Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?
REKLAMA
REKLAMA
Zabudowany balkon czy też loggia są dodatkową przestrzenią użytkową w mieszkaniu, którą możemy użytkować przez cały rok. Ponadto, szklana obudowa balkonu chroni nas przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, zanieczyszczeniami oraz hałasem. Poza tym przeszklenia mogą dawać nam dodatkowe zyski ciepła, co jest dużą zaletą zwłaszcza w okresie zimowym. Jeśli zdecydujemy się na zabudowę balkonu lub loggi, warto wybrać sprawdzone rozwiązania, które charakteryzują się dużą trwałością oraz bogatymi walorami funkcjonalnymi. Kompletny szklany system przesuwno-składany, to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Proste w obsłudze, montażu oraz konserwacji, może podwyższyć wartość naszej nieruchomości a także poprawić wygląd budynku.
REKLAMA
Zyski
Szklane zabudowy balkonowe można planować na balkonach i loggiach położonych nawet 100 m ponad poziomem terenu. Wysokość zabudowy dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb klienta i może osiągać 2,8 m. Szerokość tafli mieści się w przypadku większości zastosowań zakresie od 5,5 do 8,5 m. Szklane zabudowy balkonowe są odporne na silne podmuchy wiatru. Ich zastosowanie ma także duży wpływ na poprawę standardu energetycznego budynku. Według najnowszych badań, systemy umożliwiają oszczędność energii potrzebnej na ogrzewanie nawet do 8,2%.
Zobacz także: Szkło: dekoracja i rozświetlenie wnętrza
Duże przeszklenia na elewacji budynku sprawiają, że ten zimowy ogród, bardzo dobrze absorbuje promienie słoneczne, ogrzewa się i przekazuje ciepło pozostałym pomieszczeniom. Zabrudzenia takie jak deszcz, śnieg i wiatr nie przedostają się do wnętrza balkonu, natomiast wąskie szczeliny infiltracyjne pomiędzy poszczególnymi taflami, umożliwiają właściwą wentylację i odprowadzenie wilgoci. Szklane obudowy balkonów skutecznie chronią elewację balkonową przed wpływem zewnętrznych czynników atmosferycznych i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na jej modernizację.
Jak działają?
System w bardzo prosty sposób umożliwia rozwieranie wybranych tafli, przesuwanie i otwieranie części lub całego przeszklenia. Po zsunięciu, wszystkie tafle tworzą wąski, szklany pakiet na bocznej ścianie budynku. Poszczególne elementy są przesuwane po jednym torze, bez względu na to czy jest to loggia czy balkon. Dzięki temu światło słoneczne równomiernie odbija się na fasadzie. Patrząc z zewnątrz, nie zauważymy, aby elewacja budynku ulegała zmianom. Przeszklenia pozbawione pionowych ram zapewniają nam nieograniczone pole widzenia oraz dostęp do światła. Szklane tafle montuje się w listwach i prowadnicach aluminiowych pomiędzy stropem i poręczą balustrady lub posadzką. Listwa kompensacyjna niweluje nierówności płyt balkonowych ta także ogranicza wpływ osiadania budynku na funkcjonowanie zabudowy.
Zobacz także: Jaki wybrać typ drzwi przeszklonych?
W systemie zabudowy balkonów i loggi firmy Schüco Lumon zastosowano bezpieczne szkło hartowane (ESG), anodowane lub lakierowane profile aluminiowe, a także rolki i elementy ślizgowe z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego. Wszystkie części mocujące systemu wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej, zapewnia to ich długotrwałe i niezawodne funkcjonowanie. W związku z tym, że otwarcie przeszklenia może nastąpić jedynie od wewnątrz, szklany system stanowi dodatkową ochronę przed włamaniem. Ponadto brak poprzecznych i pionowych ram uniemożliwia wspięcie się na wyższe kondygnacje. Czyszczenie przeszkleń nie wymaga wychylania się na zewnątrz.
Skład systemu
W skład szklanej zabudowy balkonu wchodzą: profile, szkło, uszczelki, okucia i akcesoria. Ponadto sprawdzony i dobry system powinien posiadać Europejską Aprobatę Techniczną ETA. Szklane systemy mogą być montowane wszędzie tam, gdzie prawo budowlane dopuszcza stosowanie balkonów i loggi.
REKLAMA
REKLAMA