REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaaranżować funkcjonalne i przestronne biuro?

Iwona Szadkowska
Biuro, wnętrza komercyjne. Fot. Fotolia
Biuro, wnętrza komercyjne. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zaaranżowanie funkcjonalnego i przestronnego biura zależy od jego wielkości i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jak zaaranżować małą, a jak dużą powierzchnię biura? Co nam daje stworzenie „open space”?

REKLAMA

Zaaranżowanie funkcjonalnego biura zależy od wielkości pomieszczenia i wyboru stylu, który najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Jeżeli chodzi o styl to możemy zdecydować się na klasyczny, nowoczesny, albo awangardowy. Wszystko zależy od efektu, który chcemy osiągnąć.

Klasyczny wystrój wnętrza biura, w którym przeważają kolory takie jak np. biały oraz brązowy, jest rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się w przedsiębiorstwach. Jeżeli zdecydujemy się wprowadzić do tego stylu kolory, powinny być one stonowane, aby tworzyły ze sobą harmonijne połączenie. Jeżeli myślimy o połączeniu stylu klasycznego z nowoczesnym, należy zrobić to umiejętnie. Wprowadzenie ciekawej faktury oraz meble o nietypowym kształcie lub kolorze, możemy nadać wnętrzu oryginalnego charakteru.

Aranżacja małego biura

Przy aranżacji małego biura należy pamiętać o ergonomii zagospodarowania pomieszczenia. Dostępne miejsce należy wykorzystać tak dobrze, jak tylko się da.

Jeżeli mamy do dyspozycji kilka małych pomieszczeń, które po wstawieniu mebli okażą się niewygodne i przytłaczające, warto pomyśleć o usunięciu ścian i ich połączeniu. Stworzenie jednego pomieszczenia, często określanego jako „open space” może okazać się wygodniejsze z racji zagospodarowania oraz późniejszego jego użytkowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aranżacja dużego biura

Aranżacja biura w dużym pomieszczeniu nie powinna przysparzać nam kłopotów. W dużej przestrzeni nie musimy martwić się tym, czy meble się pomieszczą, zazwyczaj też mamy dużą dowolność jeśli chodzi o ich ustawienie.

REKLAMA

Masywne meble na pewno podkreślą wystrój pomieszczenia. W dużym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się zarówno pojedyncze meble takie jak: biurka czy szafki, jak i całe systemy mebli biurowych np. łączone ze sobą biurka lub szafy. Dodatkowo, w aranżacji takiego biura, z racji dostępnego miejsca, możemy wykorzystać meble i przedmioty, które będą nie tylko funkcjonalne, ale będą pełnić także funkcję dekoracyjną.

Aby praca w biurze była sprawna i efektywna biuro powinno być urządzone w sposób przemyślany i funkcjonalny. Sprzęty i akcesoria biurowe powinny być ustawione w taki sposób, aby nikomu nie przeszkadzały oraz nie utrudniały komunikacji w biurze.

Zobacz także: Jak zaaranżować miejsce spotkań w biurze?

Zobacz także: Hałas w open space – jak sobie z nim radzić?

Zobacz także: Praca przy komputerze – co zrobić, aby była zdrowa i komfortowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

REKLAMA