REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zrób to sam: miś z drewna

miś z drewna, zrób to sam Fot. Bosch
miś z drewna, zrób to sam Fot. Bosch
Bosch

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli chcemy podarować dziecku niezapomniany prezent najlepiej będzie wykonać go samodzielnie. Wykonanie misia z drewna nie jest skomplikowane, ale wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Przedstawiamy krok po kroku jak zrobić misia z drewna.

Większość z nas pewnie jeszcze doskonale pamięta swoją ulubioną zabawkę, która była największym skarbem dzieciństwa. Dziś nasze pociechy mają ich tak dużo, że trudno jest je czymkolwiek zaskoczyć czy zainteresować na dłużej.

REKLAMA

Własnoręcznie wykonana zabawka nie tylko wywoła uśmiech na twarzy dziecka, ale z pewnością będzie też pamiątką na lata. Podpowiadamy jak przygotować taki upominek.

Lista potrzebnych materiałów:

  • Płyta MDF o wymiarach 500x500 mm
  • Wydrukowany szablon z obrysem poszczególnych części misia
  • 6 śrub M3 x 30
  • 6 nakrętek M3 samokontrujących
  • Sznurek
  • Farbki do malowania drewna lub lakierobejca

Lista niezbędnych narzędzi:

  • Wyrzynarka
  • Pistolet do kleju na gorąco
  • Wkrętarka
  • Narzędzie wielofunkcyjne ze stopą szlifierską i papierem ściernym

Krok 1

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pierwszym krokiem jest wydrukowanie, na dwóch kartkach A4, załączonych szablonów:

szablon pierwszy - pobierz

szablon drugi - pobierz

Krok 2

Każdy z elementów wydrukowanego na kartkach A4 szablonu dokładnie wycinamy, układamy na płycie MDF i precyzyjnie obrysowujemy. Starajmy się układać elementy stosunkowo blisko siebie tak, by optymalnie wykorzystać powierzchnię płyty. Pamiętajmy także o zaznaczeniu miejsc, w których później zrobimy otwory. Na szablonie są one zaznaczone czarnymi kropkami.

Fot. Bosch

Zobacz także: Malowanie zabawek drewnianych – co warto wiedzieć

Krok 3

Następnie używając wyrzynarki wycinamy wszystkie obrysowane na płycie MDF elementy. Zabawka powinna być bezpieczna,  pamiętajmy więc o dokładnym wyszlifowaniu każdego elementu (zwłaszcza ich krawędzi). W tym celu możemy użyć narzędzia wielofunkcyjnego z założoną stopą szlifierską i papierem ściernym o gradacji 100.

Fot. Bosch

Zobacz także: Zrób to sam: stolik śniadaniowy


Krok 4

Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworów we wszystkich uprzednio zaznaczonych miejscach.

Fot. Bosch

Krok 5

Wszystkie części są już przygotowane do zmontowania. Łączymy je teraz ze sobą skręcając śrubami według schematu zamieszczonego obok.

Fot. Bosch

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok 6

Następnie tniemy sznurek na trzy odcinki o długościach: 5, 7 i 10 cm. Dzięki nim wprawimy misia w ruch. Sznurki mocujemy z tyłu naszej zabawki używając pistoletu do klejenia na gorąco. Dokładne miejsca mocowania zostały oznaczone na schemacie białymi kropkami i znajdują się na obydwu łapkach oraz nóżkach misia, tuż nad miejscami, w których wcześniej wierciliśmy otwory. Najdłuższy odcinek sznurka przeprowadzamy wzdłuż „kręgosłupa” misia. Krótszymi sznurkami łączymy ramiona i nogi. Po pociągnięciu za najdłuższy sznurek, zabawka powinna poruszać dolnymi i górnymi łapkami. Później przyklejamy jeszcze do główki misia pyszczek oraz oczy.

Fot. Bosch

Krok 7

Ostatni krok to pomalowanie zabawki. Możemy to wykonać wspólnie ze swoją pociechą malując ją na ulubiony kolor.

Fot. Bosch

Takie zajęcie z pewnością jest świetną alternatywą na wspólne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. A jeśli pomysł się spodoba, możemy dodatkowo wykonać całą rodzinę misiów w różnych kolorach i rozmiarach.

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA