REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lampki do pokoju dziecięcego

Iwona Szadkowska
Lampki sufitowe, nocne i oświetlenie punktowe to szeroki wybór barw, form i stylu. Fot. Fotolia
Lampki sufitowe, nocne i oświetlenie punktowe to szeroki wybór barw, form i stylu. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Lampka do pokoju dziecka powinna być nie tylko ładna, ale także prawidłowo oświetlać wnętrze. Lampka wpływa na zdrowie oczu i innych zmysłów i powinna być dostosowana do wieku i potrzeb dziecka. W pokoju dziecka powinno być kilka lampek, gdyż każde miejsce – do zabawy, pisania, czytania czy rysowania, potrzebuje innego źródła światła.

Lampy do pokoju niemowlaka i przedszkolaka

Delikatne, uspakajające światło, przy którym będzie łatwo zasnąć najmłodszym dzieciom, to podstawa. Lampka taka może dawać lekkie światło w różnym kolorze, nie koniecznie białym. Może być również pomocna podczas karmienia, aby nie podrażnić delikatnych oczu dziecka.

REKLAMA

Lampka na stolik do rysowania jest istotnym elementem dla dzieci w wieku przedszkolnym, które więcej czasu poświęcają na tworzenie. Dzięki temu oczy dziecka nie męczą się, tak jakby to miało miejsce w półmroku.

Zobacz także: Jak oświetlić biurko w pokoju ucznia?

Nie mniej, światło sufitowe to ważny element zarówno wystroju, jak i komfortu zabawy w pokoju dziecka. Lampa sufitowa powinna dawać dużo jasnego i rozproszonego światła. Powinna oświetlać większą część pokoju. Na rynku możemy wybierać i przebierać spośród przeróżnych kształtów i kolorów lamp wiszących. Jednakże warto pamiętać, że barwa żarówek, które mają dobrze oświetlić cały pokój, powinna być jak najbardziej zbliżona do światła naturalnego.

Zobacz także: Jak oświetlić pokój, gdy dziecko boi się ciemności?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Lampy halogenowe doskonale sprawdzają się w roli emisji intensywnego, białego i chłodnego światła. Wspomagają koncentrację, nie męczą oczu i nadają się do wielogodzinnej zabawy. Jednakże do pokoju dziecięcego znacznie lepiej sprawdza się technologia LED. Lampki nie nagrzewają się tak jak halogenowe i są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są bezpieczniejsze dla dzieci.

Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie regulacji natężenia światła zamiast zwykłego włącznika. Dzięki temu możemy do każdych warunków, zabawy czy wyciszającego wieczoru, dostosować siłę światła.

Lampy dla dzieci – kształty i rodzaje

Lampki wiszące dla najmłodszych mogą być rakietami, samolotem, kwiatkami, pszczółkami, motylkami, czy dobrą wróżką, powykręcanymi wężami – ostatnie mają tę zaletę, że można je powyginać w stronę, w którą chcemy, żeby padało mocniejsze światło Tak naprawdę, podczas wyboru, możemy dopasować lampę sufitową do wystroju wnętrza i mamy tu naprawdę, duże pole do manewru. Pamiętajmy tylko, aby dekoracja żarówek nie tłumiła głównego źródła światła w pokoju dziecka.

Zawsze warto sprawdzić, jak dana lampa świeci, przed jej zakupem.

Różnorodny wybór dotyczy także kinkietów czy lampek nocnych. Tutaj również możemy wybrać kolorową biedronkę, motylka, gwiazdkę, księżyc, węża, ludzika wspinającego się po drabinie czy kredki.

Lampy dla dzieci w wieku szkolnym

Dla dzieci w wieku szkolnym, bardzo istotnym elementem pokoju, jest oświetlenie biurka. W tym przypadku od ładnego wyglądu jest funkcjonalność lampy biurowej. Ważniejszy, aniżeli ładny wygląd, jest funkcjonalność lampy biurkowej.

Zobacz także: Jak oświetlić sypialnię, w której śpimy z dzieckiem?

REKLAMA

Dobrze jest jak lampka posiada ruchomy stelaż. Lampka na biurko, który pozwoli na oddalanie i przybliżanie światła, w zależności od potrzeb. Gdy dziecko odrabia lekcje lub czyta, odpowiednio ustawiona lampka powinna rzucać światło z góry, poniżej poziomu wzroku. Dzięki temu nic nie zasłania zeszytu ani nie oślepia oczu dziecka.

Wybór odpowiedniej lampki to większa chęć do pracy, wydajność i koncentracja oraz lepsze samopoczucie i komfort. Decydując się na zakup lampki na biurko, zwróćmy również uwagę, czy spełnia ona wszystkie normy bezpieczeństwa – w końcu będą z niej korzystać nasze dzieci.

Zobacz także: Jak oświetlić biblioteczkę w sypialni?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA