REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzwi przesuwane – elastyczne i komfortowe rozwiązania w małym mieszkaniu

Invado Sp. z o.o.
Producent stolarki drzwiowej
Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne. Fot. Invado
Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne. Fot. Invado

REKLAMA

REKLAMA

Urządzanie małego mieszkania jest prawdziwym wyzwaniem. Na nasze szczęście wielu producentów wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, oferując różne rozwiązania, dzięki którym osiągamy estetyczne i komfortowe rozwiązania. W małym mieszkaniu liczy się każdy metr kwadratowy, dlatego bardzo ważne są detale. Jednym z rozwiązań są drzwi przesuwne, decydując się na to rozwiązanie do dyspozycji mamy dwa rodzaje montażu.

W aranżacji zorientowanej na maksymalizację wolnej przestrzeni należy zdecydować się na oszczędny wystrój. Świetnie sprawdzą się rolety zamiast ciężkich zasłon, małe dywaniki, niskie meble i dominacja jasnych barw, które optycznie powiększą wnętrze. Twoimi sprzymierzeńcami będą również wnękowe szafy, duże lustra i wygodne, przesuwane drzwi. To ostatnie rozwiązanie zyskuje sporą popularność, ze względu na wyjątkowe połączenie ergonomii z interesującym efektem końcowym. Decydując się na drzwi przesówne mamy do wyboru dwa rodzaje montażu.

REKLAMA

Drzwi przesuwne – System naścienny

Polega na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla wizualnego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła.

– To rozwiązanie wymaga szczególnego zwrócenia uwagi na to by konstrukcja była solidnie przymocowana, ponieważ obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Adam Hucz z firmy INVADO, producenta drzwi wewnętrznych. Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już użyć do celów aranżacyjnych.

Zobacz także: Jak dobrze wybrać drzwi zewnętrzne?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Drzwi schowane w ścianę

Kolejny sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak skomplikowane i czasochłonne. Często, z przyczyn technicznych niemożliwe do wykonania. Dlatego prostszą metodą będzie postawienie ścianki z płyty kartonowo – gipsowej i wmontowanie w nią kasety do systemu przesuwnego. Tracimy wprawdzie kilka centymetrów z powierzchni pokoju, ale za to zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Taki fragment przestrzeni możemy ciekawie zaaranżować.

Drzwi przesuwne – praktyczne rozwiązanie

Drzwi przesuwne sprawiają, że wnętrza są bardziej przestronne. Znakomicie organizują powierzchnię, gdy ma ona spełniać kilka funkcji – na przykład jeśli w jednym pokoju potrzebujemy oddzielić miejsce do pracy od kącika sypialnego. Sprawdzą się też, gdy wejścia do sąsiadujących pomieszczeń są tak blisko siebie, że tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

Zobacz także: Rodzaje drzwi wejściowych – drewniane, z tworzywa i metalowe

– W ofercie INVADO każde skrzydło drzwiowe można zamówić w systemie naściennym lub chowanym w ścianę – mówi Adam Hucz. – Oferujemy również kompletny zestaw do instalacji skrzydła, czyli odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek, szczotki i uszczelki – dodaje. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami maluchów to również dla nas system przesuwny jest idealny. Tymi drzwiami nie da się ani trzasnąć ani porysować klamką ściany, a co najważniejsze dziecko na pewno nie przytrzaśnie sobie rączki. W ten sposób wnętrze staje się nie tylko bardziej przestronne, ale też bezpieczne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA