REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Malujemy wnętrze. Kolory w stylu XVIII wieku

Subskrybuj nas na Youtube
Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore
Benjamin Moore

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli marzy nam się wnętrze niczym z pałacu – pomalujmy je w kolorach inspirowanymi XVIII wiekiem. Odcienie brązu i beżu, w połączeniu z delikatnym różem a także dodatki w kolorze morskim mogą prezentować się bardzo ciekawie. Zobacz zdjęcia.

REKLAMA

Fot. Benjamin Moore

Paleta kolorów Benjamin Moore to ponadczasowe barwy. Przywrócono je do życia dzięki wnikliwym analizom historycznych materiałów (tapet, próbek farb i fragmentów autentycznych polichromii), dokumentacji oraz zachowanych obiektów architektonicznych. Dodatkowe zgłębienie przekazów opisujących zabytki, sztukę i krajobraz tego unikatowego miejsca pozwoliło precyzyjnie je odtworzyć.

- Tworząc wzornik bazowaliśmy na pigmentach wynalezionych ponad 250 lat temu. Chcieliśmy podkreślić w ten sposób, jak istotne dla naszej firmy są wiedza i doświadczenie – podkreśla Carl Minchew, wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co. – Współpraca z Fundacją była dla nas czymś naturalnym. Z podobnym zaangażowaniem podchodzimy bowiem do historii i tradycji oraz dzielenia się tymi wartościami z naszymi klientami – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Benjamin Moore

Odcienie z najnowszej kolekcji marki Benjamin Moore nawiązują do klasyki amerykańskiego designu. Są dostojne, eleganckie i stonowane.

- Miasto jest kluczem do zrozumienia kolorów używanych w XVIII wieku. Nie ograniczaliśmy się jednak wyłącznie do tego miejsca. Zdobyliśmy próbki także z Europy i byłych brytyjskich kolonii – tych na Karaibach czy w Azjitwierdzi Matthew Webster, dyrektor ds. historycznych zbiorów poświęconych architekturze w Fundacji Kolonii Williamsburg. - Sprawdzaliśmy, co bo było w tamtych czasach możliwe i wielokrotnie byliśmy zaskoczeni. Zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia niektórych odcieni oraz to gdzie je stosowano. Odtworzenie ich było żmudnym procesem – przyznaje.

Klasyczne, kolonialne barwy przetrwały próbę czasu. Dziś znowu mogą zdobić nowoczesne wnętrza nadając im szczególnego, dostojnego charakteru.

Fot. Benjamin Moore

- Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designuprzekonuje Carl Minchew.

REKLAMA

*Willimasburg: w latach 1699 – 1780, największa, najprężniej działająca i najludniejsza kolonia angielska w Północnej Ameryce. W tym okresie stolica Wirginii. Miasto stanowiło wówczas centrum  życia politycznego, kulturalnego i naukowego. To tu George Washington, Thomas Jefferson, Patrick Henry, George Mason i inni naczelni patrioci Wirginii formułowali swoje najważniejsze idee, dotyczące funkcjonowania państwa, oparte na wolności jednostki, niepodległości, swobodach obywatelskich.

W 1781 roku, siedzibę rządu z Williamsburga przeniesiono do Richmond. Od tamtej pory i przez blisko 150 lat Williamsburg funkcjonował, jako spokojne miasto studenckie, gdzie mieścił się Uniwersytet im. Williama i Mary. W 1926 roku Wielebny Dr. W.A.R. Goodwin, proboszcz kościoła parafii Bruton podzielił się z filantropem John D. Rockefeller Jr. swoim marzeniem, by „uśpionemu” miasteczku przywrócić dawną świetność z czasów kolonialnych. Tak zrodził się projekt, na początku, odrestaurowania jego najważniejszych budynków, a następnie objął on swoim zasięgiem obszar, który stanowił dawną stolicę Wirginii. John D. Rockefeller Jr. wykazywał jeszcze większy entuzjazm w jego realizacji niż wielebny Goodwin, finansując go, dopóki nie zmarł w 1960 roku. Przywracając miastu dawną świetność i w ten sposób przywołując jego przeszłość, patriotycznego ducha John D. Rockefeller Jr. chciał inspirować kolejne pokolenia Amerykanów. Historyczny - odrestaurowany obszar Williamsburga zajmuje blisko 301 akrów i tworzy go aż 88 oryginalnych, XVIII wiecznych budynków, setki domów, sklepów, czy obiektów użyteczności publicznej. 

Fot. Benjamin Moore

Fundacja Kolonii Williamsburg dba o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca oraz jego utrzymanie. Miasteczko stało się „żywym” muzeum oraz centrum rozrywki. Organizacja realizuje również szereg działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym.  

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Zobacz także: Jak pomalować mieszkanie, aby poprawić sobie nastrój?

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu farb oraz malowania

Źródło: Benjamin Moore

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sezon na wynajem mieszkań dla studentów 2025 rozpoczęty. Mniej ofert, wyższe ceny, większy popyt

W maju liczba wyszukiwań mieszkań na wynajem na Otodom przekroczyła 1,1 mln. Zainteresowanie lokalami „studenckimi”, „blisko uczelni” czy „na studia” wzrosło aż o 83% rok do roku. Najczęściej poszukiwane są mieszkania dwupokojowe z budżetem do 3 tys. zł miesięcznie.

Sprawa WIBOR przed TSUE. Czego mogą się spodziewać kredytobiorcy kredytów złotówkowych?

Zbliżająca się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygnaturze akt C-471/24 (już 11 czerwca 2025 r.) może okazać się przełomowa dla tysięcy polskich kredytobiorców, którzy zawarli umowy kredytowe w złotych polskich oparte na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Tym razem jednak – w przeciwieństwie do spraw frankowych – nie chodzi o walutę kredytu, ale o mechanizm ustalania jego oprocentowania i zgodność tego mechanizmu z unijnymi przepisami o ochronie konsumenta.

Koniec z patodeweloperką. Zmiany w ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Prezydent podpisał ustawę

W dniu 5 czerwca 2025 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 21 maja 2025 roku o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Ustawa wprowadza zmiany w ustawie z dnia 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 695). Poniżej opis jakie to istotne regulacje się zmieniły.

Zaczęły się już grzyby: niektórzy mówią, że jest wysyp

Można powiedzieć, że czuć już grzyby w powietrzu. To specyficzny, intensywny zapach, którego nie można pomylić z niczym innym. Zatem ogłaszamy: zaczęły się już grzyby, ba - niektórzy mówią, że jest wysyp. Grzybobranie to jedna z ulubionych aktywności Polaków, a wielu z nas nie może się doczekać pierwszych wypraw do lasu w poszukiwaniu dorodnych okazów. Czy w czerwcu 2025 roku można już znaleźć grzyby w polskich lasach? Odpowiedź brzmi: tak! Choć sezon grzybowy kojarzy się głównie z jesienią, to w tym roku, dzięki chłodnej i deszczowej wiośnie, pierwsze grzyby pojawiły się wcześniej.

REKLAMA

Leasing oświetlenia – nowe rozwiązanie dla firm i deweloperów. Na czym polega i jakie korzyści oferuje

Czy leasing może wyjść poza samochody i komputery? Coraz więcej firm mówi: tak. W dobie transformacji modelu własnościowego, gdy liczy się dostęp, a nie posiadanie, leasing infrastruktury technicznej – w tym oświetlenia – staje się realnym narzędziem optymalizacji kosztów i zarządzania obiektami.

Budynek Intraco w Warszawie będzie zburzony. Rozbiórka potrwa ponad rok. W 2030 r. w tym miejscu stanie nowoczesny wieżowiec

Budynek Intraco zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie w 2030 r. nowoczesny wieżowiec, bardzo podobny do historycznego – poinformowali 3 czerwca 2025 r. przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Ceny garaży i miejsc postojowych w 2025 r. Metr kwadratowy garażu często droższy niż metr mieszkania na rynku wtórnym

Ceny garaży i miejsc postojowych w całej Polsce rosną dynamicznie – w niektórych miastach ofert jest mniej niż w innych, stąd duży wzrost cen. – Zdarzają się oferty, gdy metr kwadratowy garażu jest droższy niż metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym. Oferty powyżej 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy garażu już się zdarzają. Droższe są garaże wolnostojące, murowane, to także o nie ludzie pytają częściej. Miejsca postojowe w garażu podziemnym zdecydowanie trudniej sprzedać – przyznaje Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości.

Oferta mieszkań z rynku pierwotnego. Co się zmieniło w ciągu ostatniego roku?

Jak wygląda obecnie rynek mieszkań z rynku pierwotnego? Czy deweloperzy rozszerzyli swoją ofertę? Na jakie mieszkania stawiają? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Kupno mieszkania. Czy zielone przedmieścia wygrywają z centrum?

Czy rośnie zainteresowanie mieszkaniami w zielonych, spokojnych częściach miast, sprzyjających pracy zdalnej? Jak zmieniają się preferencje lokalizacyjne kupujących? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pomieszczenie przynależne: linie w garażu nie wystarczą?

Czy linie narysowane w garażu wystarczają, aby uznać miejsce postojowe za pomieszczenie przynależne do mieszkania? Wyjaśniają eksperci RynekPierwotny.pl.

REKLAMA