REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rowerek biegowy – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Iwona Szadkowska
rowerek drewniany Fot. Kids Town
rowerek drewniany Fot. Kids Town
Kids Town

REKLAMA

REKLAMA

Rowerek biegowy to rower bez pedałów. Dziecko napędza pojazd odpychając się nóżkami od ziemi. Już 2 latki potrafią wprawić rowerek biegowy w ruch i nie potrzebują do tego pomocy dorosłych. Co powinniśmy wiedzieć o rowerku biegowym przed jego zakupem?

REKLAMA

Fot. Kids Town

Rowerek biegowy uczy utrzymywania równowagi, gdyż dziecko nie ma wsporników w postaci bocznych kółek. Żeby jechać wystarczy, że dziecko odpycha się nogami i balansuje ciałem, nadając rowerkowi wybrany kierunek. W każdej chwili może podeprzeć się nogami i zatrzymać rower. Przejście z rowerku biegowego na zwykły rower jest znacznie łatwiejsze, a niekiedy boczne kółka w ogóle nie są potrzebne.

Jak wybrać odpowiedni rower biegowy?

REKLAMA

Wybierając odpowiedni rower biegowy dla naszego dziecka powinniśmy kierować się nie jego wiekiem, ale przede wszystkim długością nóżki. Nogę należy zmierzyć od jej wewnętrznej stronny, gdy dziecko stoi i ma założone buciki. Dzięki temu dziecko, które siedzi na siodełku będzie mogło swobodnie odpychać się od podłoża.

Tak samo jak w przypadku zwykłego roweru, tak i przy wyborze rowerka biegowego, nie powinniśmy kupować za dużego pojazdu. Dziecko, które ledwo dosięga do ziemi, siedząc na siodełku i przechyla się na boki, nie będzie się czuło bezpieczne. Ponadto, może się szybko zrazić do jazdy, gdyż może się często przewracać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. www.malyrower.pl

Czy rowerek biegowy musi mieć hamulec?

Zatrzymywanie rowerku biegowego odbywa się poprzez hamowanie nogami. Jednoczesna jazda i hamowanie ręczne może być dla 2 latka nie do opanowania. Ponadto, często hamulce ręczne wymagają dużej siły, aby je uruchomić. W pierwszym okresie użytkowania rowerka biegowego, gdy dziecko uczy się utrzymać równowagę i kierować, można zrezygnować z modeli, które posiadają hamulec ręczny.

W późniejszym etapie, gdy dziecko zaczyna już osiągać znaczne prędkości, a nogi mogą być niewystarczającym hamulcem na śliskiej nawierzchni lub przy zjazdach z górek – hamulec ręczny może jak najbardziej być pomocny.  


Jakie opony w rowerku biegowym?

REKLAMA

Jazda na rowerze biegowym powinna być przyjemnością, a zasadniczą częścią pojazdu są koła. Warto zatem zwrócić uwagę, jakiego rodzaju są opony w rowerku, który zamierzamy kupić. W rowerkach biegowym możemy mieć opony piankowe oraz opony pompowane. Te pierwsze są lekkie, nie trzeba ich pompować, ale są bardziej podatne na poślizgi, a komfort z jazdy jest znacznie niższy, niż w przypadku opon pompowanych. Opony pompowane posiadają lepszą przyczepność i amortyzację podczas jazdy.

Bez względu na to, jaki rowerek biegowy wybierzemy, ważne jest, aby był dobrze dobrany do młodego rowerzysty. Co więcej, jego zakup umożliwia dziecku samodzielną naukę i niezależność, której dwulatek już się domaga.

Zobacz także:  Jak kupować rower dla dziecka?

Zobacz także:  Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA