REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym jest wełna drzewna?

Krzysztof Kowalski
Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny
Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny

REKLAMA

REKLAMA

Wełna drzewna jest alternatywnym rozwiązaniem, dla wełny mineralnej i styropianu. Jest to zarówno materiał termoizolacyjny i akustyczny. Wełnę drzewną wykonuje się z wiórów drewnianych i odpadów tartacznych, co sprawia, że jest materiałem w pełni naturalnym.

Wełna drzewna

REKLAMA

Wełna drzewna w Polsce jest alternatywnym rozwiązaniem izolacyjnym dla wełny mineralnej i styropianu. Na świecie jest powszechnie stosowana m.in. w budownictwie szkieletowym. Wełnę drzewną podobnie jak wełnę mineralną czy styropian, wykonuje się w postaci płyt. Wełna drzewna wykonywana jest z odpadów tartacznych i wiórów drewnianych o różnych rozmiarach, a także mineralnego spoiwa magnezytowego, dzięki czemu jest naturalnym produktem. Struktura wełny powoduje, że jest ona lekka, a dzięki pustym przestrzeniom pomiędzy wiórami, jest świetnym izolatorem termicznym i akustycznym.

Płyty wełny drzewnej mogą występować też jako płyty warstwowe, z rdzeniem ze styropianu czy wełny mineralnej. Płyty takie, mają wówczas różne właściwości termiczne i akustyczne a ich wybór zależy w dużej mierze od ich przyszłego zastosowania.

Właściwości wełny drzewnej

Wełna drzewna posiada właściwości termiczne podobne do wełny mineralnej, poza tym charakteryzuje się lepszą chłonnością wody. Powoduje to, że nasz materiał pochłonie dużo więcej pary wodnej nie tracąc swych właściwości. Wełna drzewna jest w pełni naturalnym produktem, bez zawartości środków chemicznym. Dzięki temu jest przyjazna dla środowiska oraz dla ludzi, ponadto nie pyli i nie wywołuje alergii. Każdy materiał izolacyjny oddaje ciepło na zewnątrz po określonym czasie, wełna drzewna charakteryzuje się dużo dłuższym czasem oddawania ciepła na zewnątrz od wełny mineralnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety wełny drzewnej

REKLAMA

- ma dobre właściwości termoizolacyjne
- posiada doskonałe właściwości akustyczne (izolacyjność akustyczna może wynosić nawet 63 dB)
- eliminuje mostki termiczne
- reguluje mikroklimat pomieszczeń
- nie pyli
- jest łatwa w montażu
- jest materiałem niepalnym
- jest odporna na starzenie
- jest elastyczna

Wełna drzewna nie zawiera żadnych szkodliwych środków chemicznych. Nie pyli jak wełna mineralna, dlatego też jest w pełni bezpieczna dla zdrowia użytkowników w czasie montażu i eksploatacji. Dzięki temu, przy montażu wełny drzewnej nie ma potrzeby zakładania specjalnych kombinezonów i masek ochronnych.

Zastosowanie

Wełnę drzewną stosujemy jako izolator termiczny i akustyczny. Dzięki podobnym właściwościom, można stosować ją zamiast wełny mineralnej. Najczęściej stosowana jest do izolacji termicznej i akustycznej dachów oraz ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości?

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze mieszkania u deweloperów. Ile kosztują? [czerwiec 2024 r.]

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA