REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Uprawa truskawek na balkonie

Iwona Szadkowska
Uprawa truskawek na balkonie
Uprawa truskawek na balkonie

REKLAMA

REKLAMA

Truskawki to nie tylko smaczny owoc, ale również ciekawa dekoracja balkonu. Nawet na niewielkiej przestrzeni możemy z powodzeniem uprawiać truskawki. Na jakich stanowiskach należy sadzić truskawki? Czy truskawki są odporne na mrozy? Jakie odmiany truskawek sprawdzą się na balkonie?

Chcąc uprawiać truskawki na balkonie możemy wykorzystać tradycyjne donice, ale również pojemniki mocujące na balustradzie. Truskawki możemy sadzić pojedynczo, ale również łączyć je z innymi roślinami. Dzięki temu możemy połączyć kilka barw i stworzyć nietuzinkową kompozycję.

REKLAMA

Stanowisko dla truskawek

Truskawki preferują stanowiska słoneczne. Jeżeli nasz balkon ma miejsce, gdzie słońce świeci przez większość dnia – będzie to dla nich najbardziej odpowiednie miejsce. Warto jednak pamiętać, że odmiany pnące wymagają podpór.

Podlewanie truskawek na balkonie

Truskawki – bez względu na gatunek – wymagają regularnego podlewania, gdyż posiadają płytki system korzeniowy. Szczególnie dotyczy to truskawek, które uprawiamy w donicach na balkonie. Jeżeli stanowisko, które wybraliśmy dla naszych truskawek jest bardzo nasłonecznione, ziemia będzie wysychała znacznie szybciej. Wówczas należy podlewać truskawki nawet rano i wieczorem.

Nawożenie truskawek

Ze względu na to, że owoce truskawek wchłoną wszelkie pestycydy, korzystnie jest stosować jedynie nawóz naturalny. Dzięki temu mamy pewność, że wraz z truskawką nie zjemy substancji szkodliwych dla naszego zdrowia.

Zabezpieczenie truskawek przed zimą

Truskawki należą do roślin, które są dość wrażliwe na mróz. Warto zatem odpowiednio je zabezpieczyć na okres zimowy. Możemy wykorzystać do tego, na przykład, białą agrowłókninę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odmiany truskawek, które możemy uprawiać na balkonie

Do odmian, które z powodzeniem możemy uprawiać na balkonie należy Ostara i Rapella – są dość odporne na choroby. Sprawdzają się również odmiany Kent i Temptation.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

Szykują się zmiany dotyczące działalności spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych. [PROJEKT USTAWY]

Szykują się zmiany dotyczące działalności spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych. Do uzgodnień trafił projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw. Projektodawcą jest resort rozwoju i technologii.

REKLAMA

Kiedy jest równonoc wiosenna 2025

Kiedy jest równonoc wiosenna w 2025 r.? Czy każdego roku jest w tym samym terminie? Czy zmiana czasu na letni jest wcześniej czy później niż równonoc wiosenna?

Nowe mieszkanie od dewelopera za pół aktualnej ceny metra kwadratowego: są i będzie ich coraz więcej – jeden warunek

Kompromis jest łatwy do spełnienia. Zamiast płacić 20 tys. zł za metr kwadratowy na warszawskiej woli, można kupić nowiutkie mieszkanie w Błoniu po 8 tys. zł za metr. Podobnie jest za rogatkami innych metropolii, a deweloperzy zaczynają tam budować nowe osiedla na potęgę.

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? W Polsce!

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? To właśnie Polska odnotowała jeden z najwyższych wzrostów cen mieszkań w Unii Europejskiej – w III kwartale 2024 roku wyniósł on ponad 14 proc. r./r. Skąd takie ceny?

Co teraz pyli? Marzec 2025

Co teraz pyli? Marzec 2025 r. to początek silnego pylenia trzech pospolitych roślin. Zakład Modelowania Atmosfery i Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym podaje kalendarz pylenia. Sprawdź, co teraz pyli.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych 2025 - prognozy

W 2024 ceny materiałów budowlanych zaczęły hamować, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku sektor budowlany czeka ożywienie. Czy można się spodziewać podwyżek cen?

Branża budowlana czeka na lepsze czasy, ale statystyki GUNB nie pozostawiają złudzeń

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby pozwoleń na budowę, ale to zasługa głównie firm deweloperskich i inwestorów indywidualnych budujących domy jednorodzinne. W budownictwie innym niż mieszkalne pozwoleń było mniej – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że w ręku inwestorów jest wiele niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

REKLAMA