REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Malujemy wnętrze. Kolory w stylu XVIII wieku

Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore
Benjamin Moore

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli marzy nam się wnętrze niczym z pałacu – pomalujmy je w kolorach inspirowanymi XVIII wiekiem. Odcienie brązu i beżu, w połączeniu z delikatnym różem a także dodatki w kolorze morskim mogą prezentować się bardzo ciekawie. Zobacz zdjęcia.

REKLAMA

Fot. Benjamin Moore

Paleta kolorów Benjamin Moore to ponadczasowe barwy. Przywrócono je do życia dzięki wnikliwym analizom historycznych materiałów (tapet, próbek farb i fragmentów autentycznych polichromii), dokumentacji oraz zachowanych obiektów architektonicznych. Dodatkowe zgłębienie przekazów opisujących zabytki, sztukę i krajobraz tego unikatowego miejsca pozwoliło precyzyjnie je odtworzyć.

- Tworząc wzornik bazowaliśmy na pigmentach wynalezionych ponad 250 lat temu. Chcieliśmy podkreślić w ten sposób, jak istotne dla naszej firmy są wiedza i doświadczenie – podkreśla Carl Minchew, wiceprezydent Departametu ds. Innowacji w kolorystyce i designie koncernu Benjamin Moore & Co. – Współpraca z Fundacją była dla nas czymś naturalnym. Z podobnym zaangażowaniem podchodzimy bowiem do historii i tradycji oraz dzielenia się tymi wartościami z naszymi klientami – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Benjamin Moore

Odcienie z najnowszej kolekcji marki Benjamin Moore nawiązują do klasyki amerykańskiego designu. Są dostojne, eleganckie i stonowane.

- Miasto jest kluczem do zrozumienia kolorów używanych w XVIII wieku. Nie ograniczaliśmy się jednak wyłącznie do tego miejsca. Zdobyliśmy próbki także z Europy i byłych brytyjskich kolonii – tych na Karaibach czy w Azjitwierdzi Matthew Webster, dyrektor ds. historycznych zbiorów poświęconych architekturze w Fundacji Kolonii Williamsburg. - Sprawdzaliśmy, co bo było w tamtych czasach możliwe i wielokrotnie byliśmy zaskoczeni. Zwłaszcza jeśli chodzi o połączenia niektórych odcieni oraz to gdzie je stosowano. Odtworzenie ich było żmudnym procesem – przyznaje.

Klasyczne, kolonialne barwy przetrwały próbę czasu. Dziś znowu mogą zdobić nowoczesne wnętrza nadając im szczególnego, dostojnego charakteru.

Fot. Benjamin Moore

- Udało się nam stworzyć paletę, która inspiruje i łączy historię z najnowszymi trendami designuprzekonuje Carl Minchew.

REKLAMA

*Willimasburg: w latach 1699 – 1780, największa, najprężniej działająca i najludniejsza kolonia angielska w Północnej Ameryce. W tym okresie stolica Wirginii. Miasto stanowiło wówczas centrum  życia politycznego, kulturalnego i naukowego. To tu George Washington, Thomas Jefferson, Patrick Henry, George Mason i inni naczelni patrioci Wirginii formułowali swoje najważniejsze idee, dotyczące funkcjonowania państwa, oparte na wolności jednostki, niepodległości, swobodach obywatelskich.

W 1781 roku, siedzibę rządu z Williamsburga przeniesiono do Richmond. Od tamtej pory i przez blisko 150 lat Williamsburg funkcjonował, jako spokojne miasto studenckie, gdzie mieścił się Uniwersytet im. Williama i Mary. W 1926 roku Wielebny Dr. W.A.R. Goodwin, proboszcz kościoła parafii Bruton podzielił się z filantropem John D. Rockefeller Jr. swoim marzeniem, by „uśpionemu” miasteczku przywrócić dawną świetność z czasów kolonialnych. Tak zrodził się projekt, na początku, odrestaurowania jego najważniejszych budynków, a następnie objął on swoim zasięgiem obszar, który stanowił dawną stolicę Wirginii. John D. Rockefeller Jr. wykazywał jeszcze większy entuzjazm w jego realizacji niż wielebny Goodwin, finansując go, dopóki nie zmarł w 1960 roku. Przywracając miastu dawną świetność i w ten sposób przywołując jego przeszłość, patriotycznego ducha John D. Rockefeller Jr. chciał inspirować kolejne pokolenia Amerykanów. Historyczny - odrestaurowany obszar Williamsburga zajmuje blisko 301 akrów i tworzy go aż 88 oryginalnych, XVIII wiecznych budynków, setki domów, sklepów, czy obiektów użyteczności publicznej. 

Fot. Benjamin Moore

Fundacja Kolonii Williamsburg dba o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca oraz jego utrzymanie. Miasteczko stało się „żywym” muzeum oraz centrum rozrywki. Organizacja realizuje również szereg działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym.  

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Fot. Benjamin Moore

Zobacz także: Jak pomalować mieszkanie, aby poprawić sobie nastrój?

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu farb oraz malowania

Źródło: Benjamin Moore

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA