REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Budynki przyszłości

Schüco
Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco
Budynek biurowy Cristal Park Warszawa fot. Schüco
Schüco
Schüco

REKLAMA

REKLAMA

Pogłębiające się zmiany klimatyczne i zmniejszające się zasoby naturalne sprawiają, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które będą pozytywnie wpływać na środowisko. W ten trend wpisuje się również zróżnicowane budownictwo, opierające się na konstruowaniu budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. W tym celu stworzono program Energy2, czyli „oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”, a jego założenia z powodzeniem realizuje firma Schüco.

Jesteśmy świadkami przełomu w myśleniu o budynku. Ale to dopiero początek. Znowelizowana Dyrektywa EPBD, sprawia, że po 2020 roku będą tworzone budynki właściwie o zerowym zapotrzebowaniu na energię. Firma Schüco już w tej chwili projektuje energooszczędne powłoki budynków, tym samym biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne.

REKLAMA

Obecnie budynki zwiększają globalną emisję dwutlenku węgla nawet o ponad 40%. W przyszłości jednak mogą pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł, a do tego będą ją magazynować. Będzie to możliwe dzięki izolacji cieplnej, automatyzacji budynku i zoptymalizowanym rozwiązaniom solarnym.

Zobacz także: Domy z dachem wielospadowym

Futurystyczne plany

Firma Schüco postawiła sobie za cel realizowanie założeń projektu „Energy² – oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”. Aby było to możliwe podjęli współpracę z partnerami w ponad 75 krajach, dzięki temu mają wpływ na jakość budownictwa na całym świecie. Założenia te realizują zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Przełomowym rozwiązaniem okazało się wprowadzenie nowej generacji kolektorów słonecznych w postaci cienkowarstwowych krzemowych modułów ProSol TF, które ponadto mogą spełniać funkcje ochrony przeciwsłonecznej, izolacji cieplnej i akustycznej.

Zobacz także: Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firma Schüco proponuje również kompletne rozwiązania fasad izolowanych cieplnie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, posiadające certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt, systemy fasadowe FW 50+.SI oraz FW 60+.SI (SI, czyli Super Insulation). Daje to możliwość zarządzania energią budynku. Dzieje się tak dzięki zintegrowaniu systemu z ogniwami fotowoltaicznymi, elektrycznie sterowanymi żaluzjami, a także z oknami, które mogą być wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic. Schüco stosuje też stolarkę aluminiową AWS i niskoenergetyczne okna serii AWS 75 SI.

Kolektory sloneczne Schüco linii Premium z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Schüco
Schüco
Fasada FW 50+S z modulami fotowoltaicznymi fot. Schüco
Schüco
Schüco
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

To już pewne, będzie wyższa premia za oszczędzanie na koncie mieszkaniowym, ile wyniesie

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA