REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak udekorować jadalnię na święta Bożego Narodzenia?

md k

REKLAMA

REKLAMA

Udekorowanie jadalni na święta Bożego Narodzenia nie musi być trudne i czasochłonne. Żeby udekorować jadalnię na święta Bożego Narodzenia nie musimy też wydawać dużo pieniędzy. Jakie dekoracje wybrać? Jakie kolory będą odpowiednie?

Udekorowanie jadalni na święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas jest ważne niemal jak rodzinne ubieranie choinki. Tylko od nas zależy w jakim stopniu chcemy zaakcentować święta w jadalni. Możemy ograniczyć się do niewielkiej ilości dekoracji, mogą one być mniej lub bardziej dyskretne. Dekoracje mogą też dominować przestrzeń.

REKLAMA

Zobacz także: Jak dekoracyjnie oświetlić jadalnię?

Decyzję o ilości ozdób powinniśmy podjąć zanim zaczniemy dekorowanie. Jeśli zależy nam na eleganckiej i skromnej aranżacji wystarczy, że położymy nacisk na kolory. Najbardziej ze świętami Bożego Narodzenia kojarzą się odcienie czerwieni, zieleni i złota. Centrum jadalni jest stół, dlatego to właśnie na nim powinniśmy się skupić. Minimalistyczną aranżację osiągniemy przez zastosowanie, np. czerwonego obrusu, na którym ułożymy zielone serwetki, krzesła możemy powlec sukienkami ze świątecznym akcentem. Dodatkowo w okolicy stołu możemy postawić kwiatek w złotej donicy, najlepiej jeśli będzie to Gwiazda betlejemska. Oprócz tego tu i ówdzie możemy rozstawić niewielkie świeczki, do takiej aranżacji najbardziej będą pasowały złote. Jeśli zależy nam tylko na podkreśleniu świątecznej atmosfery w jadalni dekoracje w takiej ilości w zupełności wystarczą.

Zobacz także: Designerskie sztućce - GALERIA

REKLAMA

Natomiast jeśli wolimy większą ilość dekoracji to wybierzmy obrus z nadrukiem świątecznym, elementy świąteczne mogą być również wyszyte, dzięki temu podniesiemy walor estetyczny. Obok talerzy możemy ułożyć ozdobne jednorazowe serwetki. Na stole powinna pojawić się również świąteczna, elegancka zastawa stołowa. Środek stołu może być zajęty przez stroik świąteczny – możemy go kupić lub zrobić samodzielnie. Oczywiście nawet stroiki dostępne są w różnych wariantach – mogą być zdobione bombkami, świeczkami, suszonymi kawałkami pomarańczy i korą cynamonu, wszystko zależy od naszych oczekiwań. Aranżację stołu możemy dopełnić rozkładając na nim koraliki w świątecznych barwach lub kładąc na nim bombki, najlepiej ręcznie robione. Osoby lubiące przepych mogą postawić w jadalni choinkę. Dodatkowo, jeśli jadalnia posiada okno możemy zawiesić na nim świąteczną zazdrostkę bądź nakleić na szybie naklejkę w postaci witrażu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niezależnie od tego, który wariant dekorowania jadalni wybierzemy, powinniśmy uważać, żeby nie przesadzić z ilością ozdób, ponieważ łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku i osiągnąć efekt kiczu.

Aranżację stołu możemy dopełnić rozkładając na nim koraliki w świątecznych barwach lub kładąc na nim bombki, najlepiej ręcznie robione.
Fotolia
Środek stołu może być zajęty przez stroik świąteczny – możemy go kupić lub zrobić samodzielnie.
Fotolia
Oprócz tego tu i ówdzie możemy rozstawić niewielkie świeczki, do takiej aranżacji najbardziej będą pasowały złote.
Udekorowanie jadalni na święta Bożego Narodzenia nie musi być trudne i czasochłonne.
Fotolia
Żeby udekorować jadalnię na święta Bożego Narodzenia nie musimy też wydawać dużo pieniędzy.
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

REKLAMA

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

REKLAMA