REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Elementy japońskie w salonie

Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. Fot. Dekoral
Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. Fot. Dekoral
Dekoral

REKLAMA

REKLAMA

Najbardziej widoczne cechy japońskiej tradycji to prostota i harmonia. W Japonii wnętrza urządzane są niezwykle prosto, harmonijnie i z dbałością o wykorzystanie mebli tak, aby pozostawić jak najwięcej przestrzeni. Czy zasady te sprawdzą się podczas urządzania salonu w polskim wnętrzu? Przekonajmy się!

Salon w stylu japońskim to przede wszystkim pusta przestrzeń, należy więc zadbać o to, aby wszystkie domowe drobiazgi ukryć przed wzrokiem w starannie zaplanowanych miejscach. Najlepiej sprawdzą się tu wielofunkcyjne meble. W meblach robionych na zamówienie można ukryć jednocześnie szafkę barową, szafkę z kolekcją płyt i wszystko to połączyć sprytnie w jedną całość włączająca parapet. Jeśli wolimy jednak meble gotowe, jest wiele do wyboru niskich mebli i oszczędnych jeśli chodzi o formę. Prostota ma tu olbrzymie znaczenie. Takie meble idealnie wkomponują się w japońską stylistykę.

REKLAMA

Zobacz także: Dodatki do salonu inspirowane Nowym Yorkiem i Londynem

REKLAMA

Ściany w japońskim wnętrzu lub ściany w jednym wydzielonym kąciku wypoczynkowym salonu mogą być w ledwie dostrzegalnym odcieniu. Idealnie sprawdzi się tu trawertyn, czyli biała skała wapienna z żółtymi żyłkami i smugami. Nierzadko w tym materiale widoczne są szczątki roślin albo zwierząt, co nadaje ścianie absolutnie niepowtarzalny wygląd. Inny pomysł na udekorowanie ściany w japońskim salonie to tapeta z trawy.

Lekkość japońskiego wnętrza podkreśli prosta, niska kanapa w neutralnym, kamiennym odcieniu. Podczas planowania wystroju wnętrza pamiętajmy, żeby poza japońskim wystrojem uwzględnić wygodę swojej rodziny.

Podstawowe decyzje dotyczące japońskiego wystroju to dobór kolorystyki i materiałów. Naturalne surowce, a przede wszystkim drewno nie poddane sztucznemu wybarwianiu, będą dobrą decyzją. Dobierając przedmioty należy zwrócić uwagę nie tylko na ich urodę, ale też na jakość wykonania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dodatki idealnie komponujące się z japońskim wystrojem salonu to porcelanowe, brunatne misy na drzewka bonsai. Obecnie w sklepach specjalizujących się w przedmiotach pochodzenia azjatyckiego można nabyć wiele drobiazgów do domu, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki i skłaniają do kontemplacji.

Zobacz także: Jaką rolę w aranżacji wnętrz pełnią dodatki i gadżety?

W dzisiejszych czasach właściwie w każdym domu obecny jest telewizor. Planując umieścić to urządzenie w japońskim salonie, trzeba zwrócić uwagę na formę. Nie będzie to trudne, ponieważ najnowsze telewizory idealnie odpowiadają japońskiemu stylowi – zajmują mało miejsca i mają proste, klasyczne formy. Z wyborem telewizora więc na pewno nie będziemy mieli problemu. W japońskim salonie ważny jest efekt końcowy, czyli harmonijne współgranie dobrze dobranych elementów wyposażenia, od kolorystyki całości, przez wybrane materiały, po detale dekoracyjne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

Wynajem mieszkań w Polsce. Polacy chcą czy muszą?

Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania? Czy tak jest im wygodniej czy nie mają innego wyjścia? Czy wkrótce Polska upodobni się do krajów zachodnioeuropejskich, w których znacznie wyższy jest odsetek najemców? Portal GetHome.pl przeprowadził ankietę. 

W jakich miastach masz największą szansę na kupno własnego mieszkania?

Jak wygląda dostępność mieszkaniowa w wojewódzkich miastach w Polsce? Gdzie najłatwiej o własne M? RynekPierwotny.pl przeanalizował sytuację w wybranych miastach. Jakie wyniki? Gdzie jest największa szansa na kupno własnego mieszkania? 

Najem okazjonalny – czy i kto powinien się go obawiać?

Przełom sierpnia i września to okres, w którym najwięcej osób najmuje mieszkania. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili zbadać, jak chętnie ich właściciele korzystają z formuły najmu okazjonalnego, który w założeniu ma zapewnić im bezpieczeństwo. I co to oznacza dla najemców? 

REKLAMA

Polska wyróżnia się w Europie wzrostem liczby transakcji mieszkaniowych

Jak plasuje się Polska w Europie pod względem liczby transakcji mieszkaniowych? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl analizują sytuację. 

Więcej mieszkań, na dodatek tańszych, deweloperzy oceniają skutki rządowego projektu uwolnienia gruntów rolnych w miastach

Według szacunków ekspertów w Polsce może brakować nawet 2 mln mieszkań! Rząd rozważa zmianę przepisów dotyczących gruntów rolnych w miastach jako rozwiązanie tego problemu. Duża oferta działek pod zabudowę mieszkaniową, których teraz jest deficyt, to fundament pod szybszą budowę nie drożejących tak szybko nowych mieszkań.

Zastój w sprzedaży na rynku wtórnym, czy po wakacjach ceny spadną i o ile tańsze mogą być mieszkania

Mniej ofert, mniej przyznanych kredytów i mniej sfinalizowanych transakcji – ostatnie tygodnie przynoszą zastój na rynku nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. To zwykle prowadzi do korekty cenowej. Jakie są szanse, że mieszkania wkrótce potanieją?

W końcu można kupić taniej nowe mieszkanie niż na początku roku? Na pewno w Krakowie, a jak jest w innych dużych miastach

Lipiec był w Warszawie czwartym w tym roku miesiącem, w którym nie zmieniła się średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. O cenowej stabilizacji można też mówić w Poznaniu i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

REKLAMA

Wybór najemcy mieszkania na castingu. Czy to zgodne z prawem? Na czym polegać może dyskryminacja przy wynajmie?

Dziś, w II połowie 2024 roku rynek najmu nieco ochłonął. Jednak nadal można się spotkać z "castingami" na najemcę w przypadku szczególnie atrakcyjnych mieszkań, czy lokalizacji. W ten sposób wynajmujący mieszkania starają się znaleźć najemcę najmniej potencjalnie "kłopotliwego" (cokolwiek miałoby to znaczyć) w przyszłości. W Polsce casting na najemcę jest - co do zasady - zgodny z prawem ale pod warunkiem, że dyskryminuje się w ten sposób określonych grup lokatorów (np. ze względu na płeć, rasę, czy pochodzenie).

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać?

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać? Jak skorzystać z dopłaty do wymiany okien? Kto może skorzystać z tego dofinansowania? Kiedy złożyć wniosek? Chodzi o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze".

REKLAMA