REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Drzwi z forniru – pielęgnacja

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Invado Sp. z o.o.
Producent stolarki drzwiowej
Fornir to bardzo elegancka forma wykończenia drzwi. Fot. Invado
Fornir to bardzo elegancka forma wykończenia drzwi. Fot. Invado
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Fornir to bardzo elegancka forma wykończenia drzwi. Jeśli nie stać nas na drzwi drewniane, możemy wybrać drzwi fornirowane i nadal cieszyć się wykończeniem z drewna. Drzwi fornirowane mają także wiele zalet np. nie odkształcają się tak jak drzwi drewniane. Zobacz jak dbać o drzwi fornirowane.

Fornir to cieniutkie płaty drewna uzyskane poprzez skrawanie z drzew. Pocięte arkusze łączy się w wiązki, z zachowaniem kolejności, w której zostały zdjęte z pnia. Dzięki temu rysunek słojów zachowuje ciągłość i spójny odcień. Fornir może być naturalny lub modyfikowany. Ten pierwszy pochodzi głównie z naszych rodzimych lasów. Natomiast fornir modyfikowany pozyskuje się najczęściej z drzew rosnących na afrykańskich plantacjach. Wyróżnia go idealnie spójny odcień oraz struktura słojów. Pozbawiony wszelkich nieregularności rysunek drewna, uzyskuje się dzięki technologicznej ingerencji we włókno drzewa, odpowiednie barwienie i prasowanie.

REKLAMA

Fornir a woda

Fornir jest wrażliwy na wszelkiego rodzaju ciecze. Dlatego do czyszczenia należy używać delikatnie zwilżonej, wyciśniętej ściereczki. Najlepiej jeżeli uda się to zrobić bez pomocy jakichkolwiek detergentów. Na pewno należy wykluczyć tłuste środki do czyszczenia mebli (także te w sprayu), gdyż mogą pozostawić trwałe plamy. Nie nadają się również płyny przeznaczone do mycia drewnianych podłóg, gdyż wymagają obfitego zmywania wodą. Na szczęście na rynku są dostępne delikatne mleczka, dedykowane właśnie fornirowanym powierzchniom. Drzwi czyścimy okrężnymi ruchami, delikatnie pocierając. Na koniec przecieramy je dokładnie suchą szmatką.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Temperatura w pomieszczaniu a fornir

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bardzo istotna jest również kwestia odpowiedniej temperatury i wilgotności pomieszczenia. – Drzwiom wewnętrznym najlepiej służy 20–25 stopni Celsjusza, przy wilgotności nie przekraczającej 60% – mówi Adam Hucz z firmy INVADO. – Zazwyczaj takie właśnie warunki panują w naszych mieszkaniach – dodaje.

Zobacz także: Jak dobrze wybrać drzwi zewnętrzne?

Przy montażu drzwi zwróćmy uwagę na zalecenia producenta. Tylko sprzęt używany zgodnie z przeznaczeniem podlega gwarancji. Na przykład standardowe drzwi nie mogą być zamontowane w takim pomieszczeniu jak sauna, ale już w łazience sprawdzą się dobrze. Wystarczy tylko zapewnić odpowiednią wentylację.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA