REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak uprawiać lawendę w ogrodzie?

Lawenda kojarzy nam się najczęściej z środkiem na mole. Oczywiście w tej formie jest bardzo skuteczna, ale możemy wykorzystać ją również jako ozdobę naszego ogrodu. Jeżeli docenimy niezwykłe zalety lawendy – przyjemny i uspakajający zapach oraz niezwykłą, elegancką formę – to pozostaje już tylko dowiedzieć się jak należy ją pielęgnować.

Jak uprawiać dynię Hokkaido?

Dynia Hokkaido to jedna z odmian, która wyróżnia się niewielkim rozmiarem, jadalną skórką i słodkawym smakiem. Jakiej gleby wymaga dynia i na jakim stanowisku będzie rosła najlepiej? Co można przyrządzić z dyni Hokkaido i jak ona właściwie smakuje?

Jak wyczarować we wnętrzu skandynawski klimat?

Bielone drewno, jasne meble i ściany – to sposób na stworzenie skandynawskiego wnętrza. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie starej boazerii i pomalowanie jej specjalną farbą.

Zakup nieruchomości za granicą. Poradnik

Jeśli planujemy zakup nieruchomości za granicą musimy wziąć pod uwagę nie tylko cenę samej nieruchomości, lecz także dodatkowe koszty transakcyjne, które będziemy musieli zapłacić wraz z ceną domu lub mieszkania. Mimo to często okazuje się, że ogólny budżet na zakup nieruchomości za granicą jest podobny do budżetu potrzebnego do zakupu nieruchomości w kraju. Podpowiadamy jak kupić działkę, mieszkanie lub dom za granicą.

REKLAMA

Prawa i obowiązki najemcy po zakończeniu umowy najmu nieruchomości

W momencie zakończenia umowy najmu najemca ma obowiązek zwrócić przedmiot najmu w stanie niepogorszonym zgodnie z art. 675 Kodeksu cywilnego. Co najemca powinien zrobić w sytuacji, gdy niektóre elementy przedmiotu najmu zostały zniszczone? Kiedy najemca ma prawo żądać od wynajmującego zapłaty za ulepszenia wprowadzone w przedmiocie najmu?

Jakie obowiązki ma najemca mieszkania?

Do podstawowych obowiązków najemcy należy płacenie czynszu zgodnie z wyznaczonym w umowie terminem i regulowanie innych opłat dodatkowych. Oprócz tego najemca powinien użytkować mieszkanie zgodnie z umową i tym samym zgodnie z jego przeznaczeniem.

Suszarka do owoców i warzyw – sposób na zdrowe i warzywa

Suszarka do owoców i warzyw z łatwością osusza warzywa i owoce. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na o zdrowej i smacznej kuchni. Dzięki suszarce do owoców i warzyw żywność nie będzie przetworzona i zachowa wiele swoich walorów odżywczych i smakowych.

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami? Którą wybrać

Zamrażarka skrzyniowa czy z szufladami – którą wybrać? Wszystko zależy od tego ile mamy wolnego miejsca. W zamrażarce szufladowej jedzenie możemy przechowywać posegregowane w szufladach. W zamrażarkę skrzyniową może wstawić np. do garażu lub do spiżarni.

REKLAMA

Jak przechowywać jedzenie w zamrażarce?

Aby jedzenie się nie marnowało, warto przestrzegać kilku zasad jego przechowywania. Jak pokazują badania, Polacy wyrzucają do śmieci bardzo duże ilości jedzenia. Zobacz, jak tego uniknąć.

Jakie obowiązki ma osoba wynajmująca mieszkanie?

Osoba wynajmująca mieszkanie to osoba udostępniająca przedmiot najmu najemcy. Do głównych obowiązków wynajmującego należy wydanie mieszkania i utrzymania mieszkania w stanie przydatnym, do ustalonego z najemcą użytku przez cały okres trwania najmu. Jakie jeszcze obowiązki ciążą na osobie wynajmującej mieszkanie?

Bezpieczny zakup mieszkania spółdzielczego bez księgi wieczystej. Poradnik

Zanim przystąpimy do zakupu mieszkania, warto sprawdzić czy rzeczywiście nie posiada ono księgi wieczystej – księgi wieczyste są jawne i dostęp do nich można uzyskać w sądzie rejonowym, pod który podlega dana nieruchomość. Jeśli jednak mieszkanie spółdzielcze rzeczywiście nie posiada księgi wieczystej, należy zweryfikować prawa zbywcy do spółdzielczego prawa do lokalu.

Jak wynagrodzić pracownika za pracę w godzinach nadliczbowych. Poradnik

Praca w godzinach nadliczbowych to praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy godzin pracy oraz ponad przedłużony dobowy wymiar czasu przeznaczonego na pracę. Kiedy praca w godzinach nadliczbowych powinna być wynagradzana dodatkowym wynagrodzeniem, a kiedy dniem wolnym?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie. Poradnik

Wynajem mieszkania wydaje się być dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Warto jednak mieć na uwadze, że wynajem wiąże się także z pewnymi problemami, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie podpiszemy umowy najmu lub nie dopełnimy innych formalności związanych z wynajęciem lokalu. W jaki sposób bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Zakup mieszkania kiedy pośrednik nieruchomości nie posiada licencji. Skutki. Poradnik

Często zdarza się tak, że pośrednik sprzedaży nieruchomości jest osobą nie posiadającą licencji. Podpisywana przez takiego pośrednika umowa może wydawać się nieważna ze względu na jego status. Jak do kwestii nieposiadania licencji przez pośrednika odnosi się polskie prawodawstwo? Kiedy transakcja prowadzona przez taką osobę będzie ważna?

Jak przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu we własność. Poradnik

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu daje lokatorom dużo mniejsze możliwości niż prawo własnościowe. W związku z tym mieszkańcy często dążą do przekształcenia spółdzielczego prawa w prawo własnościowe. Czym charakteryzuje się prawo lokatorskie a czym prawo własnościowe? Jak prawo lokatorskie można przekształcić we własność?

Jak pozbyć się lokatora, który nie płaci czynszu. Poradnik

Lokatorowi, który od kilku miesięcy nie płaci czynszu możemy wypowiedzieć stosunek najmu z powodu zwłoki z opłatami. Samo wypowiedzenie często jednak nie wystarcza do tego, aby lokator przestał użytkować wynajmowany mu wcześniej lokal. Jak wobec tego skutecznie pozbyć się lokatora, który nie płaci czynszu?

Użytkowanie wieczyste – ile trwa i kiedy się kończy

Zakres użytkowania gruntu oddanego do użytkowania wieczystego bardzo przypomina zakres użytkowania jaki posiada właściciel danego gruntu – zarówno właściciel, jak i użytkownik wieczysty mają prawo do wybudowania nieruchomości na danym gruncie – wobec tego ten typ użytkowania jest bardzo korzystny dla użytkującego. Warto również wiedzieć, że użytkowanie wieczyste trwa od 40 do 99 lat i może być przedłużane, ale w niektórych sytuacjach dochodzi do wygaśnięcia użytkowania wieczystego. Kiedy wobec tego może wygasnąć użytkowanie wieczyste?

Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

Stroik na Wielkanoc to dekoracja, którą z powodzeniem możemy ustawić na świątecznym stole. Własnoręcznie wykonany stroik pozwala na dobranie odpowiadającym nam kolorów i materiałów. Nie musimy zdawać się tylko na to, co jest do kupienia w sklepie. Możemy zrobić stroik samodzielnie. Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

Jak zrobić palmę na niedzielę palmową?

Zrobienie palmy na niedzielę palmową to wykazanie się kreatywnością, ale również możliwość spędzenia czasu z dziećmi. Pokazanie najmłodszym, że nie zawsze trzeba wszystko kupować. Samodzielnie wykonana palma to coś oryginalnego i przede wszystkim własnego. Jak zrobić palmę na niedzielę palmową?

Co kupić na prezent dla niemowlaka?

Prezent dla niemowlaka, który dopiero przyszedł na świat, to nie lada wyzwanie. Chcemy, aby prezent dla niemowlaka był rzeczą wyjątkową, ale i czymś praktycznym. Ubranka, grzechotki, smoczki i maskotki to rzeczy, z których dziecko bardzo szybko wyrasta. Co zatem kupić na prezent dla niemowlaka?

Jak wybrać wzór tapety do pokoju dla dziecka?

Wybór wzoru tapety do pokoju dziecięcego to możliwość stworzenia dziecku bajkowego świata. Tapety mogą podkreślić upodobania młodego człowieka, pomóc przemienić zwykłe cztery ściany w kosmos, las, dżunglę lub inne, niezwykłe miejsce. Jak wybrać wzór tapety do pokoju dziecka? Zobacz poradnik.

Wieniec wielkanocny – zrób go sam

Wieniec wielkanocny może być ciekawą ozdobą świąt wielkanocnych, zwłaszcza ten wykonany samodzielnie. Wieniec wielkanocny możemy zawiesić na ścianie, oknie, drzwiach a także na bramie. Wielkość wieńca oraz to z czego może zostać wykonany ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Do wykonania wieńca możemy wykorzystać różnego rodzaju gałązki, wstążki, czy pióra... jednak na pewno nie powinno zabraknąć w nim wielkanocnych akcentów takich jak bazie czy jajka. Zobacz galerię inspiracji.

ISOVER – Oficjalny Partner Kamila Stocha

Podczas zawodów w Planicy, Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata i po raz pierwszy w swojej karierze zdobył Kryształową Kulę. Poza kibicami Kamila Stocha wspierała też marka ISOVER.

Nowy system mebli kuchennych Ikea

Ikea dążąc do tego by jej meble były w pełni funkcjonalne, stale bada potrzeby ludzi i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. W wyniku tych działań, powstała nowa kolekcja mebli.

Projektujemy kuchnię z Ikea

O tym, jak ważny jest dobry projekt kuchni wie chyba każdy. Dobrze zaplanowana kuchnia pozwoli nam w sprawny sposób przygotowywać posiłki. Badania Ikea wykazały, że ok. 70% Polaków ma kuchnie nie większe jak 15m2, a pozostała część, nawet mniejszą. Jak zaprojektować funkcjonalna kuchnię? Na co zwracać uwagę przy zakupie kuchni. Zobacz poradnik.

Oświetlenie LED z IKEA

Jeśli zależy nam na dobrym i energooszczędnym oświetleniu warto zainwestować w oświetlenie oparte na technologii LED. Pozwoli ono nam zaoszczędzić sporo na rachunkach za prąd, a poza tym oświetlenie LED nie zawierają szkodliwych substancji, w związku z czym jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

Meble światowej sławy sławy architekta Erica Kustera – niebawem w Polsce

Eric Kuster jest światowej sławy sławy architektem wnętrz, który od wilu lat projektuje wnętrza domów największych gwiazd kina, muzyki i sportu. Eric Kuster jest także założycielem luksusowej marki mebli, które sygnuje swoim nazwiskiem. Od kwietnia jego autorskie projekty foteli, sof czy łóżek będą dostępne w Polsce.

Wykonanie podbudowy pod nawierzchnię z kostki brukowej. Poradnik

O trwałości nawierzchni z kostki brukowej w znacznym stopniu decyduje to, jak zostało wykonane podłoże – czyli podbudowa. Jak wykonać solidną podbudowę pod nawierzchnię z kostki brukowej. Zobacz poradnik.

Gdzie szukać mieszkań z dopłatą w programie „Mieszkanie dla Młodych”?

Dzięki programowi „Mieszkanie dla Młodych” kredytobiorcy mogą powiększyć swój wkład własny nawet o 10–15%. Dofinansowanie to przyda się na pewno tym, którzy jeszcze nie zgromadzili wystarczających oszczędności. Niestety, wymagania programu spełnia niewielka liczba mieszkań. Gdzie szukać mieszkań, które spełnią wymagania programu „Mieszkanie dla Młodych”?

Akcja „Drzwi Otwarte PFRN” – bezpłatne porady dotyczące rynku nieruchomości

W piątek, 28 marca w ramach akcji „Drzwi Otwarte PFRN” wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku nieruchomości. Podczas akcji będzie można zweryfikować pośredników nieruchomości, korzystając z internetowego Centralnego Rejestru Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN, dzięki któremu będzie można sprawdzić ich kompetencje.

Business Garden Poznań – półmetek budowy za nami

Budowa Business Garden Poznań osiągnęła już swój półmetek, tradycyjne zawieszenie wiechy miało miejsce w styczniu tego roku. Pierwszy etap inwestycji to 42 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej i usługowej. Planowany termin zakończenia budowy inwestycji to przełom tego roku.

Jak czytać etykietę na opakowaniu farb?

Planując remont, raczej nie obejdzie się bez zakupu farby. Na opakowaniach farb znajduje się wiele informacji. Jak czytać etykietę farb, aby wybrać jak najlepszy produkt? Zobacz poradnik.

Zrób to sam: Naprawa starych mebli

Stare meble można odnowić samemu, nie trzeba ich wyrzucać. Jeśli nie mamy budżetu na nowe meble, lub jeśli jesteśmy przywiązani do tych zniszczonych, zamiast się ich pozbywać, możemy je samodzielnie odnowić. Zobacz jak odnowić zniszczoną komodę, szafę, stół lub stary drewniany stołek.

Limity w programie „Mieszkanie dla Młodych” – czy zablokują drogę do dopłat?

Jak program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” wpłynie na rynek mieszkaniowy? Czy program dopłat ułatwi młodym ludziom zakup mieszkania? Czy na rynku nieruchomości pojawią się tańsze budynki, które spełnią cenowe wymogi programu MdM? Portal nieruchomości Dompress.pl zapytał o opinię na ten temat przedstawicieli firm deweloperskich.

Co i gdzie deweloperzy będą budować na wiosnę?

W przeciągu kilku miesięcy na rynku pojawi się wiele nowych inwestycji deweloperskich. Zobacz gdzie i jakie mieszkania będzie można kupić wiosną od takich deweloperów jak: Dom Development, Dolcan, Echo Investment, LC Corp, Ronson, Wawel Service i innych.

III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

27–28 lutego br. w Krakowie odbył się III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów. Wydarzenie zgromadziło prawie 120 uczestników. Celem spotkania była wymiana informacji na temat stolarki. Spotkanie odbyło się w profesjonalnej atmosferze, zaprezentowano wiele innowacji, nie zabrakło też wymiany doświadczeń.

Projektujemy małe mieszkanie – modnie i wygodnie

Projektując małe mieszkanie, musimy wykazać się nie lada kreatywnością. W małym mieszkaniu, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Podczas projektowania mieszkania warto zastosować aranżacyjne triki, dzięki którym nasze mieszkanie będzie zaprojektowane w sposób modny i wygodny.

20-lecie Aquaform

Peoducent wyposażenia łazienek – Aquaform, obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Wszystkie produkty Aquaform produkowane są w Polsce w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej.

Rynek kredytów mieszkaniowych w 2013 roku – najgorszy od 7 lat

W 2013 r. rynek kredytów mieszkaniowych wypadł najgorzej od od 7 lat. Choć w czwartym kwartale 2013 roku banki udzieliły 44 812 kredytów hipotecznych (o 612 więcej, niż w roku 2012), pozostała część roku – wypadła dość słabo.

Mark BV – członkiem niemieckiego Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń t. z.

Mark BV – producent przemysłowych systemów ogrzewania i klimatyzacji został członkiem niemieckiego Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń t. z. Mark BV stale się rozwija, celem firmy jest zwiększenie wydajności produkowanych urządzeń oraz zmniejszenie poboru energii służącej do ich obsługi.

Z pieniędzy, które wydajemy na używki, moglibyśmy mieć drugą emeryturę

Statystyczny Polak w przeciągu roku wydaje na używki ponad 4,5 tys. zł. Zamiast wydawać pieniądze na alkohol i papierosy może warto zacząć odkładać je na dodatkową emeryturę? Po 40 latach odkładania moglibyśmy uzbierać nawet 350 tys. zł.

Najlepsze rośliny do oczka wodnego

Najlepsze rośliny do oczka wodnego to z jednej strony te, które zwracają uwagę swoim wyglądem, ale również pełnią ważną rolę dla ekosystemu. Wprowadzenie równowagi i branie pod uwagę również właściwości roślin, sprawią, że będziemy dumni z naszego oczka wodnego. Jakie rośliny wybrać?

Najpopularniejsze ryby do stawu

Najpopularniejsze ryby do stawu należy wybierać biorąc pod uwagę konkretne warunki. Sięgając tylko po gatunki ryb, które nam się podobają, może się okazać, że nasz staw nie jest dla nich sprzyjający. Wybierając ryby do stawu należy kierować się wielkością zbiornika i warunkami, które w nim panują. Kiedy możemy wpuścić ryby do stawu? Jakie ryby wybrać ?

Jak zrobić własny staw?

Własny staw to możliwość posiadania bujnych i różnorodnych roślin oraz zwierząt. Nie jest powiedziane, że staw musi być duży. Nawet najmniejszy staw to bogactwo natury, którą możemy podglądać i podziwiać we własnym ogrodzie. Jak zrobić własny staw w ogrodzie?

Zantedeschia (Cantedeskia, Kallijka, Kalia) – uprawa i pielęgnacja

Zantedeschia to dość wymagająca roślina, ale jeżeli stworzymy dla niej odpowiednie warunki, będziemy mogli podziwiać piękno jej wyjątkowych kwiatów. W naturalnym środowisku rośnie na moczarach. Jak pielęgnować Zantedeschia?

Mieszkanie obok lotniska – czy to dobra inwestycja?

Mieszkanie obok lotniska często kojarzy się z hałasem generowanym przez startujące i lądujące samoloty. Mimo to niektórzy inwestorzy decydują się na zakup mieszkania w takiej lokalizacji. Czy mieszkanie w pobliżu lotniska to dobry pomysł? Czy to dobra inwestycja? Zobacz poradnik.

Jak ustalić wysokość wkładu własnego?

W sytuacji wygaśnięcia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mamy prawo do odzyskania wkładu wniesionego przez lokatora w trakcie podpisywania umowy ze spółdzielnią. Wkład ten należy obliczyć biorąc pod uwagę przepisy prawa spółdzielczego obowiązującego w momencie powstania uprawnień do zwrotu wkładu. Jak dokładnie ustalić wysokość wkładu własnego?

Dziedziczenie wkładu mieszkaniowego a przedawnienie

Gdy dziedziczy się wkład mieszkaniowy uiszczony przez zmarłego w spółdzielni mieszkaniowej i za późno zgłosi się roszczenie dotyczące odzyskania tego wkładu może dojść do przedawnienia. Kiedy – po jakim czasie – dochodzi do przedawnienia dziedziczenia wkładu mieszkaniowego? Kto może ubiegać się o zwrot tego wkładu?

Dziedziczenie wkładu gruntowego – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Wkład gruntowy, tak jak wkład mieszkaniowy możemy odziedziczyć wraz z pozostałym spadkiem. Jednak w kwestii wkładu gruntowego dziedziczenie jest możliwe tylko w niektórych przypadkach, inaczej wkład gruntowy przepada. Kto i w jakiej sytuacji ma prawo do dziedziczenia wkładu gruntowego?

Dziedziczenie wkładu mieszkaniowego – wszystko co trzeba wiedzieć

Wydaje się, że po wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mamy prawo do otrzymania wkładu mieszkaniowego. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. W wyniku przyjęcia ustawy z 31 lipca 2007 roku jedna osoba może mieć prawo do dziedziczenia wkładu mieszkaniowego, inna zaś do dziedziczenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. Kto i kiedy dziedziczy wkład mieszkaniowy?

REKLAMA