REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zabezpieczyć mieszkanie w czasie urlopu?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Magda Górska
Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia
Dom jednorodzinny. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przed wyjazdem na urlop warto nasze mieszkanie odpowiednio zabezpieczyć. Dokładając wszelkich starań, aby po powrocie zastać je w takim stanie, w jakim je pozostawiliśmy, zapewniamy sobie spokój podczas wakacji.

Nasze mieszkanie to miejsce, w którym czujemy się najbezpieczniej. Włożyliśmy wiele serca i pieniędzy w jego urządzenie i to właśnie tutaj znajdują się wszystkie najbliższe nam i najcenniejsze przedmioty. Warto więc zadbać, aby w trakcie wyczekanego urlopu nie zamartwiać się, czy nasze ukochane „M” jest odpowiednio zabezpieczone…

REKLAMA

Co jest najważniejsze?

Mieszkanie zabezpieczyć możemy na wiele sposobów. Zależą one jednak w dużej mierze od tego gdzie mieszkamy, jakie przeznaczyć możemy na to fundusze oraz czy mamy zaufaną osobę, której możemy powierzyć opiekę nad naszym lokum. Każdy może jednak zadbać o kilka szczegółów które sprawią, że będziemy spokojniejsi. Po pierwsze warto ustawić automatyczne przekserowanie rozmów z telefonu domowego na komórkę. Po drugie należy zamknąć zawór gazu i wody – dzięki temu w razie jakiejś usterki unikniemy zalania sąsiada. Po trzecie zlećmy na poczcie, aby cała korespondencja pozostała w urzędzie aż do naszego powrotu, aby przepełniona skrzynka nie wskazywała złodziejowi, że dom jest pusty. Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się w czasowy włącznik radia i światła (to koszt około 100 zł), który przynajmniej na kilka godzin dziennie będzie dawał złudzenie, że domownicy są obecni.

Zobacz także: Monitoring satelitarny - czym jest?

Sąsiedzi i przyjaciele

Jeśli mamy dobry kontakt z sąsiadami lub posiadamy zaufanych przyjaciół mieszkających nieopodal – jesteśmy w szczególnie korzystnej sytuacji. Możemy bowiem poprosić nie tylko o to, aby ktoś zabierał ulotki spod naszych drzwi, ale także odwiedzał czasem mieszkanie w celu podlania kwiatów oraz symulowania obecności mieszkańców. Warto jednak pamiętać, że musi to być osoba szczególnie nam bliska, której ufamy. W przeciwnym razie podczas urlopu będziemy jeszcze bardziej zaniepokojeni, niż gdyby nikt nie sprawował nad domem pieczy.

Warto pomyśleć także o założeniu alarmu i ubezpieczeniu murów mieszkania oraz jego wyposażenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Dom inteligentny – Instalacje bezprzewodowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA