REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak urządzić biuro w domu?

Wiele osób z różnych powodów decyduje się na pracę w domu. Zdarza się, że są to matki, które po urodzeniu dzieci decydują się na pracę w domu lub też są to osoby, które z racji wykonywanego zawodu wybierają taką formę pracy. Praca w domu już nikogo nie dziwi, jednak jeśli chcemy urządzić w domu profesjonalne biuro, musimy wiedzieć jak się do tego zabrać.

Grubosz jajowaty inaczej drzewko szczęścia (Crassula Ovata)

Grubosz jajowaty nazywany też drzewkiem szczęścia to popularna roślina doniczkowa. Jak pielęgnować drzewko szczęścia, aby długo rosło i przynosiło nam szczęście. Zobacz poradnik.

Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe Blossfeldiana)

Kalanchoe Blossfelda to popularna roślina doniczkowa. Ma grube, zielone liście i niewielkie kolorowe kwiaty. Jest bardzo wszechstronna i prosta w uprawie. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i można ją uprawiać w ogrodzie. Zobacz jak dbać i jak pielęgnować kalanchoe blossfelda.

Podzielniki ciepła (kapilary) – sposób działania i instalacja

Podzielniki ciepła to urządzenia, które pozwalają na określenie ile ciepła zostało zużyte w poszczególnych mieszkaniach. Dzięki temu każdy z mieszkańców może płacić za ciepło tyle, ile rzeczywiście go zużył. W jaki sposób działa podzielnik ciepła? Jak możemy zainstalować podzielnik w swoim mieszkaniu? Jak oszczędzić na ogrzewaniu po zamontowaniu podzielnika?

REKLAMA

Wybieramy miejsce na budowę domu. Poradnik

Wybór miejsca pod budowę domu nie jest wyborem prostym. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na skomunikowanie działki z istotnymi dla nas punktami – pracą, szkołą, przedszkolem. Warto także przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji ukształtowanie terenu w wybranym przez nas miejscu, sprawdzić księgi wieczyste, mapy ewidencyjne i warunki zabudowy.

Malowanie elewacji – jak wybrać najlepszy kolor

Elewacja jest pierwszym elementem, po którym ludzie oceniają nasz dom. Dobrze dobrane kolory elewacji, dachu, okien i innych, drobniejszych elementów powodują, że budynek wydaje się elegancki lub jeśli nam na tym zależy – przyciąga wzrok. Jak odpowiednio zestawiać ze sobą kolory? Który kolor najlepiej sprawdzi się na elewacji naszego domu?

Lakierowanie powierzchni drewnianych

Lakierowanie powierzchni drewnianych to podstawowy sposób na zabezpieczenie i upiększenie drewna. Zabezpieczenie, bo dzięki temu drewno tak łatwo się nie rysuje, nie zostają na nim plamy i zanieczyszczenia, a upiększenia, bo dzięki temu drewno ładnie błyszczy. W jaki sposób prawidłowo nanosić lakier na powierzchnie drewniane? Jak używać lakieru kolorowego? Co zrobić aby dobrze polakierować podłogi?

Bawniki do drewna: malowanie płyt, podłóg i drzwi – krok po kroku

Barwniki do drewna to świetny pomysł dla tych z nas, którzy posiadają w swoim domu sporo elementów drewnianych i chcą zmienić ich wygląd. Barwniki możemy zastosować na płaskich drewnianych płytach, na podłogach, na drzwiach i innych, drobniejszych elementach. Jak prawidłowo pokryć elementy drewniane barwnikami do drewna?

REKLAMA

Wymiana okien. Szczegółowy poradnik

Wymiana okien to bardzo duże przedsięwzięcie szczególnie w domach jednorodzinnych gdzie wymienić trzeba nawet kilkanaście łącznie z oknami dachowymi. Jak odpowiednio zmierzyć okno? W jaki sposób przygotować otwór do wymiany okna? Co najlepiej nadaje się do mocowania nowych okien? Jakie znaczenie ma źle zamontowany parapet zewnętrzny?

Wykończenie elewacji. Poradnik

Gdy planujemy remont domu lub gdy chcemy się wprowadzić do nowo postawionego budynku, zastanawiamy się w jaki sposób wykończyć elewację aby wyglądała ładnie i nie wymagała częstej konserwacji. Do wyboru mamy tynki, płytki elewacyjne, panele czy cegły. Jaki rodzaj wykończenia elewacji jest najtańszy? Które z wykończeń będzie najtrwalsze?

Układanie pokrycia dachowego odpornego na silne podmuchy wiatru. Poradnik

W Polsce pokrycia dachowe narażone są na podmuchy wiatru o różnej sile ze względu na położenie geograficzne. Strefę III – o największej sile wiatru stanowią południowe części województw dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Strefę II – część województwa świętokrzyskiego i Pomorze, zaś strefę I reszta kraju. Jak przygotować dach na intensywne podmuchy wiatru? Co pomoże przeciwdziałać zagrożeniu?

Wole oko – projekt, zasady budowy i wykonanie

Wole oko to rodzaj lukarny dachowej – element ozdobny wyłaniający się płynnie z dachu. Ten typ lukarny może urozmaicić dach naszego domu, jednak jego wykonanie jest dość skomplikowane już na etapie projektu. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu wolego oka? Jak prawidłowo powinno zostać wykonane wole oko?

Marine Hotel w Kołobrzegu

Marine Hotel to kompleksy usługowo-mieszkalny znajdujący się nad morzem Bałtyckim w Kołobrzegu.

Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze spadku

Gdy otrzymaliśmy w drodze spadku nieruchomość na przykład po dziadkach i zastanawiamy się nad jej sprzedażą, powinniśmy wiedzieć, jakie formalności na nas czekają oraz jak wygląda sprawa podatku od tego typu nieruchomości. Czy w ogóle będziemy zmuszeni zapłacić podatek? Jeśli tak, to jak wysoka jest to kwota? Jakie formalności musimy załatwić aby sprzedać nieruchomość nabytą w drodze spadku?

Zmiana koloru drewna: barwniki do drewna

Barwniki do drewna pozwalają w łatwy i szybki sposób odmienić powierzchnie drewniane w naszym domu. Pamiętajmy, że należy odpowiednio przygotować elementy z drewna, które mają być poddane koloryzowaniu. Jak prawidłowo nałożyć barwnik do drewna? Gdzie wypróbować kolor wybranego przez nas barwnika? W jaki sposób przygotować powierzchnie drewniane?

Malowanie powierzchni drewnianych

Bardzo często decydujemy się na pomalowanie powierzchni drewnianych chociażby po to, aby je zabezpieczyć przed szkodnikami. W jaki sposób prawidłowo aplikować farbę na powierzchnię drewnianą? Jak malować płycizny i listwy przypodłogowe? Jak najlepiej pomalować drzwi drewniane? Czy da się usunąć pyłki i włosia z pomalowanej już powierzchni?

Malowanie metali – żelazo, stal i inne metale

Metal jest materiałem bardzo często wykorzystywanym w naszych domach. Nie tylko tworzy rury czy kaloryfery, lecz także klamki, zawiasy lub elementy ozdobne. Przeważnie decydujemy się na malowanie powierzchni metalowych tak, aby pasowały do wystroju wnętrza. Co powinniśmy wiedzieć zanim przystąpimy do malowania metali? W jaki sposób przygotować powierzchnie metalowe do malowania?

Przygotowanie lakierowanych, drewnianych powierzchni do malowania

Jeśli w naszym domu powierzchnie drewniane były już kilkakrotnie pokrywane lakierem, przed przystąpieniem do kolejnego lakierowania powinniśmy je odpowiednio przygotować. Często wiąże się to z oczyszczaniem powierzchni drewna. W jaki sposób przygotować powierzchnie drewniane lakierowane do kolejnego malowania? Jak postąpić w przypadku powierzchni w dobrym stanie, a jak gdy jest ona zniszczona?

Najlepsze lokaty krótkoterminowe ze stałym oprocentowaniem

Krótkoterminowe lokaty oferowane nowym klientom w ramach promocji mają bardzo niskie oprocentowanie. Średnie oprocentowanie depozytów 3-miesęcznych wynosi tylko 2,18% w skali roku. Lokując swoje pieniądze na lokacie długoterminowej, możemy trafić na oferty z oprocentowaniem powyżej 3% w skali roku.

Co wybrać: obligacje dziesięcioletnie czy fundusze obligacje?

Każda osoba, która 9 lat temu kupiła debiutujące wtedy na rynku detaliczne obligacje dziesięcioletnie, od każdej podpisanej akcji otrzyma 84,08 zł odsetek.

Ustawa „Mieszkanie dla Młodych” – podpisana przez Prezydenta

31 października Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę „Mieszkanie dla Młodych”, której celem jest pomoc młodym luziom w nabyciu pierwszego mieszkania.

Wyrównywanie podłogi drewnianej. Poradnik

Zanim przystąpimy do układania na podłodze płytek, wykładziny z PCV czy wykładziny dywanowej, powinniśmy wyrównać powierzchnię tak, aby nic wystającego nie zniszczyło nowo położonej warstwy materiału. Jak wyrównać podłogę drewnianą? W jaki sposób odpowiednio pokryć podłogę płytami pilśniowymi? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania podłoża pod płytki ceramiczne?

Szlifowanie podłóg drewnianych. Poradnik

Zanim przystąpimy do szlifowania podłóg drewnianych, powinniśmy naprawić wszystkie deski podłogowe i usunąć szczeliny pomiędzy nimi. Możemy wybrać albo szlifierkę dyskową, albo szlifierkę bębnową. Jak odpowiednio założyć papier ścierny na szlifierkę? W jaki sposób szlifować podłogę drewnianą? Jaka szlifierka będzie najlepsza?

"Mieszkanie dla Młodych" – najniższe dopłaty w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

W Krakowie, Warszawie i Wrocławiu – dopłaty z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” będą najniższe. Będzie to wynikać z różnicy cen pomiędzy nieruchomościami, a limitami ustalonymi w programie.

Nertera płożąca (Nertera granadensis)

Nertera płożąca to przepiękna roślina, która na zielonych listkach ma drobne pomarańczowe owoce. Roślina ma niejadalne owoce, które utrzymują się aż do zimy, po czym na początku wiosny roślina znowu zakwita. Zobacz jaki warunki lubi nertera płożąca i jak należy ją pielęgnować.

Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica)

Opuncja figowa to roślina, która pochodzi z Meksyku, z powodzeniem jest także uprawiana w Europie. Znana także pod nazwą: „Figa indyjska”, opuncja figowa wytwarza jadalne owoce, które jadane są na surowo.

Podrzeń garbaty (Blechnum gibbum)

Podrzeń garbaty jest rodzajem paproci. Podrzeń garbaty lubi półcieniste stanowiska i dużo wilgoci. Można go uprawiać zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Skalnica rozłogowa (Saxifraga stolonifera)

Skalnica rozłogowa to niewielka roślina doniczkowa o nie dużych owalnych liściach, lekko omszonych. Skalnica rozłogowa ma liczne, długie rozłogi, na których końcu rozwijają się nowe, młode rośliny. Roślina najlepiej czuje się na stanowisku w lekkim półcieniu.

Stromante (Stromanthe sanguinea)

Stromante to trzy kolorowa piękna roślina doniczkowa, która najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym. Przepiękne trójkolorowe liście rośliny sprawiają, że tak jest bardzo ozdobna i o ile będzie właściwie pielęgnowana, może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Zobacz, jak pielęgnować o Stromante.

Strelicja królewska (Strelitzia reginae)

Strelicja królewska (Strelitzia reginae) to przepiękna roślina, którą nazywa się rajskim ptakiem, którego zresztą przypomina.

Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona)

Wilczomlecz trójżebrowy, po łacińsku Euphorbia trogona zaliczany jest do roślin kaktusowatych. Uprawa i pielęgnacja tej rośliny powinna wyglądać podobnie, jak samych kaktusów w pewnych tylko aspektach nieznacznie się różni.

Zmiana przeznaczenia lokalu - jak to zrobić?

Czy można w mieszkaniu otworzyć biuro, a w przydomowym garażu kwiaciarnię? Tak, jest to możliwe, trzeba jednak wcześniej pamiętać o zmianie przeznaczenia lokalu.

Rośliny doniczkowe – pielęgnacja jesienią i zimą?

Jak pielęgnować rośliny doniczkowe jesienią i zimą? Jak je podlewać i nawozić? Jak wybrać dla nich najlepsze miejsce? Zobacz poradnik.

Narożnik – czy nadaje się do spania?

Opcji spania jest wiele, do wyboru mamy łóżka sypialne, różnego rodzaju wersalki i narożniki. Narożnik jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Wiele modeli dostępnych w sklepach meblowych poza funkcją siedzenia ma także funkcję spania. Czy jednak narożnik nadaje się do spania? Zdania są podzielone.

Narożniki – rodzaje. Który wybrać?

Narożników na rynku jest wiele. Jest to to bardzo ciekawy mebel, który w zależności od potrzeby możemy dowolnie formować. Wyróżniamy m.in. o niezmiennej konstrukcji, narożniki, które składają się z dwóch elementów, narożniki składające się w kilku elementów oraz komplety mebli. Który wybrać? Który będzie najlepszy?

„Emerytura obywatelska” – świadczenie przyznawane w wieku emerytalnym

„Emerytura obywatelska” to niewielkie świadczenie, które ma przysługiwać Polakom, kiedy ci osiągną wiek emerytalny. Czyj to pomysł? Czy przyjmie się w praktyce?

Gabinet dentystyczny nagrodzony w plebiscycie TOP DESIGN

Wiele osób obawia się wizyt u dentystów. Projektanci wyszli temu naprzeciw projektując gabinety dentystyczne, w których będziemy mogli czuć się na prawdę komfortowo. W Gdyni dwa gabinety dentystyczne zostały nominowane w plebiscycie TOP DESIGN. Wyróżnienie zostało przyznane przez prestiżowy magazyn Dobre Wnętrze oraz architekci i projektanci wnętrz.

Przegląd dachu jesienią. Jak zabezpieczyć dach na zimę? Poradnik

Przegląd dachu jesienią to ważna czynność, która zabezpieczy nas przed niespodziankami w okresie zimowym. Zobacz, jak sprawdzić pokrycie dachu? jak odetkać zatkane rynny? Jak zamontować zabezpieczenia przeciwśnieżne? Oraz jakie narzędzia przydadzą nam się do odśnieżania dachu?

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy nieruchomość musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jak duże mieszkanie jest nam potrzebne? w jakiej okolicy chcemy mieszkać? jakim budżetem dysponujemy oraz jaka jest nasza zdolność kredytowa? Zobacz poradnik, jak kupić mieszkanie i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Święto Zmarłych. Znicze szklane, plastikowe oraz gliniane – który wybrać?

Wybór zniczy na rynku jest duży. Możemy kupić znicze szklane, plastikowe oraz gliniane, znicze ze specjalnymi wymiennymi wkładami, metalowe lub elektryczne. Jaki znicz wybrać? Który będzie najlepszy. Czy warto kierować się tylko ceną? Zobacz poradnik.

Przygotowanie powierzchni drewnianych do malowania

Zanim przystąpimy do malowania powierzchni drewnianych, powinniśmy je odpowiednio przygotować. Zabezpieczenie sęków, wypełnianie słojów czy bezbarwne wykończenie przy pomocy preparatu izolującego to tylko niektóre z elementów, jakie należy wykonać przed pomalowaniem drewna. Jak dobrze zabezpieczyć powierzchnię drewnianą przed jej malowaniem?

Zrywanie tapety – krok po kroku

W zależności od tego, jaki rodzaj tapety położony został na naszych ścianach, powinniśmy odpowiednio przygotować się do jej zerwania. Inaczej postąpimy w przypadku zwykłej tapety, inaczej w przypadku tapety zmywalnej lub winylowej. Jak bez problemu zerwać tapetę? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zrywania tapety?

Wykończenie ścian tynkiem – przygotowanie, nakładanie, uzupełnianie i naprawianie ścian

Tynk to najpopularniejszy sposób na wykończenie ścian w naszym domu. Zanim przystąpimy do tynkowania i wykańczania, powinniśmy odpowiednio przygotować ściany – stary tynk, płyty gipsowe czy tynk malowany – każda powierzchnia wymaga innego podejścia . Jak postępować przy nakładaniu nowego tynku? W jaki sposób wypełnić pęknięcia i dziury?

Zgrzewarki dachowe – sposób wykonywania zgrzewów, rodzaje i serwis

Zgrzewarki dachowe przydadzą się przy remontowaniu lub przy montażu dachu z papy, przy łączeniu folii dachowych i wszystkich materiałów, które da się podgrzać i tym samym doprowadzić do stanu plastycznego. Jak prawidłowo wykonać zgrzew? Jakie są rodzaje zgrzewarek dachowych i w jaki sposób można je odpowiednio serwisować?

Stopnie i ławy kominiarskie – sprawna komunikacja na dachu

Stopnie i ławy kominiarskie pozwalają na łatwiejsze poruszanie się po dachach. Zgodnie z ustawą do montażu tego typu elementów zmuszeni są właściciele, których dachy mają spadek ponad 25% lub są pokryte materiałami tak zwanymi łamliwymi, dla innych jest to kwestia dowolna. Czy warto montować stopnie i ławy kominiarskie na dachu domu? Jak prawidłowo zamontować stopnie kominiarskie?

Remont pokrycia dachowego z papy – krok po kroku

Dachy pokryte papą często wymagają renowacji lub całkowitej wymiany. W przypadku dachów wykonanych z papy z bitrumu niemodyfikowanego, z welonu szklanego lub z wkładką kartonową konserwację należy wykonać już po 2 – 3 latach od położenia. Nieco dłużej możemy poczekać w przypadku dachu z bitrumu modyfikowanego, na włókninie poliestrowej lub szklanej – nawet do 5 – 6 lat. Jak prawidłowo przeprowadzić remont pokrycia dachowego z papy?

Kosze dachowe – jak należy prawidłowo je budować?

Kosze dachowe to elementy niezbędne na dachach o skomplikowanych formach. Prawidłowe wykonanie kosza dachowego zabezpiecza dach przed przeciekaniem, gwarantuje również jego dużo dłuższą trwałość. Jak dobrze zbudować kosz dachowy? Jakich materiałów najlepiej użyć aby kosze dachowe były szczelne?

Gwoździarka pneumatyczna – czym się kierować podczas jej zakupu?

Gwoździarka pneumatyczna to wygodne urządzenie pomocne w pracach domowych. Aby wybrać odpowiednią gwoździarkę należy przede wszystkim pomyśleć w jakich sytuacjach będzie ona przydatna. W zależności od tego czy chcemy korzystać z gwoździarki na zewnątrz czy wewnątrz budynku, mamy do wyboru gwoździarkę gazową lub gazowo-elektryczną.

Dach zielony – wszystko co musimy wiedzieć na jego temat

Dach zielony to ciekawe urozmaicenie nie tylko osiedla z blokami mieszkalnymi, lecz także wszystkich przestrzeni z płaskimi dachami, na których mogą zostać stworzone ogrody. W jaki sposób prawidłowo wykonać zielony dach? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jaka powinna być hydroizolacja i konstrukcja zielonego dachu?

Dach z łupka kamiennego – charakterystyka, budowa i rodzaje

Dachy wykonane z łupka kamiennego budowane były już ponad 2000 lat temu. Łupek nadal wykorzystywany jest do tworzenia dachów ze względu na swoją trwałość i estetyczny wygląd a także możliwość różnorodnego ułożenia. W zależności od umiejętności dekarza i naszych gustów możemy wybierać spośród pokryć dzikich, łuskowych, uniwersalnych, ośmiokątnych, francuskich, staroniemieckich i innych.

REKLAMA