REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Malujemy wnętrze. Kolory w stylu XVIII wieku

Subskrybuj nas na Youtube
Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore
/
Benjamin Moore

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli marzy nam się wnętrze niczym z pałacu – pomalujmy je w kolorach inspirowanymi XVIII wiekiem. Odcienie brązu i beżu, w połączeniu z delikatnym różem a także dodatki w kolorze morskim mogą prezentować się bardzo ciekawie. Zobacz zdjęcia.

REKLAMA

Fot. Benjamin Moore

Paleta kolorów Benjamin Moore to ponadczasowe barwy. Przywrócono je do życia dzięki wnikliwym analizom historycznych materiałów (tapet, próbek farb i fragmentów autentycznych polichromii), dokumentacji oraz zachowanych obiektów architektonicznych. Dodatkowe zgłębienie przekazów opisujących zabytki, sztukę i krajobraz tego unikatowego miejsca pozwoliło precyzyjnie je odtworzyć.

- Tworząc wzornik bazowaliśmy na pigmentach wynalezionych ponad 250 lat temu. Chcieliśmy podkreślić w ten sposób, jak istotne dla naszej firmy są wiedza i doświadczenie – podkreśla Carl Minchew, wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co. – Współpraca z Fundacją była dla nas czymś naturalnym. Z podobnym zaangażowaniem podchodzimy bowiem do historii i tradycji oraz dzielenia się tymi wartościami z naszymi klientami – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Benjamin Moore

Odcienie z najnowszej kolekcji marki Benjamin Moore nawiązują do klasyki amerykańskiego designu. Są dostojne, eleganckie i stonowane.

- Miasto jest kluczem do zrozumienia kolorów używanych w XVIII wieku. Nie ograniczaliśmy się jednak wyłącznie do tego miejsca. Zdobyliśmy próbki także z Europy i byłych brytyjskich kolonii – tych na Karaibach czy w Azjitwierdzi Matthew Webster, dyrektor ds. historycznych zbiorów poświęconych architekturze w Fundacji Kolonii Williamsburg. - Sprawdzaliśmy, co bo było w tamtych czasach możliwe i wielokrotnie byliśmy zaskoczeni. Zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia niektórych odcieni oraz to gdzie je stosowano. Odtworzenie ich było żmudnym procesem – przyznaje.

Klasyczne, kolonialne barwy przetrwały próbę czasu. Dziś znowu mogą zdobić nowoczesne wnętrza nadając im szczególnego, dostojnego charakteru.

Fot. Benjamin Moore

- Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designuprzekonuje Carl Minchew.

REKLAMA

*Willimasburg: w latach 1699 – 1780, największa, najprężniej działająca i najludniejsza kolonia angielska w Północnej Ameryce. W tym okresie stolica Wirginii. Miasto stanowiło wówczas centrum  życia politycznego, kulturalnego i naukowego. To tu George Washington, Thomas Jefferson, Patrick Henry, George Mason i inni naczelni patrioci Wirginii formułowali swoje najważniejsze idee, dotyczące funkcjonowania państwa, oparte na wolności jednostki, niepodległości, swobodach obywatelskich.

W 1781 roku, siedzibę rządu z Williamsburga przeniesiono do Richmond. Od tamtej pory i przez blisko 150 lat Williamsburg funkcjonował, jako spokojne miasto studenckie, gdzie mieścił się Uniwersytet im. Williama i Mary. W 1926 roku Wielebny Dr. W.A.R. Goodwin, proboszcz kościoła parafii Bruton podzielił się z filantropem John D. Rockefeller Jr. swoim marzeniem, by „uśpionemu” miasteczku przywrócić dawną świetność z czasów kolonialnych. Tak zrodził się projekt, na początku, odrestaurowania jego najważniejszych budynków, a następnie objął on swoim zasięgiem obszar, który stanowił dawną stolicę Wirginii. John D. Rockefeller Jr. wykazywał jeszcze większy entuzjazm w jego realizacji niż wielebny Goodwin, finansując go, dopóki nie zmarł w 1960 roku. Przywracając miastu dawną świetność i w ten sposób przywołując jego przeszłość, patriotycznego ducha John D. Rockefeller Jr. chciał inspirować kolejne pokolenia Amerykanów. Historyczny - odrestaurowany obszar Williamsburga zajmuje blisko 301 akrów i tworzy go aż 88 oryginalnych, XVIII wiecznych budynków, setki domów, sklepów, czy obiektów użyteczności publicznej. 

Fot. Benjamin Moore

Fundacja Kolonii Williamsburg dba o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca oraz jego utrzymanie. Miasteczko stało się „żywym” muzeum oraz centrum rozrywki. Organizacja realizuje również szereg działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym.  

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Zobacz także: Jak pomalować mieszkanie, aby poprawić sobie nastrój?

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu farb oraz malowania

Źródło: Benjamin Moore

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA