REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak niebanalnie wykończyć sufit?

Sufit jest chyba jednym z najbardziej zapomnianych elementów wnętrza. Czyżbyśmy tak rzadko patrzyli w górę? Wyrównanie i pomalowanie powierzchni oczywiście wystarczy, ale przy odrobinie wysiłku nasz sufit może być wspaniałym dopełnieniem całości…

Sztukateria – doskonała dekoracja ścian i sufitu

Szukasz sposobu na ożywienie monotonnych płaszczyzn sufitu i ścian? Wybierz sztukaterię. To sprawdzony i efektowny sposób dekoracji wnętrza. Poznaj dostępne rodzaje i wykorzystaj je w swoim mieszkaniu.

Korek: jak w niebanalny sposób wykończyć ściany i podłogi?

Korek to wciąż niezbyt popularny materiał wykończeniowy. Korek – jest trwały, sprężysty i niezwykle przyjemny, zarówno w dotyku, jak i dla oka. Zobacz, jak można wykorzystać korek we wnętrzu.

Czym jest inteligentny budynek?


Inteligentny budynek to dom, w który automatyzację wykonano w taki sposób aby budynek sam obniżył temperaturę w pokojach, kiedy jest za gorąco, wyłączy sprzęt elektroniczny, a w razie potrzeby sam zasunął rolety w oknach po wyjściu domowników.

REKLAMA

Co zrobić, kiedy dom zostanie zalany przez powódź?

Kiedy dom zostanie zalany przez powódź musimy ocenić sytuację, sprawdzić czy dom jest bezpieczny, ocenić straty, a także zastanowić się, jak naprawić szkody. Zobacz, co należy zrobić, kiedy dom zostanie zalany przez powódź.

Instalacje domowe po powodzi

Jak chronić instalacje: elektryczną, gazową, grzewczą, kanalizacyjną i telefoniczną przed i po powodzi? Z kim należy się skontaktować przed uruchomieniem poszczególnych instalacji? Pamiętajmy, że po powodzi nie powinniśmy korzystać z żadnych instalacji, zanim nie sprawdzą ich specjaliści.

Jak niedrogo i efektownie wykończyć ścianę w kuchni?

Pomalować, pokryć glazurą czy granitem? A może zdecydować się na konglomerat lub drewno? W naszym przewodniku, plusy i minusy różnych sposobów wykończenia ścian kuchennych.

Jak szybko przygotować podłoże pod glazurę i terakotę?


Kuchnia i łazienka to pomieszczenia bez których ciężko się obejść, dlatego podczas ich remontu zwykle bardzo zależy nam na czasie. Jak szybko usunąć starą warstwę płytek, wyrównać powierzchnię i czy na pewno nie da się uniknąć skuwania – odpowiedzi poniżej.

REKLAMA

Jak zachować bezpieczeństwo w domu po powodzi?

Jak zachować bezpieczeństwo w domu po powodzi? Zagrożenie może stwarzać praktycznie każdy element domu. Instalacje np. elektryczna - może porazić nas prądem, natomiast zawilgotniała konstrukcja budynku może grozić zawaleniem. Zobacz w jaki sposób można uniknąć niebezpieczeństwa w domu po powodzi?

Jak ocenić jakość podłoża pod glazurę?


Zwykle dokonuje tego glazurnik przed przystąpieniem do pracy. My pokazujemy jak tę ważną czynność wykonać samodzielnie, wykorzystując najprostsze narzędzia, które mamy pod ręką.

Jak samodzielnie tapetować ściany?

Tapetowanie nie jest czynnością trudną, ale wymaga precyzji. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie ściany. Nie powinniśmy kłaść nowej tapety na starą, ponieważ takie podłoże jest niepewne – tapeta i klej to obciążenie, którego może ono nie wytrzymać.

O czym należy pamiętać układając płytki na tarasie?


Poniżej krótki przewodnik, który przydaje się zarówno, kiedy mamy zamiar ułożyć płytki samodzielnie, jak i w przypadku, gdy po prostu chcemy wiedzieć, czy wynajęta do tego ekipa robi to solidnie.

Dezynfekowanie domu po powodzi

W związku z tym, że wody powodziowe niosą ze sobą wiele niebezpiecznych związków chemicznych z zalanych fabryk, stacji benzynowych, rozkładające się pożywienie czy padlinę; domy, które zostały przez nie dotknięte uważa się za skażone. Wszystkie powierzchnie w takich budynkach muszą zostać oczyszczone i zdezynfekowane.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym?


Dom to miejsce bezpieczne i taka też przede wszystkim musi być instalacja elektryczna. Musimy więc zadbać o bezpieczeństwo domowników, zwierząt ale także o sam budynek i urządzenia będące na wyposażeniu.

Jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zastosować w domu?

Dom przed włamaniem można zabezpieczyć na wiele różnych sposobów. W pierwszej kolejności należy zastanowić się jakie zabezpieczenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Budynki o tej samej konstrukcji, ale zbudowane w różnych miejscach, mogą wymagać odmiennych zabezpieczeń.

Jak zabezpieczyć instalację elektryczną?

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności. Jednak prąd może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego też szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić na to, by nasze instalacja elektryczna była odpowiednio zabezpieczona.

Jak ułatwić niepełnosprawnym poruszanie się po domu?

Liczba osób niepełnosprawnych przekracza w Polsce 5 milionów. Pomimo tego, że jest ich tak wiele, cała masa budynków oraz znajdujących się w nich pomieszczeń nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Dostosowanie budynku do poruszania się w nim osoby niepełnosprawnej nie jest skomplikowane. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza jeśli wśród bliskich lub znajomych znajduje się ktoś, kto potrzebuje takich rozwiązań.

Dlaczego „różnicówka” często wyłącza bez wyraźnej przyczyny?


W praktyce popełnianych jest wiele błędów przy doborze instalacji oraz eksploatacji wyłączników różnicowoprądowych, które są przyczyną ich niepożądanego zadziałania. W tym artykule przybliżono podstawowe błędy, które mogą skutkować wyzwoleniem różnicówki.

Czy można stosować styropian do izolacji dachu?


Fachowcy z branży uważają, że styropian jest dobrym materiałem do izolacji termicznej dachów płaskich i skośnych. W przeciwieństwie do wełny mineralnie nie jest podatny wilgoć. Pomaga to w przypadku dachów płaskich jak i adaptacji poddaszy a na nich urządzania łazienek jest dużo korzystniejsze.

Czy izolacja akustyczna i dźwiękochłonność to samo?


Pytanie brzmi. Czy izolacja akustyczna i dźwiękochłonność to te same pojęcia? Opowiedz brzmi NIE! Dźwiękochłonność to zdolność do rozpraszania dźwięków i ograniczania ich odbicia od powierzchni. Dzięki niej w pomieszczeniu jest dobra akustyka. Izolacyjność akustyczna jest to zdolność materiału do ograniczenia przechodzenia dźwięków zapewniając nam ochronę przed hałasem

Czy opłaca się kupować okna drewniane?

Okna chroniące budynek przed zimnem i hałasem mają bardzo istotny wpływ na samopoczucie znajdujących się wewnątrz domowników. W dobrze wyciszonym i oświetlonym domu mieszka się miło i przyjemnie. Aktualnie dostępne na rynku okna drewniane spełniają najwyższe standardy techniczno-użytkowe, poza tym są w stanie zapewnić wysoki komfort wewnątrz pomieszczeń.

Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Szklane zabudowy balkonów są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one wydłużyć czas użytkowania balkonu, chroniąc go przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, jednocześnie zapewniając mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo oraz ochronę przed hałasem.

Czy wiesz jak pozbyć się rybików?

Rybiki cukrowe, zwane inaczej srebrzykami, to małe robaczki gnieżdżące się najczęściej w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Rybiki nie są szkodliwe ani nie stanowią zagrożenia dla ludzi jednak ze względów higienicznych należałoby się ich pozbyć. Oto kilka skutecznych sposobów na rybiki.

Czy wiesz jak usunąć ślady rdzy z wanny?

Brązowe plamy rdzy na wannie to skutek notorycznego kapania wody z kranu. Często nie da się ich od razu usunąć środkami czyszczącymi. Jeśli chcesz się pozbyć brzydkich śladów rdzy z wanny skorzystaj z mojego sposobu. Naprawdę działa!

Czy tapety w mieszkaniu to dobry pomysł?

Tapety mogą odmienić wystrój naszego mieszkania. Zastosowanie tapety nawet na fragmencie ściany może ożywić i nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Tapety możemy stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Istotną zaletą jest nie zbyt wygórowany koszt zakupu oraz możliwość przyklejenia ich samemu.

Krok po kroku: jak stworzyć plan remontu?

Zabierając się do gruntownego remontu, warto przygotować sobie harmonogram poszczególnych robót. Taki plan pozwoli nam nie tylko zachować odpowiednią kolejność wykonywania poszczególnych robót, ale także pozwoli nam szybko i sprawnie przejść przez cały proces remontu.

Jak wykonać podbicie fundamentów?


Podbicie ławy fundamentowej, to różnego rodzaju wzmocnienia jej konstrukcji, wykonywane ze względu na uszkodzenia, czy nieprawidłowości.

Zacieki i plamy na ścianach – jak je skutecznie usunąć?


Zanim przystąpimy do remontu należy fachowo ocenić stan techniczny podłoża (nie może się kruszyć, rozwarstwiać, pylić) i sprawdzić ewentualną obecność zarodników pleśni lub grzybów. Późniejsze ich usunięcie jest bardzo trudne i kosztowne.

Ekspert radzi: Co zrobić przed zamówieniem domu z bali?

Firmy budujące domy z bali najczęściej wykonują je wg. swoich projektów, choć zdarza się, że budują domy także wg dostarczonego projektu. Jeśli producent sprzedaje gotowy dom, powinien dołączyć do niego instrukcję montażu. Firma powinna mieć w swojej ofercie także możliwość montażu przez wykwalifikowaną ekipę.

Zalet i wady domów o lekkim szkielecie drewnianym

Domy drewniane popularnie nazywane „kanadyjczykami” mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Same domy stają się coraz bardziej popularne, niemniej jednak tak jak wszystko mają swoje zalet jak i wady.

Nowoczesne instalacje – rozwiązania modułowe


Podczas zakupu kontaktów czy gniazdek elektrycznych często sięgamy do najprostsze wzory. Wiele firm produkujących osprzęt instalacyjny posiada swoje katalogi ukazujące ich bardzo bogatą ofertę. Na rynku dostępne są kontakty i gniazdka o różnych kolorach i kształtach, wykonane z przeróżnych materiałów. Możemy kupić oddzielnie ramki, klawisze oraz złącza. Dzięki temu w prosty sposób możemy tworzyć różne zestawienia, zarówno pod względem kolorystycznym jak i użytkowym.

Okresowa kontrola stanu technicznego budynku – o czym i kiedy należy pamiętać?


Kontrola stanu technicznego służy przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców. Według przepisów prawa budowlanego za taką kontrolę odpowiedzialny jest właściciel budynku lub jego zarządca (art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane). Niektóre kontrole muszą być wykonywane corocznie, inne co pięć lat.

Jak wykonać prace wyburzeniowe i rozbiórkowe domu?


Jak zaplanować i zrealizować przebudowę domu? Jak zadbać o zabezpieczenie ludzi i budynku? Pamiętając o kilku zasadach to trudne zadanie stanie się wykonalne.

Jak dokonywać rozbiórki poszczególnych elementów budynku?


Dokonując rozbiórki domu, prace musimy podzielić na pewne etapy. Oddzielnie powinniśmy zając się rozbiórką poszczególnych elementów domu, zaczynając od dachu i kolejno przechodząc do niższych partii budynku takich jak ściany, stropy czy schody.

Dlaczego warto budować domy drewniane?


Decydując się na budowę domu, nieraz zastanawiamy się jaki materiał wybrać. Na rynku mamy bardzo bogatą ofertę materiałów, w tym drewno. Choć w polskim klimacie z drewna bardzo rzadko buduje się domy mieszkalne, warto zaznaczyć, że jest to materiał bardzo wszechstronny, poza tym domy drewniane buduje się szybko i można je wznosić także w zimie.

Czym są popularne „Kanadyjczyki”?

Domy zwane „kanadyjczykami” to nic innego jak domy drewniane wznoszone w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. Konstrukcję takiego budynku stanowi drewniany szkielet, którego przestrzenie wypełnione są materiałem izolacyjnym. Niewątpliwą zaletą „kanadyjczyków” jest ich krótki czas budowy.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas remontu?


Żaden remont nie jest wart ryzykowania własnego zdrowia i życia, ale które dostępne zabezpieczenia i akcesoria są niezbędne? Niekiedy sprzęt, który ma pomóc podczas remontu, może stać się niebezpieczny…

Jak zaadaptować poddasze?


Mając w domu dosyć wysokie poddasze, możemy pokusić się o wyremontowanie go do celów mieszkalnych. Jak to zrobić? Zacznijmy od najbardziej podstawowych kwestii – izolacji, instalacji i ścian.

Skuteczny sposób na zatkany odpływ


Dobrze działająca kanalizacja zależy przede wszystkim od jej prawidłowej budowy. Niemniej jednak, nawet najlepiej zaprojektowana instalacja może się zatkać. Użycie specjalnych środków do udrażniania rur to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemu niesprawnej instalacji w kuchni czy łazience.

Ściemniacz czy tradycyjny wyłącznik?


Ściemniacze są jedną z opcji, która pojawia się przy wyborze tradycyjnych włączników. Oprócz funkcji włączania i wyłączania światła umożliwiają regulację jego natężenia w zależności od naszych potrzeb.

Jak wybrać gniazdko elektryczne?


Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór różnego rodzaju gniazdek elektrycznych nazywanych potocznie „kontaktami”. Przymierzając się do zakupu, wystarczy nieco zagłębić się w powszechnie dostępne oferty, aby zdać sobie sprawę, że wybór odpowiedniego gniazdka, wcale nie jest taki prosty.

Z czego wykonać balustradę?

Balustrada jest bardzo ważnym elementem schodów. Oprócz funkcji ozdobnej zapewnia także bezpieczeństwo podczas wchodzenie oraz schodzenia ze schodów. Aby balustrada mogła w pełnym stopniu chronić nas przed wypadnięciem, powinna mieć min. 90 cm wysokości.

Czy wiesz jak zrobić własny odświeżacz powietrza?

W handlu dostępnych jest wiele środków w aerozolu i wkładów zapachowych umieszczanych w gniazdkach elektrycznych, które roznoszą w domu ulubioną woń. Równie aromatyczny odświeżacz powietrza możesz wykonać z samemu. Oto kilka sprawdzonych sposobów na ładną woń w mieszkaniu.

Zalety i wady schodów drewnianych

Kiedy budujemy dom, jednym z jego głównych elementów są schody. Do wyboru mamy wiele materiałów i technologii ich budowania. Jedną z możliwości, są schody drewniane. Z racji materiału z którego są wykonane, mają one zarówno swoje zalety jak i wady.

Jak znaleźć dobrego elektryka?


Często nie działająca poprawne instalacje elektryczna, nie oznacza końca naszych problemów. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się znalezienie odpowiedniego fachowca, który ją naprawi. Dobry elektryk powinien mieć uprawnienia, być nie drogi oraz posiadać niezbędną wiedzę do jej naprawy.

Jakie rynny stosować przy dachach z pokryć naturalnych?


Naturalne pokrycia dachowe takie jak strzecha, gont drewniany czy łupek stosowane są głównie ze względów estetycznych. Mogłoby się wydawać, że zastosowanie rynien może popsuć wizualny efekt. Na rynku są jednak producenci, którzy zadbali o to by problem z odprowadzeniem wody deszczowej z dachu pogodzić z naturalnym wyglądem domu.

Jakie mamy rodzaje osłon okiennych?


Osłony okienne stanowią ochronę naszej prywatności, ograniczają przenikanie światła i nagrzewanie się pomieszczeń, mogą pełnić funkcję zabezpieczenia przed włamywaczami a także chronić nas przed wiatrem. Osłony okienne stanowią także estetyczne wykończenie elewacji. Na wybór odpowiednich osłony, najczęściej decydujemy się ze względu na funkcje jaką one pełnią. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na rolety, okiennice bądź markizy.

W jaki sposób odwodnić dach o niestandardowym kształcie?


Dzięki co raz bardziej oryginalnym pomysłom architektonicznym, budynki przybierają różne wymyślne kształty. Daje to wysokiej jakości efekt wizualny, ale za to utrudnia zastosowanie tradycyjnych rozwiązań budowlanych. Tak jest również w przypadku dachów. Ich nietypowe kształty wymagają niestandardowych, czasami trudnych i drogich rozwiązań. Dachy o nietypowym kształcie możemy podzielić na zakrzywione w przekroju i zakrzywione w planie.

Czy stosować wyłączniki różnicowoprądowe?


Wyłącznik różnicowoprądowy stanowi skuteczny środek w zapobieganiu porażeniom prądem elektrycznym. To prosta idea, łatwa w zastosowaniu, zalecana w aktach normatywnych przez specjalistów. A jeżeli ktoś nie jest jeszcze przekonany…

Jakie akcesoria dekarskie będą nam potrzebne do pełnego wykończenia dachu?


Specjalne akcesoria dekarskie stosowane przy wykończeniu dachu mogą być wykonane przez producenta pokrycia dachowego lub dekarza na budowie. Ich stosowanie pozwala na szybsze, łatwiejsze i lepsze w użytkowaniu wykończenie dachu. Mogą one stanowić elementy przykrycia jak: gąsiory, wiatrownice, wykończenia kalenicy i koszy. Mogą być to także niezależne elementy wentylacyjne a także stopery śnieżne czy akcesoria kominiarskie.

REKLAMA