REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

Iwona Szadkowska
Niepowtarzalne i niezwykłe ozdoby choinkowe to te, które wykonamy własnoręcznie.
Niepowtarzalne i niezwykłe ozdoby choinkowe to te, które wykonamy własnoręcznie.

REKLAMA

REKLAMA

Ozdoby na choinkę można bez problemu kupić w sklepie. Wybór jest ogromny, ale ceny również mogą oszołomić. Dlatego, aby ozdoba choinkowa cieszyła i dawała ogromną satysfakcję, można ją wykonać razem z dziećmi. Z czego można zrobić niepowtarzalne ozdoby choinkowe?

Tektura falista – ozdobna

Z tektury falistej możemy wyciąć dowolny kształt i przeobrazić ją w oryginalną ozdobę choinkową. Na początek należy wyciąć wybrany wzór w dwóch, jednakowych egzemplarzach i skleić je wewnętrznymi powierzchniami, po wcześniejszym umieszczeniu między tekturkami pędzelka – będzie to miejsce na umieszczenie zawieszki. Oto przykłady kształtów i ich dekoracji.

REKLAMA

Serce – wklejamy pętelkę do powieszenia, może być z rzemyka w kolorze naturalnym. Następnie, oklejamy serce plecionym sznurkiem. Po obu stronach możemy nakleić małe serduszko, wykonane  z juty lub obklejone sezamem mniejsze kartonowe serduszko.

REKLAMA

Kometa – mocujemy pętelkę z rzemyka, dookoła przyklejamy brązowy sznurek a zaraz przy nim sezam. Na środku gwiazdy, która tworzy jedną z części komety , przeplatamy kawałek rzemyka i nawlekamy kilka drewnianych koralików. Można również zawiązać, z kawałka jasnego sznureczka, małą kokardkę.

Kółko – z dziurką w środku obwiązujemy łykiem w naturalnym kolorze i pozostawiamy miejsce na zrobienie pętelki do zawieszenia na choince. Dookoła kółka przyklejamy ciemny sznurek, na którego końce możemy nawlec kolorowe, drewniane koraliki.

Inne przykłady może podsunąć nam wyobraźnia, własna lub dzieci. Również dekoracje wyciętych kształtów mogą być przeróżne: małe dzwoneczki, kolorowe koraliki, kolorowe rzemyki, kolorowe sznurki, szyszki, czapeczki żołędzi, całe żołędzie. Możliwości jest wiele.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Filcowe ozdoby

REKLAMA

Do tworzenia niepowtarzalnych dekoracji będzie nam potrzebny zielony, czerwony i biały filc oraz złoty sznureczek, wata, nożyczki do cięcia zygzakowatych linii, nożyczki zwykłe, klej i flamaster do rysowania na filcu. I ponownie pomysły na wzory mogą być przeróżne, jabłka, choinki, krasnoludki, buciki, gwiazdki, mikołaje. Zawsze wycinamy po dwa elementy każdego wzoru – przydatny może się okazać tekturowy szablon. Następnie na każdy wzór naklejamy, zarówno z przodu jak i z tyłu, charakterystyczne szczegóły – oczka, buzie, białą brodę z waty, rękawiczki, na zieloną filcową gwiazdkę możemy nakleić czerwoną filcową gwiazdkę.

Kiedy ozdoby bardzo dobrze wyschną a klej będzie wszystko dobrze trzymał, dokładnie kleimy brzegi naszych ozdóbek, pozostawiając miejsce na włożenie do środka waty. Mocno stykamy obie części i czekamy aż klej je mocno sklei. Po wyschnięciu wpychamy watę do każdej ozdoby i zaklejamy ją do końca. Jeżeli chcemy, aby nasze ozdoby miały nierówne, ząbkowate brzegi – przydatne przy wzorze choinki, mikołaja – to możemy, specjalnymi nożyczkami, wyciąć dany kontur.

Ozdoby z filcu to kraina możliwości i kolorów, w której dzieci mogą wykazać się swoją pomysłowością.

Zobacz także: Jaką choinkę wybrać na święta?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA