REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Anigozantos (Anigozanthos)

Iwona Szadkowska
Anigozantos (Anigozanthos) Fot. Fotolia
Anigozantos (Anigozanthos) Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Anigozantos to roślina, która wygląda bardzo egzotycznie. Dodatkowo występuje w wielu kolorach. Możemy cieszyć się jej pięknem w zaciszu domowym, pielęgnując jako roślinę doniczkową lub dbać o nią we własnej szklarni. Jakiej pielęgnacji potrzebuje Anigozantos?

REKLAMA

Anigozantos to roślina, która pochodzi z Australii. Osiąga od 30 do około 40 cm wysokości i ma unikalne kwiaty, które przypominają łapę kangura. Ich kształt to jednak nie wszystko. Posiada również szeroką gamę kolorystyczną – czerwonym, pomarańczowym, żółtym, różowym, białym. Podpowiadamy jak pielęgnować tę niezwykłą roślinę, aby zdrowo i długo rosła, obdarowując nas nieziemskimi kwiatami.

Najlepsze stanowisko na Anigozantos

Anigozantos to roślina, która potrzebuje jasnego stanowiska. Nie przepada jednak za bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Najlepsze miejsce to pokój z oknem wychodzącym na południe, południowy wschód lub południowy zachód. Tam nasza roślina będzie czuła się najlepiej.

W okresie zimowym, gdy słońce nie świeci tak mocno, możemy postawić Anigozantos na słonecznym parapecie.

W okresie letnim, gdy temperatura utrzymuje się powyżej 10 – 15 stopni Celsjusza, korzystnie jest zapewnić Anigozantos dawkę świeżego powietrza. Roślina może w tym czasie przebywać na zewnątrz zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dzięki temu lepiej się będzie rozwijała i cieszyła oknem swoimi okazałymi rozmiarami i pięknymi kwiatami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak podlewać Anigozantos?

Anigozantos  nie wymaga częstego i obfitego podlewania. Wystarczy niewielka ilość wody, gdy wierzchnia część podłoża dobrze już wyschnie.

Jak nawozić Anigozantos?

Anigozantos nawozi się w okresie od marca do sierpnia, raz na trzy tygodnie. Do nawożenia można wykorzystać połowy zalecanej dawki nawozu uniwersalnego. W okresie obfitego kwitnienia, nawozimy częściej, korzystając z nawozu do roślin kwitnących.

Jak przesadzać Anigozantos?

Kiedy Anigozantos rozwinie się na tyle, że będziemy chcieli ją przesadzić, należy poczekać do wiosny. W tym momencie bryła korzeniowa będzie wypełniała całe wnętrze doniczki i wówczas przesadzanie jest najkorzystniejsze.

Jak rozmnażać Anigozantos?

Chcąc rozmnażać Aningozantos również najlepszym okresem jest wiosna. Wystarczy podzielić większe kępy rośliny. Należy jednak pamiętać, aby miały one dobrze wykształconą sieć korzenną.

Pielęgnacja Anigozantos nie jest więc specjalnie trudna. Należy zapewnić jej jedynie dostęp do dziennego światła, umiarkowaną ilość wody i dobre nawożenie w okresie wzrostu, jak również świeże powietrze w lecie. Większym problemem może być znalezienie interesującego nas egzemplarza.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA