REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

1. Zamknij dopływ wody, osusz rury ciepłej wody oraz pozostaw zawory otwarte, aby umożliwić im
1. Zamknij dopływ wody, osusz rury ciepłej wody oraz pozostaw zawory otwarte, aby umożliwić im "oddychanie". Jeśli w domku jest toaleta, należy ją wyłączyć i przepłukać oraz usunąć z niej resztki wody. Możemy też wlać do rezerwuaru płyn przeciw zamarzaniu wody, zabezpieczymy w ten sposób armaturę przed ewentualnym uszkodzeniem.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aby uniknąć jakichkolwiek niespodzianek na wiosnę, odpowiednio zabezpiecz dom letniskowy na zimę. Podpowiadamy, jak w 12 krokach zabezpieczyć dom letniskowy, przed złodziejami i innymi przykrymi zdarzeniami, z których często nie zdajemy sobie sprawy aż do momentu ich zdarzenia się. Aby wszystko poszło sprawnie postępuj według naszych wskazówek.
1 2. Odłącz z kontaktu wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne. Wiele nowoczesnych urządzeń, nawet gdy są włączone, wpięte do kontaktu nadal pobierają niewielką ilość energii. W czasie zimy, kiedy nie ma nas w domku jest to zbędny wydatek.
Fotolia
Fotolia
2 3. Jeśli posiadasz na działce grzejniki elektryczne – wyłącz je. Bardzo często są one główną przyczyną pożarów. Także, jeśli domek posiada centralne ogrzewanie, ustaw je na najniższą opcję lub całkowicie wyłącz.
Bolix
3 4. Jeśli posiadasz kominek, nie zapomnij o kominie. Oczyść kominek i zamknij przepustnicę spalin.
Fotolia
4 5. Usuń z kuchni wszelkie resztki jedzenia oraz pozbądź się wszystkich pozostałości także tych znajdujących się w śmieciach. Zimą, gryzonie, a także inne zwierzęta mogą wyrządzić ogromne szkody chcąc się do nich dostać.
5 6. Jeśli to możliwe, zabierz ze sobą wartościowe przedmioty, takie jak telewizor czy sprzęt grający. Jeśli zdecydujesz się je zostawić w domku, upewnij się czy okna są dobrze zabezpieczone także w taki sposób, aby złodziej nie widział nic z zewnątrz i nie uległ pokusie wejścia do środka.
6 7. Takie sprzęty jak grill czy narzędzia ogrodnicze zazwyczaj trzymane na zewnątrz. Na okres zimowy warto zabierać je ze sobą i przechować do wiosny w bezpiecznym miejscu np. przydomowym garażu lub w piwnicy.
7 8. Zrób zdjęcia z domku wewnątrz oraz na zewnątrz, a także wszystkim kosztownościom lub innym przedmiotom, które uważasz za cenne. Spisz numery seryjne urządzeń, które je mają. Mogą się one okazać bezcenne, jeśli będziesz musiał zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej.
J. Żarnowska
J. Żarnowska
8 9. Zabezpiecz komin przed zwierzętami instalując pokrywę nad kominkiem otwarcia. Zapobiegnie to przedostawaniu się zwierząt do wnętrza domu. Sprawdź także, czy np. gdzieś w ścianach nie masz innych małych otworów, przez które mogą dostać się do środka inne, mniejsze zwierzęta np. gryzonie. Dom skontroluj zarówno od środka, jak i od zewnątrz.
9 10. Wynajmij lokalną formę do usuwania śniegu z dachu. Usunięcie śniegu co najmniej raz w zimie zabezpieczy nasz dach przed gromadzeniem się na nim śniegu i lodu, który w najgorszym wypadku może uszkodzić jego konstrukcję. Nawet stosunkowo niewielkie obciążenie, może stać się niebezpiecznie, zwłaszcza w okresie deszczu i jego późniejszego zamarzania.
Media
10 11. Tę samą firmę, która odśnieży Ci dach poproś o odśnieżenie podjazdu i ścieżek wokół domu. W sytuacjach awaryjnych, np. takich jak pożar umożliwi to lepszy dojazd straży pożarnej. Odśnieżony podjazd może też sugerować potencjalnym złodziejom, że w domku ktoś mieszka.
Stolmar Sp. z o.o.
11 12. Jeśli nie masz możliwości odwiedzać domku w czasie zimy i kontrolować stanu rzeczy, zatrudnij kogoś lub poproś znajomego, który mieszka w okolicy przez cały rok, aby raz na jakiś czas sprawdzał dom, upewniając się, czy wszystko jest w porządku. Jeśli coś się wydarzy np. włamanie lub pożar, osoba na miejscu szybciej się tym zajmie i poradzi sobie z tym lepiej – niż my na odległość.
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA