REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Katarzyna Mazurek
Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych
Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych

REKLAMA

REKLAMA

Okno to główne wejście dla potencjalnego włamywacza. Ze statystyk wynika, że 70% włamań do domów odbywa się przez okna i drzwi balkonowe. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie co raz to nowszych rozwiązań antywłamaniowych. Są to co prawda drogie sposoby zabezpieczenia, ale warte swojej inwestycji. Zabezpieczenia takie mogą być pozaokienne lub wmontowane w konstrukcję okna.

Zabezpieczenie starych okien

REKLAMA

Zabezpieczeniem istniejących już okien mogą być różnego rodzaju kraty i osłony. Montaż krat jest często stosowany w mieszkaniach na niższych kondygnacjach. Niestety, nie wygląda to estetycznie i jest pewną wskazówką dla włamywaczy, że jeśli się zabezpieczamy tzn. że na pewno mamy coś cennego. Innym sposobem może być montaż rolety zewnętrznej, która również ochroni nas przed włamywaczem. Specjalne rolety antywłamaniowe na pierwszy rzut oka, niczym się nie różnią od tradycyjnych. Mają mocniejszą konstrukcję i są wykonane z materiałów bardziej wytrzymałych. Do zamontowanych tradycyjnych okien możemy zastosować także specjalne klamki zapobiegające samoczynnemu przekręceniu. Włamywacz, mocno napierając na okno powoduje, że klamka sama się przekręca do pozycji otwarcia okna. Na rynku dostępne są specjalne klamki posiadające przyciski i inne blokady, które wymagają odbezpieczenia pozwalającego na ich otwarcie. Zwykłą klamkę okienną można również wymienić na klamkę z kluczykiem. 

Inwestycja w nowe okna antywłamaniowe

Produkowane okna antywłamaniowe posiadają wzmocnienia w swojej konstrukcji, specjalne zamki z większą ilością knebli, wyprofilowane krawędzie zapobiegające podważeniu i przede wszystkim pancerne szyby. Okna antywłamaniowe nie różnią się zbytnio wyglądem od tradycyjnych okien. Ich skuteczność ukryta jest wewnątrz konstrukcji ram okiennych i szyb. Szyby takich okien są bardziej odporne na uderzenia i jeśli uda się włamywaczowi je zniszczyć, nie rozpadają się na kawałki. Ramy okienne mogą posiadać metalowe okucia na swojej powierzchni bądź wzmacniające wstawki wewnątrz profili. Przy próbie wyważenia okna, włamywacz napotka na trudności spowodowane zastosowaniem specjalnych rolek antywyważeniowych umieszczonym na jego obwodzie. Rolki takie (w kształcie grzybka) powodują zaryglowanie ramy. Im większa liczba rolek, tym większa trudność w sforsowaniu okna. Okna antywłamaniowe są niestety drogie. Przed ich wyborem należy upewnić się co do ich skuteczności. Należy pamiętać, że to cały system (profil i szyba) wpływa na nasze bezpieczeństwo, dlatego też rezygnując np. z szyb pancernych, obniżamy poziom naszego bezpieczeństwa.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

REKLAMA

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

Czy obniżka stóp procentowych mogłaby sprawić, że sprzedaż mieszkań wzrośnie?

Czy obniżka stóp procentowych wpłynęłaby na sprzedaż mieszkań? Czy tańsze kredyty standardowe, bez rządowego wsparcia mogłyby być impulsem do zakupu własnego M? 

REKLAMA