Budynki przyszłości
REKLAMA
REKLAMA
Jesteśmy świadkami przełomu w myśleniu o budynku. Ale to dopiero początek. Znowelizowana Dyrektywa EPBD, sprawia, że po 2020 roku będą tworzone budynki właściwie o zerowym zapotrzebowaniu na energię. Firma Schüco już w tej chwili projektuje energooszczędne powłoki budynków, tym samym biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne.
REKLAMA
Obecnie budynki zwiększają globalną emisję dwutlenku węgla nawet o ponad 40%. W przyszłości jednak mogą pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł, a do tego będą ją magazynować. Będzie to możliwe dzięki izolacji cieplnej, automatyzacji budynku i zoptymalizowanym rozwiązaniom solarnym.
Zobacz także: Domy z dachem wielospadowym
Futurystyczne plany
Firma Schüco postawiła sobie za cel realizowanie założeń projektu „Energy² – oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii”. Aby było to możliwe podjęli współpracę z partnerami w ponad 75 krajach, dzięki temu mają wpływ na jakość budownictwa na całym świecie. Założenia te realizują zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Przełomowym rozwiązaniem okazało się wprowadzenie nowej generacji kolektorów słonecznych w postaci cienkowarstwowych krzemowych modułów ProSol TF, które ponadto mogą spełniać funkcje ochrony przeciwsłonecznej, izolacji cieplnej i akustycznej.
Zobacz także: Zakup materiałów budowlanych przez Internet
Firma Schüco proponuje również kompletne rozwiązania fasad izolowanych cieplnie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują, posiadające certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt, systemy fasadowe FW 50+.SI oraz FW 60+.SI (SI, czyli Super Insulation). Daje to możliwość zarządzania energią budynku. Dzieje się tak dzięki zintegrowaniu systemu z ogniwami fotowoltaicznymi, elektrycznie sterowanymi żaluzjami, a także z oknami, które mogą być wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic. Schüco stosuje też stolarkę aluminiową AWS i niskoenergetyczne okna serii AWS 75 SI.
REKLAMA
REKLAMA