REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kupujemy fotelik do samochodu dla dziecka

Iwona Szadkowska
dziecko, fotelik, samochód, podróż, droga, wyjazd, wakacje/fot. Fotolia
dziecko, fotelik, samochód, podróż, droga, wyjazd, wakacje/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Fotelik samochodowy to obowiązkowy zakup, gdy chcemy podróżować bezpiecznie z dzieckiem samochodem. Ważne jest, aby dobrać fotelik do wagi dziecka i przestrzegać kilku zasad. Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Bezpieczny fotelik samochodowy

Kupując fotelik samochodowy chcemy, aby był bezpieczny. Jak jednak mieć pewność, że dany egzemplarz spełnia wszystkie wymagania techniczne? ECE R44 – 03 oraz ECE R44 – 04 to oznaczenia europejskich certyfikatów bezpieczeństwa, które mówią nam, że dany produkt jest zgodny z wymaganiami technicznymi. Wymagania techniczne to jedno, ale pełne bezpieczeństwo to zupełnie coś innego. Normy, które należy spełnić, aby otrzymać certyfikat są minimalne i niewiele mają wspólnego z obecnym stanem techniki. Wystarczy spojrzeć na jakość i cenę fotelików samochodowych, które możemy kupić w supermarketach. One również posiadają niezbędne certyfikaty, jednak czy są całkowicie bezpieczne?

REKLAMA

Zanim kupisz fotelik samochodowy….

REKLAMA

Zanim kupimy fotelik samochodowy należy sprawdzić czy dany model pasuje do naszego samochodu. Może się okazać, że pasy w naszym aucie są za krótkie i nie można bezpiecznie zapiąć dziecka w foteliku. Należy również sprawdzić stabilność mocowania fotelika.  

Zawsze również należy montować fotelik samochodowy zgodnie z instrukcją obsługi. Od odpowiednio przeprowadzonych pasów i sztywności mocowania zależy bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Kiedy zmienić fotelik?

Foteliki samochodowe są dostępne w kilku kategoriach wagowych: 0–13 kg, 9–36 kg, 9–18 kg, 15–36 kg. Jeżeli dziecko przekroczy dopuszczalną wagę należy zmienić fotelik na większy. Nie jest to jednak jedyny wskaźnik. Mając dziecko w najniższej klasie wagowej 0 – 13 kg, należy zwracać również uwagę czy główka dziecka nie wystaje ponad górną krawędź oparcia. To również jest sygnał, że fotelik jest już za mały.


W którym miejscu zamontować fotelik?

REKLAMA

Jeżeli środek tylnej kanapy posiada 3 – punktowe pasy bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX, to jest to najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie do umieszczenia fotelika samochodowego. Podczas zderzenia bocznego dziecko jest w tej sytuacji oddalone od strefy uderzenia. Jeżeli nasz samochód nie posiada mocowania ISOFIX, ani 3 – punktowych pasów bezpieczeństwa na środkowej kanapie, należy wybrać miejsce na tylnej kanapie za pasażerem. Ułatwia to wysiadanie i wsiadanie dziecka przy ruchliwej ulicy lub postoju awaryjnym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Powinniśmy zwrócić uwagę również na stabilność mocowania fotelika. Fotelik na środkowej kanapie, zamontowany mniej stabilnie, gwarantuje mniejsze bezpieczeństwo, niż ten sam fotelik zamontowany sztywniej na siedzeniu za pasażerem.

Zobacz także: Sanki dla dziecka – jakie kupić?

Zobacz także: Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA