REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kupno domu w zabudowie bliźniaczej – na co zwracać uwagę

Zanim kupimy dom w zabudowie bliźniaczej warto się zastanowić, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę przy wyborze takiego rodzaju domu. Jakie elementy mogą mieć wpływ na komfort życia w bliźniaku? Jak rozpoznać dobrze wykonany projekt domu w zabudowie bliźniaczej? Czym różni się zabudowa bliźniacza od szeregowej?

Jak usytuować dom na działce względem stron świata?

Zanim kupimy projekt architektoniczny wymarzonego domu, zastanówmy się, jak usytuować dom na działce względem stron świata. Odpowiednie położenie sprawi, że wszystkie pomieszczenia będą dobrze doświetlone, co pozwoli nam na ograniczenie zużycia energii. Weźmy także pod uwagę, w których pomieszczeniach potrzebujemy więcej światła, a w których wystarczy go niewiele w ciągu dnia.

Ekogroszek – najpopularniejszy materiał na opał

Jeden z serwisów internetowych przeprowadził badanie, jaki rodzaj opału najczęściej stosują Polacy. Z przeprowadzonych badań wynika, że jest nim ekogroszek, który wybiera 37% badanych, zaraz za nim znajduje się drewno (24,8%) i węgiel kamienny (16,5%).

Jak przygotować mieszkanie na wynajem? Poradnik

Planujesz wynajem mieszkania? Zobacz, jak przygotować mieszkanie pod wynajem. Nie musisz urządzać mieszkania w wysokim standardzie, dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie standardu i stopnia wyposażenia, do przyszłych mieszkańców. Zobacz, jak tego dokonać!

REKLAMA

Wspólnota mieszkaniowa – ocieplanie budynku. Poradnik

Wg przepisów prawa budowlanego, każdy właściciel budynku, w tym również wspólnoty, mają obowiązek spełnienia wymogów ochrony cieplnej budynków wielorodzinnych (zamieszkania zbiorowego). Choć prawo nie przewiduje kar za nie spełnienie warunków, administratorzy powinni zadbać o prawidłowe ocieplenie budynku także ze względów ekonomicznych. Niska izolacyjność cieplna przy rosnących cenach za energię podnosi bowiem koszty związane z eksploatacją oraz ogrzewaniem budynku.

Ogród zimowy – budowa i formalności

Ogród zimowy może być ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem do budynku jednorodzinnego. Ogród zimowy możemy wybudować łącząc go z istniejącym budynkiem lub postawić jako obiekt wolnostojący. Zobacz, jakich formalności należy dopełnić, aby wybudować ogród zimowy? Jak wybrać najlepsze miejsce na jego budowę oraz jakie materiały należy zastosować?

Szkło – nowoczesny materiał aranżacyjny do wykańczania wnętrz

Szkoło coraz częściej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz. Wraz z rozwojem materiałów zmieniają się też jego właściwości. Coraz częściej szkło jest odporne na wilgoć, promienie UV i wysoką temperaturę – możne je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu, w tym także w kuchniach oraz w łazienkach.

Sufity tekstylne we wnętrzach komercyjnych – barwne, ulotne… jak żagle

Sufity podwieszane coraz częściej można spotkać w wnętrzach użyteczności publicznej. Pojawiające się w rożnych kolorach są ciekawą ozdobą wnętrza . Ten ciekawy efekt uzyskuje się m.in. przy pomocy paneli tekstylnych.

REKLAMA

Warsaw Spire – zakończenie budowy budynku B

W kompleksie obiektów Warsaw Spire zakończyła się budowa jednego z budynków. Zakończony budynek oznaczony jako „B” od nowego roku stanie się siedzibą europejskiej agencji Frontex.

Sprzedaż mieszkań – czas sprzedaży na rynku znacznie się wydłużył

Czas sprzedaży mieszkań na polskim rynku wydłuża się. Sprzedającym jest coraz trudniej sprzedać mieszkanie. Choć kredyty na zakup mieszkań są niskooprocentowane, bardzo często od momentu podpisania umowy do sprzedaży mieszkania mijają ponad cztery miesiące.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – tylko do końca 2013 roku

O kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możemy ubiegać się tylko do końca tego roku. Od 2014 roku kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości będą pokrywać tylko 95% ceny mieszkania.

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź dewelopera!

Zakup domu lub mieszkania to jedna ważniejszych decyzji w życiu człowieka. Decyzja związana z zakupem nieruchomości to deklaracja na wiele lat. Ale co, jeśli nasze wymarzone mieszkanie lub dom jest jeszcze w trakcie budowy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę zanim podpiszemy umowę z deweloperem?

Pochłaniacz pyłu – pomocny podczas wiercenia otworów

Kiedy wiercimy otwory w ścianie powstaje mnóstwo pyłu, który osiada na wszystkim, na meblach, na podłodze, a także unosi się w powietrzu. Stosując pochłaniacz pływu podczas wiercenia, osiadającego pyłu będzie znacznie mniej.

Bambusowe naczynia i akcesoria kuchenne z motywem owoców

Bambusowe naczynia ze sprasowanego bambusa charakteryzują się tym, że są jednocześnie lekkie i trwałe. Nie musimy obawiać się, że się potłuką w związku z czym świetnie nadają się na pikniki i dłuższe wyjazdy.

Sufit inspirowany morzem autorstwa Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth

W bistro o nazwie Asia Cocos znajdującym się w designerskim outlecie w austriackim Parndorf wykonano spektakularny sufit inspirowanym morzem. Konstrukcję wykonano z blachy aluminiowej wzbogacając ją oświetleniem LED. Autorem projektu są architekci Ralf Kürbitz i Kerstin Heyroth.

Meble do siedzenia autorstwa Oscara Maschery

Zjawiskowe siedziska projektu Oscara Maschery wykonane są na bazie metalowego stelaża obitego skórą lub tkaninami. Autor projektując meble dużą wagę przykładał do stosowanych materiałów. Do wykonania siedzisk wykorzystał naturalną skórę barwioną roślinnymi barwnikami. Meble można wykorzystywać jako stołki, stoliki, podnóżki, gazetowniki lub jako nowoczesną wersję konia na biegunach.

Odnawianie drewnianych drzwi i okien

Drzwi i okna zewnętrzne to wizytówka naszego domu. Muszą więc nie tylko być wytrzymałe, by zapewniać domownikom bezpieczeństwo oraz chronić przed zimnem i wilgocią, ale również cieszyć oko – w końcu będziemy na nie patrzeć przez wiele lat. Warunki te pomogą spełnić środki ochronno- dekoracyjne przeznaczone właśnie do stolarki otworowej.

Legalizacja samowoli budowlanej – dokumenty i koszty

Za samowolę budowlaną uznaje się postawienie budynku mieszkalnego, gospodarczego, użyteczności publicznej czy nawet altany powyżej 25m2 bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. Jak wobec tego zalegalizować samowolę budowlaną? Z jakimi kosztami legalizacji powinniśmy się liczyć? Jakich dokumentów potrzebujemy aby starać się o legalizację?

Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Materiały budowlane oferują nam obecnie składy budowlane, hipermarkety a nawet sklepy internetowe. Gdzie wobec tego najlepiej kupować materiały budowlane? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych? Kiedy i z jakiego powodu ceny materiałów budowlanych spadają? Przeczytaj o tym w naszym Poradniku Inwestora!

Kolektory słoneczne – rodzaje, zasada działania, montaż

Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszym źródłem energii. Z uwagi na klimat panujący w Polsce mogą stanowić tylko uzupełnienie energii cieplnej, ale mimo to decydujemy się na ich instalację. Jakie są rodzaje kolektorów słonecznych? W jaki sposób działają kolektory i gdzie najlepiej je zainstalować?

Ubezpieczenie domu jednorodzinnego – jak wybrać najlepszą polisę?

Coraz częściej ubezpieczamy nasz dom od pożaru, uderzenia pojazdu, zalania czy gradu. Dzięki temu czujemy, że polisa ubezpieczeniowa pomoże nam w likwidacji poniesionych szkód. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze polisy? Jakie minimalne zabezpieczenia musimy posiadać żeby ubiegać się o polisę? Co to znaczy home assistance? Jak zmniejszyć wysokość składek na ubezpieczenie domu jednorodzinnego?

Garaż gotowy – budowa i formalności

Garaż gotowy to znaczne ułatwienie dla tych z nas, którzy nie chcą tuż po ukończeniu domu rozpoczynać kolejnej budowy. Gotowe garaże nie wymagają murowania, wystarczy złożyć dostarczone nam przez producenta elementy. Do wyboru mamy garaże gotowe drewniane, blaszane a także z garaże betonowe. Jak wygląda postawienie garażu gotowego i na jakie formalności powinniśmy być przygotowani?

Remont – formalności. Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę

Remont kojarzy nam się głównie z malowaniem ścian, jednak niektórzy za remont uznają na przykład dobudowę schodów zewnętrznych. Kiedy tak naprawdę mamy do czynienia z remontem, a kiedy z przebudową? Jakie prace remontowe należy zgłaszać do urzędu? W jakich sytuacjach będzie nam potrzebne pozwolenie na budowę?

Odległości budynków od innych obiektów oraz granicy działki (budynki murowane oraz drewniane)

Jeśli planujemy budowę domu na działce, która otoczona jest zabudową jednorodzinną, powinniśmy zwrócić uwagę, w jakiej odległości od granicy naszej działki stoją inne budynki i czy są to budynki murowane, czy też drewniane. Te elementy wpłyną na miejsce usytuowania naszego przyszłego domu ze względu na wymogi przeciwpożarowe.

Zakup domu od dewelopera – na co zwracać uwagę. Poradnik

W Polsce powstaje coraz więcej firm deweloperskich, które oferują nam swoje usługi w kwestii zakupu i – rzadziej – wynajmu domu czy mieszkania. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na kupno domu od dewelopera? Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze firmy deweloperskiej, od której planujemy zakup nieruchomości? Jakie zapisy w umowach są dla nas najkorzystniejsze?

Przyłączenie budynku do sieci elektrycznej

Przyłączenie budynku do sieci elektrycznej jest jednym z etapów budowy domu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przyłącze stałe, choć w trakcie budowy wystarczy nam przyłącze tymczasowe. W jaki sposób złożyć wniosek o przyłączenie domu do sieci elektrycznej? O czym powinniśmy pamiętać w trakcie doprowadzania energii elektrycznej?

Budowa altany w ogrodzie

Altana to atrakcyjna ozdoba zarówno małego, jak i dużego ogrodu. Altany ogrodowe chronią nas przed deszczem i słońcem, są świetnym miejscem na spędzenie miłego popołudnia z rodziną. Jeśli zastanawiasz się czy postawienie altany wymaga pozwolenia na budowę oraz jakich formalności musisz dopełnić przed budową altany w ogrodzie – przeczytaj poniższy artykuł.

Budowa domu letniskowego – formalności

Przed budową domu letniskowego należy dopełnić niezbędnych formalności. Dom letniskowy jest marzeniem szczególnie tych z nas, którzy na co dzień mieszkają w dużych miastach. Domek na Mazurach, na wsi ma być miejscem do wypoczynku. Jednak aby spełnić to marzenie, należy się zastanowić, jakie kroki formalne należy dopełnić żeby móc wybudować domek letniskowy. Od czego zacząć chcąc uzyskać pozwolenie na budowę? Jakich formalności należy dopełnić?

5 rad dla właścicieli – jak wynająć mieszkanie bez strachu?

Właściciele mieszkań chcą bezpiecznie wynajmować. Wrzesień i październik to koniec okresu szczególnej aktywności na rynku najmu. Studenci mają ostatnią szanse na znalezienie okazyjnego mieszkania, a wynajmującym z kolei zależy na pewnych lokatorach i oczywiście zysku. Jak mądrze podejść do tematu wynajmu?

Podział gruntów rolnych na działki budowlane

Kupno i podział gruntów rolnych na działki pod zabudowę staje się coraz popularniejszym sposobem na zarobienie pieniędzy. Co należy wiedzieć zanim podzieli się grunty rolne? Jakie działki są najlepsze do podziału? Jakie formalności należy załatwić w związku z podziałem na działki budowlane?

Dobudowa ganku w domu jednorodzinnym

Ganek to charakterystyczny element łączący dom z ogrodem. Ganki kojarzą się przede wszystkim z podmiejskimi domami jednorodzinnymi. Co zrobić jeśli marzymy o ganku przed domem? W jaki sposób dobudować ganek do istniejącego budynku? Jakie rozwiązania konstrukcyjne są wówczas możliwe?

Zakup pierwszego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup pierwszego mieszkania to inwestycja na lata, dlatego też dokonując wyboru nieruchomości, powinniśmy dobrze się zastanowić jakiego mieszkania potrzebujemy. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie.

Home staging: sprzedaż mieszkania z zyskiem – jak tego dokonać?

Home staging to pojęcie z pogranicza marketingu i architektury wnętrz. Dzięki Home staging możemy sprzedać mieszkania z zyskiem. Staging ma na celu ukazać nieruchomość w taki sposób, aby osoba zainteresowana jej kupnem po krótkiej prezentacji wyobraziła sobie, że mieszkanie stworzone jest właśnie dla niej.

Wynajem mieszkania – od czego zacząć?

Jak wynająć mieszkanie? Od czego powinniśmy zacząć, aby dokonać skutecznej transakcji, a także szybko i sprawnie wynająć mieszkanie? Jak się wystrzegać „pseudo agencji nieruchomości”. Zobacz poradnik.

Jak wybrać najlepszą działkę pod budowę domu?

Jak wybrać działkę pod budowę domu? Na co zwracać uwagę? Czy warto kierować się ceną? Jak ocenić otoczenie i jak wybrać lokalizację? Dlaczego przed zakupem działki warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania terenu? Zobacz poradnik.

Becikowe 2013 – nie musimy wykazywać go w PIT

Jeśli otrzymujemy becikowe, zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny czy porodowy – nie musimy się z niego rozliczać. Zwolnienie z opodatkowania skutkuje tym, że nie musimy ich wykazywać w rocznym PIT-cie.

Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

Laser krzyżowy – zamiast tradycyjnej poziomicy

Laser krzyżowy to rodzaj elektronicznej poziomicy, dzięki której możemy w prosty sposób jednocześnie wyznaczyć linie pionowe oraz linie poziome. Z pomocą lasera krzyżowego możemy np. powiesić grupę obrazów, a także stworzyć ciekawy wzór na ścianie.

Lampy abażurowe w chabry i w maki

Lampy abażurowe w chabry i w maki świetnie sprawdzą się w kuchni, salonie oraz jadalni. Do wyboru mamy dwie opcje lamp. Pierwsza to lampa w czerwone maki z większą przewagą bieli w tle i takim samym wykończeniem, druga to błękitne akcenty na tle szarości i srebrnych wykończeń.

Jak zastrzec zgubioną kartę płatniczą?

Utraconą kartę płatniczą możemy zastrzec na dwa sposoby: telefonicznie – dzwoniąc na infolinię banku lub osobiście w oddziale banku – do tego jednak będzie potrzebny nam dokument poświadczający naszą tożsamość. Co jednak, jeśli utraciliśmy cały portfel razem z dokumentami? Co w takiej sytuacji należy zrobić? Zobacz poradnik.

Co zrobić i czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu? Poradnik

Kredyt to łatwy i szybki sposób na zdobycie większej gotówki. Wiele reklam w radiu i telewizji zachęca nas do wzięcia kredytu. Często jednak okazuje się, że kiedy już pojawimy się w banku, ten nie chce nam udzielić pożyczki. Powody odmowy mogą być różne, można do nich zaliczyć np. to, że nie jesteśmy wiarygodni dla banku lub też zrobiliśmy coś, co podważy naszą wiarygodność w oczach banku. Zobacz poradnik, co zrobić, lub czego nie robić, aby bank udzielił nam kredytu.

Co zrobić, gdy przelew bankowy zaginie?

Przelewy bankowe wykonujemy codziennie. Przelewy bankowe są szybką formą płatności, dzięki nim oszczędzamy dużo czasu dokonując płatności czy to za rachunki domowe czy zakupy. Przelewy bankowe to bezpieczna forma płatności, co jednak jeśli przelew zaginie? Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić?

Szybkie pożyczki. Zanim weźmiesz, przeczytaj poradnik

Szybkie pożyczki są zazwyczaj dość drogie. Choć pieniądze dostajemy od ręki, często musimy za to słono zapłacić. Stopa oprocentowania sięga często kilka a nawet kilkaset procent, umowy natomiast często są obarczone wieloma pułapkami. Każda, nawet najniższa pożyczka to poważne zobowiązanie. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę jeśli zamierzasz wziąć szybką pożyczkę.

Pokój dla dziecka na poddaszu

Jak urządzić pokój dla dziecka na poddaszu? Poddasze nie jest łatwym pomieszczeniem do aranżacji wnętrz mieszkalnych. Pokój dla dziecka powinien pełnić kilka funkcji. Powinno się w nim znajdować miejsce do nauki, miejsce do wypoczynku oraz miejsce do zabawy. Zobacz zdjęcia, jak może wyglądać pokój dla dziecka na poddaszu.

Pastelowe dodatki do wnętrz – łagodne i delikatne

Dodatki w jasnych i pastelowych kolorach mogą mieć działanie uspokajające. Dzięki dodatkom w kolorach delikatnego różu, błękitu czy przygaszonej bieli – stworzymy we wnętrzu przyjemny nastrój. Pastelowe dodatki można stosować na wiele sposobów, mogą być to poduszki, ramki, abażury od lamp lub dodatki w postaci figurek lub wazonów.

Rekomendacja S w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 r. bank przy zakupie mieszkania będzie wymagał od nas wkładu własnego. Inwestorzy mogą jednak liczyć na pewne udogodnienia związane z przydzielaniem kredytów. Kredytobiorcy mogą liczyć na przyzwoite warunki kredytowe.

Jesienne wnętrza w skandynawskim stylu

Styl skandynawski z jesiennymi dodatkami to przede wszystkim wełniane i pluszowe dodatki. Proste i ciekawe wzornictwo zawsze będzie modne, tak samo jak stonowane i naturalne kolory. Jeśli marzy nam się przytulne wnętrze, warto sięgnąć po dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki nim stworzymy ciepłą i przytulną aranżację wnętrza – na przykład w stylu skandynawskim.

Apartamenty w Sobieniach Królewskich

Apartamenty w Sobieniach Królewskich to inwestycja tuż obok pola golfowego. Do użytku zostały oddane już dwa strzeżone i administrowane apartamentowce, we wrześniu ruszyła sprzedaż dwóch kolejnych.

Urządzamy mieszkanie typu studio

Mieszkanie typu studio nazywane też kawalerką to mieszkanie o niewielkim metrażu. Jak je urządzić, aby było fajne i funkcjonalne? Zobacz przykładowe aranżacje i znajdź inspirację.

Wynajem mieszkania. Na co zwracać uwagę. Poradnik

Podczas wynajmu mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Warto zapytać czy koszt najmu uwzględnia czynsz oraz jaka jest wysokość kaucji, która bardzo często zależy od stanu mieszkania. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy? O co pytać wynajmującego. Zobacz poradnik.

REKLAMA