REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Akcesoria niezbędne do karmienia niemowląt

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
dziecko, dzieci, jedzenie, zupka, dieta, ciąża, niemowlę
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Akcesoria do karmienia dzieci, takie jak butelki, śliniaki, gryzaki, kubki, będą nam potrzebne, jeśli nie karmimy tylko piersią. Na rynku mamy bardzo duży wybór różnych akcesoriów do karmienia dzieci, dlatego pojawia się pytanie – co tak naprawdę jest nam potrzebne? Do czego służą kubki niekapki i jak działają smoczki anykolkowe?

Butelki - małe i duże

Wielkość butelki do karmienia niemowląt nie ma większego znaczenia. Dla najmłodszych dzieci, które jedzą często, ale mniej, wygodniej jest zakupić mniejszą butelkę. Nie jest to jednak normą. Istotny jest smoczek, który powinien być dopasowany do konkretnej butelki. Wielkość smoczka, a w zasadzie wielkość otworu, przez który leci pokarm, ma duże znaczenie. Dla dzieci najmłodszych stosuje się smoczki z oznaczeniem 0+. Smoczek o większej przepustowości dla najmłodszych dzieci, może być niebezpieczny. Dziecko może nie nadążyć z połykaniem szybko lecącego mleka.

REKLAMA

Wybierając smoczek, zawsze sprawdźmy, czy jest odpowiedni do wieku dziecka

REKLAMA

Dzięki dobrze dobranemu smoczkowi, dziecku będzie się wygodniej jeść. Ważne są również preferencje samego dziecka. Może się okazać, że proponowana i ceniona marka butelek, wcale nie będzie odpowiadała naszemu dziecku. Zamiast jeść, będzie wypluwało smoczek. Dlatego warto na początek zakupić jedną butelkę danej firmy, a nie decydować się na cały zestaw.

Żeby zmniejszyć szansę na pojawienie się kolek u dziecka, możemy zdecydować się na specjalne butelki antykolkowe. Są one tak zbudowane, że uniemożliwiają przedostanie się powietrza do butelki, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza.

Kubki niekapki dla dzieci

Na rynku możemy również zakupić butelki, które rosną razem z dzieckiem. Chodzi bowiem o możliwość wymiany nakrętki ze smoczkiem na kubek niekapek, a następnie na końcówkę z rurką do picia. Dzięki temu zaoszczędzamy miejsce w kuchni i kilkanaście złotych w portfelu.

Kubki niekapki to rozwiązanie dla dzieci, które uczą się pić bez smoczka. Jednocześnie kubki niekapki uniemożliwiają wylanie się płynu. Innym rozwiązaniem są kubki, które zamiast ustnika posiadają słomkę. Dobrze sprawdzają się w podróży.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czyszczenie butelek

Kupując butelkę powinniśmy również zastanowić się nad tym, jak będziemy ją czyścić. Możemy kupić sterylizator, który szybko i skutecznie wyczyści sprzęt do karmienia. Możemy również zdecydować się na tradycyjną szczotkę. Specjalnie wyprofilowane szczotki do czyszczenia butelek, ułatwią ich mycie i nie porysują powierzchni.

Gryzaki do karmienia

Zanim wprowadzimy do jadłospisu dziecka normalne posiłki, powinniśmy nauczyć je przegryzać i przeżuwać. Gryzaki do karmienia pomogą dziecku samodzielnie i bezpiecznie jeść. Zaokrąglona rączka ułatwia dziecku trzymanie gryzaka, a twardszy pokarm – owoc, warzywo, ciastko itp. – jest umieszczany za siateczką. Dzięki temu maluch gryzie samodzielnie, ale do buzi trafia już rozdrobnione jedzenie. Zapobiega to zadławieniu i jest całkowicie bezpieczne dla dzieci. Produkt ten jest przeznaczony dla dzieci od 5 miesiąca życia. Koszt takiego gryzaka to około 20 zł. 4 wymienne wkłady do gryzaka – siateczka – to koszt około 25 zł.

Śliniaki

Akcesoria, które bardzo się przydają podczas karmienia niemowląt – szczególnie, gdy wprowadzamy do jadłospisu dziecka nowe pokarmy – to śliniaki. Od dostępnych w wersji dla podróżujących, czyli śliniaków jednorazowych, po fartuszki, kołnierzyki z kieszonką lub bez. Warto również wiedzieć, że znacznie częściej dochodzi do ulewania niemowląt karmionych butelką, niż karmionych piersią. Mleko z butelki płynie szybciej – nawet ze smoczka o rozmiarze 0+, niż z piersi. Dlatego można na wszelki wypadek zaopatrzyć się w śliniak niepodrażniający skóry dziecka. Wybierając śliniak zwróćmy uwagę, czy jest łatwy w czyszczeniu i czy zapięcie nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Krzesełko do karmienia

Kiedy dziecko już stabilnie siedzi – mniej więcej około 7. miesiąca życia – bardzo pomocne okazuje się krzesełko do karmienia. Dziecko może towarzyszyć nam przy stole i wygodnie zjeść. Ciekawym rozwiązaniem są krzesełka, których wysokość możemy regulować  oraz posiadające dwa blaty. Jeden służy do spożywania posiłków, a gdy się ubrudzi, łatwo go zdemontować i umyć. Pod spodem jest drugi blat, na którym możemy ustawić zabawki dziecka.

Sztućce dla niemowląt

Niemowlęciu wystarczy łyżeczka. W pierwszym okresie sprawdzają się łyżeczki z silikonową końcówką. Są miękkie i doskonałe dla dziąseł najmłodszych, którzy często zagryzają łyżkę w buzi. Inną propozycją są łyżki z czujnikiem ciepła – zmieniają kolor, gdy podajemy zbyt ciepłe jedzenie. Przy dłuższym użytkowaniu mogą jednak trwale zmienić kolor. Dla większych dzieci dobrą propozycją są sztućce o wygiętym kształcie, które umożliwiają dziecku samodzielne jedzenie.

Zobacz także: Sterylizator parowy czy mikrofalowy?

Zobacz także:Podgrzewacze do butelek – wygląd i funkcjonalność

Zobacz także:Fajny pomysł na prezent dla niemowlaka

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA