REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rynek pierwotny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowe mieszkanie tańsze niż używane?

Czy kupić nowe mieszkanie czy używane? To jedno z pierwszych pytań, na jakie muszą sobie odpowiedzieć osoby planujące zakup mieszkania. Przed rozpoczęciem poszukiwań może się wydawać, że lokal z drugiej ręki będzie tańszy niż od dewelopera. Tymczasem wnioski mogą być zupełnie odwrotne…

Jakie mieszkanie lepiej kupić - nowe czy używane?

Wybór nowego lub używanego mieszkania to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przy kupnie własnego mieszkania. Zarówno mieszkania od dewelopera, jak i używane mają swoje wady i zalety. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze między rynkiem pierwotnym a wtórnym.

Rynek nieruchomości: wg danych GUS utrzymuje się zastój

Dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące budownictwa mieszkaniowego potwierdzają utrzymujący się zastój na rynku nieruchomości. Sytuacja systematycznie się pogarsza, stale spada liczba rozpoczynanych inwestycji i wydawanych pozwoleń. Jakich trendów można się spodziewać na rynku nieruchomości?

Spadek cen mieszkań – co wybrać: nowe czy używane?

Ceny mieszkań nadal utrzymują się w nieznacznym trendzie spadkowym. Ceny mieszkań nowych i używanych są porównywalne, nabywca musi zdecydować, które rozwiązanie będzie dla niego najlepsze. Jakie zalety ma każde z tych rozwiązań?

REKLAMA

Jak wpływają na rynek mieszkaniowy obniżki stóp procentowych?

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów procentowych, dzięki temu referencyjna stopa NBP osiągnęła pułap 3%. Obniżki stóp procentowych mają zasadniczy wpływ na niższe raty zaciągniętych już kredytów, ale też na większą zdolność kredytową Polaków, a jaki działają na rynek mieszkaniowy?

Ceny mieszkań w Warszawie – gdzie odnotowano największe spadki?

W Warszawie mieszkania z rynku pierwotnego są tańsze niż te z rynku wtórnego. Średnia cena mieszkania deweloperskiego w Warszawie wynosi 7,6 tys. zł za metr kwadratowy. Największe spadki cen mieszkań odnotowano na Ursynowie, średnia stawka za metr spadła o 14%.

Deweloperzy tworzą swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania

Deweloperzy mają spore trudności ze sprzedażą już wybudowanych mieszkań, nadpodaż stale rośnie. Z jednej strony spadające stopy procentowe powinny przełożyć się na zwiększoną liczbę kredytów, z drugiej jednak polityka kredytowa jest zaostrzana. Deweloperzy wychodzą klientom naprzeciw i proponują swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania.

Rebel One na terenie Soho Factory

Projekt architektoniczny Rebel One na terenie Soho Factory na warszawskim Kamionku nawiązuje do historii tego miejsca sięgającej aż XI wieku. Soho Factory to tereny przemysłowe od 1938 roku, które pod koniec XX wieku, w wyniku upadku kolejnych fabryk, zamieniły się w postindustrialne cmentarzysko. Obecnie w dzielnicę tchnięto nowe życie, przeczytaj co można tam znaleźć.

REKLAMA

Rynek nieruchomości: raport styczeń 2013

Na rynku nieruchomości w styczniu 2013 roku obserwowano wzrost zainteresowania klientów. Większe ożywienie nastąpiło na rynku nieruchomości wtórnych. Natomiast rynek domów i działek pozostaje w stanie zeszłorocznego marazmu. Przeczytaj szczegółowy raport opisujący sytuację na rynku nieruchomości w styczniu 2013 roku.

Podsumowanie 2012 roku na rynku nieruchomości i prognoza na 2013 rok

Rok 2012 przyniósł nam ustawę deweloperską, a także wygaszenie rządowego programu „Rodzina na Swoim” i tym samym zwiększoną sprzedaż mieszkań pod koniec roku. Prognozy na rok 2013 uwzględniają spadek cen mieszkań na rynku pierwotnym, związane jest to z nadpodażą gotowych lokali. Przeczytaj szczegółową analizę.

Rynek nieruchomości: prognoza na 2013 rok

Rynek nieruchomości pierwotnych w 2013 roku będzie się nieco różnił w poszczególnych miastach, ale można przedstawić pewien ogólny trend. Bardzo duża liczba gotowych mieszkań może spowodować kolejne spadki cen mieszkań. Przeczytaj, czego jeszcze można się spodziewać na rynku nieruchomości.

Kondycja deweloperów bez dopłat z „Rodziny na Swoim”

W ostatnich latach deweloperzy sprzedawali więcej mieszkań dzięki temu, że ich klienci mogli korzystać z rządowego programu dopłat „Rodzina na Swoim”. Gdy coraz trudniej było kupić mieszkanie w „Rodzinie na Swoim” deweloperzy zaczęli dostosowywać mieszkania do jej wymogów. Przeczytaj, jak deweloperzy poradzą sobie po zakończeniu programu.

Preferencje klientów przy zakupie mieszkania

Preferencje mieszkaniowe Polaków z Krakowa, Wrocławia, Poznania i z Warszawy nie uległy zmianom. Jakie deklaracje cenowe składają zainteresowani kupnem mieszkania? O jakiej powierzchni szukają mieszkań i z jaką ilością pokoi?

Rynek pierwotny w Katowicach

Rynek pierwotny w Katowicach w III kwartale 2012 roku obejmuje 24 inwestycje deweloperskie, w których łącznie do sprzedaży trafi 1085 mieszkań. Ceny mieszkań na katowickim rynku pierwotnym są najniższe od 3 lat i średnio wynoszą 5250 zł za metr kwadratowy.

Rynek wtórny a pierwotny: ceny mieszkań

Ceny mieszkań z rynku wtórnego mogą obniżyć się po wejściu w życie nowego programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, ponieważ nie dotyczy on tego segmentu, sprzedający będą musieli dostosować się do sytuacji rynkowej. Rynek pierwotny już teraz jest bardziej skłonny zaproponować klientowi niższe ceny.

„Mieszkanie dla Młodych” program

„Mieszkanie dla Młodych” to projekt nowego rządowego programu. Szczegóły programu „Mieszkanie dla Młodych” nie są jeszcze znane, na razie zostały przedstawione tylko główne założenia. Dofinansowanie będzie dotyczyć tylko mieszkań z rynku pierwotnego.

Ostatnie miesiące „Rodziny na Swoim” a rynek mieszkaniowy

„Rodzina na Swoim działa do końca 2012 roku, analitycy rynku nieruchomości zastanawiają się czy spowoduje to ożywienie na rynku nieruchomości, czy wręcz przeciwnie. W większości miast limity w „Rodzinie na Swoim” zostały zmniejszone, czy oznacza to, że skorzystanie z dopłat jest w praktyce niemożliwe? Czy rząd zaproponuje coś nowego?

Limity w "Rodzinie na Swoim" - III kwartał 2012

Bank Gospodarstwa Krajowego ustalił limity w "Rodzinie na Swoim" na III kwartał 2012 roku. Nowe limity na III kwartał 2012 roku właściwie nie uległy zmianie, w niewielkim stopniu zostały podniesione tylko w województwie pomorskim.

Coraz droższe mieszkania w Poznaniu

Mieszkania w Poznaniu są coraz droższe w związku z tym, że ilość nowych inwestycji jest mniejsza. Niewielka ilość mieszkań oddanych do użytku to mniejsza konkurencja, nie trzeba zabiegać o klientów. Ile teraz zapłacimy za metr mieszkania w Poznaniu?

Czy chętnie kupujemy mieszkanie na etapie „dziury w ziemi”?

Kupno mieszkania na etapie „dziury w ziemi” dla wielu osób jest przerażającą wizją, wiąże się to bowiem ze sporym ryzykiem. Jednak okazuje się, że pomimo tego rośnie popularność kupna mieszkania na etapie „dziury w ziemi” – zasadniczy wpływ na to zjawisko ma atrakcyjna cena i duży wybór lokali. Gdzie ludzie najczęściej wybierają takie rozwiązanie?

Ceny mieszkań na Białołęce po otwarciu mostu Północnego

Długo oczekiwane oddanie do użytku mostu Północnego zmieniło w sposób diametralny sytuację mieszkańców warszawskiej Białołęki. Pozytywne skutki tej inwestycji mogą daleko wykraczać poza korzyści wynikające poza udrożnienie Białołęki. Jest bowiem prawdopodobne, że zainteresowanie nieruchomościami w tej lokalizacji będzie wciąż utrzymywało się na wysokim poziomie – pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Tanie mieszkanie – na rynku wtórnym czy na rynku pierwotnym?

Tanie mieszkanie kupimy dziś na rynku wtórnym czy na rynku pierwotnym? Który rynek oferuje niższe ceny mieszkań?

Gdzie znajdziesz tańsze mieszkanie?

Gdzie znajdziesz tańsze mieszkanie – na rynku pierwotnym czy na rynku wtórnym? Jaka jest różnica między cenami ofertowymi lokali mieszkalnych z rynku wtórnego i z rynku pierwotnego?

Prawie 400 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie

Pod koniec 2011 roku w Warszawie znajdowało się prawie 400 inwestycji mieszkaniowych. To w stolicy deweloperzy zrealizowali najwięcej projektów. Jak kształtuje się oferta mieszkaniowa w innych miastach Polski?

Rynek wtórny oferuje coraz więcej domów

Rynek wtórny oferuje coraz więcej domów i zyskuje przewagę nad deweloperami. Ceny domów spadają zarówno na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym, ale używanych domów jest w ofercie więcej.

Jakie mieszkania sprzedają się najtrudniej?

Najtrudniej sprzedają się duże i drogie mieszkania. Zmiany na rynkach kredytów spowodowały, że Polacy szukają najczęściej tanich i kompaktowych mieszkań, które cieszą się obecnie największym zainteresowaniem kupujących.

Nowe dzielnice we Wrocławiu

Nowe dzielnice we Wrocławiu – Promenady Wrocławskie i Olimpia Port – to dwa projekty mieszkaniowe, które mają wyróżniać się spośród inwestycji już istniejących na rynku nieruchomości. Jak będą wyglądały nowe dzielnice we Wrocławiu?

Zakup mieszkania u dewelopera – gwarancja i rękojmia na nieruchomość

Kupując mieszkanie od dewelopera, nie zawsze mamy pewność, czy wszystkie prace zostały wykonane w sposób prawidłowy i czy mieszkanie nie ma wad fizycznych. Może bowiem okazać się, że z sufitu cieknie woda, a na ścianach pojawił się grzyb. Deweloper ponosi odpowiedzialność za wady fizyczne nieruchomości. Kupujący natomiast może skorzystać z dwóch instytucji – gwarancji lub rękojmi.

Najwięcej mieszkań powstaje na Białołęce

Najwięcej nowych mieszkań powstaje na warszawskiej Białołęce i jest ich więcej niż w całej Łodzi. Gdzie w innych miastach deweloperzy realizują najwięcej projektów mieszkaniowych?

Jakie mieszkania najczęściej wybierają Polacy?

Polacy najczęściej wybierają tańsze, kompaktowe mieszkania z rynku pierwotnego lub używane mieszkania z wielkiej płyty. Jakie kryteria bierzemy pod uwagę przy zakupie mieszkania?

Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze

Mieszkania z rynku pierwotnego są coraz tańsze. Ostatni kwartał 2011 r. przyniósł obniżki cen nowych mieszkań w największych miastach Polski.

Najtańsze mieszkania w 2012 r.

W 2012 r. rynek może oferować najtańsze mieszkania. Deweloperzy obniżają ceny nieruchomości, co powoduje także obniżki na rynku wtórnym.

Rynek nieruchomości w 2012 r. – co się wydarzy?

Co wydarzy się na rynku nieruchomości w 2012 r.? Obecnie to nabywcy w głównej mierze kontrolują rynek mieszkaniowy. Czy ta sytuacja utrzyma się także w tym roku?

Rynek wtórny traci klientów

Rynek wtórny traci klientów, którzy szukają mieszkań u deweloperów. Oferta rynku pierwotnego jest bogata, zaspokaja potrzeby nabywców, a deweloperzy są elastyczniejsi niż sprzedający mieszkania na rynku wtórnym.

Rynek nieruchomości – prognozy na 2012 r.

W 2012 r. kryzys nie dotknie rynku nieruchomości, jednak ceny będą nadal spadać – prognozują eksperci. Czego jeszcze możemy się spodziewać na rynku mieszkaniowym w 2012 r.?

Jak kształtował się rynek nieruchomości w 2011 r.?

Jak kształtował się rynek nieruchomości w 2011 r.? – to pytanie zadano pośrednikom w obrocie nieruchomościami. Znajomość rynku ułatwia podjęcie decyzji o kupnie mieszkania. Przeczytaj, co działo się na rynku nieruchomości w 2011 r.

Rynek pierwotny w latach 2000-2011

Jak kształtuje się sytuacja na rynku nieruchomości od 2000 r.? Jak wygląda polski rynek mieszkaniowy pod koniec 2011 r.? Przeczytaj poniższy raport.

Rynek pierwotny czy rynek wtórny?

Rynek pierwotny czy rynek wtórny? Ceny nowych i używanych mieszkań są podobne. Co zatem decyduje o konkretnym wyborze? Jakie mieszkania wybieramy najczęściej?

Mniej kawalerek w ofercie deweloperów

Mniej kawalerek w ofercie deweloperów w zamian za więcej mieszkań kompaktowych – tak zmienia się sytuacja na pierwotnym rynku nieruchomości. Dlaczego deweloperzy oferują coraz mniej kawalerek?

Ciekawe formy promocji mieszkań od deweloperów

Aby sprzedać mieszkanie, deweloperzy stosują bardzo ciekawe formy promocji. Jakie chwyty marketingowe wykorzystują deweloperzy w sprzedaży swojej oferty mieszkaniowej?

Ile mieszkań można by kupić za świąteczne prezenty?

Ile mieszkań można by kupić za pieniądze wydane na świąteczne prezenty? Ile Polacy wydadzą na upominki bożonarodzeniowe w tym roku?

Kup mieszkanie od dewelopera i oszczędź na ogrzewaniu

Kup mieszkanie od dewelopera i oszczędź na ogrzewaniu nawet 2000 zł rocznie. Nowe budynki potrzebują mniej energii cieplnej niż te starsze, wybudowane przed 1986 r.

Mieszkania gotowe do odbioru

Mieszkania gotowe do odbioru cieszą się dużym zainteresowaniem w całym kraju. Podaż mieszkań jest na tyle duża, że ich ceny maleją, dzięki czemu oferta staje się jeszcze atrakcyjniejsza.

Pierwotny rynek mieszkaniowy w 2011 r. – raport

Pierwotny rynek mieszkaniowy obfituje w liczne oferty nieruchomości. W ciągu roku ceny mieszkań spadły średnio o 2%. Jak kształtowała się sytuacja na rynku pierwotnym w 2011 r.? Przeczytaj raport portalu RynekPierwotny.com.

Rośnie liczba nowych mieszkań

Rośnie liczba nowych mieszkań, co daje szansę kupującym na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Transakcje na rynku nieruchomości przyspiesza także obawa przed trudniejszym dostępem do kredytów w 2012 r.

Na warszawskim rynku przeważają gotowe domy i segmenty

Na warszawskim rynku nieruchomości przeważają gotowe domy i segmenty, a ich ceny są niższe niż rok temu. Gdzie skupia się warszawska oferta domów i segmentów?

Bogata oferta mieszkaniowa na rynku pierwotnym

Bogata oferta mieszkaniowa na rynku pierwotnym to dobra informacja dla nabywców nieruchomości. Zainteresowani kupnem lokalu z rynku pierwotnego mają do wyboru ponad 60 tys. mieszkań.

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań

Deweloperzy budują coraz więcej mieszkań i mają w planach kolejne inwestycje. Rosnąca konkurencja między deweloperami przyczynia się do obniżki cen nieruchomości.

Mieszkania w atrakcyjnej cenie – gdzie ich szukać?

Deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania w atrakcyjnych cenach. Okazje dotyczą przeważnie nieruchomości, które dopiero powstaną. Gdzie jeszcze szukać mieszkań w atrakcyjnej cenie?

Rynek pierwotny oferuje coraz więcej mieszkań

Rynek pierwotny w największych miastach Polski oferuje coraz więcej mieszkań. Nabywcy mają do wyboru ponad 60 tys. nowych lokali mieszkalnych.

REKLAMA