REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak prowadzić kalendarz spotkań?

Iwona Szadkowska
Biuro - grafika. Fot. Fotolia
Biuro - grafika. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarz spotkań – to dobra organizacja pracy, przewidywanie i planowanie na przyszłość. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy będzie nam się pracowało znacznie bardziej efektywniej. Jak prowadzić kalendarz spotkań?

REKLAMA

Kalendarz spotkań ułatwia nam planowanie i organizację dnia. Pamięć bywa zawodna, ale jeżeli mamy małą ściągawkę, a przede wszystkim, wiemy jak ją przygotować – wszystko powinno chodzić jak dobrej klasy zegarek. Do stworzenia kalendarza spotkań możemy wykorzystać komputer, zwykły kalendarz lub teczki terminarzowe. Wszystko zależy od tego, co najlepiej się sprawdzi w naszym wypadku.

Spotkania powtarzane

W kalendarzu warto zanotować  spotkania powtarzane czyli takie, które odbywają się codziennie lub co jakiś czas – na przykład: spotkania dyrekcji lub zarządu. Warto również zaplanować czas na przeglądanie korespondencji, przyjmowanie interesantów, wyjazdy służbowe itp.

Opracowanie tygodniowego planu pozwoli nam na szybsze działanie i bardziej efektywną pracę. Musimy wyliczyć czas na określone zajęcia i zanotować je pod odpowiednią godziną. Wszystko po to, aby pracowało się lepiej i sprawniej.

System skrótów i kolor

W celu łatwego, przejrzystego i szybkiego prowadzenia kalendarza spotkań, warto opracować własny system skrótów. Najczęściej notuje się jedynie pierwsze litery planowanych zadań, np.: spotkanie – spt., zebranie – zebr. Itp.

Notując informację o spotkaniu zawsze zapisujemy nazwiska osób, z którymi jesteśmy umówieni, a także cel planowanej rozmowy.  Sam skrót to za mało.

Dla ułatwienia i oznaczenia zadań pilnych i innych możemy dane zdarzenia wyróżnić odpowiednim kolorem,np. dla zadań bardzo ważnych wybieramy kolor czerwony, dla wyjazdów służbowych kolor zielony, a dla spotkań zarządu niebieski itp.

Takie oznaczenia w kalendarzu pozwolą na szybsze zorientowanie się, co należy wykonać w pierwszej kolejności każdego dnia, a co można odłożyć na później.

Zarządzanie czasem

REKLAMA

Zarządzanie czasem, które przyczynia się do naszej skuteczności i organizacji, nie jest bynajmniej rzeczą łatwą. Odpowiednie gospodarowanie czasem pozwala osiągnąć zamierzony cel i prowadzi nas do sukcesów. Kalendarz spotkań i czasu pracy to rzecz niezbędna, aby nie pogubić się w codziennych obowiązkach i dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Oczywiście może się zdarzyć, że czegoś nie zdążymy wykonać, chociaż mieliśmy to zaplanowane na konkretni dzień i godzinę. W takim przypadku należy daną sprawę przenieść na dzień następny i na przykład oznaczyć kolorem czerwonym jako pilną do wykonania.

Do kalendarza spotkań warto również wpisywać wszystkie ustalone terminy od razu. Nie czekać na lepszy moment, bo może się okazać, że o nim zapomnimy. Sprawy, które nie zostały ostatecznie uzgodnione – czekają na ostateczną decyzję – również warto notować, ale ołówkiem. W przyszłości możemy zawsze nanieść konieczne zmiany. Spotkania i terminy, które zostały wykonane – skreślamy.

Ważne jest również to, aby do kalendarza spotkań zaglądać codziennie.

Zobacz także: Szklane pieczątki – elegancki dodatek do gabinetu

Zobacz także: Jak zaaranżować miejsce spotkań w biurze?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

  Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

  Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

  Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

  Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

  Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

  Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

  Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

  REKLAMA

  Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

  W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

  Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

  Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

  Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

  Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

  Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

  Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

  REKLAMA

  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  REKLAMA