REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak hodować karpie koi w oczku wodnym?

Iwona Szadkowska

REKLAMA

Hodowla karpi koi jest nieco wymagająca, ale również bardzo wciągająca. Pięknie prezentujące się duże ryby w stawie, to ozdoba każdego ogrodu. Jaką temperaturę wody preferują karpie koi? Dlaczego odpowiednia filtracja zbiornika dla ryb jest taka ważna? Co jeszcze jest istotne zakładając hodowlę karpi koi?

REKLAMA

Temperatura wody

Karpie koi dobrze się czują w wodzie o temperaturze około 15 – 25 stopni Celsjusza. W okresie zimowym, długie wahania temperatury, mogą niekorzystnie wpłynąć na ryby.

Ochrona przed drapieżnikami

Karpie koi mogą zwabić do zbiornika wodnego drapieżniki – ptaki, koty. Niekiedy konieczne jest zamontowanie siatki nad taflą wody, aby ochronić ryby.

Woda w oczku z karpiami koi

Chcąc zapewnić karpiom koi odpowiednie warunki i ułatwić sobie ich hodowlę, należy zadbać o dobrą filtrację w zbiorniku. Warto bowiem pamiętać, że karpie koi preferują dobrze natlenioną i czystą wodę. Filtr powinien móc przefiltrować całą wodę w stawie. Jego wielkość możemy oszacować poprzez podzielenie przez siebie objętości wody i wydajności pompy.

Wielkość stawu dla karpi koi

Decydując się na domową hodowlę karpi koi, warto wiedzieć, że ryby te osiągają około 50 – 90 cm długości. Ciężko zdecydować się na kilka okazów, a poza tym po kilku latach, zaledwie kilkunastu centymetrowe ryby, mogą osiągnąć długość 60 cm. Dlatego najmniejszy staw dla karpi koi to około 6000 litrów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Głębokość stawu dla karpi koi

Ze względu na to, że karpie koi preferują temperaturę w granicach 15 – 25 stopni Celsjusza, głębokość stawu powinna wynosić w naszym kraju około 2 m. Dzięki temu ryby przezimują bezpiecznie na dnie, gdzie będzie znacznie cieplej.

Co jedzą karpie koi?

Karpie koi warto karmić specjalnym pokarmem dla tych ryb. Wbrew pozorom karma dla karasi lub złotych rybek nie jest preferowana dla karpi koi.

Może nas martwić, że w okresie zimowym karpie koi jedzą znacznie mniej. Jednak jest to całkowicie normalne. W tym czasie układ krążenia znacznie spowalnia i nie potrzebują dużej ilości pożywienia. Wręcz przeciwnie – pełny układ pokarmowy w okresie zimowym,  może sprawić, że ryby zaczną chorować. Jeżeli woda spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza – należy przestać karmić ryby.

O czym należy pamiętać zakładając hodowlę karpi koi?

Zakładając całkowicie nowy staw, warto pamiętać, że ryby możemy wpuścić do niego dopiero po około trzech tygodniach. Świeżo napuszczona woda i dopiero co posadzone rośliny nie sprzyja rybom.

Kupując karpie koi i transportując je do stawu w plastikowych torbach należy pamiętać, że powinny one poleżeć w stawie około pół godziny przed wypuszczeniem. Woda w torbie powinna mieć taką samą temperaturę co woda w stawie. Wpuszczając ryby, otwórzmy delikatnie plastikową torbę i pozwólmy, aby same wypłynęły. 

Zobacz także:  Liny w stawie – hodowla i pielęgnacja

Zobacz także: Najlepsze ryby do oczka wodnego

Zobacz także: Jak zrobić własny staw?

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA