe zostanie podjęta spontanicznie i pieniądze będą potrzebne od ręki. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kredycie konsumenckim. Jednak by mieć pewność, że nie popadniemy w pętlę zadłużenia należy zachować ostrożność. –  Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego należy zwrócić szczególną uwagę na całkowity koszt kredytu, a nie tylko na wysokość rat. – radzi Jarosław Sadowski, Expander, (ZFDF). Niemniej, decydując się na pożyczkę należy przejrzeć oferty kilku banków, by porównując je, móc świadomie wybrać najkorzystniejszą. Pamiętajmy też by dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem i zapoznać się z warunkami udzielanego kredytu.

Według ekspertów ZFDF dobrym rozwiązaniem na sfinansowanie podróży może być również kredyt na karcie. W sytuacji, gdy udało nam się odłożyć wcześniej część kwoty warto zastanowić się nad ich ofertą. – Należy jednak pamiętać, że aby taki kredyt nie był drogi, konieczne jest terminowe spłacanie zadłużenia, co wymaga samodyscypliny i kontrolowania wydatków podczas pobytu zagranicznego. – tłumaczy Jarosław Sadowski, Expander, ZFDF.Po rozpoczęciu pracy na miejscu należy bowiem w pierwszej kolejności spłacić zadłużenie z karty, dzięki czemu nie zostaną naliczone żadne odsetki. Niestety, nawet dzień zwłoki może nas drogo kosztować. Oprocentowanie kart kredytowych jest często bardzo wysokie, a należności naliczane są od dnia dokonania płatności. W razie problemów ze spłatą warto skontaktować się z bankiem, z prośbą o rozłożenie długu na raty – dodaje ekspert.

Zobacz także: Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Inwestycja w wyjazd

Zadłużanie się na wyjazd zagraniczny może budzić wątpliwości, jednak podróże związane z pracą, to doskonała inwestycja w przyszłość i w siebie. Mimo poniesionych kosztów i drobnych wyrzeczeń, z pewnością przyniesie liczne profity. Nie sposób ocenić wartości zdobytego doświadczenia, nawiązanych znajomości i zdobytych umiejętności, z których na pierwszy plan wysuwa się znajomość języka obcego.

Przebywanie przez parę miesięcy w innym kraju i realna potrzeba ciągłego komunikowania się w obcym języku, sprawia, że w naturalny sposób poznajemy nowe praktyczne zwroty, kolokwializmy oraz osłuchujemy się z poprawną wymową oraz akcentowaniem słów.tłumaczy Krzysztof Baran ekspert PONS, marki firmującej nową serię „Mów jak rodowity”

Nawet najlepsze kursy językowe nie dadzą nam takich korzyści, jak wyjazd zagraniczny. Praktyczne wykorzystanie posiadanej wiedzy, to klucz do dalszej nauki. Prawdziwe sytuacje, rozmowy z „rodowitymi” pozwalają na mimowolne przyswajanie wiedzy. Mimo wszystko, perspektywa wyjazdu do obcego miejsca, gdzie skuteczna komunikacja uzależniona jest od wiedzy, którą posiadamy, może budzić niepokój. W podróż warto spakować więc niezbędne przewodniki i rozmówki, które pomogą pokonać nam barierę językową.

Jeśli studiujesz warto pomyśleć o zainwestowaniu w siebie podczas wakacji. Trudna sytuacja na rynku pracy oraz rosnące wymagania wobec kandydatów sprawiają, że sam dyplom przestaje wystarczać podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Nieocenione staje się doświadczenie zawodowe, biegła znajomość języka obcego, a wyjazdy zagraniczne to inwestycja, która z pewnością zwróci się po zakończeniu studiów.

Źródło: Expander

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

  Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

  Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

  Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

  REKLAMA

  Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

  W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

  Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

  Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

  Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

  Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

  REKLAMA

  Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

  Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

  Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

  Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

  REKLAMA