REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lampki do pokoju dziecięcego

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Lampki sufitowe, nocne i oświetlenie punktowe to szeroki wybór barw, form i stylu. Fot. Fotolia
Lampki sufitowe, nocne i oświetlenie punktowe to szeroki wybór barw, form i stylu. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Lampka do pokoju dziecka powinna być nie tylko ładna, ale także prawidłowo oświetlać wnętrze. Lampka wpływa na zdrowie oczu i innych zmysłów i powinna być dostosowana do wieku i potrzeb dziecka. W pokoju dziecka powinno być kilka lampek, gdyż każde miejsce – do zabawy, pisania, czytania czy rysowania, potrzebuje innego źródła światła.

Lampy do pokoju niemowlaka i przedszkolaka

Delikatne, uspakajające światło, przy którym będzie łatwo zasnąć najmłodszym dzieciom, to podstawa. Lampka taka może dawać lekkie światło w różnym kolorze, nie koniecznie białym. Może być również pomocna podczas karmienia, aby nie podrażnić delikatnych oczu dziecka.

REKLAMA

Lampka na stolik do rysowania jest istotnym elementem dla dzieci w wieku przedszkolnym, które więcej czasu poświęcają na tworzenie. Dzięki temu oczy dziecka nie męczą się, tak jakby to miało miejsce w półmroku.

Zobacz także: Jak oświetlić biurko w pokoju ucznia?

Nie mniej, światło sufitowe to ważny element zarówno wystroju, jak i komfortu zabawy w pokoju dziecka. Lampa sufitowa powinna dawać dużo jasnego i rozproszonego światła. Powinna oświetlać większą część pokoju. Na rynku możemy wybierać i przebierać spośród przeróżnych kształtów i kolorów lamp wiszących. Jednakże warto pamiętać, że barwa żarówek, które mają dobrze oświetlić cały pokój, powinna być jak najbardziej zbliżona do światła naturalnego.

Zobacz także: Jak oświetlić pokój, gdy dziecko boi się ciemności?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Lampy halogenowe doskonale sprawdzają się w roli emisji intensywnego, białego i chłodnego światła. Wspomagają koncentrację, nie męczą oczu i nadają się do wielogodzinnej zabawy. Jednakże do pokoju dziecięcego znacznie lepiej sprawdza się technologia LED. Lampki nie nagrzewają się tak jak halogenowe i są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są bezpieczniejsze dla dzieci.

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie regulacji natężenia światła zamiast zwykłego włącznika. Dzięki temu możemy do każdych warunków, zabawy czy wyciszającego wieczoru, dostosować siłę światła.

Lampy dla dzieci – kształty i rodzaje

Lampki wiszące dla najmłodszych mogą być rakietami, samolotem, kwiatkami, pszczółkami, motylkami, czy dobrą wróżką, powykręcanymi wężami – ostatnie mają tę zaletę, że można je powyginać w stronę, w którą chcemy, żeby padało mocniejsze światło Tak naprawdę, podczas wyboru, możemy dopasować lampę sufitową do wystroju wnętrza i mamy tu naprawdę, duże pole do manewru. Pamiętajmy tylko, aby dekoracja żarówek nie tłumiła głównego źródła światła w pokoju dziecka.

Zawsze warto sprawdzić, jak dana lampa świeci, przed jej zakupem.

Różnorodny wybór dotyczy także kinkietów czy lampek nocnych. Tutaj również możemy wybrać kolorową biedronkę, motylka, gwiazdkę, księżyc, węża, ludzika wspinającego się po drabinie czy kredki.

Lampy dla dzieci w wieku szkolnym

Dla dzieci w wieku szkolnym, bardzo istotnym elementem pokoju, jest oświetlenie biurka. W tym przypadku od ładnego wyglądu jest funkcjonalność lampy biurowej. Ważniejszy, aniżeli ładny wygląd, jest funkcjonalność lampy biurkowej.

Zobacz także: Jak oświetlić sypialnię, w której śpimy z dzieckiem?

REKLAMA

Dobrze jest jak lampka posiada ruchomy stelaż. Lampka na biurko, który pozwoli na oddalanie i przybliżanie światła, w zależności od potrzeb. Gdy dziecko odrabia lekcje lub czyta, odpowiednio ustawiona lampka powinna rzucać światło z góry, poniżej poziomu wzroku. Dzięki temu nic nie zasłania zeszytu ani nie oślepia oczu dziecka.

Wybór odpowiedniej lampki to większa chęć do pracy, wydajność i koncentracja oraz lepsze samopoczucie i komfort. Decydując się na zakup lampki na biurko, zwróćmy również uwagę, czy spełnia ona wszystkie normy bezpieczeństwa – w końcu będą z niej korzystać nasze dzieci.

Zobacz także: Jak oświetlić biblioteczkę w sypialni?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA