REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kwiaty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Paphiopedilum – Sabotek piękny „pantofelek Wenus”

Paphiopedilum zwany sabotkiem w przeciwieństwie do innych storczyków, pochodzi ze wschodniej Azji oraz z wysp na Pacyfiku. Sabotki to głównie tropikalne storczyki naziemne. Paphiopedilum mają wiązki korzeni lub kłącza i nie tworzą pseudobulw. Skórzaste liście są zielone, centkowane lub marmurkowate, w zależności od gatunku.

Storczyk Motylnik (Oncidium)

Storczyki – rodzaj Oncidium jest jednym z najbogatszych w rodzinie Orchidaceae. Są to wspaniałe storczyki, o bardzo ładnych i kolorowych kwiatach – żółtych z bordowymi lub brązowymi wzorami, które przypominają kształtem kolorowe motyle. W naturalnym środowisku storczyki występują w tropikalnej lub subtropikalnej Ameryce – od Florydy i Meksyku aż do Brazylii.

Ukorzeniacze

Ukorzeniacze to substancje, które pomagają roślinie wypuścić korzenie – dzięki temu roślina lepiej umacnia się w ziemi. Ukorzeniacie to substancje w formie pudru lub tabletek do sporządzania roztworu, które zwierają auksyny i fungicydy. Auksyny pobudzają ukorzenianie. Fungicydy natomiast mają zabezpieczyć sadzonki przed gniciem i wpływają na zdrowotność roślin.

Hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla)

Hortensja pochodzi z Ameryki oraz Azji. Od wielu lat uprawiana jest zarówno w mieszkaniu, na balkonie, jak i w ogrodzie. Do najpopularniejszych odmian należy hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla). Jest ona najbardziej atrakcyjna i występuje w wielu kolorach. Możemy spotkać odmiany o kwiatach niebieskich, różowych, czerwonych, białych oraz wielu odcieniach wyżej wymienionych barw.

REKLAMA

Hibiscus rosa-sinensis – róża chińska

Róża chińska pochodzi z Chin. Jest to wieloletnia, wiecznie zielona krzewinka, która osiąga do 1,5 metra wysokości. W miejscach naturalnego występowania róży chińskiej używana jest jako piękny, kolorowy żywopłot. Róża chińska charakteryzuje się błyszczącymi liśćmi o różnych kształtach, przeważnie ostro zakończonych. Hibiskus rosa-sinensis ma bardzo dekoracyjne, duże kwiaty, z wnętrza których wyrasta słupek wraz z pręcikiem.

Gardenia jasminoides – gardenia

Gardenia to wiecznie zielony krzew pochodzący z Azji Wschodniej. Gardenia posiada błyszczące, eliptyczne, skórzaste liście. Na końcach pędów w kątach liści znajdują się duże kwiaty. Pojawiają się one na przełomie stycznia i lutego. Kwiaty gardenii mają barwę białą, czasem żółtą oraz silny i przyjemny zapach, który przypomina woń jaśminu. Gardenia jasminoides i jej odmiana Veitchii, to najlepiej nadające się do uprawy domowej gardenie.

Figowiec pnący (Ficus pumila)

Figowiec pnący pochodzi z Chin, Wietnamu i Japonii. Ma naprzeciwległe liście, które osadzone są na wierzchołkach dorosłych pędów i osiągają od 2 do 5 cm. Figowiec pnący tworzy korzenie czepne. Można uprawiać go jako roślinę pnącą lub płożącą. Figowiec najlepiej rośnie w kuchni lub w łazience.

Chamaedorea – palma górska

Palma górska to miniaturowa forma, która rośnie wolniej niż inne gatunki. Ma ona cienkie, pierzaste liście. Zgrubiały pień palma górska tworzy z obumarłych pióropuszy, natomiast młode liście wyrastają ze środka rośliny. Niepozorne kwiatostany w kształcie złożonego kłosa pojawiają się u młodych palm górskich późną wiosną.

REKLAMA

Ananas w doniczce – uprawa i pielęgnacja egzotycznej rośliny

Ananas należy do rodziny Bromeliaceae. Pochodzi z Brazylii. W Europie pojawił się po raz pierwszy w końcu siedemnastego wieku. Ananas należy do owoców egzotycznych, które można wyhodować w domu. Ananas hodowany w warunkach domowych nie ma jadalnych owoców, spełnia wyłącznie funkcję dekoracyjną.

Jukka (Yucca) – jak ją pielęgnować?

Naturalnym środowiskiem jukki są rejony Ameryki Środkowej i zachodnich Indii, gdzie jukki osiągają do 12 metrów wysokości. W naszych rejonach istnieją gatunki, które w okresie swojej młodości rosną bardzo powoli i z tego względu nadają się do hodowli we wnętrzach. Jukka to roślina tania, łatwa w pielęgnacji i jeszcze łatwiejsza do rozmnażania.

Scindapsus (Rafidofora)

Rafidofora to roślina należąca do rodziny obrazkowatych. Liście rafidofora przypominają liście bluszczu – mają kształt serca, są skórzaste o ciemnozielonym zabarwieniu. Do najbardziej znanych i najpiękniejszych odmian scindapsusa należy Scindapsus aurea. Ma liście pokroju marmurkowatego, z żółtobiałym wzorem. Kwiaty scindapsusa są niepozorne i pojawiają się pod koniec lata.

Opuncja (Opuntia)

Opuncja to jeden z najbardziej popularnych i rozpowszechnionych kaktusów. Opuncja pochodzi z Ameryki. Zasięg występowania opuncji rozciąga się od Kanady po Patagonię. Na świecie istnieje ponad 300 odmian opuncji. W warunkach domowych kwitną tylko niektóre z nich. Kwitnienie opuncji przypada na wiosnę i lato. Niektóre gatunki są wytrzymałe na mróz.

Monstera dziurawa (Montera deliciosa)

Monstera dziurawa (Montera deliciosa) należy do popularnych roślin pokojowych. Bardzo szybko rośnie, dlatego potrzebuje dużo miejsca. Mimo grubego pnia, należy do roślin pnących. Monstera dziurawa posiada efektowne, duże, błyszczące, skórzaste liście, które osiągają do 46 cm długości. W starszych liściach pojawiają się głębokie wcięcia lub otwory. Jej kwiaty są bardzo charakterystyczne. Składają się z zielonkawobiałej pochwy i stożkowatej, kredowobiałej kolby. Monstera dziurawa ma jadalne owoce o ananasowym zapachu.

Jak podlewać kwiaty będąc na urlopie?

Kwiaty doniczkowe w domu mogą stać się problemem wtedy, gdy planujemy urlop. Rośliny doniczkowe wymagają regularnego podlewania – potrzebują odpowiedniej ilości wilgoci. Dlatego przed wyjazdem na urlop warto pomyśleć o stworzeniu kwiatom odpowiedniego mikroklimatu.

Wanilia płaskolistna (Vanilla planifolia)

Wanilia płaskolistna (Vanilla planifolia) to roślina należąca do rodziny storczykowatych (Orchidaceae). W stanie naturalnym występuje w Ameryce Południowej i Środkowej. Wanilia płaskolistna jest epifitem korzystającym ze składników pokarmowych znajdujących się w obumarłych pniach i konarach drzew, które służą jej za podpory. Jej owoce, popularnie zwane laskami, są znaną i niezwykle cenioną przyprawą kulinarną. Wanilii używamy do ciast, tortów i lodów.

Kaktusy – uprawa i pielęgnacja

Kaktusy należą do rodziny sukulentów. Większość okazów pochodzi z Ameryki Północnej i Południowej. Kaktusy są łatwe w uprawie i pielęgnacji. Mogą służyć jako element dekoracji wnętrz, ale sprawdzają się również w ogrodzie. Kaktusy to idealne kwiaty dla tych, którzy zapominają o podlewaniu.

Jak uprawiać cytrusy w mieszkaniu?

Cytrusy należą do rodziny rutowatych. To rośliny śródziemnomorskie, które dobrze rosną w warunkach domowych. Cytrusy pochodzą głównie ze wschodniej Azji. Są to rośliny zimozielone, bardzo wrażliwe na mrozy. Na lato można je wystawić do ogrodu lub na taras, jesienią jednak muszą powrócić znów do mieszkania.

Jak pielęgnować dracenę?

Dracena (Dracaena L.) pochodzi z tropikalnych rejonów Afryki. Występuje kilka odmian draceny: dracena deremańska, dracena wonna, dracena smocza, dracena sandera, dracena obrzeżona. Rośliny te mają dekoracyjne, zielone lub wielobarwne, lancetowate liście. Z wierzchołka pędu wyrastają wciąż młode liście, natomiast najstarsze obumierają i stopniowo ogałacają pień. Niektóre draceny wydają duże, białe lub biało-kremowe, pachnące kwiaty.

Amarylis (Hippeastrum)

Amarylis (Hippeastrum) pochodzi w Południowej Ameryki i zakwita już wczesną wiosną. Kwiaty hippeastrum pojawiają się znacznie wcześniej niż liście. Są w kolorze białym, różowym, szkarłatnym, ciemnoczerwonym lub pomarańczowym. Hippeastrum osiąga do 60 cm wysokości i 45 cm szerokości.

Chlorophytum (Zielistka)

Zielistka to powszechnie znana roślina doniczkowa, bardzo często uprawiana w naszych domach. Pochodzi z Afryki Południowej i należy do rodziny liliowatych (Lilliaceae). Zielistka jest rośliną o dużej odporności na różnego rodzaju niedogodności: gorsze warunki świetlne, wahania temperatury, a także krótkotrwałe przesuszenie ziemi. Zielistka otoczona dobrą opieką tworzy charakterystyczne rozłogi przypominające zawieszone w powietrzu gigantyczne pająki, które można wykorzystać do rozmnażania.

Asparagus – uprawa i pielęgnacja

Asparagus wyglądem przypomina paproć, ale jest spokrewniony ze szparagiem jadalnym. Pochodzi z Afryki. We wnętrzach asparagus stwarza atmosferę tropikalnej dżungli. Większość odmian asparagusa ma małe delikatne kwiaty, które późnym latem zamieniają się w jasnoczerwone jagody. Jego charakterystyczną cechą są jasnozielone zwisające gałązki pokryte cienkimi jak igły liśćmi.

Floksy – kwiaty od wiosny do jesieni

Nazwa floks pochodzi z języka greckiego i oznacza płomień. Floksy zawdzięczają ją prawdopodobnie jaskrawym kwiatom pierworodnego gatunku. Floks nazywany jest również płomykiem.

Wrzosy w doniczce

Wrzosy coraz częściej uprawiane są w doniczkach oraz innego rodzaju pojemnikach i wykorzystywane są do ozdoby wnętrz, balkonów. Wrzosy osiągają nawet 50 cm wysokości. Najbardziej popularny jest wrzos zwyczajny, który pochodzi z Europy i Azji Mniejszej. Wrzos jest bardzo charakterystyczny ze względu na kwiaty, które w zależności od odmiany mają barwę różową, białą, purpurową lub czerwoną. Wrzos kwitnie od końca lipca do października.

Jak kupować rośliny doniczkowe?

Kupno rośliny doniczkowej to pierwszy krok jaki podejmujemy w kierunku uprawy zielonych dekoracji w naszym mieszkaniu czy biurze. To czy będzie on właściwy może zadecydować o powodzeniu naszego przedsięwzięcia, może też zniechęcić nas do hodowli roślin doniczkowych w ogóle. Ważne jest więc byśmy nie kupowali roślin doniczkowych przypadkiem i nie kierowali się wyłącznie ich estetyką.

Jak stworzyć dziką łąkę?

Dzika łąka jest ukłonem w kierunku lokalnej flory. Dzika łąka to doskonały wybór dla tych, którzy tęsknią za kwiecistymi obszarami. Motyle i pszczoły chętniej będą odwiedzały rośliny, dzięki którym żywią się i rozmnażają od pokoleń. Dzika łąka ponadto nie wymaga zbyt wielu prac pielęgnacyjnych.

Eszeweria (Echeveria)

Eszeweria nazywana jest też kamienną różą. Naturalnie występuje w Ameryce Południowej i Środkowej. Należy do rodziny gruboszowatych. Eszeweria w swoich mięsistych liściach magazynuje wodę. Eszeweria wytwarza drobne kwiaty o dzwonkowatym kształcie, które wyrastają z długich, sztywnych łodyg. Liście w zależności od gatunku są różnie wybarwione: od niebieskawych, srebrzystych z czerwonymi brzegami do prawie zupełnie czerwonych. Czasem są pokryte drobnymi włoskami. Wszystkie eszewerie układają się w rozetę. Osiągają wysokość 5–30 cm i rozłożystość 10–40 cm. To roślina idealna dla zapracowanych, często wyjeżdżających i zapominalskich.

Echinopsis (Echinopsis)

Echinopsis pochodzi z Ameryki Południowej. Charakteryzuje się głębokim żebrowaniem i zazwyczaj dużymi kolcami. Echinopsis najczęściej przybiera kształt kulisty lub cylindryczny. W porównaniu do innych kaktusów dość szybko możemy doczekać się kwiatów, które jednak utrzymują się bardzo krótko, często nie dłużej niż jeden dzień. Kwiaty echinopsis są dość dużych rozmiarów w porównaniu do wielkości rośliny i delikatnie pachną. Niektóre gatunki kwitną w dzień i składają płatki kiedy zaczyna się robić ciemno, kwiaty innych rozwijają się dopiero wieczorem lub w nocy. Echinopsis kwitnie wiosną i latem, najczęściej na biało (E.spachiana), ale można też spotkać czerwone, różowe i żółte kwiaty. W zależności od gatunku kaktus osiąga wysokość 5–200 cm i szerokość 5–100 cm. Roślina łatwa w uprawie.

Echinokaktus (Echinocactus)

Echinokaktus ma kilka nazw potocznych m.in. poduszka teściowej, złota beczka. Zazwyczaj jest ciemnozielony, ma kuliste żebrowane pędy i wytwarza żółte, brązowe lub czerwone ciernie. Echinokaktus jako roślina dziko rosnąca występuje głównie w Ameryce Środkowej. W zależności od gatunku osiąga wysokość 6–100 cm i szerokość 25–80 cm. Do największych rozmiarów urasta E. ingens, tylko trochę mniejszy jest E.grusonii. Jednym z najmniejszych tego gatunku jest E. ottonis. Kaktusy kwitną wiosną i latem na żółto lub czerwono. Żeby jednak zobaczyć kwiaty echinokaktusa będziemy musieli poczekać kilka, a nawet kilkanaście lat – kwitną wyłącznie starsze okazy echinokaktusa. Jak większość kaktusów jest dość łatwy w uprawie.

Dendrobium (Dendrobium)

Istnieje ponad 1200 odmian dendrobium. Dendrobium pochodzi z rodziny storczykowatych. Jego naturalnym stanowiskiem są lasy tropikalne i subtropikalne Azji i wysp Pacyfiku. Ze względu na bardzo różne wymagania dla otoczenia jak najlepszą opieką konieczna jest znajomość pełnej nazwy dendrobium. Dendrobium jest uznawany za jeden z łatwiejszych storczyków w uprawie. W zależności od gatunku osiąga wysokość 15–100 cm i rozłożystość do 15 cm. Wytwarza grube i mięsiste liście.

Astry w ogrodzie

Astry często kojarzą nam się z końcówką lata. W okresie jesieni, Astry mogą stać się piękną ozdobą naszego ogrodu. Astry możemy sadzić na skalnikach, świetnie nadaje się także na kwiaty cięte.

Storczyki – kwiaty na stanowisko jasne

Idealnym miejscem do rozwoju storczyka jest stanowisko jasne. Jakie są najpopularniejsze gatunki tej rośliny? Jak dbać o storczyka, aby rozwijał się zdrowo? Co warto wiedzieć o storczyku?

Kwiaty na stanowisko cieniste

Niewiele gatunków roślin może rozwijać się na stanowisku cienistym. Aby nie zaszkodzić naszym kwiatom, umieszczając je na stanowisku cienistym, warto wiedzieć, które gatunki nadają się do tego typu hodowli. Jak pielęgnować kwiaty na stanowisku cienistym?

Kwiaty na stanowisko półcieniste

Kwiaty na stanowisko półcieniste nie wymagają bezpośredniego promieniowania słonecznego do prawidłowego rozwoju. Liczy się odpowiednia pielęgnacja. Które gatunki kwiatów doniczkowych nadają się do uprawy na stanowisku półcienistym? Jak je uprawiać? Jak często podlewać i nawozić? Jak rozmnażać kwiaty na stanowisko półcieniste?

Żywe kamienie

Żywe kamienie – rośliny do złudzenia przypominające prawdziwe kamienie. Żywe kamienie doskonale przystosowały się do swojego środowiska naturalnego – pustyń Południowej Afryki. Aby żywe kamienie zakwitły w naszym domu, musimy im zapewnić warunki zbliżone do tych, jakie panują w ich środowisku naturalnym.

Jak sadzić róże?

Róże posadzone w odpowiednim terminie, w dobrze dobranym podłożu i we właściwy sposób to połowa sukcesu w ich uprawie. Jakie wybrać miejsce i o czym pamiętać przy sadzeniu róż?

Jakie choroby grzybowe najczęściej atakują róże?

Na przełomie maja i czerwca zaczyna kwitnienie róża – nazywana przez wielu królową kwiatów. Pożądany w wielu ogrodach różany krzew jest jednak narażony na infekcje grzybowe, co uzależnione jest między innymi od warunków uprawy lub pogody. Warto wybierać odmiany odporne i obserwować rośliny, aby w porę zareagować i zastosować odpowiedni środek.

Mandevilla – modna roślina tarasowa

Wiosna i lato to czas, kiedy poszukujemy ciekawych roślin na tarasy i balkony, a każdego niemal roku pojawiają się na rynku roślin ozdobnych nowości. W ostatnim czasie pojawiło się kilka egzotycznych roślin pochodzących z krajów Ameryki Południowej. Jedną z nich jest Mandevilla nazywana też Sundevillą. Jak uprawiać tę ciekawą i efektowną roślinę, aby przeżyła nie tylko jeden sezon?

Lilak Meyera „Palibin” – miniatura do grodu i na taras

Kwitnące bzy to jeden z symboli pełni wiosny i nieodłącznie kojarzą się z majem. Rozkwitające wtedy krzewy i pachnące kwiaty są przedmiotem poszukiwań wielu miłośników roślin. Z każdym rokiem przybywa odmian ogrodowych o różnych barwach i wielkości kwiatów. Większość bzów osiąga jednak rozmiary wymagające choćby skrawka ogrodu. Co zrobić, jeśli chcemy mieć bez w donicy na balkonie lub tarasie?

Kolumnea okazała (Columnea)

Kolumnea (Columnea) jest piękną rośliną zwieszającą się, wytwarzające długie i okazałe pędy. Szczególną uwagę zwracają jej łososiowo-czerwone lub czerwone kwiaty. W naturalnym środowisku rośnie w tropikalnych i podzwrotnikowych lasach Ameryki. Ma tam przeważnie formę krzewów i roślin pnących, rzadziej roślin zielnych. Dorasta do 1 m długości. Kwiaty wyrastają pojedynczo z kątów liści i są główną ozdobą. Są one liczne, duże, bo do 8 cm długości. Kwitnie w okresie jesieni lub późnej zimy. Rośliny te umieszcza się w wiszących doniczkach, w miejscu widnym.

Lantana zmienna


Lantana (Lantana) jest rośliną obficie kwitnącą już od początku maja. Jej barwne kwiaty przywabiają liczne motyle. Oprócz dużej atrakcyjności gatunek ten cechują małe wymagania uprawowe. Warto więc, aby w nadchodzącym sezonie znalazła się na naszych balkonach i tarasach.

Rośliny doniczkowe do miejsc lekko zacienionych

Rośliny, które lubią miejsca lekko zacienione najlepiej stawiać w mieszkaniu z dala od okien. Najodpowiedniejszym miejscem do ich rozwoju jest na przykład głębia pokoju, komoda lub zaciszny kąt.

Zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia)


Zamiokulkas (Zamioculcas) pochodzi z rodziny obrazkowatych (Araceae). W naturalnych warunkach rośnie w Tanzanii. Jego cechą charakterystyczną są długie, błyszczące liście na mięsistych łodygach. Należy do grupy „żelaznych roślin”, które są odporne na niedobory wody, światła i wilgoci w powietrzu.

Jak pielęgnować fuksję rosnącą w donicy na balkonie?

Fuksja (Fuchsia L.) pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej oraz z Nowej Zelandii. W naszym klimacie uprawiana jest jako roślina jednoroczna o bardzo dużej ilości odmian, wśród których można znaleźć zarówno pnące o delikatnych pędach wymagających podpór, jak i te o pędach wzniesionych, silnie rosnące, które można prowadzić także w formie piennej i kształtować jak miniaturowe drzewka.

Jak uprawiać lampion chiński (Ceropegia)?


W naturalnym środowisku lampion chiński (Ceropegia) występuje w rejonach Azji, Madagaskaru i tropikalnej Afryki. Wytwarza długie pędy i świetnie wygląda w wiszących pojemnikach. Ze względu na kształt swych niedużych kwiatków nazywany jest często lampionem chińskim. Kwiaty pokryte są włoskami, które zatrzymują wodę. Z bulw wyrastają cienkie, nitkowate liście przypominające kształtem serce. Na łodygach też mogą pojawiać się małe bulwy – łatwo je ukorzenić, żeby mieć nową roślinę.

Pachnące pnącza w domu


Do uprawy w pomieszczeniach nadają się dwa gatunki z rodzaju jaśmin: jaśmin lekarski (Jasminum officinale) i wielkokwiatowy (Jasminum polyanthum). Rośliny te tworzą długie, wijące się wokół podpór pędy, dające się formować, np. na pałąku. Ich liście są pierzasto złożone, a kwiaty białe i pachnące. Jaśmin lekarski kwitnie od czerwca do października, a wielkokwiatowy od lutego do końca kwietnia.

Oliwka europejska (Olea europaea)


Oliwka europejska (Olea europaea) to małe, zimozielone drzewo o wąskich, lancetowatych liściach, skórzastych i szarozielonych. Niepozorne kwiaty są żółtobiałe. Później zawiązują się pestkowce – oliwki, najpierw zielone, potem lśniące i czarne. Stare okazy pojemnikowe zwykle mogą wytwarzać oliwki jadalne, ale potrzebują do tego bardzo dużo światła i wysokiej temperatury.

Jak pielęgnować skrętnika (Streptocarpus)?

Skrętnik (Streptocarpus) swoim wyglądem przypomina storczyki. Pochodzi z Afryki Południowej, gdzie rośnie w tropikalnych lasach. Jest to dwuletnia, zielona roślina cechująca się dużymi, lejkowatymi kwiatami. Wyrastają one na wysokich pędach (ok. 20 cm) i mogą mieć najrozmaitsze kolory: różowy, czerwony, biały, liliowy lub niebieski. W dobrych warunkach mogą kwitnąć nieprzerwanie od bardzo wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Jak uprawiać rośliny owadożerne?


Większość roślin owadożernych ma podobne wymagania uprawowe i można je hodować w domu. Do uprawy tych roślin potrzebne jest jasne stanowisko, o dość dużej wilgotności powietrza. Bardzo istotne jest, aby woda do ich podlewania była miękka. Najlepszym podłożem do prawidłowego rozwoju jest gleba kwaśna o pH 3 do 5. Przesadzanie jest zabiegiem, który powinniśmy wykonać raz na 2–3 lata na wiosnę, kiedy korzenie rośliny zaczynają przedostawać się na zewnątrz doniczki, a torf, w którym rosną, jest zbity.

Jak kupić dobry okaz rośliny w doniczce?

Rośliny w doniczkach sprzedawane są prawie wszędzie. Jest to produkt ogólnodostępny. Kupującemu pozostaje tylko dokonać wyboru. Jednak przed zakupem odpowiedniej rośliny warto zapoznać się z cennymi wskazówkami, które pozwolą na wybór dobrego okazu.

Sagowiec odwinięty (Cycas revoluta)

Sagowiec odwinięty (Cycas revoluta), zwany cykasem, pochodzi z Azji. W naturalnym środowisku osiąga do 150 cm. W uprawie doniczkowej nie przekracza 50–60 cm. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, twardymi i pierzastymi liśćmi. Sagowiec to wolno rosnąca roślina, która ma złotożółte kwiaty i owocostany. W warunkach domowych niestety nie kwitnie. Świetnie prezentuje się w oranżeriach.

REKLAMA