REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto może być zarządcą nieruchomości po wejściu w życie ustawy „deregulacyjnej”?

Kto może zostać zarządcą nieruchomości po wejściu z życie ustawy „deregulacyjnej”? Jakie zadania i obowiązki będzie pełnił zarządca nieruchomości? Radzi Wojciech Sulczewski.

Kredyt hipoteczny, sprzedaż nieruchomości a prawne przesłanki uznania osoby za zmarłą

W naszym życiu, czasem zdarzają się tragiczne sytuacje związane ze zniknięciem człowieka. Oprócz bólu, rodzina boryka się także z prawnymi przeszkodami, na przykład z wzięciem kredytu hipotecznego (gdy właścicielem było małżeństwo a jedno z nich zaginęło), sprzedażą nieruchomości, przeprowadzeniem postępowania spadkowego itp. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny uregulował a artykułach 29-32 kwestie związane z uznaniem za zmarłego, aby nie paraliżować dalszego funkcjonowania rodziny.

Kto może zostać rzeczoznawcą majątkowym od stycznia 2014 roku?

Zawód rzeczoznawcy majątkowego uregulowany jest w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami.

Lekaro, Sita Polska i MPO – firmy, które będą odbierać śmieci w Warszawie od 2014 roku

Wiemy już, które firmy będą odbierać śmieci od Warszawiaków. Warszawa została podzielona na dziewięć obszarów, w skład których będzie wchodzić od 1 do 3 dzielnic Warszawy. Każdy obszar będzie obsługiwany przez jedną z firm: Lekaro, Sita Polska lub MPO. Wymienione firmy będą odbierać śmieci od lutego 2014 roku.

REKLAMA

Kto może być pośrednikiem w obrocie nieruchomościami po zmianach „deregulacyjnych”?

Zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami ujęty został w ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami, począwszy od artykułu 179. Obecnie, ustawa z dnia 13 czerwca 2013 roku o zmianie niektórych ustaw regulujących wykonywanie niektórych ustaw radykalnie zmniejszyła wymogi stawiane kandydatom chcących zajmować się zawodowo pośrednictwem w zakresie nieruchomości.

Kiedy i w jaki sposób wynajmujący nieruchomość może podwyższyć czynsz najemcy?

W jakiej sytuacji wynajmujący może podnieść czynsz? Jakie prawa ma wynajmujący lokator? Jak wygląda sytuacja w przypadku najmu lokalów socjalnych? Radzi – Wojciech Sulczewski.

Operat szacunkowy nieruchomości sporządzany przez rzeczoznawcę majątkowego. Co według prawa musi zawierać?

Operat szacunkowy ma określać wartość nieruchomości dla założonego celu i w przyjętej dacie.

Elegancki natrysk. Ścienny zestaw odpływowy Geberit

Wygodne i eleganckie natryski bezbrodzikowe stają się obecnie coraz bardziej modne.

REKLAMA

Komputer we wnętrzu - przykładowe aranżacje

Gdzie ustawić komputer? Jak go zaaranżować we wnętrzu. Jeśli mamy pomysł, przestrzeń wokół komputera można bardzo ciekawie zaaranżować. Można np. pomalować ścianę na jakiś intensywny kolor, ważne są także dodatki, które znajdują się dookoła. Powieśmy obrazki na ścianie lub namalujmy jakieś ciekawe wzory. Zobacz zdjęcia.

Salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie aranżacyjne, które najczęściej spotyka się w małych mieszkaniach, aczkolwiek nie tylko. Połączenie kuchni z salonem sprawia, że wnętrze staje się bardziej przestrzenne. Zobacz galerię.

Budowa ogrodzenia – o czym należy pamiętać

Ogrodzenie to najlepszy i najprostszy sposób na wyznaczenie granic działki. Choć budowa ogrodzenia nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, to jednak jego wykonanie musi być zgodne z ogólnie przyjętymi przepisami. Budując ogrodzenie musimy uwzględnić sąsiedzkie relacje, inaczej jego budowa może stać się źródłem kłopotów i konfliktów.

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto je mieć i kiedy najlepiej je montować?

Rolety zewnętrzne do okien mogą pełnić wiele funkcji: chronić naszą prywatności, bezpieczeństwo, a także ochronić wnętrze naszego domu przed przegrzaniem i hałasem. Rolety zewnętrzne pełnią swoje funkcje przez cały rok. Jeśli planujemy ich zakup, decyzję o ich nabyciu warto podjąć jeszcze na etapie projektowania domu, a ich montaż przeprowadzić jeszcze na etapie budowy domu.

Tynki cienkowarstwowe. Jak wybrać ten najlepszy?

Tynk cienkowarstwowy do jeden ze sposobów na wykończenie elewacji budynku. Tynk cienkowarstwowy można stosować na ociepleniu. Zanim wybierzemy odpowiedni tynk zastanówmy się nad jego rodzajem. Do wyboru mamy: tynki mineralne, akrylowe, silikatowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe. Który wybrać?

Bliska Wola – inwestycja na ul. Kasprzaka w Warszawie

Bliska Wola to inwestycja J.W. Construction, która będzie znajdować się w Warszawie przy ul. Kasprzaka 29/31. Pierwsze lokale zostaną oddane do użytku w II kwartale 2015 roku.

Projekt kuchni: jakie meble wybrać?

Dobrze opracowany projekt kuchni to połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze jej wykonanie. Jakie meble wybrać, laboratoryjne i proste, czy w intensywnych i nasyconych kolorach? Wybrać materiały sztuczne, a może naturalne, jak drewno? Projektując kuchnię należy przede wszystkim pamiętać o umiejętnym zachowaniu równowagi pomiędzy sferą estetyki i funkcjonalności.

Kuchnie w jaskrawych kolorach. Dużo zdjęć

Kuchnie w jaskrawych kolorach to propozycja dla odważnych. Odblaskowe kuchnie w kolorach: żółtym, zielonym, fioletowym i różowym sprawią, że nasza kuchnia będzie kolorowa i energetyczna. Zobacz zdjęcia.

Projekty kuchni: kuchnia w bloku

Kuchnia w bloku to najczęściej niewielkie pomieszczenie nie łatwe do aranżacji. Dla chcącego nic trudnego. Jak zaaranżować kuchnie w bloku? Niewielkie pomieszczenie kuchenne powinniśmy planować z rozmysłem. Na pewno musimy określić jakie rzeczy i funkcje są nam w niej niezbędne. Z dobrą organizacją i dobrym pomysłem, kuchnia w bloku może być funkcjonalna i fajna. Zobacz zdjęcia.

Jak zaprojektować pokój dla ucznia?

Jak zaaranżować pokój dla ucznia, który będzie inspirował do nauki? Nowy wystrój pokoju na pewno pobudzi wyobraźnię dziecka.

Pilarka na wysięgniku. Planujesz zakup? Przeczytaj!

Pilarki na wysięgniku są powszechnie stosowane przez profesjonalistów, jak i mniej profesjonalnych użytkowników. Dzięki pilarce na wysięgniku możemy w prosty sposób przycinać konary drzew oraz pojedyncze gałęzie. Zobacz na co zwrócić uwagę podczas zakupu pilarki z wysięgnikiem.

Obróbka komina wykonana z blachy – krok po kroku

Obróbka komina wykonana z blachy, nazywana jest tzw. twardą obróbką. Jest to najczęściej stosowany sposób wykończenia komina w miejscu, gdzie komin łączy się z połacią dachową.

Jak urządzić małe mieszkanie?

Urządzenie małego mieszkanie nie jest łatwym zadaniem. W rozważny sposób musimy zaplanować ustawienie mebli, wybrać kolor na jaki pomalujemy ściany oraz zdecydować na jakie dodatki możemy sobie pozwolić w tak małym wnętrzu. W zasadzie ogranicza nas tylko metraż, do wyboru mamy pełną gamę kolorów, możemy zrealizować każdy z naszych pomysłów, byłe rozsądnie i z głową. Zobacz przykładowe aranżacje.

Malowanie ścian. Przewodnik

Jak szybko i w prosty sposób pomalować ściany? Jak wybrać najlepszą farbę oraz narzędzia? Jak sprawdzić jakość odnawianego podłoża? Zobacz poradnik, jak szybko i łatwo pomalować ściany.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – co to takiego?

Wiele osób poszukuje korzystnych form lokowania kapitału. Wielu Polaków przenosi swoje oszczędności np. do funduszy inwestujących w akcje. Nie należy jednak zapominać, że chęć większego zysku niesie ze sobą pewne ryzyko. Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób skutecznie zminimalizować dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

Jak sprawdzić, ile będzie kosztować nas ogrzanie nowego mieszkania lub domu?

Koszt związany z ogrzaniem budynku stanowi większą część opłat eksploatacyjnych domu czy mieszkania. Kupując nowy dom lub mieszkanie, warto sprawdzić, czy zostało ono zaprojektowane i wykonane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz czy do jego budowy wykorzystano energooszczędne materiały, które wyeliminują straty ciepła. Zobacz jak sprawdzić i porównać poziom energochłonności nowego mieszkania lub domu.

Mieszkanie dla studenta – jakie są wymagania i realia?

Studenci to jedna z największych grup napędzających rynek najmu. Akademiki są najtańsze, ale ich liczba nie jest wystarczająca. Właściciele mieszkań zacierają ręce i liczą zysk z najmu. Czego szukają studenci i co mogą znaleźć w rozsądnej cenie?

Kuchnia w kształcie litery L. Dużo zdjęć

Zabudowa kuchenna w kształcie litery L najczęściej jest stosowana w wąskich, podłużnych kuchniach lub aneksach kuchennych w mieszkaniach typu studio. Dobrze wymierzona i rozplanowana zabudowa kuchenna sprawi, że kuchnia będzie wygodna i funkcjonalna. Zobacz przykładowe aranżacje.

Najpopularniejsze mieszkania na rynku – do zamieszkania od zaraz

Planujesz kupno mieszkania? Na pierwotnym rynku nieruchomości, pojawia się coraz więcej mieszkań, do których można się od razu wprowadzić. Poza mieszkaniami o dużej powierzchni, coraz częściej w ofercie deweloperów można spotkać też mniejsze mieszkania.

Skąd wziąć pieniądze na szkolną wyprawkę?

Wrzesień, to dla wielu rodziców okres sporych wydatków. Kiedy pociechy idą do szkoły musimy kupić im nowe książki i inne niezbędne rzeczy. Skąd jednak wziąć na to wszystko pieniądze po wakacyjnych wydatkach? Ekspert firmy Expander podpowiada, w jaki sposób można sfinansować szkolną wyprawkę.

Metamorfoza salonu – zdjęcia przed i po

Urządzanie mieszkania nie jest łatwe. Style we wnętrzach i moda ciągle się zmieniają. Tylko dobrze dobrany styl sprawi, że we wnętrzu będziemy czuć się dobrze we własnym wnętrzu. Zobacz metamorfozę salonu, obejrzyj zdjęcia przed i po przemianie. Projekt przemiany wykonała Magdalena Borowiak – Wróblewska.

„Mieszkanie dla młodych” – nabycie pierwszego mieszkania

Polska Federacja Rynku Nieruchomości w piśmie skierowanym do Podkomisji apeluje o włączenie do ustawy zapisów, na podstawie których będzie można uzyskać dofinansowanie do zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

Ile na wynajem mieszkania przeznaczają studenci?

Studenci rozpoczynają szukanie mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Szukanie mieszkania do wynajęcia w ostatniej chwili wiąże się z koniecznością opłacenia wyższej stawki – właściciele mieszkań podnoszą ceny. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za najem mieszkania w poszczególnych miastach Polski.

Jak deregulacja wpłynie na rynek nieruchomości?

Deregulacja będzie miała wpływ na rynek nieruchomości poprzez uwolnienie zawodu pośrednika nieruchomości. Od tej pory pośrednik nieruchomości nie będzie musiał mieć licencji. Jaki wpływ na rynek nieruchomości będzie miała deregulacja?

Automatyczne oszczędzanie – co oferują banki?

Banki coraz częściej oferują swoim klientom automatyczne oszczędzanie. Przeczytaj, w jaki sposób można oszczędzać automatycznie, co proponują poszczególne banki i ile można na tym zyskać.

Mieszkania deweloperskie – które są najtańsze?

Deweloperzy sprzedają mieszkania w różnych stadiach realizacji inwestycji – tzw. dziurę w ziemi, czyli zanim jeszcze zaczną budowę, mieszkania w budowie i lokale gotowe do odbioru. Okazuje się, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym mniej zapłacimy.

„Nowe Tysiąclecie” w Katowicach

J.W. Construction Holding S.A. uzyskało pozwolenie na budowę i na przełomie III i IV kwartału rozpocznie realizację inwestycji „Nowe Tysiąclecie” w Katowicach. W ramach inwestycji powstanie 17. kondygnacyjny budynek, w którym będzie 149 mieszkań.

Apartamentowiec Dune: można kupić z wykończeniem pod klucz

Apartamentowiec Dune w Mielnie położony jest przy samej plaży, jego wygląd komponuje się z otoczeniem. Dodatkowo istnieje możliwość kupienia apartamentu gotowego do zamieszkania, z tzw. wykończeniem pod klucz.. Przykładowe rozwiązania aranżacyjne można oglądać w pokazowym apartamencie.

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Rynek nieruchomości w Poznaniu odnotował zauważalne spadki cen mieszkań. Niższe ceny nie dotyczą tylko wybranych mieszkań, ale całej oferty. Obecnie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi 6207 zł za m kw.

Kredyt walutowy: jak obniżyć ratę kredytu?

Niezawodną metodą na obniżenie raty kredytu walutowego jest spłacanie go bezpośrednio w walucie. Większość banków dopuszcza możliwość powrotu do spłat w złotówkach. Przeczytaj, ile można oszczędzić spłacając kredyt w walucie.

Bonus-malus

Bonus-malus - system stosowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe wobec klientów korzystających z ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC). W ramach systemu bonus-malus ubezpieczyciel przyznaje klientowi zniżkę za bezszkodową jazdę przez cały rok (może to być od 5% do 10%). Natomiast za szkody w czasie roku jazdy obowiązują swego rodzaju kary - w praktyce oznacza to podniesienie składki rocznej.

Cesja

Cesja - dobrowolna umowa przeniesienia praw na osobę trzecią. Cesja stosowana jest np. w czasie umowy banku z kredytobiorcą, między innymi w przypadku ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia mieszkania - pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są bankowi.

Shoji

Shoji - dekoracyjny element wnętrzarstwa japońskiego. Shoji to parawany z papieru ryżowego umocowanego na bambusowej konstrukcji. Stosuje się je do rozpraszania światła, a także do dzielenia przestrzeni mieszkalnej.

Lambrekin

Lambrekin - krótka firanka lub element zasłonki lub baldachimu; najczęściej stosowany jako dekoracja okna. Lambrekin znany był już w XVI wieku.

Blenda

Blenda - płytka wnęka w ścianie (w elewacji budynku), w kształcie arkady lub okna. Blendy swoją popularność zyskały w baroku, często były malowane na biało lub wypełnione wzorem. Współcześnie blenda stosowana jest jako element dekoracyjny, również we wnętrzu mieszkalnym.

Rynek nieruchomości – sierpień 2013 – raport

W sierpniu na rynku nieruchomości nie doszło do dużych zmian, w większości miast nie zaobserwowano obniżek cen, ale w Warszawie, w Sopocie i w Łodzi odnotowano spadki cen na poziomie 1,5%. Stabilizację obserwujemy również na rynku kredytowym.

Jak „Mieszkanie dla Młodych” wpływa na rynek nieruchomości?

Obecna stagnacja na rynku nieruchomości jest spowodowana między innymi rozpoczęciem w niedalekiej perspektywie programu dopłat do mieszkań „Mieszkanie dla Młodych”. Kupujący wstrzymują się z kupieniem mieszkania, licząc na dofinansowanie. Jaki wpływ na rynek nieruchomości ma „Mieszkanie dla Młodych”?

„Mieszkanie dla Młodych” w Krakowie – które inwestycje się zakwalifikują?

„Mieszkanie dla Młodych” ma ruszyć na początku 2014 roku, jednym z kryteriów przyznawania dopłaty będzie cena metra kwadratowego w wybranej inwestycji. I pomimo podniesienia w sierpniu granicznej ceny metra kwadratowego, trzeba się będzie dobrze naszukać, żeby znaleźć mieszkanie spełniające wymogi. Które inwestycje w Krakowie zakwalifikują się do dopłaty?

Wynajem mieszkania: czy studenci wynajmują apartamenty?

Niebawem studenci wracają na uczelnię, wielu z nich rozpoczyna poszukiwanie mieszkania do wynajęcia. W społeczeństwie utarł się stereotyp o biednych studentach, którzy z trudem wiążą koniec z końcem, jednak czy to prawda? Przeczytaj, jaki odsetek studentów wynajmuje apartament.

Darmowy plan lekcji do wydrukowania

Początek roku szkolnego już niebawem, trwa szał zakupów szkolnych. Dzieci, jak to dzieci, chcą mieć wszystko modne i nowe, a rodzice starają się zaspokoić ich potrzeby. W trosce o rodzicielski portfel i zadowolenie dzieci proponujemy darmowe plany lekcji do wydrukowania. Wystarczy kliknąć "Pobierz", następnie zapisujemy plik i drukujemy w dowolnej ilości.

Turkusowe dekoracje wnętrz – GALERIA

Turkus jest wyjątkowym kolorem – pełnym energii i charakteru. Wspaniale się komponuje z odcienami bieli, czernią i naturalnym drewnem. W kole barw znajduje się pomiędzy niebieskim a zielonym. Kontrastuje z kolorem koralowym. Turkusowe dodatki wspaniale pasują to wnętrz w różnych stylach.

Rynek kredytów: jak wygląda sytuacja?

Rynek kredytów mieszkaniowych, mimo wakacyjnego okresu, odnotował poprawę sytuacji. Wzrosła znacznie również liczba udzielanych kredytów konsumpcyjnych. Przeczytaj, jak wygląda sytuacja na rynku kredytów.

REKLAMA