Lampki do pokoju dziecięcego
REKLAMA
REKLAMA
Lampy do pokoju niemowlaka i przedszkolaka
Delikatne, uspakajające światło, przy którym będzie łatwo zasnąć najmłodszym dzieciom, to podstawa. Lampka taka może dawać lekkie światło w różnym kolorze, nie koniecznie białym. Może być również pomocna podczas karmienia, aby nie podrażnić delikatnych oczu dziecka.
REKLAMA
Lampka na stolik do rysowania jest istotnym elementem dla dzieci w wieku przedszkolnym, które więcej czasu poświęcają na tworzenie. Dzięki temu oczy dziecka nie męczą się, tak jakby to miało miejsce w półmroku.
Zobacz także: Jak oświetlić biurko w pokoju ucznia?
Nie mniej, światło sufitowe to ważny element zarówno wystroju, jak i komfortu zabawy w pokoju dziecka. Lampa sufitowa powinna dawać dużo jasnego i rozproszonego światła. Powinna oświetlać większą część pokoju. Na rynku możemy wybierać i przebierać spośród przeróżnych kształtów i kolorów lamp wiszących. Jednakże warto pamiętać, że barwa żarówek, które mają dobrze oświetlić cały pokój, powinna być jak najbardziej zbliżona do światła naturalnego.
Zobacz także: Jak oświetlić pokój, gdy dziecko boi się ciemności?
REKLAMA
Lampy halogenowe doskonale sprawdzają się w roli emisji intensywnego, białego i chłodnego światła. Wspomagają koncentrację, nie męczą oczu i nadają się do wielogodzinnej zabawy. Jednakże do pokoju dziecięcego znacznie lepiej sprawdza się technologia LED. Lampki nie nagrzewają się tak jak halogenowe i są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są bezpieczniejsze dla dzieci.
Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie regulacji natężenia światła zamiast zwykłego włącznika. Dzięki temu możemy do każdych warunków, zabawy czy wyciszającego wieczoru, dostosować siłę światła.
Lampy dla dzieci – kształty i rodzaje
Lampki wiszące dla najmłodszych mogą być rakietami, samolotem, kwiatkami, pszczółkami, motylkami, czy dobrą wróżką, powykręcanymi wężami – ostatnie mają tę zaletę, że można je powyginać w stronę, w którą chcemy, żeby padało mocniejsze światło Tak naprawdę, podczas wyboru, możemy dopasować lampę sufitową do wystroju wnętrza i mamy tu naprawdę, duże pole do manewru. Pamiętajmy tylko, aby dekoracja żarówek nie tłumiła głównego źródła światła w pokoju dziecka.
Zawsze warto sprawdzić, jak dana lampa świeci, przed jej zakupem.
Różnorodny wybór dotyczy także kinkietów czy lampek nocnych. Tutaj również możemy wybrać kolorową biedronkę, motylka, gwiazdkę, księżyc, węża, ludzika wspinającego się po drabinie czy kredki.
Lampy dla dzieci w wieku szkolnym
Dla dzieci w wieku szkolnym, bardzo istotnym elementem pokoju, jest oświetlenie biurka. W tym przypadku od ładnego wyglądu jest funkcjonalność lampy biurowej. Ważniejszy, aniżeli ładny wygląd, jest funkcjonalność lampy biurkowej.
Zobacz także: Jak oświetlić sypialnię, w której śpimy z dzieckiem?
REKLAMA
Dobrze jest jak lampka posiada ruchomy stelaż. Lampka na biurko, który pozwoli na oddalanie i przybliżanie światła, w zależności od potrzeb. Gdy dziecko odrabia lekcje lub czyta, odpowiednio ustawiona lampka powinna rzucać światło z góry, poniżej poziomu wzroku. Dzięki temu nic nie zasłania zeszytu ani nie oślepia oczu dziecka.
Wybór odpowiedniej lampki to większa chęć do pracy, wydajność i koncentracja oraz lepsze samopoczucie i komfort. Decydując się na zakup lampki na biurko, zwróćmy również uwagę, czy spełnia ona wszystkie normy bezpieczeństwa – w końcu będą z niej korzystać nasze dzieci.
Zobacz także: Jak oświetlić biblioteczkę w sypialni?
REKLAMA
REKLAMA