Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sanki dla dziecka – jakie kupić?

Iwona Szadkowska
Jazda na sankach to prawdziwy sport wyczynowy dla najmłodszych i starszych. Korzystając z uroków zimy możemy cieszyć się białym puchem i zapomnieć o chłodzie. Jakie sanki kupić, aby cieszyć się z ich użytkowania, ale również nie martwić o bezpieczeństwo dziecka?

Rodzaje sanek

Sanki w dzisiejszych czasach to szeroki wachlarz kolorów, rodzajów i zastosowań. Możemy wybierać w sankach do ciągnięcia, do zjeżdżania i tych, które łączą ze sobą obie te opcje. Czym się różnią, jakie wybrać dla najmłodszego dziecka, a jakie dla starszego? Czy są sanki dla dorosłych? Jaka jest ich cena? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Sanki do ciągnięcia po śniegu

Sanki do ciągnięcia po śniegu są przeznaczone raczej dla najmłodszych użytkowników białego puchu. Siedząc wygodnie otuleni w ciepły kocyk powinny cieszyć się z jazdy. Warto jednak zatroszczyć się również o osobę, która ciągnie pojazd. W tym celu płozy sanek powinny być lekko spłaszczone oraz posiadać podparcie dla nóg – dzięki temu osobie w sankach będzie wygodniej i nie będzie co chwilę hamować, co może być niewygodne dla osoby ciągnącej. Oczywiście w takich sankach nie powinno zabraknąć oparcia i sznurka lub drążka do pchania. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się sanki drewniane – są solidnie zrobione, cięższe i przez to stabilniejsze.

Sanki do zjeżdżania z górki

W sankach do zjeżdżania z górki powinniśmy zatroszczyć się, aby były przede wszystkim bezpieczne. Sprzęt może zapewnić niekiedy dość szybki zjazd, a zapanowanie nad takimi sankami powinno być łatwe. Płozy w takich sankach powinny mieć kształt rurek, gdyż uniemożliwi to wywracanie się. Dobrze również, gdy przód sanek jest wzmocniony. Cała konstrukcja powinna być lekka, gdyż wchodzenie, co chwilę na górkę może zniechęcić, gdy mamy ciągnąć za sobą ogromny ciężar.

Sanki do zjeżdżania to konstrukcje drewniane z metalowymi płozami lub modele w całości plastikowe. Coraz większą popularność zyskują również ślizgacze. Plastikowe modele, które nie posiadają płóz.

Uniwersalne sanki – do zjeżdżania i do ciągnięcia

Uniwersalne sanki to połączenie dwóch modeli w jeden. Wzmocniony przód – baranie rogi, płaskie, ale szerokie płozy, podparcie pod nogi i możliwe do zdemontowania oparcie. Sanki takie powinny być jednocześnie lekkie, ale i stabilne, gdy chcemy ciągnąć w nim dziecko.

Do sanek, którymi możemy jednocześnie zjeżdżać z górki, jak i jeździć po ubitym śniegu, zaliczamy również nartosanki. Są to modele, które zamiast tradycyjnych płóz posiadają płozy w kształcie nart. Łączą one w sobie stabilność i odpowiedni ślizg do zjeżdżania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sanek?

Kiedy już wiemy, do czego będziemy używać naszych sanek warto przyjrzeć się dokładniej konkretnemu modelowi. Ważna jest jakość wykonania. Jeżeli sanki są drewniane do najbardziej wytrzymałych zaliczamy te z drewna bukowego i dębowego. Deski, z których zostały wykonane, nie powinny być, ani za cienkie, ani zbyt wąskie, a całość pokryta lakierem wodoodpornym.

Jeżeli upatrzyliśmy sobie sanki z tworzywa sztucznego tu ważna jest jakość wszystkich elementów. Sanki powinny tworzyć solidną i wytrzymałą całość. Najlepiej sprawdzają się sanki wykonane z jednego kawałka plastiku. Jeżeli kupujemy ślizgacz jego dno powinno być odpowiednio grube.  Przy za cienkim dnie dziecko będzie odczuwało każdą nierówność.

Cena sanek zależy od ich rodzaju i zastosowanego tworzywa. Ich cena waha się od około 30 zł do kilkuset złotych. Cena zależna jest również od akcesoriów dodatkowych. Niektóre modele wyposażone są w śpiworki i materacyki.

Zobacz także:  Quad dla dziecka na prezent – czy to dobry pomysł?

Zobacz także: Jak kupować rower dla dziecka?

   

  

Reklama
Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Jak przygotować się do zmian 2023
Jak przygotować się do zmian 2023
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Lawenda w ogrodzie – uprawa, zastosowanie, odmiany. Roślina ozdobna, która leczy

    W każdym przydomowym ogrodzie powinno się znaleźć słoneczne miejsce na lawendę. Jeżeli zapewnimy jej właściwe warunki i poświęcimy jej trochę czasu - odwdzięczy się oszałamiającą wonią i uroczymi kwiatami, które można nawet … zjeść. Lawenda, to nie tylko roślina ozdobna – to także zioło stosowane w ziołolecznictwie.

    Jak pielęgnować trawnik? 4 pory roku na trawniku

    Jakie zabiegi pielęgnacyjne powinniśmy przeprowadzać na trawniku w poszczególnych porach roku? Kiedy i czym nawozić trawnik?

    Kompost i kompostownik w ogrodzie. Jak i z czego zrobić „czarne złoto ogrodników”?

    Czym jest kompost? Jak powstaje? Czy kompost i próchnica to to samo? Co można rzucać „na kompost” a czego nie? Jak długo trzeba czekać na własny kompost?

    Atrakcyjne warunki wykupu kilku tysięcy Mieszkań+

    Minister Buda i prezes PGR Paweł Borys przedstawili nową ofertę "dojścia do własności" albo zakupu mieszkań w ramach tzw. rynkowej części Mieszkania Plus.

    Mieszkania do wynajęcia. Unia walczy z najmem krótkookresowym „na czarno”

    Regulacje, które mają wprowadzić obowiązkową rejestrację właścicieli lokali przeznaczonych na tzw. wynajem krótkoterminowy są przedmiotem prac Parlamentu Europejskiego. Ich celem jest uniemożliwienie właścicielom unikania płacenia podatku od czynszu.

    Jak zarobić na wynajmie mieszkania - za ile wynajmować?

    Ubiegły rok stał pod znakiem ekspozycji popytu. Stawki najmu w 16 największych miastach w Polsce wzrosły o 16 proc., biorąc pod uwagę analogiczny okres poprzedniego roku.

    Pierwszy kwartał z rekordową podażą magazynową

    Od początku 2023 r. do użytku oddano 1,9 mln mkw. nowej powierzchni magazynowej, co było najwyższą wartością w historii polskiego rynku. Tym samym, zasoby sektora magazynowego osiągnęły 29,6 mln mkw.

    Nowy kapitał napływający do Polski celuje w tańsze aktywa

    W całej Europie w sektorze nieruchomości komercyjnych możemy obserwować w tym roku spadek aktywności inwestorów. Polski rynek broni się wyższymi stopami zwrotu niż oferuje Europa Zachodnia i nadal wypada korzystnie na tle rynków europejskich.

    Jakie mieszkanie można kupić za Bezpieczny Kredyt 2%? Czy można połączyć kredyt 2% z kredytem bez wkładu własnego? Limity cen mieszkań

    Najprawdopodobniej w lipcu 2023 roku wystartuje rządowy program taniego kredytu dla osób kupujących pierwsze mieszkanie - „Bezpieczny Kredyt 2%”. Jakie mieszkanie będzie można kupić w ramach tego programu? Czy można połączyć „Bezpieczny kredyt 2%” z wcześniej uruchomionym programem kredytów bez wkładu własnego? Jakie są limity cen mieszkań?

    Obowiązki dewelopera i prawa kupującego mieszkanie. Co gwarantuje ustawa deweloperska?

    Do czego zobowiązuje dewelopera i co gwarantuje nabywcy obowiązująca od lipca 2022 r. ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym – zwana potocznie „ustawą deweloperską”?

    Wyniki budownictwa w kwietniu 2023

    Główny Urząd Statystyczny zaprezentował informacje o wynikach budownictwa w kwietniu 2023

    Dostępność mieszkań: w których miastach najłatwiej o nieruchomości?

    Zdaniem twórców Indeksu Zdrowych Miast ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych koreluje ze stanem zdrowia ludności. 

    O ile zdrożały w tym roku nowe mieszkania

    Postępująca inflacja ma wpływ na koszty budowy mieszkań. Ile średnio wzrosły w tym roku ceny nowych mieszkań w największych miastach w kraju? 

    Deweloperzy: Siedem grzechów głównych wstrzymuje rozwój budownictwa

    Brak działek pod zabudowę i wydłużające się procedury to jedne z głównym barier hamujących budownictwo mieszkaniowe – ocenił Polski Związek Firm Deweloperskich. Deweloperzy opublikowali raport „7 grzechów głównych wstrzymujących rozwój budownictwa mieszkaniowego”.

    Program „Pierwsze Mieszkanie” – jak przygotowują się deweloperzy?

    Zapowiedź nowego rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie” wywołała niemałe poruszenie. Na rynku nieruchomości zagościł optymizm. Dla młodych Polaków to szansa na realizację marzeń o własnym lokum. Program ma wystartować w lipcu, ale już dziś deweloperzy czynią pierwsze przygotowania. Czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

    Pożyczka hipoteczna – dla kogo i czy się opłaca?

    Co wiemy na temat pożyczki hipotecznej? Stosunkowo niewiele osób dokładanie zna ten produkt. Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) wyjaśniają, kiedy warto zdecydować się na pożyczkę hipoteczną, jakie są zasady jej udzielania i czy z kredytem hipotecznym wiąże ją tylko nazwa, czy zbieżności jest więcej. 

    Świadectwa charakterystyki energetycznej – centra handlowe mają nowe obowiązki

    Firmy, które nie przekażą świadectwa mogą się narazić na grzywny w wysokości 5.000 złotych

    Czy zabraknie mieszkań na „Bezpieczny Kredyt 2%”?

    Podczas gdy jeszcze w ubiegłym roku rynek nieruchomości mierzył się z kryzysem, a firmy deweloperskie niejednokrotnie były zmuszone obniżać ceny, by pozyskać klientów. Od kilku tygodni nowe mieszkania wyprzedają się.

    Grzywny za brak świadectwa charakterystyki energetycznej. Ile? Dla kogo?

    28 kwietnia 2023 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. Dotychczas obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej dotyczył właścicieli nowo wybudowanych budynków i ich części przeznaczonych do sprzedaży lub wynajmu. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązek ten obejmuje teraz wszystkie obiekty - również te, które powstały wcześniej.

    Podwyżka czynszu za mieszkanie. Kiedy najemca może pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz?

    Wynajmujesz mieszkanie i wynajmujący podniósł Ci czynsz? Sprawdź kiedy można i kiedy warto pozwać wynajmującego o zbyt wysoki czynsz.

    Koszenie trawnika – jak często, czym, kiedy, jak

    Przy większości domów mamy trawniki. Jak często, w jaki sposób i czym powinniśmy je kosić? Kiedy skosić trawnik po raz pierwszy wiosną, a kiedy ostatni raz przed zimą? Dlaczego nie warto kosić mokrego trawnika?

    Świdośliwa olcholistna – uprawa, owoce, wartości odżywcze, witaminy, mikroelementy

    Jeżeli chcemy mieć w ogrodzie smaczne i bardzo zdrowe owoce a jednocześnie nie mamy wiele czasu zajmować się tym ogrodem - warto zainteresować się świdośliwą olcholistną.

    Uprawa bzu (lilaka) i jego najpiękniejsze odmiany

    Lilak pospolity, zwany w Polsce potocznie bzem, jest pięknie kwitnącym krzewem o słodko pachnących kwiatach. W maju to od lat jedna z najpiękniejszych ozdób polskich ogrodów. Jak uprawiać bez by co roku cieszyć się jego urokiem jego kwiatów? Czy bez można stosować w ziołolecznictwie? Czy kwiaty bzu są jadalne? Czy lilak i bez to to samo?

    Korzyści ze stosowania robota tynkarsko-murarskiego

    Korzyści płynące ze stosowania robotów tynkarsko-murarskich w branży budowlanej są nieocenione. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, roboty te są w stanie skutecznie zastąpić pracę ludzką i przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów oraz zwiększenia efektywności prac budowlanych. To niezwykle istotne w obliczu pogłębiającego się deficytu wykwalifikowanych pracowników w sektorze budowlanym. 

    Projekt domu. Jak wybrać okna?

    Przygotowując projekt domu, należy uwzględnić wiele aspektów, od funkcjonalności i estetyki, po ergonomię, koszty i wymagania prawne.