REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Komputer dla gracza

Iwona Szadkowska
Komputer dla gracza to przede wszystkim jakość i płynność gier.
Komputer dla gracza to przede wszystkim jakość i płynność gier.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Komputer dla gracza to sprzęt bardzo wymagający, wydajny i dobrej jakości. Gdzie ustawić komputer dla gracza? W jaki komputer do gier możemy się zaopatrzyć?

Komputer dla gracza to przede wszystkim jakość i płynność gier. Nikt z pewnością nie lubi, jak podczas szybkiej akcji, ta gwałtownie spowalnia, postać zamiast dynamicznie biec, przemieszcza się klatka po klatce i zamiast cieszyć się z gry, mamy ochotę cisnąć nią w najdalszy kąt pokoju.

REKLAMA

Komputer dla gracza – miejsce

Komputer dla gracza w jadalni lub w sypialni, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Jeżeli mamy tylko możliwość, dobrze jest, aby komputer dla gracza stał w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzał innym domownikom – na przykład w gabinecie.

REKLAMA

Gdy nasze dziecko dzieli pokój z rodzeństwem, które nie interesuje się tego typu rozrywką, dobrze jest znaleźć inne miejsce, aniżeli wspólny pokój. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zawsze można wyznaczyć czas, w którym gracz będzie mógł spokojnie oddać się swojemu zamiłowaniu.

Przy wyborze miejsca powinniśmy się kierować poziomem hałasu, jaki powoduje komputer, który kilka godzin chodzi na wysokich obrotach. Nawet jeżeli gracz założy na uszy słuchawki i nie będą do nas docierały odgłosy samej gry, to ciągłe naciskanie myszki lub klawiatury, może najbardziej cierpliwych wyprowadzić z równowagi.

Zobacz także: Komputer dla ucznia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygląd i funkcjonalność

Obudowa komputera, oczywiście może wyglądać ładnie i pasować do wystroju naszego wnętrza, ale nie jest to jej główną funkcją. Obudowa komputera, szczególnie do komputera dla gracza, powinna odpowiadać za dobre chłodzenie wszystkich komponentów i tłumić hałas. Wszystkie komponenty, przy wielogodzinnym graniu, nagrzewają się i działają coraz głośniej.

REKLAMA

Obudowa musi być odpowiednio duża – co najmniej Midi Tower, aby pomieścić cały sprzęt. Im większe prześwity w obudowie i minimum dwa wiatraki wolnoobrotowe, tym lepsze chłodzenie. Zasilacz powinien mieć taką moc, aby wytrzymał działanie wszystkich komponentów – z kartą graficzną na czele. Moc zasilacza powinna być zawsze większa, niż pobór prądu wszystkich elementów komputera w momencie największego obciążenia.

Monitor do gier może być jeden, ale istnieje możliwość podłączenia kilku monitorów do jednej karty graficznej. Oczywiście, im więcej kart graficznych przy większej ilości monitorów, którymi możemy się otoczyć, tym wydajność gry wzrasta. A zwykłe wyścigi samochodowe, gdy korzystamy z choćby trzech monitorów, nabierają nowego wrażenia.

Karta graficzna

To najważniejszy komponent, który odpowiada za to jak nasza gra będzie wyglądała. Ceny kart graficznych to od 500 do ponad 2000 złotych. Wybór jest duży, ale różnice w odbiorze gry również. Jeżeli zależy nam, aby gra po prostu działała, to możemy zdecydować się na najtańsze modele. Jeżeli zależy nam na wydajności w rozsądnej cenie – wyboru możemy szukać w kartach do około 800–9 00 złotych, o pamięci od 1GB.

Dla fanów prędkości, jakości i wydajności to karty graficzne z najwyższej półki spełnią ich największe oczekiwania.

Procesor

Od rodzaju procesora zależy jak szybko komputer będzie wykonywał nasze komendy. Wymagająca gra potrzebuje szybszego procesora, aby działała płynnie. Ceny procesorów zaczynają się już od około 800, a te najszybsze plasują się na poziomie 3000 złotych i więcej.

Kupując procesor 4 rdzeniowy, bierzmy pod uwagę nie tylko cenę, ale fakt, że w przyszłości coraz więcej gier, będzie wykorzystywało 4 rdzenie i więcej. Ponadto, wydajność komputera, z procesorem 4 rdzeniowym, znacznie wzrasta.

Płyta główna

Płyta główna, do komputera dla gracza, jest uzależniona od wyboru procesora. Warto wiedzieć, że żadna płyta główna nie obsługuje wszystkich procesorów. Płyta główna dla gracza powinna cechować się dużą wydajnością i dobrą jakością wykonania. Koszt płyty głównej to od 400 do około 2000 złotych.

Zobacz także: Komponenty do komputera dla ucznia

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA