REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Komputer do pracy biurowej

Iwona Szadkowska
Komputer do pracy ma nam służyć dzień w dzień, przez około 8 godzin. Słabsze modele mogą tego nie wytrzymać.
Komputer do pracy ma nam służyć dzień w dzień, przez około 8 godzin. Słabsze modele mogą tego nie wytrzymać.

REKLAMA

REKLAMA

Przed zakupem komputera do pracy biurowej zastanówmy się, gdzie go ustawimy. Jakie funkcje powinien mieć komputer do pracy biurowej? Tak jak wybór odpowiedniego narzędzia do pracy jest bardzo ważny, tak samo miejsce pracy powinno jej służyć a nie przeszkadzać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze stanowiska pracy?

Stanowisko pracy

Ważne, aby wszystko było pod ręką. Łatwość poruszania się między przedmiotami leżącymi na biurku a regałach, ma duże znaczenie dla Naszej wydajności i wygody. Wysokość biurka ma ogromne znaczenie dla komfortu pracy, jak również wystarczająca ilość miejsca na nogi. Siedząc długo przed komputerem, gdy jest nam niewygodnie, może skutkować problemami zdrowotnymi.

REKLAMA

Wybór odpowiedniego siedziska również wiąże się z wygodą i bezpieczeństwem pracy. Krzesło/fotel biurowy powinien być stabilny, mieć odpowiednie parametry regulacji i kąt oparcia siedziska.

Kiedy siedzimy już wygodnie, pora zastanowić się, jakie cechy powinien mieć nasz komputer do pracy biurowej.

Zobacz także: Biuro w domu: jak stworzyć wygodne miejsce do pracy?

Komputer do pracy

REKLAMA

Jeżeli uważamy, że komputer do pracy nie wymaga dobrych jakościowo komponentów, to jesteśmy w błędzie. Oczywiście, nie musi to być sprzęt o doskonałej grafice i nadzwyczajnej prędkości, ale nie może również być bardzo słaby. Powód jest jeden. Komputer do pracy ma nam służyć dzień w dzień, przez około 8 godzin. Słabsze modele mogą tego nie wytrzymać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co jest potrzebne? Zintegrowany układ graficzny i dźwiękowy. Dodatkowo możemy zainstalować kartę sieciową, gdy chcemy podłączyć kilka komputerów lub mieć dostęp do Internetu. Komputer powinien działać stabilnie i nie zawieszać się, gdyż może to wpływać na jakość pracy. Coś, co nie działa dobrze może bardzo denerwować, gdy zapomnimy zapisać pliku, gdy komputer odmówi współpracy.

Komputer, by ułatwić pracę, powinien zawierać pakiety biurowe. Na zwiększony komfort pracy wpłynie możliwość szybkiego wyszukiwania informacji, którą zapewni nam dostęp do Internetu. Jeżeli dodatkowo, komputer do pracy jest naszym komputerem domowym, dla wygody warto zainstalować jeszcze komunikatory internetowe oraz zaopatrzyć się w dodatkowe miejsce na dysku do gromadzenia zdjęć.

Koszty

Koszt,  komputera do pracy biurowej, zależy od tego ile możemy na niego wydać. Jeżeli zdecydujemy się na komputer stacjonarny, zawsze istnieje możliwość jego zmodernizowania i dopasowania do rozwijających się potrzeb. Może, bowiem się okazać, że miejsca na dysku jest za mało, procesor za wolno działa albo poza godzinami pracy mamy ochotę w coś pograć. Jeżeli chodzi o gry, to już trochę inna bajka, gdyż komputer do gier, pod względem jakości komponentów, ma znacznie większe wymagania (dobra karta graficzna, płyta główna i szybki procesor, to tylko podstawowe przykłady). Krótko mówiąc, gdy nasze wymagania przybierają inny poziom,  komputer biurowy wymaga kilku istotnych zmian.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy 

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA