REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Akcesoria niezbędne do karmienia niemowląt

Iwona Szadkowska
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Akcesoria do karmienia dzieci, takie jak butelki, śliniaki, gryzaki, kubki, będą nam potrzebne, jeśli nie karmimy tylko piersią. Na rynku mamy bardzo duży wybór różnych akcesoriów do karmienia dzieci, dlatego pojawia się pytanie – co tak naprawdę jest nam potrzebne? Do czego służą kubki niekapki i jak działają smoczki anykolkowe?

Butelki - małe i duże

Wielkość butelki do karmienia niemowląt nie ma większego znaczenia. Dla najmłodszych dzieci, które jedzą często, ale mniej, wygodniej jest zakupić mniejszą butelkę. Nie jest to jednak normą. Istotny jest smoczek, który powinien być dopasowany do konkretnej butelki. Wielkość smoczka, a w zasadzie wielkość otworu, przez który leci pokarm, ma duże znaczenie. Dla dzieci najmłodszych stosuje się smoczki z oznaczeniem 0+. Smoczek o większej przepustowości dla najmłodszych dzieci, może być niebezpieczny. Dziecko może nie nadążyć z połykaniem szybko lecącego mleka.

REKLAMA

Wybierając smoczek, zawsze sprawdźmy, czy jest odpowiedni do wieku dziecka

REKLAMA

Dzięki dobrze dobranemu smoczkowi, dziecku będzie się wygodniej jeść. Ważne są również preferencje samego dziecka. Może się okazać, że proponowana i ceniona marka butelek, wcale nie będzie odpowiadała naszemu dziecku. Zamiast jeść, będzie wypluwało smoczek. Dlatego warto na początek zakupić jedną butelkę danej firmy, a nie decydować się na cały zestaw.

Żeby zmniejszyć szansę na pojawienie się kolek u dziecka, możemy zdecydować się na specjalne butelki antykolkowe. Są one tak zbudowane, że uniemożliwiają przedostanie się powietrza do butelki, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza.

Kubki niekapki dla dzieci

Na rynku możemy również zakupić butelki, które rosną razem z dzieckiem. Chodzi bowiem o możliwość wymiany nakrętki ze smoczkiem na kubek niekapek, a następnie na końcówkę z rurką do picia. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce w kuchni i kilkanaście złotych w portfelu.

Kubki niekapki to rozwiązanie dla dzieci, które uczą się pić bez smoczka. Jednocześnie kubki niekapki uniemożliwiają wylanie się płynu. Innym rozwiązaniem są kubki, które zamiast ustnika posiadają słomkę. Dobrze sprawdzają się w podróży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czyszczenie butelek

Kupując butelkę powinniśmy również zastanowić się nad tym, jak będziemy ją czyścić. Możemy kupić sterylizator, który szybko i skutecznie wyczyści sprzęt do karmienia. Możemy również zdecydować się na tradycyjną szczotkę. Specjalnie wyprofilowane szczotki do czyszczenia butelek, ułatwią ich mycie i nie porysują powierzchni.

Gryzaki do karmienia

Zanim wprowadzimy do jadłospisu dziecka normalne posiłki, powinniśmy nauczyć je przegryzać i przeżuwać. Gryzaki do karmienia pomogą dziecku samodzielnie i bezpiecznie jeść. Zaokrąglona rączka ułatwia dziecku trzymanie gryzaka, a twardszy pokarm – owoc, warzywo, ciastko itp. – jest umieszczany za siateczką. Dzięki temu maluch gryzie samodzielnie, ale do buzi trafia już rozdrobnione jedzenie. Zapobiega to zadławieniu i jest całkowicie bezpieczne dla dzieci. Produkt ten jest przeznaczony dla dzieci od 5 miesiąca życia. Koszt takiego gryzaka to około 20 zł. 4 wymienne wkłady do gryzaka – siateczka – to koszt około 25 zł.

Śliniaki

Akcesoria, które bardzo się przydają podczas karmienia niemowląt – szczególnie, gdy wprowadzamy do jadłospisu dziecka nowe pokarmy – to śliniaki. Od dostępnych w wersji dla podróżujących, czyli śliniaków jednorazowych, po fartuszki, kołnierzyki z kieszonką lub bez. Warto również wiedzieć, że znacznie częściej dochodzi do ulewania niemowląt karmionych butelką, niż karmionych piersią. Mleko z butelki płynie szybciej – nawet ze smoczka o rozmiarze 0+, niż z piersi. Dlatego można na wszelki wypadek zaopatrzyć się w śliniak niepodrażniający skóry dziecka. Wybierając śliniak zwróćmy uwagę, czy jest łatwy w czyszczeniu i czy zapięcie nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Krzesełko do karmienia

Kiedy dziecko już stabilnie siedzi – mniej więcej około 7. miesiąca życia – bardzo pomocne okazuje się krzesełko do karmienia. Dziecko może towarzyszyć nam przy stole i wygodnie zjeść. Ciekawym rozwiązaniem są krzesełka, których wysokość możemy regulować  oraz posiadające dwa blaty. Jeden służy do spożywania posiłków, a gdy się ubrudzi, łatwo go zdemontować i umyć. Pod spodem jest drugi blat, na którym możemy ustawić zabawki dziecka.

Sztućce dla niemowląt

Niemowlęciu wystarczy łyżeczka. W pierwszym okresie sprawdzają się łyżeczki z silikonową końcówką. Są miękkie i doskonałe dla dziąseł najmłodszych, którzy często zagryzają łyżkę w buzi. Inną propozycją są łyżki z czujnikiem ciepła – zmieniają kolor, gdy podajemy zbyt ciepłe jedzenie. Przy dłuższym użytkowaniu mogą jednak trwale zmienić kolor. Dla większych dzieci dobrą propozycją są sztućce o wygiętym kształcie, które umożliwiają dziecku samodzielne jedzenie.

Zobacz także: Sterylizator parowy czy mikrofalowy?

Zobacz także:Podgrzewacze do butelek – wygląd i funkcjonalność

Zobacz także:Fajny pomysł na prezent dla niemowlaka

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA