REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Klosz Fot. Dremel
Klosz Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Klosz z papierowych talerzyków jest niebanalną i niezwykle modną ozdobą każdego wnętrza. Samodzielne wykonanie klosza z papierowych talerzyków jest proste i zajmuje około godziny. Przeczytaj jak, krok po kroku, zrobić klosz.

Klosz z papierowych talerzyków wprowadzi wyjątkowy nastrój do Twojej sypialni lub do salonu. Jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebować to pistolet do kleju. W wykonaniu projektu pomoże Ci również przewodnik krok po kroku.

REKLAMA

Potrzebne narzędzie:

Pistolet do kleju oraz uniwersalny sztyft kleju 7 mm

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Potrzebne materiały:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Około 50 papierowych talerzyków o średnicy 18 cm

Podstawa lampy w kolorze matowego chromu

Kremowy klosz w kształcie walca o rozmiarach: wysokość 13 cm, średnica 15 cm (będzie to Twój klosz bazowy)

Metalowa linijka

Ołówek

Nożyczki

Kostka introligatorska lub nóż kuchenny

Owalna miseczka lub słoik o tej samej średnicy co klosz bazowy

Średnica papierowych talerzyków musi być trochę większa niż wysokość klosza bazowego.

Wskazówka: miseczka lub słoik będą podstawką pod klosz bazowy – utrzymają go pionowo w miejscu, a Ty będziesz mógł wygodnie przyklejać do niego kolejne papierowe talerzyki.

Zobacz także: Jak odnowić stary mebel?


Krok pierwszy

Złóż jeden talerzyk na pół. Dociśnij linię zgięcia używając trzonka noża kuchennego lub kostki introligatorskiej. Następnie w odległości 5 mm od linii zgięcia, używając linijki i ołówka, narysuj prostą, równoległą linię. Przetnij talerz nożyczkami wzdłuż narysowanej linii.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak wykonać oryginalny abażur?

Krok drugi

Weź kolejny papierowy talerzyk i połóż na nim połówkę talerzyka, którą przygotowałeś przed chwilą. Następnie do krawędzi połówki talerzyka przyłóż metalową linijkę i używając kostki introligatorskiej lub noża delikatnie zaznacz prostą linię wzdłuż linijki na całym talerzyku. Nie rób tego zbyt mocno. Linia ma tylko ułatwić Ci równe zgięcie. Powtórz ten krok po drugiej stronie talerzyka tak, by powstały dwie równoległe linie oddalone od siebie maksymalnie o 1 cm. Zegnij talerzyk wzdłuż dwóch powstałych linii i dociśnij zagięcia tak, by uzyskać ostre krawędzie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?


Krok trzeci

Włóż uniwersalny sztyft kleju do pistoletu, podłącz urządzenie do zasilania i odczekaj, aż klej się nagrzeje. Następnie nałóż klosz bazowy na miseczkę lub słoik. Weź wcześniej zgięty talerzyk i rozprowadź warstwę kleju na przygotowanym pasku o szerokości 1 cm. Przyklej zgięty talerzyk wzdłuż klosza, równolegle do jego pionowego szwu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Lustro w stylu indyjskim

Krok czwarty

Powtórz te czynności z kolejnymi papierowymi talerzykami. Pamiętaj, by każdy kolejny element przykleić idealnie równolegle do klosza bazowego i na dokładnie takiej samej wysokości co pierwszy talerzyk. Powtarzaj ten proces aż cały klosz zostanie pokryty papierowymi talerzykami. Załóż gotowy abażur na podstawę lampy, wkręć żarówkę i ciesz się wyjątkowym źródłem światła.

Fot. Dremel

Wskazówka: mierząc obwód klosza bazowego dowiesz się, ile dokładnie papierowych talerzyków będziesz potrzebować – załóż, że na 1 cm obwodu będziesz potrzebować jeden papierowy talerzyk.

Gotowy klosz. Fot. Dremel

Zobacz także: Dekorujemy ramkę na zdjęcie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA