REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Remont pokrycia dachowego z papy – krok po kroku

Dachy pokryte papą często wymagają renowacji lub całkowitej wymiany. W przypadku dachów wykonanych z papy z bitrumu niemodyfikowanego, z welonu szklanego lub z wkładką kartonową konserwację należy wykonać już po 2 – 3 latach od położenia. Nieco dłużej możemy poczekać w przypadku dachu z bitrumu modyfikowanego, na włókninie poliestrowej lub szklanej – nawet do 5 – 6 lat. Jak prawidłowo przeprowadzić remont pokrycia dachowego z papy?

Kosze dachowe – jak należy prawidłowo je budować?

Kosze dachowe to elementy niezbędne na dachach o skomplikowanych formach. Prawidłowe wykonanie kosza dachowego zabezpiecza dach przed przeciekaniem, gwarantuje również jego dużo dłuższą trwałość. Jak dobrze zbudować kosz dachowy? Jakich materiałów najlepiej użyć aby kosze dachowe były szczelne?

Gwoździarka pneumatyczna – czym się kierować podczas jej zakupu?

Gwoździarka pneumatyczna to wygodne urządzenie pomocne w pracach domowych. Aby wybrać odpowiednią gwoździarkę należy przede wszystkim pomyśleć w jakich sytuacjach będzie ona przydatna. W zależności od tego czy chcemy korzystać z gwoździarki na zewnątrz czy wewnątrz budynku, mamy do wyboru gwoździarkę gazową lub gazowo-elektryczną.

Dach zielony – wszystko co musimy wiedzieć na jego temat

Dach zielony to ciekawe urozmaicenie nie tylko osiedla z blokami mieszkalnymi, lecz także wszystkich przestrzeni z płaskimi dachami, na których mogą zostać stworzone ogrody. W jaki sposób prawidłowo wykonać zielony dach? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jaka powinna być hydroizolacja i konstrukcja zielonego dachu?

REKLAMA

Dach z łupka kamiennego – charakterystyka, budowa i rodzaje

Dachy wykonane z łupka kamiennego budowane były już ponad 2000 lat temu. Łupek nadal wykorzystywany jest do tworzenia dachów ze względu na swoją trwałość i estetyczny wygląd a także możliwość różnorodnego ułożenia. W zależności od umiejętności dekarza i naszych gustów możemy wybierać spośród pokryć dzikich, łuskowych, uniwersalnych, ośmiokątnych, francuskich, staroniemieckich i innych.

Sposoby ochrony budynku przed burzą

Aby chronić instalację elektryczną i urządzenia elektroniczne w swoim domu powinniśmy zamontować odpowiednie elementy piorunochronne na dachu budynku. Czym są zwody, uziomy i przewody odprowadzające? Co świadczy o dobrej jakości systemów ochrony budynku przed burzą? Jakie usytuowanie domu może wpływać na większe prawdopodobieństwo wyładowań elektrycznych?

Bilet warszawiaka – tańsze bilety ztm dla warszawiaków płacących podatki

Tańsze bilety ztm dla warszawiaków płacących podatki to projekt już zatwierdzony przez radnych Warszawy. „Bilet Warszawiaka” ma obowiązywać od początku 2014 roku i uprawniać osoby rozliczające się w Warszawie do zniżek – odpowiednio od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Z jakimi zmianami będzie się wiązało wprowadzenie „Biletu Warszawiaka”?

Podwyższenie poziomu działki – vademecum

Podwyższenie poziomu działki nie może być wykonywane w dowolny sposób ze względu na niekorzystne konsekwencje dla właścicieli sąsiednich działek. Podwyższenie poziomu działki jest więc ograniczone przepisami prawa. Kiedy wobec tego możemy podwyższyć poziom naszej działki? Czy będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę? Jak zawrzeć ugodę z sąsiadem aby podwyższenie poziomu działki nie wiązało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami?

REKLAMA

Trasy kablowe – zasady ich prowadzenia

Przeprowadzenie tras kablowych w domach jednorodzinnych nie jest zbyt skomplikowane, jednak warto zdecydować się na profesjonalnie poprowadzoną trasę kablową już na etapie projektowania budynku. Koryta kablowe z blachy stalowej, korytka siatkowe druciane czy drabiny kablowe to rozwiązania dostępne praktycznie w każdym budynku. Zobacz, jak odpowiednio przeprowadzić trasy kablowe?

Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego – jak zaprojektować część dzienną?

Część dzienna w domu jednorodzinnym to taka, w której spędzamy największą część dnia. Poza przyjmowaniem gości, spędzamy tam również czas w rodzinnym gronie. W jaki sposób zaprojektować część dzienną w domu jednorodzinnym aby była funkcjonalna i spełniała wymagania wszystkich domowników? Jak sprawić aby salon był przytulny i jednocześnie wygodny w użytkowaniu? Zobacz poradnik.

Deski do serów – nowoczesne, designerskie i z klasą

Deska do serów to nie tylko niezbędny gadżet kuchenny. Coraz częściej deski do serów są małymi działami sztuki, a projektanci prześcigają się w tym, w jaki sposób możemy podawać sery. Na rynku możemy spotkać deski nie tylko wykonane z drewna, ale i szkła oraz kamienia. Smakosze serów na pewno docenią pomysłowość projektantów oraz ich kreatywność.

Salon w szarościach. Dużo zdjęć

Salon w szarościach to bardzo modne rozwiązanie, które wybiera coraz więcej osób. Choć kolor szary na pierwszy rzut oka wydaje się nie ciekawy, stanowi świetną bazę do aranżacji wnętrza. Wybierając dodatki w energetycznych kolorach, można stworzyć bardzo ciekawe wnętrze. Zobacz galerię.

Sposoby wykańczania powierzchni drewnianych

Powierzchnie drewniane mogą być wykończone w różnorodny sposób. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, mamy do wyboru farby rozpuszczalnikowe, farby akrylowe, barwniki do drewna, bejce, które chronią drewno, impregnaty, lakiery, w tym lakiery cold-cure, oleje, woski czy politury. W jaki sposób wykończyć powierzchnie drewniane?

Sufit napinany – sposób na nierówny strop

Sufit napinany to rozwiązanie dla tych, którzy mają nierówny strop lub chcą ukryć biegnące wzdłuż ścian i sufitów rury, które szpecą pomieszczenia. Montaż sufitu napinanego jest dużo prostszy niż montaż sufitu podwieszanego i co najważniejsze, trwa zdecydowanie krócej. Sufit napinany, to szybki jego montaż oraz wybór dowolnego koloru oraz wzory na montowanym suficie.

Gniazda natynkowe jako element aranżacji wnętrza

Czy gniazda natynkowe mogą by jednym z elementów aranżacji wnętrza? Okazuje się, że tak.

Designerskie oświetlenie – lampion jak szyszka

Designerska lampa, która swoim wyglądem przypomina ogromną szyszkę jest projektem autorstwa William Ravn & Soren Christensen. Choć stylistyka lampy jest nowoczesna, cechuje ją także prostota. Lampę można samemu rozłożyć i złożyć.

Kolorowa zastawa Seletti Hybrid Valdrada inspirowana kulturą dalekiego wschodu

Seletti Hybrid Valdrada - to porcelanowa zastawa obiadowa projektu CtrLZak. Autor projektując zestaw stworzył jeden zestaw - z dwóch. Talerze, misy, kubki, filiżanki i taca z jednej strony mają gładkie brzegi i energetyczną kolorystykę w ciepłych kolorach, z drugiej strony kolekcja wykonana jest w chłodnych kolorach. Kontrastowe połączenie tworzy bardzo ciekawy efekt. Zobacz galerię.

Inwestycja w autografy – czy się opłaca?

Czy warto inwestować w autografy? Wielu kolekcjonerów kupuje podpisy znanych osób nie tylko dla satysfakcji, ale z myślą inwestycji oraz zysku. Czy warto?

Metody cieplnego łączenia metali

Łączenie metali za pomocą ciepła może odbywać się na trzy sposoby: poprzez spawanie, zgrzewanie lub lutowanie. Czym różnią się te poszczególne metody łączenia metali? Jakie druty i elektrody można stosować do spawania stali? Jakie spoiwa lutownicze należy stosować do lutowania miękkiego, a jakie do lutowania twardego? Zobacz poradnik.

Betony cementowe specjalne

Do betonów specjalnych na bazie cementu zaliczamy: beton hydrotechniczny, betony żaroodporny i betony odporny na ścieranie. Czym się charakteryzują, na czym polega ich wykonanie?

Układanie i zagęszczanie mieszanek betonowych. Przewodnik

Aby mieszanka betonowa w szalunku była równo ułożona nie wystarczy po prostu ją w nim umieścić. Istnieje szereg zasad wg których powinniśmy rozmieszczać beton w szalunku. Np. poczynając od najniższego miejsca. Nie powinniśmy tez zapomnieć o sztychowaniu, ubijaniu i wibrowaniu betonu. Zobacz poradnik.

Czy opłaca się spłacić wcześniej kredyt hipoteczny?

Zdecydowanie się na kredyt hipoteczny i jego późniejsza spłata, to nie lada wyzwanie. Decyzja o kredycie musi być przemyślana, a zobowiązanie nie może przekraczać możliwości finansowych kredytobiorcy.

Transport mieszanki betonowej na plac budowy

Beton można transportować na różne sposoby: na taczkach, wózkach, pojemnikach z otwieranym dnem, przenośnikach taśmowych, za pomocą specjalnych pomp lub z pomocą samochodów z pojemnikami obrotowymi tzw. gruszek. Zobacz ile powinien wynosić maksymalny czas transportu betonu? oraz na jaką maksymalną odległość można transportować mieszankę betonową?

Domieszki do betonów zwykłych

Zadaniem domieszek stosowanych do mieszanek betonowych jest zmiana właściwości mieszanki. Wzbogacając mieszanki betonowe o różne domieszki możemy wydłużyć czas wiązania betonu, obniżyć temperaturę wiązania, zmniejszyć nasiąkliwość betonu lub zwiększyć jego wytrzymałość. Zobacz jakie właściwości nadają betonom poszczególne domieszki.

Umowy budowlane – rodzaje

Aby wszystko było zgodne z prawem, roboty budowlane powinny być wykonywane wyłącznie na podstawie umów zawartych pomiędzy inwestorem a wykonawcą.

Kosztorysowanie – rodzaje kosztorysów

Wg przepisów prawnych w zależności od przeznaczenia, wyróżnia się cztery rodzaje kosztorysów: kosztorys inwestorski, kosztorys ofertowy, kosztorys zamienni oraz kosztorys powykonawczy. Czym się charakteryzują?

Odpowiedzialność karna w budownictwie

Potrzeba wsparcia prawa administracyjnego, prawem karnym pojawiła się aby zaostrzyć sankcje za popełnienie samowoli budowlanych (art. 48 i 50) w wyniku słabej egzekucji administracyjnej. Zostało to ujęte w zapisie art. 90 Ustawy „Prawo Budowlane”, gdzie przewiduje to nałożenie kary do 2 lat pozbawiania wolności lub nałożenia grzywny na osoby, które wykonują prace a przy tym łamią przepisy.

Tynki mineralne – rodzaje. Jaki tynk stosować do wewnątrz, a jaki na zewnątrz budynku?

Tynk jest rodzajem powłoki wykończeniowej, której zadaniem jest wyrównanie powierzchni ściany. Na runku dostępne są różne rodzaje tynków: cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, gipsowo-wapienne, polimerowe , cementowo-polimerowe oraz strukturalne. Czym się różnią? Gdzie można je stosować. Zobacz przewodnik po tynkach mineralnych.

Fundamenty głębokie – pale gotowe i monolityczne

Pale gotowe i pale monolityczne można wykonywać z różnych materiałów np. z drewna, stali, betonu, żelbetu lub betonu sprężonego. Zobacz, w jakich sytuacjach wykonuje się fundamenty palowe oraz na co należy zwrócić uwagę podczas ich wykonywania.

Zmiany w instalacjach w domu jednorodzinnym. Na jakim etapie je podejmować

Zmian w instalacjach w domu jednorodzinnym nie da się przeprowadzić na każdym etapie budowy lub po jej zakończeniu, a jeśli jest to możliwe, wówczas wiąże się z wysokimi kosztami. Kiedy wobec tego możemy przeprowadzić zmiany w instalacjach? Jakie zmiany będziemy w stanie wdrożyć na różnych etapach budowy?

Projekt łazienki. Zakup kabiny prysznicowej. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na zakup kabiny prysznicowej, warto zastanowić się, jak duża kabina zmieści się w naszej łazience oraz jakie drzwi będą najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb i powierzchni łazienki. Jak wybrać najlepszą kabinę prysznicową? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak odpowiednio zamontować kabinę prysznicową w swojej łazience?

Oświetlenie stołu w jadalni. Poradnik

Oświetlenie stołu w jadalni jest bardzo ważne ze względu na to, że przy stole zarówno spędzamy czas z bliskimi przy jedzeniu, jak i pracujemy. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia do jadalni? Jakie lampy zamontować aby pasowały do całego wystroju i dawały światło sprzyjające pracy i wypoczynkowi? Jaka instalacja będzie odpowiednia do jadalni?

Ogrzewanie domu gazem. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na podłączenie gazu w swoim domu, warto pomyśleć o kosztach przyłączenia i kosztach samego ogrzewania gazowego. W jaki sposób załatwić formalności związane z przyłączeniem domu do sieci gazowej? Jakie będą opłaty za ogrzewanie domu gazem? Jak długo należy czekać na decyzję w sprawie przyłączenia?

Żaluzje i rolety do pomieszczeń biurowych, łazienki i okien dachowych

Co wybrać żaluzje czy rolety? Jak wybrać najlepsze żaluzje do pomieszczeń biurowych, łazienki lub n poddasze? Czy rolety przyklejane – czy są trwałe? Jak czyścić tkaniny, z których rolety są wykonane? Zobacz poradnik.

Jesienne dodatki wnętrzarskie do pokoju dziennego i sypialni

Jesień to dobry czas na metamorfozę wnętrza. Kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, nasze wnętrza robią się coraz bardziej przytulne. Chętnie otaczamy się kocami, a także innymi przytulnymi tkaninami przyjemnymi w dotyku. Zobacz jesienne inspiracje od KiK.

Stolarka okienna: Etykiety energetyczne – dlaczego warto je czytać?

Etykiety energetyczne możemy spotkać na coraz większej ilości produktów. Niegdyś spotykaliśmy je głównie na sprzęcie agd (pralkach, lodówkach), teraz etykiety energetyczne możemy spotkać także na kupowanych oknach. Zobacz, co oznaczają poszczególne oznaczenia na etykiecie oraz jak czytać etykietę energetyczną.

Zakup nieruchomości – jak sprawdzić jakość postawionego budynku?

Jeśli decydujemy się na zakup domu od dewelopera, budynek będziemy mogli prawdopodobnie zobaczyć na różnych etapach prowadzonych prac. Najważniejsze jest jednak skontrolowanie stanu i jakości budynku w trakcie jego oddawania do użytku. Nie bójmy się zmierzyć pomieszczeń czy sprawdzić jakości okien – mamy do tego pełne prawo – wszystko powinno się zgadzać z projektem całego budynku.

Premia kompensacyjna

Premia kompensacyjna jest premią przyznawaną w celu rekompensaty strat jakie ponieśli właściciele budynków mieszkalnych ze względu na obowiązujące w latach 1994–2005 zasady ustalania czynszów za wynajem. Kto może się starać o premię kompensacyjną? Jaka jest wysokość premii kompensacyjnej? Jakich dokumentów potrzebujemy aby złożyć wniosek o premię kompensacyjną?

Piękny zapach w każdym zakątku domu

Sprzątając dom, staramy się dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego miejsca. Wycieramy, polerujemy, porządkujemy, układamy, przestawiamy – na zakończenie dobrze byłoby wykończyć efekt pięknym zapachem. Używamy odświeżaczy do wnętrz, często pachnących elementów do szaf, a co z miejscem, z którego wydobywa się najwięcej brzydkich zapachów? Kosz na śmieci to miejsce, które szczególnie potrzebuje zapachowego wsparcia.

Jak obliczyć koszty ogrzewania domu?

Gdy kupujemy nowy dom, zastanawiamy się, jakie będą jego koszty utrzymania – w tym koszty ogrzewania. Jak prawidłowo obliczyć koszty ogrzewania domu? Co to jest wskaźnik EK i do czego będzie nam potrzebny przy obliczeniach? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu obliczeń dotyczących kosztu ogrzewania domu?

Premia remontowa – dofinansowanie na remont budynku

Premia remontowa to premia przyznawana wtedy, kiedy przedmiotem przedsięwzięcia remontowego jest budynek wielorodzinny. Czym dokładnie jest premia remontowa? Komu może zostać przyznana premia remontowa? Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać premię? Jaka jest wysokość premii remontowej?

Obowiązki wspólnoty mieszkaniowej wobec urzędu skarbowego

Wspólnota mieszkaniowa powinna się rozliczać z urzędem skarbowym danego miasta czy gminy. Do płacenia jakiego rodzaju podatków zobowiązana jest wspólnota mieszkaniowa? Czy wspólnotę mieszkaniową traktuje się jako pracodawcę? Kto ze wspólnoty mieszkaniowej odpowiada za uregulowanie kwestii finansowych związanych z urzędem skarbowym?

Przeniesienie własności mieszkania z wspólnego na własność (do majątku osobistego)

Co zrobić jeśli chcielibyśmy przenieść mieszkanie z majątku wspólnego – ze współmałżonkiem na własność – do majątku osobistego? Czy takie przeniesienie w ogóle jest możliwe w trakcie trwania wspólności majątkowej? Jakich formalności należy dopełnić aby dokonać przeniesienia własności nieruchomości?

Nielegalny wynajem mieszkania – konsekwencje i kary

Ze względu na wysokość czynszu i możliwość dodatkowych nieopodatkowanych dochodów często decydujemy się na wynajem mieszkania nie zgłaszając tego faktu do urzędu skarbowego. Jakie konsekwencje grożą nam w sytuacji nielegalnego wynajmu mieszkania? Z jakimi karami należy się liczyć? Kto i ile zapłaci za nielegalny wynajem?

Zakup domu jednorodzinnego – na co zwrócić uwagę oglądając okolicę?

Zanim przystąpimy do zakupu domu jednorodzinnego czy to od dewelopera, czy od osoby prywatnej, warto najpierw rozejrzeć się po okolicy, w której stoi. Krytyczne spojrzenie na okolicę może pozwolić nam uniknąć niepotrzebnych problemów. Na co zwracać uwagę oglądając okolicę domu do kupienia? Kiedy rozpocząć starania o kredyt?

Budowa ściany z pustaków szklanych. Poradnik

Ściany ze szklanych pustaków nazywanych także luksferami mogą być funkcjonalnymi i dekoracyjnymi elementami wystroju wnętrz. W jaki sposób prawidłowo wybudować ścianę ze szklanych pustaków? Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wznoszeniu ściany z luksferów? W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się szklane ściany?

Zakup domu w zabudowie szeregowej. Segment skrajny czy środkowy – który wybrać. Poradnik

Zanim zdecydujemy się na zakup domu w zabudowie szeregowej, warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór segmentu skrajnego, czy środkowego. Jakie zalety ma mieszkanie w domu szeregowym? Co może się okazać największą wadą? Na jakie elementy projektu zwrócić uwagę przy kupowaniu domu w zabudowie szeregowej?

Zabudowy balkonów i loggi. System ramowy i bezramowy, który wybrać?

Coraz częściej decydujemy się na zabudowę balkonu czy loggi aby dzięki temu uzyskać dodatkową przestrzeń, którą możemy użytkować przez cały rok. Do zabudowy wykorzystujemy systemy ramowe i bezramowe. Który system będzie korzystniejszy w przypadku zabudowy loggi, a który sprawdzi się przy balkonach? Na co zwrócić uwagę podczas montażu zabudowy?

Rodzaje umów najmu mieszkania

Zanim zdecydujemy się na wynajem mieszkania, przeczytajmy dokładnie umowę z wynajmującym. Mieszkanie możemy wynająć na czas oznaczony lub nieoznaczony, co określa umowa najmu. Właśnie w zależności od tego czynnika dzielimy umowy najmu. Dodatkowo istnieje również umowa najmu okazjonalnego. Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy najmu?

Prawo pierwokupu mieszkania (nieruchomości)

Prawo pierwokupu to prawo określające kto ma pierwszeństwo kupna nieruchomości przed innymi potencjalnymi klientami. Kiedy mamy prawo do pierwokupu mieszkania? Jakich formalności związanych z pierwokupem należy dopełnić? Czy prawo pierwokupu można scedować? Na jakiej podstawie określa się prawo pierwokupu?

REKLAMA