Darmowe programy do projektowania wnętrz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Darmowe programy do projektowania wnętrz są dobrym sposobem na ujrzenie swojego mieszkania na wizualizacji – takie podejście ułatwia dobór kolorów, mebli, dodatków i uświadamia nam, jak będzie wyglądało nasze wnętrze po wykonaniu wszystkich prac. Tego typu programy sprawdzą się zarówno przy urządzaniu pierwszego mieszkania, jak i przy jego remoncie. Niestety na rynku istnieje niewiele darmowego oprogramowania pozwalającego na projektowanie wnętrz, większość programów skierowana jest do specjalistów i tym samym sporo kosztuje.
Programy do projektowania całego domu
Sweet Home 3D – zaletą tego programu jest przede wszystkim możliwość aranżowania kilku pomieszczeń jednocześnie – na przykład całego piętra. Dodatkowo Sweet Home 3D pozwala na dokładne określenie wymiarów poszczególnych pokoi i idealne dopasowanie konkretnych obiektów. Bardzo wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym oprogramowaniu jest opcja wczytania planu pomieszczeń i jedynie obrysowanie ich w Sweet Home 3D. Dowolnie możemy nanosić kolory i faktury na ściany i podłogi, dodatkowo mamy możliwość ustawiania ścianek działowych. Baza zawarta oryginalnie w programie jest niewielka, ale da się ją uzupełnić o bazy pobrane ze strony domowej programu.
Power NET + to inny program pozwalający na zaaranżowanie wszystkich pomieszczeń, w tym kuchni i łazienki. Dawniej znany był pod nazwą NET+ Interior Design. Uznawany jest za najpopularniejszy darmowy program tego typu. Obsługa tego programu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, wystarczy wpisać wymiary poszczególnych pokoi, ustalić ich kształt i już po chwili mamy dostęp do całej bazy kolorystycznej, możemy ustawiać meble i oceniać swoje pomysły w dynamicznym podglądzie 3D. Cały projekt da się bez problemu zapisać i wydrukować.
Programy do aranżacji poszczególnych pomieszczeń
Typowym programem pozwalającym na zaprojektowanie jednego z pomieszczeń w mieszkaniu – w tym przypadku kuchni jest IKEA Home Planner – Kitchen. Za jego największą zaletę można uznać bogatą, dobrze podzieloną bazę i wycenę poszczególnych szafek, która pojawia się w katalogu. Innym programem umożliwiającym aranżację kuchni jest ALNO Kitchen Planner proponowany przez koncern meblarski z Niemiec. Na plus dla ALNO Kitchen Planner notuje się możliwość większej ingerencji w całe pomieszczenie, a nie tylko meble, na minus brak polskojęzycznej wersji i małą uniwersalność programu. Jeśli chcielibyśmy zaprojektować pokój dzienny albo sypialnię, warto skorzystać z BoConcept Furnish Pro – program stworzony dla międzynarodowej firmy BoConcept, pozwalający na wykorzystywanie różnorodnej bazy mebli tego producenta. Innym tego typu rozwiązaniem jest VoxBox – działa tak jak BoConcepr Furnish Pro, ale zawiera katalog mebli Vox dostępnych powszechnie w Polsce. Gdy chcemy zaaranżować na nowo łazienkę, mamy do wyboru tylko jeden darmowy program poza dwoma, które zostały opisane na początku i pozwalają na projektowanie całego domu. Moja Łazienka to program firmy KOŁO, znajdziemy więc w nim cały katalog urządzeń sanitarnych tego producenta. Realistycznie i dobrze wykonana wizualizacja 3D jest niewątpliwą zaletą Mojej Łazienki.
Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam
Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic
Zobacz także: Zrób to sam: stolik śniadaniowy
REKLAMA
REKLAMA