REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sanki dla dziecka – jakie kupić?

Iwona Szadkowska
dzieci, sanki, śnieg, zima, sport, ferie zimowe/ fot. Fotolia
dzieci, sanki, śnieg, zima, sport, ferie zimowe/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jazda na sankach to prawdziwy sport wyczynowy dla najmłodszych i starszych. Korzystając z uroków zimy możemy cieszyć się białym puchem i zapomnieć o chłodzie. Jakie sanki kupić, aby cieszyć się z ich użytkowania, ale również nie martwić o bezpieczeństwo dziecka?

Rodzaje sanek

Sanki w dzisiejszych czasach to szeroki wachlarz kolorów, rodzajów i zastosowań. Możemy wybierać w sankach do ciągnięcia, do zjeżdżania i tych, które łączą ze sobą obie te opcje. Czym się różnią, jakie wybrać dla najmłodszego dziecka, a jakie dla starszego? Czy są sanki dla dorosłych? Jaka jest ich cena? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

REKLAMA

Sanki do ciągnięcia po śniegu

Sanki do ciągnięcia po śniegu są przeznaczone raczej dla najmłodszych użytkowników białego puchu. Siedząc wygodnie otuleni w ciepły kocyk powinny cieszyć się z jazdy. Warto jednak zatroszczyć się również o osobę, która ciągnie pojazd. W tym celu płozy sanek powinny być lekko spłaszczone oraz posiadać podparcie dla nóg – dzięki temu osobie w sankach będzie wygodniej i nie będzie co chwilę hamować, co może być niewygodne dla osoby ciągnącej. Oczywiście w takich sankach nie powinno zabraknąć oparcia i sznurka lub drążka do pchania. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się sanki drewniane – są solidnie zrobione, cięższe i przez to stabilniejsze.

Sanki do zjeżdżania z górki

W sankach do zjeżdżania z górki powinniśmy zatroszczyć się, aby były przede wszystkim bezpieczne. Sprzęt może zapewnić niekiedy dość szybki zjazd, a zapanowanie nad takimi sankami powinno być łatwe. Płozy w takich sankach powinny mieć kształt rurek, gdyż uniemożliwi to wywracanie się. Dobrze również, gdy przód sanek jest wzmocniony. Cała konstrukcja powinna być lekka, gdyż wchodzenie, co chwilę na górkę może zniechęcić, gdy mamy ciągnąć za sobą ogromny ciężar.

Sanki do zjeżdżania to konstrukcje drewniane z metalowymi płozami lub modele w całości plastikowe. Coraz większą popularność zyskują również ślizgacze. Plastikowe modele, które nie posiadają płóz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uniwersalne sanki – do zjeżdżania i do ciągnięcia

REKLAMA

Uniwersalne sanki to połączenie dwóch modeli w jeden. Wzmocniony przód – baranie rogi, płaskie, ale szerokie płozy, podparcie pod nogi i możliwe do zdemontowania oparcie. Sanki takie powinny być jednocześnie lekkie, ale i stabilne, gdy chcemy ciągnąć w nim dziecko.

Do sanek, którymi możemy jednocześnie zjeżdżać z górki, jak i jeździć po ubitym śniegu, zaliczamy również nartosanki. Są to modele, które zamiast tradycyjnych płóz posiadają płozy w kształcie nart. Łączą one w sobie stabilność i odpowiedni ślizg do zjeżdżania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sanek?

Kiedy już wiemy, do czego będziemy używać naszych sanek warto przyjrzeć się dokładniej konkretnemu modelowi. Ważna jest jakość wykonania. Jeżeli sanki są drewniane do najbardziej wytrzymałych zaliczamy te z drewna bukowego i dębowego. Deski, z których zostały wykonane, nie powinny być, ani za cienkie, ani zbyt wąskie, a całość pokryta lakierem wodoodpornym.

REKLAMA

Jeżeli upatrzyliśmy sobie sanki z tworzywa sztucznego tu ważna jest jakość wszystkich elementów. Sanki powinny tworzyć solidną i wytrzymałą całość. Najlepiej sprawdzają się sanki wykonane z jednego kawałka plastiku. Jeżeli kupujemy ślizgacz jego dno powinno być odpowiednio grube.  Przy za cienkim dnie dziecko będzie odczuwało każdą nierówność.

Cena sanek zależy od ich rodzaju i zastosowanego tworzywa. Ich cena waha się od około 30 zł do kilkuset złotych. Cena zależna jest również od akcesoriów dodatkowych. Niektóre modele wyposażone są w śpiworki i materacyki.

Zobacz także:  Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Zobacz także: Jak kupować rower dla dziecka?

   

  

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA