REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dlaczego warto mieć porządek na budowie?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ekspert firmy Xella Polska
Eksperci Budowy SILKA YTONG.
Zorganizowany plac budowy to jeden z warunków udanej inwestycji.
Zorganizowany plac budowy to jeden z warunków udanej inwestycji.
Xella Polska
Xella Polska

REKLAMA

REKLAMA

Zorganizowany plac budowy to jeden z warunków udanej inwestycji, dzięki któremu ekipa wykonawcza może wykazać się profesjonalizmem. Ponadto, porządek na placu budowy usprawnia prace budowlane.

Z badań „SILKA YTONG: Murarz Idealny” wynika, że gwarancja porządku na budowie jest dla inwestorów jednym z bardziej istotnych elementów wpływających na wybór ekipy wykonawczej. Czynnik ten uzyskał aż 77% wskazań jako bardzo ważny.

REKLAMA

– Porządek na placu budowy jest wizytówką ekipy wykonawczej. Co więcej, to sygnał dla klienta, że jego inwestycja jest szanowana przez wykonawcę. Inwestorzy bardzo to doceniają – twierdzi Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Dobry plan pracy

Fachowa ekipa wykonawcza potrafi dobrze zaplanować prace i pilnować ustalonego harmonogramu. Systematyczność i dobre przygotowanie wykonawcy przekłada się na szybkość i efektywność przy realizacji zadań.

Zobacz także: Kto jest kim na budowie – zadania kierownika budowy

O odpowiedzialności ekipy budowlanej świadczy również zadbanie odpowiednio wcześniej o takie czynniki jak: sposób transportu materiałów, zabezpieczenie rusztowań, używanie kasków, a więc elementy, które wpływają na bezpieczeństwo na budowie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Efektem takiej postawy jest ład na placu budowy.

Miejsce na materiały budowlane

Wygospodarowanie na placu budowy miejsca na materiały budowlane jest bardzo ważne, szczególnie, jeśli inwestor zamawia od razu wszystkie palety. Warto jednak zastanowić się, czy na placu budowy jest wystarczająco dużo miejsca na składowanie dużej partii budulca. Czasem wygodniejszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z hurtownią na dowożenie materiałów potrzebnych do konkretnego etapu budowy – wtedy na placu jest ich tylko tyle, ile w danej chwili jest niezbędne. Warto pamiętać, że dostawca ma lepsze warunki do przechowywania większej ilości materiału niż te, które panują na terenie budowy.

Zobacz także: Zakup działki pod budowę domu

– Dobra organizacja placu budowy to także odpowiednie zabezpieczenie materiałów. Pozwoli to uniknąć ich naruszenia czy wręcz uszkodzenia, na przykład zawilgocenia na deszczu – mówi Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

– Materiały najlepiej postawić w jednym, wyznaczonym do tego miejscu – dodaje Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Na uporządkowanym i jasno podzielonym obszarze łatwiej jest znaleźć niezbędne narzędzia czy materiały. Budowa domu postępuje więc w szybszym tempie.


Sprawna ekipa wykonawcza

Wszyscy pracownicy firmy wykonawczej powinni być zaangażowani w utrzymanie porządku na budowie. Przestrzeganie określonych zasad przez wszystkich ułatwi pracę i pozwoli skupić się na swoich zadaniach.

– Porządek na budowie jest także mobilizujący dla samych pracowników, którzy pracują szybciej i dokładniej – przekonuje Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zobacz także: Zagospodarowanie placu budowy

W utrzymaniu prawidłowej dyscypliny i rytmu prac pomaga odpowiednia komunikacja. Każda osoba pracująca na budowie powinna dokładnie wiedzieć, co w danej chwili ma robić i gdzie przebywać. Podwyższa to poziom bezpieczeństwa, ponieważ pozwala uniknąć sytuacji, że pracownik znajdzie się „w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie”.

Segregacja opakowań po materiałach budowlanych

REKLAMA

Problemem wielu placów budowy jest duża ilość tworzyw sztucznych, przede wszystkim opakowań foliowych po materiałach budowlanych. Aby temu zaradzić, Xella we współpracy z firmą Interseroh Organizacją Odzysku prowadzi akcję „Folia znika z budowy”. Udział w akcji jest bezpłatny, ale jednym z podstawowych warunków jest czystość zebranej folii, ponieważ tylko taka nadaje się do przetworzenia i ponownego wykorzystania. Warto więc wziąć to pod uwagę już na etapie organizowania placu budowy i wydzielić na nim miejsce na składowanie folii przeznaczonej do recyklingu. Informacje o zasadach prowadzenia akcji Folia znika z budowy można uzyskać pod numerami telefonów 22 742 10 26 lub 693 373 216.

– Innym bardzo ważnym aspektem jest segregacja materiałów budowlanych. Wywóz odpadów z materiałów budowlanych do utylizacji i ponownego wykorzystania jest nie tylko ekologiczny, ale i ekonomicznie opłacalny – przekonuje Bogumił Bard z poznańskiej firmy BARD, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Zobacz także: Jak chronić drzewa na placu budowy?

– Inwestycja będzie przyjazna środowisku, gdy unikniemy palenia śmieci na terenie budowy. Zachęcam, aby zamówić kontener na samym początku budowy, a najlepiej uwzględnić go w umowie z wykonawcą. Plac będzie wtedy wyglądał estetycznie i schludnie – uzupełnia Ignacy Kowalski z firmy YGDOM, certyfikowany wykonawca SILKA YTONG.

Należy pamiętać, że umiejętne dbanie o porządek na budowie i dobra organizacja pracy świadczy o profesjonalizmie i przygotowaniu ekipy murarskiej. Taka postawa wykonawców przekona inwestora, że dokonał właściwego wyboru, zlecając im zbudowanie swojego domu.

Porządek na placu budowy usprawnia prace budowlane.
Xella Polska
Xella Polska
Fachowa ekipa wykonawcza potrafi dobrze zaplanować prace i pilnować ustalonego harmonogramu.
Xella Polska
Xella Polska
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA