REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Elementy japońskie w salonie

Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. Fot. Dekoral
Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. Fot. Dekoral
Dekoral

REKLAMA

REKLAMA

Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. W Japonii wnętrza urządzane są niezwykle prosto, harmonijnie i z dbałością o wykorzystanie mebli tak, aby pozostawić jak najwięcej przestrzeni. Czy zasady te sprawdzą się podczas urządzania salonu w polskim wnętrzu? Przekonajmy się!

Salon w stylu japońskim to przede wszystkim pusta przestrzeń, należy więc zadbać o to, aby wszystkie domowe drobiazgi ukryć przed wzrokiem w starannie zaplanowanych miejscach. Najlepiej sprawdzą się tu wielofunkcyjne meble. W meblach robionych na zamówienie można ukryć jednocześnie szafkę barową, szafkę z kolekcją płyt i wszystko to połączyć sprytnie w jedną całość włączająca parapet. Jeśli wolimy jednak meble gotowe, jest wiele do wyboru niskich mebli i oszczędnych jeśli chodzi o formę. Prostota ma tu olbrzymie znaczenie. Takie meble idealnie wkomponują się w japońską stylistykę.

REKLAMA

Zobacz także: Dodatki do salonu inspirowane Nowym Yorkiem i Londynem

REKLAMA

Ściany w japońskim wnętrzu lub ściany w jednym wydzielonym kąciku wypoczynkowym salonu mogą być w ledwie dostrzegalnym odcieniu. Idealnie sprawdzi się tu trawertyn, czyli biała skała wapienna z żółtymi żyłkami i smugami. Nierzadko w tym materiale widoczne są szczątki roślin albo zwierząt, co nadaje ścianie absolutnie niepowtarzalny wygląd. Inny pomysł na udekorowanie ściany w japońskim salonie to tapeta z trawy.

Lekkość japońskiego wnętrza podkreśli prosta, niska kanapa w neutralnym, kamiennym odcieniu. Podczas planowania wystroju wnętrza pamiętajmy, żeby poza japońskim wystrojem uwzględnić wygodę swojej rodziny.

Podstawowe decyzje dotyczące japońskiego wystroju to dobór kolorystyki i materiałów. Naturalne surowce, a przede wszystkim drewno nie poddane sztucznemu wybarwianiu, będą dobrą decyzją. Dobierając przedmioty należy zwrócić uwagę nie tylko na ich urodę, ale też na jakość wykonania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dodatki idealnie komponujące się z japońskim wystrojem salonu to porcelanowe, brunatne misy na drzewka bonsai. Obecnie w sklepach specjalizujących się w przedmiotach pochodzenia azjatyckiego można nabyć wiele drobiazgów do domu, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki i skłaniają do kontemplacji.

Zobacz także: Jaką rolę w aranżacji wnętrz pełnią dodatki i gadżety?

W dzisiejszych czasach właściwie w każdym domu obecny jest telewizor. Planując umieścić to urządzenie w japońskim salonie, trzeba zwrócić uwagę na formę. Nie będzie to trudne, ponieważ najnowsze telewizory idealnie odpowiadają japońskiemu stylowi – zajmują mało miejsca i mają proste, klasyczne formy. Z wyborem telewizora więc na pewno nie będziemy mieli problemu. W japońskim salonie ważny jest efekt końcowy, czyli harmonijne współgranie dobrze dobranych elementów wyposażenia, od kolorystyki całości, przez wybrane materiały, po detale dekoracyjne.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA