REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto mieć porządek na budowie?

Ekspert firmy Xella Polska
Eksperci Budowy SILKA YTONG.

REKLAMA

REKLAMA

Zorganizowany plac budowy to jeden z warunków udanej inwestycji, dzięki któremu ekipa wykonawcza może wykazać się profesjonalizmem. Ponadto, porządek na placu budowy usprawnia prace budowlane.

Z badań „SILKA YTONG: Murarz Idealny” wynika, że gwarancja porządku na budowie jest dla inwestorów jednym z bardziej istotnych elementów wpływających na wybór ekipy wykonawczej. Czynnik ten uzyskał aż 77% wskazań jako bardzo ważny.

REKLAMA

– Porządek na placu budowy jest wizytówką ekipy wykonawczej. Co więcej, to sygnał dla klienta, że jego inwestycja jest szanowana przez wykonawcę. Inwestorzy bardzo to doceniają – twierdzi Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Dobry plan pracy

Fachowa ekipa wykonawcza potrafi dobrze zaplanować prace i pilnować ustalonego harmonogramu. Systematyczność i dobre przygotowanie wykonawcy przekłada się na szybkość i efektywność przy realizacji zadań.

Zobacz także: Kto jest kim na budowie – zadania kierownika budowy

O odpowiedzialności ekipy budowlanej świadczy również zadbanie odpowiednio wcześniej o takie czynniki jak: sposób transportu materiałów, zabezpieczenie rusztowań, używanie kasków, a więc elementy, które wpływają na bezpieczeństwo na budowie.

Efektem takiej postawy jest ład na placu budowy.

Miejsce na materiały budowlane

Wygospodarowanie na placu budowy miejsca na materiały budowlane jest bardzo ważne, szczególnie, jeśli inwestor zamawia od razu wszystkie palety. Warto jednak zastanowić się, czy na placu budowy jest wystarczająco dużo miejsca na składowanie dużej partii budulca. Czasem wygodniejszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z hurtownią na dowożenie materiałów potrzebnych do konkretnego etapu budowy – wtedy na placu jest ich tylko tyle, ile w danej chwili jest niezbędne. Warto pamiętać, że dostawca ma lepsze warunki do przechowywania większej ilości materiału niż te, które panują na terenie budowy.

Zobacz także: Zakup działki pod budowę domu

– Dobra organizacja placu budowy to także odpowiednie zabezpieczenie materiałów. Pozwoli to uniknąć ich naruszenia czy wręcz uszkodzenia, na przykład zawilgocenia na deszczu – mówi Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

– Materiały najlepiej postawić w jednym, wyznaczonym do tego miejscu – dodaje Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Na uporządkowanym i jasno podzielonym obszarze łatwiej jest znaleźć niezbędne narzędzia czy materiały. Budowa domu postępuje więc w szybszym tempie.


Sprawna ekipa wykonawcza

Wszyscy pracownicy firmy wykonawczej powinni być zaangażowani w utrzymanie porządku na budowie. Przestrzeganie określonych zasad przez wszystkich ułatwi pracę i pozwoli skupić się na swoich zadaniach.

– Porządek na budowie jest także mobilizujący dla samych pracowników, którzy pracują szybciej i dokładniej – przekonuje Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zobacz także: Zagospodarowanie placu budowy

W utrzymaniu prawidłowej dyscypliny i rytmu prac pomaga odpowiednia komunikacja. Każda osoba pracująca na budowie powinna dokładnie wiedzieć, co w danej chwili ma robić i gdzie przebywać. Podwyższa to poziom bezpieczeństwa, ponieważ pozwala uniknąć sytuacji, że pracownik znajdzie się „w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie”.

Segregacja opakowań po materiałach budowlanych

REKLAMA

Problemem wielu placów budowy jest duża ilość tworzyw sztucznych, przede wszystkim opakowań foliowych po materiałach budowlanych. Aby temu zaradzić, Xella we współpracy z firmą Interseroh Organizacją Odzysku prowadzi akcję „Folia znika z budowy”. Udział w akcji jest bezpłatny, ale jednym z podstawowych warunków jest czystość zebranej folii, ponieważ tylko taka nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania. Warto więc wziąć to pod uwagę już na etapie organizowania placu budowy i wydzielić na nim miejsce na składowanie folii przeznaczonej do recyklingu. Informacje o zasadach prowadzenia akcji Folia znika z budowy można uzyskać pod numerami telefonów 22 742 10 26 lub 693 373 216.

– Innym bardzo ważnym aspektem jest segregacja materiałów budowlanych. Wywóz odpadów z materiałów budowlanych do utylizacji i ponownego wykorzystania jest nie tylko ekologiczny, ale i ekonomicznie opłacalny – przekonuje Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zobacz także: Jak chronić drzewa na placu budowy?

– Inwestycja będzie przyjazna środowisku, gdy unikniemy palenia śmieci na terenie budowy. Zachęcam, aby zamówić kontener na samym początku budowy, a najlepiej uwzględnić go w umowie z wykonawcą. Plac będzie wtedy wyglądał estetycznie i schludnie – uzupełnia Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Należy pamiętać, że umiejętne dbanie o porządek na budowie i dobra organizacja pracy świadczy o profesjonalizmie i przygotowaniu ekipy murarskiej. Taka postawa wykonawców przekona inwestora, że dokonał właściwego wyboru, zlecając im zbudowanie swojego domu.

Porządek na placu budowy usprawnia prace budowlane.
Xella Polska
Xella Polska
Fachowa ekipa wykonawcza potrafi dobrze zaplanować prace i pilnować ustalonego harmonogramu.
Xella Polska
Xella Polska
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Akustyka mieszkania i domu. Jak odizolować się od dźwięków z zewnątrz?

    Badania naukowe dowodzą, że życie w hałasie bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze mieszkania jest jego akustyka. Eksperci wskazują, że ochrona przed dźwiękiem zależy od samego projektu inwestycji, rodzaju zastosowanych materiałów czy poprawnego wykonania obiektu.

    Bezpieczny Kredyt 2 proc. bije rekordy popularności. Kiedy zabraknie pieniędzy?

    Polacy zdążyli już pożyczyć na zakup mieszkań w ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%” blisko 3,7 mld złotych – tyle . I to w 11 tygodni! Popyt znacznie przekracza wstępne rządowe szacunki i to nie tylko te przewidziane na pierwsze tygodnie, ale na cały 2023 rok. Czy pieniędzy na ten program starczy do wiosny 2024 roku?

    Instalacje wodne w domu - jak ustrzec się legionelli? Na czym polega dezynfekcja termiczna?

    Problemy z występowaniem bakterii Legionella w instalacjach wody użytkowej występował już wcześniej w Polsce, ale ostatnio mamy więcej takich przypadków. Jednym z głównych powodów może być obniżanie temperatury w instalacjach ciepłej wody użytkowej aby ograniczyć koszty. Dlaczego właściwa temperatura w instalacji wodnej ma kluczowe znaczenie w walce z legionellą? Jak dezynfekować instalacje wodne i jak o nie dbać? Wyjaśnia Sebastian Brzoza, Dyrektor Działu Aplikacji i Wsparcia Technicznego z Danfoss Poland.

    Dziś wynajem mieszkania to nie konieczność tylko życiowa decyzja?

    Już nie tylko studenci szukają mieszkań na wynajem. Wiele rodzin wynajmuje mieszkanie z wyboru, bo w razie zmiany pracy, łatwo można zmienić też lokum. Poważną siłę stanowią imigranci zarobkowi. Czy bardziej opłaca się wynajmować niż kupić? 

    REKLAMA

    Trawnik jesienią – kiedy ostatnie koszenie przed zimą, nawożenie, pielęgnacja

    Kończy się lato, dni stają się krótsze, a noce coraz chłodniejsze i mimo, że jeszcze nawet nie nadeszła kalendarzowa jesień, to perspektywa zimy staje się coraz wyraźniejsza. Jak zatem pielęgnować trawnik jesienią, czym nawozić, kiedy skosić ostatni raz i jak zabezpieczyć go przed zimą?

    Ceny za wynajem mieszkania w Polsce przyprawiają o zawrót głowy! Warszawa najdroższa. Ile trzeba zapłacić?

    Mieszkań na wynajem przybywa, ale średnie miesięczne czynsze sięgają kilku tysięcy złotych. Najdrożej wypada Warszawa, tu za mieszkanie na wynajem trzeba zapłacić średnio 5 tys zł. Tylko 28 proc. oferowanych lokali wynająć można było w kwocie do 2 tys. zł. 

    Premier Morawiecki: wakacje kredytowe będą przedłużone na cały 2024 rok - pojawi się kryterium dochodowe

    Wakacje kredytowe będą przedłużone na cały 2024 rok, będzie jednak kryterium dochodowe - poinformował 20 września 2023 r. premier Mateusz Morawiecki.

    Waloryzacja kapitału kredytu frankowego - roszczenia banków, orzecznictwo, stanowisko UOKiK. Jakie są fakty?

    Po wyroku TSUE z 15 czerwca 2023 r. posiadacze kredytów frankowych odetchnęli z ulgą. Jego zapisy okazały się nich bardzo korzystne. Pomimo tego konflikt dotyczący kredytów frankowych jeszcze się nie zakończył. Banki mają wiele do stracenia, dlatego bronią swojej pozycji - tym razem egzekwując waloryzację kapitału po unieważnieniu umowy kredytowej. Do tej pory padło kilka nieprawomocnych wyroków sądowych na korzyść banków. Czy frankowicze mają się czego obawiać?

    REKLAMA

    Niższe stopy procentowe, spada WIBOR... Co to oznacza dla rynku nieruchomości?

    Od października 2021 roku do września 2022 roku RPP podniosła stopę referencyjną aż 11 razy. Od tamtej pory stopa utrzymywała się na stałym poziomie i wynosiła 6,75 proc. Decyzje wrześniowe o spadku stół już teraz wysokość WIBOR. Jak wpłynie to na rynek nieruchomości? Czego mogą spodziewać się klienci?

    Sprzedawcy energii będą musieli uwzględnić 12 proc. obniżkę dla odbiorców prądu

    Sprzedawcy energii elektrycznej będą musieli w swoich rozliczeniach z klientami uwzględnić 12 proc. obniżkę rachunku za energię - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zauważyła, że odbiorcy energii będą mogli uzyskać obniżkę należności w kwocie ok. 120 zł.

    REKLAMA