REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Deweloperzy budują tańsze mieszkania

Deweloperzy budują tańsze mieszkania o mniejszej powierzchni. Wynika to z potrzeb kupujących, którzy coraz częściej wybierają tańsze i mniejsze lokale.

W Warszawie powstaje mniej nowych domów

W Warszawie powstaje mniej nowych domów i zwiększa się ilość nieruchomości z rynku wtórnego. Ponadto ceny nowych i używanych domów maleją.

Polacy nie lubią swoich mieszkań

Polacy nie lubią swoich mieszkań, mimo to nie zmieniają ich tak często jak mieszkańcy państw Europy Zachodniej. Dlaczego Polacy nie lubią swoich mieszkań?

Apartamenty sprzedają się dobrze

Apartamenty sprzedają się dobrze, a ceny za mkw. luksusowego mieszkania utrzymują się na stałym poziomie. Gdzie można kupić tani apartament?

REKLAMA

Jak kupić tani projekt domu jednorodzinnego?

Projekty gotowe domów jednorodzinnych są bardzo popularne, głownie ze względu na ich cenę – są znacznie tańsze od projektów indywidualnych, a ponadto są dostępne „od ręki”. Duży wybór projektów gotowych powoduje, że inwestor ma w czym wybierać i bez problemu może dopasować projekt do swojej działki.

Nabywcy kupują mieszkania sprzed kryzysu

Nabywcy kupują mieszkania sprzed kryzysu. Zainteresowanie lokalami przedkryzysowymi rośnie, ale nadal stanowią one duży odsetek nieruchomości w całej ofercie rynku pierwotnego.

Na rynku nie brakuje nowych mieszkań

Na rynku nie brakuje nowych mieszkań. Deweloperzy budują więcej nieruchomości mieszkalnych, a zainteresowanie kredytami hipotecznymi stale rośnie.

Rudbekie – jesienne kwiaty

Rudbekie – kwiaty pochodzące z Ameryki Północnej. Znanych jest wiele odmian rudbekii, między innymi rudbekia naga, rudbekia lśniąca i rudbekia błyskotliwa. Ze względu na to, że rudbekie kwitną bardzo długo – od lipca aż do przymrozków – stanowią one ładny element dekoracyjny naszych ogrodów. Duże kwiaty rudbekii przyciągają wzrok i sprawiają, że nasz ogród jest jeszcze bardziej kolorowy.

REKLAMA

Oczar – krzew kwitnący zimą

Oczar (Hamamelis) to krzew, który w naszych ogrodach kwitnie w środku zimy. Kwiaty oczaru rozwijają się nawet pod pokrywą śniegu i wytrzymują duże mrozy. Oczary kwitną od grudnia aż do końca lutego, sprawiając tym samym, że nasz ogród wygląda pięknie. Liście oczaru wyrastają dopiero wtedy, gdy krzew kończy okres kwitnienia. Radzimy jak pielęgnować oczary.

Reprezentacyjne schody w budynku

Schody w przestronnym hallu oprócz funkcji komunikacji mogą pełnić także funkcję ozdobną. Schody jednobiegowe, dwubiegowe, wachlarzowe, zabiegowe lub kręte - wszystkie mogą stać się ozdobnym elementem wnętrza. Zobacz jak można zaaranżować schody w przestronnym hallu.

Rozgrzewające przyprawy

Rozgrzewające przyprawy przydadzą się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy mogą usprawnić nasz system odpornościowy i umilić zimowe wieczory. Zobacz jak uprawiać rozgrzewające przyprawy.

Przyprawy rozgrzewające

Przyprawy rozgrzewające pochodzą często z egzotycznych, dalekich regionów. Dzięki temu nadają naszym potrawom niesamowity aromat i urozmaicają ich smak. Intensywność ich zapachu powinniśmy szczególnie docenić w chłodne, zimowe wieczory.

Najtańsze mieszkania – gdzie ich szukać?

Gdzie szukać najtańszych mieszkań w Warszawie, a gdzie w Krakowie? Co decyduje o cenie mieszkań?

Telewizor LCD, plazma czy 3D?

Na rynku mamy całą gamę różnych telewizorów: LCD, plazmy, a teraz jeszcze w technologii 3D. Co brać pod uwagę podczas wyboru telewizora? Jak powinniśmy sprawdzić nasz telewizor przed zakupem? Jakie są zalety telewizorów 3D, LCD i plazm?

Telewizor 3D – hit czy kit?

Telewizory 3D to nowość na rynku, ale czy nowość dobrej jakości? Jakie są zalety telewizorów 3D, a jakie wady? Czy telewizory 3D to dobre rozwiązanie na dzisiaj?

Radio internetowe a muzyka w biurze

Radio internetowe jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy dostęp do komputera i do Internetu. Radio internetowe umożliwi nam posłuchanie ulubionego utworu w każdym momencie. Ale, czy muzyka słuchana podczas pracy w biurze, to dobre rozwiązanie?

Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki

Muzyka i bujanie mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki to rozwiązania dla naszych najmłodszych. Czym charakteryzują się poszczególne sprzęty do pokoju dziecięcego? Ile kosztują karuzelki, muzyczne uspakajacze i bujaczki?

Notebook – poręczny i użyteczny

Notebooki to poręczne, niewielkie urządzenia, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu – w salonie, w sypialni, czy nawet w kuchni. Możemy zabrać go do pracy, bo jest lekki i poręczny. Jakie jeszcze korzyści płyną z posiadania notebooka? Z jakimi wadami powinniśmy się liczyć?

Refinansowanie kredytu może się opłacać

Refinansowanie kredytu może się opłacać. Przeniesienie kredytu do innego banku da minimum 100 zł oszczędności na 100 tys. zł kredytu.

Indeks Dostępności Kredytowej niewiele wyższy

Indeks Dostępności Kredytowej jest niewiele wyższy niż miesiąc temu. Mimo że IDK rośnie, tempo wzrostu maleje.

Ustawa o ochronie nabywców mieszkań deweloperskich

Ustawa o ochronie nabywców mieszkań deweloperskich nie do końca będzie chronić kupujących mieszkania. Nabywca nadal będzie ponosił ryzyko związane m.in. z kupnem jeszcze niewybudowanej nieruchomości.

Jesień w górach

Jesień w górach jest wyjątkowo piękna. Słoneczne dni, drzewa w kolorach złota i czerwieni to świetny czas na jesienne spacery i wycieczkę w góry. Polska złota jesień zachwycająca swym pięknem i bogactwem kolorów to idealny czas na odwiedzenie Doliny Pięciu Stawów czy Morskiego Oka.

Notebook czy komputer stacjonarny?

Notebook lub komputer stacjonarny to element, bez którego żadne wnętrze się nie obejdzie. Notebook czy komputer stacjonarny – to, które urządzenie będzie najodpowiedniejsze dla nas musimy zadecydować sami. Analizując wszelkie za i przeciw, możemy wybrać komputer dostosowany do własnych potrzeb. Jakie są zalety i wady notebooka? Jakie są zalety i wady komputera stacjonarnego?

Konsola – wielofunkcyjne urządzenie

Konsola to rozwiązanie dla osób chcących mieć wielofunkcyjny sprzęt, który nie zajmuje dużo miejsca we wnętrzu. Chcąc nadążyć za rozwojem nowoczesnej technologii i cieszyć się wymagającymi grami decydujemy się na konsolę. Ciągła zmiana komponentów komputera stacjonarnego może być uciążliwa i kosztowna. Na co możemy liczyć kupując konsolę?

Zioła hodowane w donicach – pielęgnacja jesienią

Zioła, takie jak lawenda, estragon, tymianek, bazylia, szałwia czy rozmaryn często hodujemy na tarasach i balkonach. Zioła nie tylko ładnie wyglądają, lecz także są bardzo pożyteczne – możemy używać ich do różnych potraw, deserów czy drinków. Co zrobić z ziołami uprawianymi w donicach na ogrodzie? Czy należy je przenieść do domu na zimę? A może przetrwają mrozy w ogrodzie?

Ziemia – użyźnianie jesienią

Żyzna ziemia to podstawa do tego, aby rośliny w naszym ogrodzie pięknie rosły. Przewiewna, odpowiednio wilgotna, pełna składników mineralnych – taka gleba jest najlepsza dla większości roślin ogrodowych. Pamiętajmy, że gleby piaszczyste i nieprzepuszczalne mogą znacząco wpływać na wzrost i rozwój drzew, krzewów, kwiatów, a także roślin owocowych i warzywnych. Co zrobić aby nasza gleba była jak najlepsza?

Drzewa z odkrytymi korzeniami – sadzenie

Drzewa z odkrytymi korzeniami to drzewa, które kupujemy w szkółce. Drzewa z odkrytymi korzeniami nie posiadają bryły korzeniowej – stąd ta nazwa. Najlepszym terminem na zasadzenie drzew z odkrytymi korzeniami jest wiosna lub przełom października i listopada. Jak kupować drzewa z odkrytymi korzeniami? Jak je przygotować do sadzenia? I jak je prawidłowo posadzić?

Sad i warzywnik – pielęgnacja jesienią

Listopad to miesiąc, kiedy zbieramy ostatnie owoce i warzywa w naszym ogrodzie. Nie zapominajmy o tym, że w listopadzie powinniśmy zadbać o sady i ogródki warzywne jeśli chcemy, aby nasze rośliny wydały obfity plon także w przyszłym roku. Nawożenie, okrywanie roślin, palenie opadłych liści, zbieranie zaschniętych owoców, a nawet sadzenie drzewek owocowych – jak pielęgnować sad i warzywnik jesienią?

Rośliny owocowe – pielęgnacja jesienią

Jesień to nie tylko czas zbioru owoców z zimowych odmian grusz i jabłoni, lecz także okres, w którym sadzimy drzewa i krzewy owocowe. Jak możemy wykorzystać przemarznięte owoce? Jak przechowywać jabłka i gruszki? Co zrobić z zaschniętymi owocami, które zostały na drzewach? Radzimy, jak pielęgnować drzewa i krzewy owocowe jesienią.

Rośliny doniczkowe – pielęgnacja jesienią i zimą

Zimą rośliny doniczkowe powinny być w stanie spoczynku. Jednak ze względu na temperaturę panującą w naszych domach, często jest to utrudnione. Jeśli chcemy aby nasze rośliny doniczkowe weszły w stan spoczynku, powinniśmy zadbać o to, żeby temperatura w pokojach była niższa. Dodatkowo roślin doniczkowych w okresie zimy nie należy intensywnie podlewać i nawozić.

Listopad – prace w ogrodzie

Listopad to miesiąc, w którym na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Mimo to pamiętajmy, że nasz ogród nadal potrzebuje pielęgnacji. W listopadzie sadzimy drzewa i krzewy zrzucające liście, podlewamy rośliny zimozielone, okrywamy byliny, dbamy o trawnik i oczka wodne. Podpowiadamy jakie prace wykonać w listopadzie, aby nasz ogród był piękny, gdy tylko zacznie się słoneczna wiosna.

Jesienny ogród w donicach

Tarasy i balkony w naszych domach nie muszą wyglądać szaro gdy tylko zacznie się jesień. Jesienią także na balkonach i tarasach możemy mieć ładne, kwitnące na kolorowo kwiaty rosnące w donicach. Radzimy jakie gatunki roślin wybrać aby nasze balkony i tarasy wyglądały ładnie nawet w środku jesieni.

Iglaki – krzewy rosnące w donicach

Iglaki to krzewy, które oprócz tego, że mogą rosnąć w glebie, nadają się także do uprawy w donicach. Iglaki uprawiane w donicach to idealne rozwiązanie dla osób posiadających balkon lub taras. Jakie iglaki warto uprawiać w donicach? Jak zabezpieczyć iglaki w donicach na zimę? Jak podlewać i nawozić iglaki? Radzimy jak hodować iglaki w donicach na balkonach i tarasach.

Dynia – ogrodowy symbol jesieni

Dynia nieodłącznie kojarzy nam się z amerykańskim świętem Halloween, kiedy to wydrążone dynie stają się lampionami stawianymi przed wejściem do domu. Istnieje wiele odmian dyń – dynia melonowa, dynia ambar, dynia hokkaido czy dynia Tom Fox. Radzimy jak uprawiać i wykorzystywać dynie aby nie tylko stanowiły ozdobę naszego ogrodu we wrześniu, lecz także były pożytecznym warzywem w domowej kuchni.

Drzewa i krzewy o barwnych owocach

Drzewa i krzewy o barwnych owocach zdobią nasz ogród nie tylko latem i jesienią, lecz także zimą. Dodatkowo często owoce rosnące na drzewach i krzewach zmieniają kolor gdy nastaje jesień – stają się żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe czy nawet fioletowe. To właśnie kolorowe owoce sprawiają, że nasze ogrody wyglądają wyjątkowo nawet podczas mroźnej zimy.

Drzewa i krzewy – jesienne przygotowania do zimy

Drzewa i krzewy powinniśmy już teraz przygotować na nadejście mroźnej zimy. Nie wszystkie drzewa i krzewy w naszym ogrodzie będą wymagały okrycia, jednak te, które pochodzą z krajów o cieplejszym klimacie, osłońmy przed mrozem. Weźmy pod uwagę to, jakie gatunki drzew i krzewów rosną w naszym ogrodzie i zabezpieczmy je zgodnie z ich potrzebami.

Bielenie pni drzew owocowych

Drzewa owocowe, które rosną w naszym ogrodzie czy sadzie wymagają stałej pielęgnacji. W listopadzie powinniśmy pamiętać o zebraniu przyschniętych owoców i zabezpieczeniu naszych drzew owocowych na zimę. Oprócz ochrony korzeni, nie zapomnijmy o ochronie pni. Bielenie pni drzew owocowych zapobiegnie pękaniu kory i tworzeniu się ran. Z kolei tworzenie się ran może wpływać na występowanie różnych chorób.

Astry jesienne

Astry jesienne to kwiaty, które pięknie zdobią nasze ogrody gdy tylko zaczyna się jesień. Jeśli chcemy, aby nasz ogród był pełen barw, posadźmy obok siebie astry w różnych kolorach – białe, różowe, czerwone, fioletowe albo niebieskie. W zależności od tego, czy lubimy duże czy raczej drobne kwiaty, zdecydujmy się na astry jesienne drobnokwiatowe lub te wielkokwiatowe.

Komputer stacjonarny – unikatowe rozwiązania

Komputer stacjonarny, jeszcze kilka lat temu, oznaczał szarą puszkę i ogromny, mało ciekawy monitor. Dzisiaj komputer stacjonarny to elegancja i funkcjonalność.

Komputer do pracy biurowej

Przed zakupem komputera do pracy biurowej zastanówmy się, gdzie go ustawimy. Jakie funkcje powinien mieć komputer do pracy biurowej? Tak jak wybór odpowiedniego narzędzia do pracy jest bardzo ważny, tak samo miejsce pracy powinno jej służyć a nie przeszkadzać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stanowiska pracy?

Komputer dla ucznia

Komputer dla dziecka to urządzenie ułatwiające naukę i rozwijające wszelkie zainteresowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera dla ucznia?

Drukarka – szeroki wybór, ale którą wybrać?

Drukarka powinna być niezawodna, szybka, drukująca w dobrej jakości i tania w utrzymaniu. Zanim podejmiemy decyzję i będziemy szukać drukarki dostosowanej do naszych potrzeb, odpowiedzmy sobie na pytanie – jakie są te potrzeby?

Jak przygotować dach do zimy?

Zima często potrafi zweryfikować stan naszego pokrycia dachowego. Zimowa aura bardzo dobrze weryfikuje jakość materiałów użytych do budowy dachu oraz umiejętności dekarzy, którzy pracowali przy jego budowie.

Prace budowlane przed zimą – Fundamenty

Pogodna jesień sprawiła, że sezon budowlany trwa. Październik i listopad to ostatnie miesiące w roku, w których możemy wykonywać fundamenty. Zobacz, jak wylewać fundamenty jesienią , na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać. Radzi ekspert Lafarge – Daniel Cekała, kierownik ds. Technologii i Jakości.

Niewielki koszt efektownej łazienki

Na efektowna łazienkę pozwolić sobie mogą nie tylko posiadacze zasobnych portfeli. Przemyślane rozwiązania i plan stworzony na długo przed remontem wystarczą, aby niewielkim kosztem stworzyć efektowną łazienkę.

Jak urządzić ergonomiczną kuchnię?

Ergonomia to jedna z najważniejszych cech idealnej kuchni. Zanim więc zaczniemy wybierać glazurę oraz odpowiednie sprzęty zastanówmy się dokładnie, jak powinna ona zostać urządzona.

Jak wybrać żarówki do wnętrza?

Każdy rodzaj żarówki ma swoje wady i zalety. Aby odpowiednio dobrać żarówki do naszych potrzeb warto je poznać. Dzięki temu dokonamy wyboru dopasowanego do zasobności naszego portfela oraz do charakteru wnętrza.

Kobieca łazienka w odcieniach różu

Kolor różowy – chociaż kontrowersyjny – świetnie sprawdza się w aranżacji wnętrz. Może być na przykład ciekawą inspiracją do stworzenia delikatnej, kobiecej, pełnej uroku łazienki w odcieniach różu.

Połyskujące dodatki w aranżacji wnętrz

Połyskujące dodatki w aranżacji wnętrz to: srebro, złoto, perły i kryształy – nawet, jeśli nieprawdziwe, mają swoje miejsce w dekoracji wnętrz. Nic w tym dziwnego połyskujące dodatki w kilka chwil bowiem potrafią dodać uroku i przepychu, a potraktowane z przymrużeniem oka mogą nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Zmiana gabinetu w pokój dla dziecka

Zmiana gabinetu w pokój dla dziecka wiąże się z wygospodarowaniem miejsca. Odpowiedni plan i sprytne rozwiązania zmiany gabinetu w pokój dla dziecka pozwolą na zaoszczędzenie tak potrzebnej w tym czasie gotówki.

REKLAMA