REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Schüco
Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu fot. Schucko
Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu fot. Schucko

REKLAMA

REKLAMA

Szklane zabudowy balkonów są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one wydłużyć czas użytkowania balkonu, chroniąc go przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, jednocześnie zapewniając mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo oraz ochronę przed hałasem.

Zabudowany balkon czy też loggia są dodatkową przestrzenią użytkową w mieszkaniu, którą możemy użytkować przez cały rok. Ponadto, szklana obudowa balkonu chroni nas przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, zanieczyszczeniami oraz hałasem. Poza tym przeszklenia mogą dawać nam dodatkowe zyski ciepła, co jest dużą zaletą zwłaszcza w okresie zimowym. Jeśli zdecydujemy się na zabudowę balkonu lub loggi, warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które charakteryzują się dużą trwałością oraz bogatymi walorami funkcjonalnymi. Kompletny szklany system przesuwno-składany, to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Proste w obsłudze, montażu oraz konserwacji, może podwyższyć wartość naszej nieruchomości a także poprawić wygląd budynku.

REKLAMA

Zyski

Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu. Wysokość zabudowy dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb klienta i może osiągać 2,8 m. Szerokość tafli mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 5,5 do 8,5 m. Szklane zabudowy balkonowe są odporne na silne podmuchy wiatru. Ich zastosowanie ma także duży wpływ na poprawę standardu energetycznego budynku. Według najnowszych badań, systemy umożliwiają oszczędność energii potrzebnej na ogrzewanie nawet do 8,2%.

Zobacz także: Szkło: dekoracja i rozświetlenie wnętrza

Duże przeszklenia na elewacji budynku sprawiają, że ten zimowy ogród, bardzo dobrze absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom. Zabrudzenia takie jak deszcz, śnieg i wiatr nie przedostają się do wnętrza balkonu, natomiast wąskie szczeliny infiltracyjne pomiędzy poszczególnymi taflami, umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Szklane obudowy balkonów skutecznie chronią elewację balkonową przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na jej modernizację.

Jak działają?

System w bardzo prosty sposób umożliwia rozwieranie wybranych tafli, przesuwanie i otwieranie części lub całego przeszklenia. Po zsunięciu, wszystkie tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku. Poszczególne elementy są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon. Dzięki temu światło słoneczne równomiernie odbija się na fasadzie. Patrząc z zewnątrz, nie zauważymy, aby elewacja budynku ulegała zmianom. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nam nieograniczone pole widzenia oraz dostęp do światła. Szklane tafle montuje się w listwach i prowadnicach aluminiowych pomiędzy stropem i poręczą balustrady lub posadzką. Listwa kompensacyjna niweluje nierówności płyt balkonowych ta także ogranicza wpływ osiadania budynku na funkcjonowanie zabudowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jaki wybrać typ drzwi przeszklonych?

W systemie zabudowy balkonów i loggi firmy Schüco Lumon zastosowano bezpieczne szkło hartowane (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe, a także rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące systemu wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej, zapewnia to ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. W związku z tym, że otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, szklany system stanowi dodatkową ochronę przed włamaniem. Ponadto brak poprzecznych i pionowych ram uniemożliwia wspięcie się na wyższe kondygnacje. Czyszczenie przeszkleń nie wymaga wychylania się na zewnątrz.

Skład systemu

W skład szklanej zabudowy balkonu wchodzą: profile, szkło, uszczelki, okucia i akcesoria. Ponadto sprawdzony i dobry system powinien posiadać Europejską Aprobatę Techniczną ETA. Szklane systemy mogą być montowane wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA