REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Akcesoria niezbędne do karmienia niemowląt

Iwona Szadkowska
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Akcesoria do karmienia dzieci, takie jak butelki, śliniaki, gryzaki, kubki, będą nam potrzebne, jeśli nie karmimy tylko piersią. Na rynku mamy bardzo duży wybór różnych akcesoriów do karmienia dzieci, dlatego pojawia się pytanie – co tak naprawdę jest nam potrzebne? Do czego służą kubki niekapki i jak działają smoczki anykolkowe?

Butelki - małe i duże

Wielkość butelki do karmienia niemowląt nie ma większego znaczenia. Dla najmłodszych dzieci, które jedzą często, ale mniej, wygodniej jest zakupić mniejszą butelkę. Nie jest to jednak normą. Istotny jest smoczek, który powinien być dopasowany do konkretnej butelki. Wielkość smoczka, a w zasadzie wielkość otworu, przez który leci pokarm, ma duże znaczenie. Dla dzieci najmłodszych stosuje się smoczki z oznaczeniem 0+. Smoczek o większej przepustowości dla najmłodszych dzieci, może być niebezpieczny. Dziecko może nie nadążyć z połykaniem szybko lecącego mleka.

REKLAMA

Wybierając smoczek, zawsze sprawdźmy, czy jest odpowiedni do wieku dziecka

REKLAMA

Dzięki dobrze dobranemu smoczkowi, dziecku będzie się wygodniej jeść. Ważne są również preferencje samego dziecka. Może się okazać, że proponowana i ceniona marka butelek, wcale nie będzie odpowiadała naszemu dziecku. Zamiast jeść, będzie wypluwało smoczek. Dlatego warto na początek zakupić jedną butelkę danej firmy, a nie decydować się na cały zestaw.

Żeby zmniejszyć szansę na pojawienie się kolek u dziecka, możemy zdecydować się na specjalne butelki antykolkowe. Są one tak zbudowane, że uniemożliwiają przedostanie się powietrza do butelki, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza.

Kubki niekapki dla dzieci

Na rynku możemy również zakupić butelki, które rosną razem z dzieckiem. Chodzi bowiem o możliwość wymiany nakrętki ze smoczkiem na kubek niekapek, a następnie na końcówkę z rurką do picia. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce w kuchni i kilkanaście złotych w portfelu.

Kubki niekapki to rozwiązanie dla dzieci, które uczą się pić bez smoczka. Jednocześnie kubki niekapki uniemożliwiają wylanie się płynu. Innym rozwiązaniem są kubki, które zamiast ustnika posiadają słomkę. Dobrze sprawdzają się w podróży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czyszczenie butelek

Kupując butelkę powinniśmy również zastanowić się nad tym, jak będziemy ją czyścić. Możemy kupić sterylizator, który szybko i skutecznie wyczyści sprzęt do karmienia. Możemy również zdecydować się na tradycyjną szczotkę. Specjalnie wyprofilowane szczotki do czyszczenia butelek, ułatwią ich mycie i nie porysują powierzchni.

Gryzaki do karmienia

Zanim wprowadzimy do jadłospisu dziecka normalne posiłki, powinniśmy nauczyć je przegryzać i przeżuwać. Gryzaki do karmienia pomogą dziecku samodzielnie i bezpiecznie jeść. Zaokrąglona rączka ułatwia dziecku trzymanie gryzaka, a twardszy pokarm – owoc, warzywo, ciastko itp. – jest umieszczany za siateczką. Dzięki temu maluch gryzie samodzielnie, ale do buzi trafia już rozdrobnione jedzenie. Zapobiega to zadławieniu i jest całkowicie bezpieczne dla dzieci. Produkt ten jest przeznaczony dla dzieci od 5 miesiąca życia. Koszt takiego gryzaka to około 20 zł. 4 wymienne wkłady do gryzaka – siateczka – to koszt około 25 zł.

Śliniaki

Akcesoria, które bardzo się przydają podczas karmienia niemowląt – szczególnie, gdy wprowadzamy do jadłospisu dziecka nowe pokarmy – to śliniaki. Od dostępnych w wersji dla podróżujących, czyli śliniaków jednorazowych, po fartuszki, kołnierzyki z kieszonką lub bez. Warto również wiedzieć, że znacznie częściej dochodzi do ulewania niemowląt karmionych butelką, niż karmionych piersią. Mleko z butelki płynie szybciej – nawet ze smoczka o rozmiarze 0+, niż z piersi. Dlatego można na wszelki wypadek zaopatrzyć się w śliniak niepodrażniający skóry dziecka. Wybierając śliniak zwróćmy uwagę, czy jest łatwy w czyszczeniu i czy zapięcie nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Krzesełko do karmienia

Kiedy dziecko już stabilnie siedzi – mniej więcej około 7. miesiąca życia – bardzo pomocne okazuje się krzesełko do karmienia. Dziecko może towarzyszyć nam przy stole i wygodnie zjeść. Ciekawym rozwiązaniem są krzesełka, których wysokość możemy regulować  oraz posiadające dwa blaty. Jeden służy do spożywania posiłków, a gdy się ubrudzi, łatwo go zdemontować i umyć. Pod spodem jest drugi blat, na którym możemy ustawić zabawki dziecka.

Sztućce dla niemowląt

Niemowlęciu wystarczy łyżeczka. W pierwszym okresie sprawdzają się łyżeczki z silikonową końcówką. Są miękkie i doskonałe dla dziąseł najmłodszych, którzy często zagryzają łyżkę w buzi. Inną propozycją są łyżki z czujnikiem ciepła – zmieniają kolor, gdy podajemy zbyt ciepłe jedzenie. Przy dłuższym użytkowaniu mogą jednak trwale zmienić kolor. Dla większych dzieci dobrą propozycją są sztućce o wygiętym kształcie, które umożliwiają dziecku samodzielne jedzenie.

Zobacz także: Sterylizator parowy czy mikrofalowy?

Zobacz także:Podgrzewacze do butelek – wygląd i funkcjonalność

Zobacz także:Fajny pomysł na prezent dla niemowlaka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA